Új hozzászólás Aktív témák

  • vanye

    senior tag

    válasz bambano #425 üzenetére

    Én sem azt mondtam, hogy három darab kell. Ám egy normális, ésszerű méretű, ugyanakkor minden igényt kielégítő stadionnal az illetékesek már nagyon régóta adósak. (Itt majd valószínűleg összevonják a fradista és a nemzeti igényt, és egy arénát építenek majd a kettő helyett. Legalábbis ez lenne az igazán ésszerű.)
    A korrupció pedig... Az sajnos van. Meg vélhetően lesz is. Főleg mióta az online-fogadóirodák miatt már minden szarra (ki rúgja az első szögletet pl.) lehet fogadni. Manapság már nem is kell az egész meccset odaadni; elég, ha (példádat fogva) az esélytelen csapat a félidőben vezet. Az, hogy nyerjen is végén, az egyrészt már nem elvárás, hiszen túl feltűnő lenne, meg minek, ha így is megvan belőle a Lokisták (és talán az egerszegiek) pár ezer ojrós mellékese.
    Ettől azonban még úgy kell nekünk az a stadion, hogy nagyon. Rajtunk kívül sztem Európában már mindenkinek van vállalható arénája.
    A hazai költségekről meg csak annyit: egy jó barátom mesélte, hogy Németországban (német bérekkel és mérnöki fizukkal) ugyanannyiba kerül egy kilométernyi híd megépítése, mint idehaza... Ugye érződik az irónia? :DDD
    A foci más helyen sem feltétlen kifizetődő. Lássuk csak:
    Olaszország: - Inter: Moratti (magántőke, olaj); Juve: Agnelli (magántőke, FIAT-konszern)
    Anglia: - inkább fel sem sorolom... ;] De a ruszki lóvén át az arabig van ott minden.
    Spanyolország: - Real Madrid (nincs magánkézben, viszont van a zsebben egy 1 milliárd eurós TV-szerződés...); Barcelona (nincs magánkézben, viszont majd" félmilliárd euró adóssága van a klubnak; legutóbb már a fizetések utalásához is bankkölcsönhöz kellett folyamodniuk a katalánoknak)
    Ugyanakkor!
    Németország: - a klubok általában egyesületi tulajdonban vannak, a külföldi tőke pedig teljesen kizárt; az élvonalbeli negatív banki egyenleg (!) azonnali harmadik vonalba (tehát amatőrbajnokságba) való visszasorolást jelent! Az is sokatmondó lehet, hogy a Bundesligának soha nem volt még névadó szponzora.
    A fenti példákból sztem kitűnik: csak nagyon kevés világhírű klub képes rentábilisen működni. A legtöbb klub még mindig csak viszi a pénzt. Viszont minimum hatalmas médiafelületet és síron túlnyúló hírnevet hoz a tulajdonosoknak. Szeretett klubom, a Bayern például régi vágású, konzervatív egyesület. Csak addig nyújtózkodik, ameddig a takarója ér. (Mondjuk azért elég hosszú az a bizonyos takaró... :D )

    Stern des Südens!

Új hozzászólás Aktív témák