Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Kékes525 #3881 üzenetére

    Azzal, hogy sok ember ha nem kötelező, nem megy el dolgozni amíg el tud evickélni valahogy. A közmunka /ha kevés pénz is/ sokkal kényelmesebb sokaknak, hiszen nemigen vannak elvárások, sok helyen csak alibizés van.
    Anno a Kádár-rendszerben még olyat is ismertem, aki inkább börtönbe ment. Nem politikai okokból és nem is művész volt.

    tope: Miért? A Bige jobb? Képzetlen gyakorlatlan emberekről beszélünk most. Akit oda fölvesznek legalsó pozícióba, mennyivel van jobb helyzetben? A vasútnál egy kocsirendező sokkal rosszabb körülmények között dolgozik, a pénze pedig csak a műszakpótlék és az esetleges túlóra miatt több valamivel. Az Ottawa-nál teljesen normálisak a körülmények, mind szociálisan, mind a csarnokban, a fiamtól tudom, neki pedig hiszek. Az biztos, hogy a műszakot végig kell dolgozni, de azt ugyanúgy végig kell a Mercinél Kecskeméten, vagy az Audinál Győrben is. A szalagmunka rossz, de ha nincs más... Műtrágyát lapátolni jobb?

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák