Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #86 üzenetére

    Navalnijos kérdésre nem válaszoltál, pedig írtál róla jó pár sort :B csak annyit, hogy betették börtönbe. De hát ha annyira jófej Putyin, akkor miért nem mehet pl. Berlinbe? Hiszen hasonlókat mondtál, hogy könnyen eljutottak Berlinbe, hogy ott ápolják ésatöbbi.

    "--- Te tényleg azt várod tőlem, hogy soroljam fel az összes (szak)politikust aki nemzetbiztonsági kockázatot jelentő kabinetben/munkacsoportban/whateverben dolgozik? És milyen listával vetjük össze az eredményt? Amit nem adnak ki, azzal?"

    Nem kell az összes természetesen, te többesszámban írtad, hogy több ilyen politikusról is tudsz. A több az legalább 2. Azért az nem olyan végtelenül sok, hogy leírhatatlan lenne. Én nem vetném össze a listát semmivel, csak érdekelne, ha már ilyen infóid vannak.

    -------------------------

    "---Nem tudod, hogy hogyan működik az MVT, igaz? (STIX-re is keress rá) Elég eltennem egy kamu hívást egy megadott telefonszámról a hívásnaplóba és már gyanús is lesz a telefonom..."

    Ne személyeskedjünk, mert te ezt kikérted magadnak, és én be is tartottam, módosítottam az eredeti kérdésen. Mi a megadott szám, amiről egy kamu hívást kell eltenni a hívásnaplóba? És hogyan teszel el egy hívást a hívásnaplóba iOS-en? (Vagy akár Androidon?) Előbbire fejlesztek nap mint nap, ezzel kelek és fekszem, de így hirtelen nem 100%-ig egyértelmű... utóbbival évek óta nem foglalkoztam, de tippre ott sem triviális az ilyen,

    -------------------------

    "--- Miért hamísított volna nyomokat a kormány a saját telefonjaira? Vagy a kormánysajtó? Vagy ha áldozat akarna lenni a kormánysajtó akkor elballagott volna a "baráti hivatalhoz" felrakatja with consent a pegasust, letörli majd visít, hogy őt is lehallgatták. De mit nyerne vele? Mire kell neked működő megoldás pontosan? Komolyan nem értelek... érdemes ezt átgondold mégegyszer."

    Nem kellett volna hamisítani. Először megvádolták. Erre egyből cáfolhatott volna (ahogy 1-2 figyelmetlen politikus meg is tette emlékeim szerint, de a többség nem), de inkább ködösítés ment. Ha ez nem tetszik, akkor úgy mondom, hogy nem cáfolták meg egyértelműen. Aztán Kósa Lajos beismerte azt, ami - elvileg, utólag ráhúzva - hazugság volt. Aztán terelés megy azóta is. Egyszer remélem, hogy kiderül az igazság :) na de ha ezek után még mindig nem elég kínos a kormánypártnak ez az egész, akkor az elmúlt évek alapján egy ilyen nyomhamisítás már igazán belefért volna a cselekedeik közé. Nem osztott szorzott volna már semmit, és legalább a gyanút is elterelné (legalább egy kicsit, míg ki nem derül, hogy valóban lehet-e hamisítani), ha például Gulyás is kiállna, és azt mondaná, hogy őt is megfigyelték. Innen már csak a média hátszele dönti el, mennyire és hova tekerik a sztorit. Az meg, hát, rendelkezésre áll.

    -------------------------

    "-- Egen, az gyúrcsányra utal. Utálom mint a szart, ilyen egyszerű. Kismiskák a jelenlegi kormányék ahhoz képest, ami itt a 2000-es években ment. Na ez... na ez igazán mély téma lenne kivesézni..."

    Korrekt, legalább bevallottad. Egyetértek amúgy, részemről feleslegesnek tartom kivesézni :D

    -------------------------

    "--- Nincs független média és azok a legkevésbé függetlenek, akik ezt állítják magukról."

    Jajj, nem úgy független. Kifejtem: amire te gondoltál, az (szerintem) az lehet, hogy néhány média azt állítja magáról, hogy független. Amire a többi meg azt mondja, hogy "jajj már megint a független-objektív kormányellenes ballibsi sajtó..." De én nem erre gondoltam (bár a független itt azt jelenti, hogy nem támogatja politikai erő. Úgy független, hogy senki se pénzeli, és nincs politikai beállítottsága az ott dolgozóknak, olyan sosem lesz. A telex ezért mondja magáról, hogy független: a (kormány)hírekkel ellentétben nem támogatja Soros, se Gyurcsány, hanem az előfizetőkből élnek meg, és bár egyértelműen van egy beállítottsága, ez nem politikai támogatás miatt van. Amíg az ellenkezőjére (tehát hogy pl. Soros pénzeli) nem tudunk példát mondani, addig - a fenti definíció szerint - a telex is független), hanem arra, hogy egymástól független. Vagy már ott tartunk, hogy az összes kormánnyal egy kicsit is kritikus lapot ugyanaz irányítja a háttérből? Ez amúgy így van, csak pont, hogy az ellenfélre, a kormánymédiára igaz (lásd KESMA).

    -------------------------

    "--- El ugyan elolvastam amit tovább írtál, de az érdemi reakciót itt befejeztem. Ha valaki covid-pegasus párhuzamra fűzi fel az érvelését az nálam komolytalan. Nagyon komolytalan. A vakcinák (majd) összes dokumentuma nyilvánosan elérhető. A pegasus ügyben meg egy nyomorult listát sem tudnak kiadni ill. csak feltételezgetések vannak. Tények sehol. Erről az egész érvelésről(?) a krokodil-tétel jutott eszembe. Le tudom neked vezetni, hogy a krokodil hosszabb mint széles."

    Ismét: ne személyeskedjünk ("komolytalan", és itt a mondatból egyértelműen látszik, hogy nem az érvre gondoltál), mert te ezt kikérted magadnak, és én be is tartottam, módosítottam az eredeti kérdésen. Ezen túl teljesen egyértelmű (ahogy ezt meg is írtam), hogy a tudományos publicisztikáknak elő vannak írva a szabályai. És igen, láttam a dokumentumokat (legalábbis láttam dokumentumokat, biztos nem az összeset), de ha - tényleg csak ha - egy kicsit is kételkedve nézzük, akkor azért nekünk, mint orvosilag / biológiailag hozzá nem értőknek csak el kellett fogadnunk. Vagy te ismersz olyat, aki komolyan kritikusként átnézte az egészet, és utána döntött, hogy "jó lesz ez nekem", vagy "nem kell"? Még az ilyennek is legalább orvosi / biológiai végzettsége kell legyen, én pedig nem tudtam a vírus kezdete óta (pontosabban a vakcinák dokumentációjának elérése óta) letenni ilyen diplomát / ilyen tudásra szert tenni, szóval nekem (nekünk) még ez is kellene.

    -------------------------

    Ide írom, hogy ne a kényes témára húzzam fel a "párhuzamot" :) bár ezt már leírtam, de nem reagáltál rá, így még egyszer: "ha a saját szemünkkel akarunk meggyőződni arról, hogy az xy szoftver nem hallgat le (ha már IT), akkor azt nekünk kell megírni az alapoktól - ami szintén nem megvalósítható emberi léptékben (itt az alapok nem holmi grafikus szakterületi nyelvet jelent, hanem a bitek szintjéig lemenni, saját protokollok, OS ésatöbbi)." Megéri ez, hogy mindent csak akkor hiszünk el, ha mi minden egyes apró részletét láttuk, mi is kipróbáltuk stb.? Én úgy gondolom, hogy ez nem feasible (szerintem erre nincs 100%-ban egyező magyar szó), és szerintem ez bármelyikünk napi tevékenységén is látszik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák