Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Majka26 #21 üzenetére

    Nincs hibátlan szoftver, ezt tanúsítja az is, hogy gyakorlatilag mindegyik OS és szoftver feltörhető. Ahogy meg is tették közel keleti barátaink :) Apple remélem mindent is kiperel belőlük

    Viszont ez visszafele is igaz: egy kémprogram sem lesz hibátlan. És már a működésének környezetéből következik, hogy szinte 100%, hogy hagy maga után nyomokat, hiszen akárhogy nézzük, ez a szoftverek nem rendelkezésszerű használata. Példaként (távoli hasonlat!) azt tudnám felhozni, mikor valaki megpróbálja átírni egy program futása közben a kódját. Működhet (ha jól csinálja), irányítható az alkalmazás - de utána crash lesz belőle nagyon-nagyon nagy eséllyel. Ez is egy nyom, amit nem lehet eltüntetni. De ezt valószínűleg nem fogod megérteni :R

    Egy open source programra meg azt reagálni, hogy "Akkor hiszem el, ha valódi, független biztonsági cég mondja." a butaság netovábbja, már ne is haragudj. Ott van nyíltan (vagy talán ezt is tagadod?), minden egyes parancsot átnézhetsz, ahogy bárki más is. És gondolom szerinted nincs is ilyen "független" cég amire hibatkozol, hiszen ez a fogalom manapság néhány körben elég ismeretlen.

    [ Szerkesztve ]

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Nowhereman #61 üzenetére

    Természetesen előfordulhat bárhol (akár a demokráciák fellegvárában meg a legsötétebb banánköztársaságban is) amit te Franciaországról állítasz ("egy állami cég vezetője poloskáztatott körbe egy minisztert"). Ez önmagában csak egy tény (ha tényleg így volt), de többen is írták, hogy az érdekes az, hogy hogyan kezelik. Valószínűleg minden ország máshogy reagálná le. Innentől kezdve az, hogy "A történet majd harminc éves, a magyar sajtó nem foglalkozott vele [...] nem tudom a történet végét, a nevekre sem emlékszem már [...] nem úgy kezelték, mintha nagyon jó lenne minden." minden, csak nem érdekes és nem releváns a témát illetően; mert ha tényleg azt tették, amit írtál, akkor helyesen cselekedtek, mert ezek alapján tényleg nem volt nagyon jó sok minden. Ha megpróbálták volna elsikálni, elrejteni, titkosítani, elterelni stb. a dolgot, akkor lenne valóban érdekes. (Ha egy vádlott bűnös, akkor az egyáltalán nem érdekes / izgalmas ilyen szempontból, ha tényleg lecsukják, hiszen ez lenne a normál működés; szerintem ott érdemes nézelődni, ahol nem így történik. :) )

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Nowhereman #61 üzenetére

    (Az előzőt már nem tudom módosítani :( )

    Megnéztem a videót. Az első 6 percben nem nagyon mond semmi olyat szerintem, ami mindenki közös alapgondolatait cáfolja meg alapjaiban, és nem megy szembe semmilyen tudománnyal. Ha kivesszük az előadásmódot (a figurát), akkor mi az, ami miatt szerinted épeszű ember nem képes néhány percnél tovább nézni?
    Tudok angolul, de kevés időm van, úgyhogy nem tudom visszanézni többször is, így persze lehet, hogy elsiklottam 1-1 tagmondat fölött, de én nem hallottam olyat, hogy tömeggyilkosnak mondaná bármelyik vakcinát is. A Szputnyikról (és pl. az AstraZenecáról) is mondott jót is, rosszat is. Ha akarod, tegyél fel hasonló videót youtube-ra a Pfizerről, nem gondolnám, hogy bárkit zavarni fog.
    Még egy kérdés: valóban oltottak nálunk a Szputnyikkal (ha erre gondolsz tömeggyilkos orosz vakcina alatt), azonban nekem nincsenek valós adataim az eredményekről. Nem, a tavasz végén / nyár elején kiadott táblázat nem az, hiszen az rengeteg más információt elhallgat. Neked van ilyened? Oszd meg kérlek :) Bár ha van is, arra meg lehet mondani, hogy "a másik oldal által propagált eredmény"...

    [ Szerkesztve ]

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #72 üzenetére

    Jobb esetben senki nem hallgathat le egy egyszerű újságírót, aki éppen cikket ír, vagy egy csupán ellenzéki polgármestert :) legalábbis ezekből a tényekből nem. Ha az újságíróról feltételezésük van, hogy terrorista, és robbantani szeretne (ahogy ez - mármint hogy valaki robbantani szeretne - előfordult már, és a rendőrök közbe is léptek), akkor természetesen megtehetik (más kérdés, hogy a jelenlegi egyszemélyi döntés miatt bárkivel megtehetik).

    A listának is ehhez van köze: van, aki arra használja a szoftver, amire kitalálták (bár ez elég ingoványos talaj, hogy mire találták ki... most itt a kontextusban értelmezve fogadjuk el, hogy pl. terroristák ellen van), míg mások tisztán a saját hatalmuk megtartása érdekében használják / használták úgy, hogy a saját ellenfelüket (az ő értelmezésükben ellenségüket) lejárassák, kompromittáló anyagot találjanak ellene, vagy épp azért, hogy a verseny (választás) ne lehessen olyan tiszta, amennyire csak lehet. Azt meg senki se gondolja komolyan, hogy ezek után majd a közelkeleti barátok nem adnak el a "páblik listás" országoknak ilyeneket :)

    Legalábbis én így látom, személyes véleményem, blabla

    [ Szerkesztve ]

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #75 üzenetére

    Nem, nem lehet. Senki sem terrorista by default :) főleg nem by definition. Utóbbi elég durván azt jelentené szerintem, hogy valakit terrorista-gyanús személynek (vagy ahogy alább írom, nemzetbiztonsági kockáztatot jelentő személynek) tartana az ország / kormány, csak azért, mert ellenzéki újságíró, vagy ellenzéki polgármester. Ez kicsit hasonlít az én szememben Navalnij esetére. De ne térjünk el, ez csak egy rövid kitérő volt, vissza a témához:

    Természetesen ez nem azt jelenti, hogy egy újságíró (pártállásától, vagy az adott médium pártállásától, ahol dolgozik függetlenül) nem lehet terrorista (ezt - ebben a kontextusban - a nemzetbiztonsági kockázatot jelentő helyett használjuk szinonímaként). Sőt, ez független a munkájától, szóval persze, lehet. De ne fordítsd meg szerintem, mert a helyes irány nem az, hogy "mindenkit megfigyelünk, és aki ezek után gyanús, az terrorista" (vesd össze: 1984), hanem azokat figyeljük meg, akik valamilyen okból / szempont szerint terrorista jeleket mutat. Lásd a nemrég lekapcsolt magyar (?) férfi, aki robbantgatni akart.

    Feltételezések? Egy nevet írok (a sok közül!), Gémesi György. Így már nem feltételezés, bár persze nem látok a telefonjába (ahogy te sem), de nem ő az egyetlen, akinél állítása szerint kimutatták a szoftver jelenlétét. Amúgy ahogy a #76 is írja, van erre open source cucc, amit nyugodtan kipróbálhatsz (valószínűleg téged nem figyeltek meg, ahogy itt a fórum többségét sem, hiszen mit sem érünk), sőt, a kódot is át lehet túrni, ha valaki fél, hogy pont ezzel nyomoznak utána. Az, hogy a szoftver rajta van a telefonodon, egyértelmű jel: nem lehallgathatták (mert bár kétségtelen, lehet, hogy a lehallgatás meghiúsult technikai vagy egyéb korlátok / hatások miatt, így végül nem történt meg), de a szoftver nyomai egyértelmű külső támadást jelentenek (és így a meghiúsulás oka vagy technikai gond, vagy bénázás, vagy a kettő együtt, esetleg valami más (külső) ok). Kivéve, ha mindenki most pakolta rá az adott kémprogramot a telefonjára. Szerintem reálisabb, hogy most mindenki ránézett a dologra, és néhányan nem odaillő szoftvernyomokat találtak. De persze lehet abban hinni, hogy minden ellenzéki pont most tesz ilyet. Kérdés, hogy a külföldi megfigyeltek is pont most párhuzamosan teszik? A sok-sok ország újságíró-nyomozóit mindenki meg tudta téveszteni? Lehet ilyenben is hinni természetesen, de akkor a vádlott (kormánypárt) miért nem cáfol egyből? Ment a ködösítés, aztán ugye a titkosítás stb.

    Az évtized lehallgatási botránya egyelőre teljesen igaz, hiszen sem ebben az évtizedben nem történt ilyen (és hasonló sem), sem az elmúlt 10 évben (Magyarországról van szó, hiszen nemzeti szemüveggel nézzük a dolgot, teljesen nyilvánvaló, hogy az utolsó utáni banánköztársaságban, esetleg egy most megalakult "demokratikus" országban lehettek és lehetnek is ilyenek). Szóval még az évtizedet is úgy érted, ahogy akarod.

    (A #feriszemélyesen enyhén utal a politikai beállítottságodra, ami bár engem őszintén nem érdekel, de azt nem tudom, hogy a tényeket miért nem hiszi el valaki. Karácsony hazudott? Hazudott. Kósa hazudott? Hazudott. Ezek olyan tények (ahogy a fentiek is), amiket pártállástól függetlenül el kell(ene) ismernie az embernek. Amíg ezek nincsenek meg, addig szerintem értelmes érdemi vitát nem lehet folytatni.)

    Az amnesty pedig nem akadályoz semmit. Elsőkézből :)

    [ Szerkesztve ]

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #78 üzenetére

    Elolvastam amit - gondolom - bemásoltál, de ahogy írtam: "Ez kicsit hasonlít az én szememben Navalnij esetére. De ne térjünk el, ez csak egy rövid kitérő volt, vissza a témához:"

    (Röviden reagálva: MOST hol van Navalnij? Miért is nem Berlinben...? Kérlek erre ne reagálj - saját magadnak megspórolva pár percet, mert amit erre írsz, azzal nem szeretnék (és nem is fogok) foglalkozni, mert a téma nem ez.) Most pedig vissza a témához:

    -------------------------

    "bizonyos politikusok benne vannak olyan bizottságokban, ahol hatványozottan felmerül a nemzetbiztonsági kockázat. Akár rosszhiszeműen is kicsalhatják belőlük ezeket, olyankor nem árt tudni, hogy ki-kinek-mit mondott."

    Konkrétan kire gondolsz? Gémesi Györgyöt említettem én, ha többek között rá, akkor írd meg, hogy milyen bizottságban van benne (és a többi politikus, akire gondoltál), ahol hatványozottan felmerül a nemzetbiztonsági kockázat. Ha nem rá, akkor is, csak akkor a személyek neveit is emellé.

    (Emellett érdekelne, hogy milyen nemzetbiztonsági kockázat merül fel náluk? Bár ez lehet - remélem -, hogy a válaszodból alapból ki fog derülni.)

    -------------------------

    "mennyi logot generáljak rá ami triggereli az MVT szofisztikált keresőjét és instant "ellenzéki áldozat" kategóriába helyez engem (is)?"

    Ha tudsz ilyet, csinálj légy szíves néhány esetet (ami "triggereli az MVT szofisztikált keresőjét"), vagy akár csak mutass rá, mivel tudsz ilyet előidézni. IT fórumon vagyunk elvégre, szerintem te is és én is értünk valamennyire a dologhoz, és ha tényleg így van, azonnal szólj, kerítek neki nyilvánosságot. Csak írd meg, hogy hogyan (és persze a módszer reprodukálható legyen!), és elhiszem (miután én is megcsináltam persze).

    (Amúgy ha a kormány(média) tudna ilyet, szerintem 0. nap ezzel kezdtek volna elárasztani mindent. Pedig náluk aztán van pénz, paripa, amiből ez kihozható lenne. De tényleg komolyan írtam a fentit, ha ide tudsz rakni egy működő megoldást, én kitolom a nyilvánosságig. Ezen nem fog múlni.)

    -------------------------

    "Ne kezdjünk el személyeskedni, én sem tettem."

    Rendben, akkor csak a hozzászólásodra szeretnék reagálni. Miért írtad a szöveg végére a "#feriszemélyesen" karakterláncot / hashtaget? Ez nem személyeskedés, pusztán annyira vagyok kíváncsi, miért írtad oda :)

    -------------------------

    "Pont azokat keresem. És nincs semmi. Pedig vagy 2 órát olvasgattam a témában ma. Semmi sincs. Csak ilyen "ez+az" "ezt+azt" állította. 'Oszt csókolom. Hol vannak a tények?"

    Gyors keresésre csak olyan cikket találtam, amiben Gémesit nem említik, de Varga Zoltán neve felmerül. Emiatt legyen ő a mintaesetünk, bár igazából lényegtelen a konkrét név. Tehát annyit tudunk, hogy egymástól (elvileg) független lapok lehozták azt, hogy Varga Zoltánt megfigyelték. Ennyi információnk van. Nézzük mennyi információnk van arról, hogy a Covid elleni vakcináról (ízlés szerint választhat mindenki egyet magának, amit ideképzel) mennyi információnk van: pontosan ugyanennyi. Néhány (elvileg) független lap (a tudományos lapok is "csak" lapok) lehozta, hogy "ezt+azt" kutattak, "ez+az" lett, "ennyi+annyi" minta, "meghalt-nem halt meg." A te logikád alapján miben más ez, mint a fenti? Értem persze, hogy ezt tudományban jártas emberek írták, és egymást is ellenőrizték - pontosan tudom, mik a tudomány jellemzői. De ha belegondolsz, ugyanúgy igaz (lehet) az is, amit nagyon sokan állítanak: az egész gyógyszeripar egy nagy lobbi / menjünk vissza a természetbe, mert csak a természetes immunitás védhet meg / stb. Nem mondok olyat, hogy ezekkel egyetértek, csak annyit, hogy bármely vakcina hatásosságát te és én ugyanolyan bemondásra hittük el (legalábbis én elhittem, de nem személyeskedek, ugye, szóval maradjunk abba hogy én elhittem, és a többségi társadalom hasonlóan hozzám - orvosi diploma és hozzáértés nélkül - elhitte), mint a pegasusról szóló bármelyik hírt.

    -------------------------

    "Szuper. Viszont picit itt mintha más lenne a tényállás: A NAIH hivatalosan többször kérte a listát az Amnesty hungarytől akik nem adták oda arra hivatkozva, hogy nincs náluk és menjenek az internationalhez. Egyszer sem kérték el a gazdaszervezettől, hogy odaadják a NAIH-nek. Ez mennyire nem akadályozás?"

    Ha ez akadályozás, akkor nagy baj van...
    (Távolról indítva) az infotörvény kimondja, hogy közérdekű adatot bárki kikérhet (legalábbis magyar természetes személy biztosan, de szerintem a külföldi / nem természetes személyek is), vagy az ehhez szükséges segítséget meg kell kapja. Ennek megfelelően amikor én kértem egy X szervezettől olyat, ami nem az ő hatásköre, akkor átirányított az Y szervezethez. Ha ez akadályoztatás, akkor az X állami szervezet nem tartotta be a törvényt, és fel lehet jelenteni. De nem így van, X teljesen jól járt el, ez így a helyes. Ehhez hasonlóan a fentivel lehet, hogy bármelyikünk nem ért egyet (mármint hogy a két közeli Amnesty elkérhetné egymástól az anyagot), de az, hogy ez akadályozás lenne, az nem igaz.

    -------------------------

    "Ezért keresem a tényeket. De ebben a sztoriban továbbra is annyi van csak - amit már leírtam - hogy ez+az állít ezt+azt."

    A Covid elleni szerek gyártói is csak állítanak ezt meg azt, ahogy az Origo, a közmédia, a Partizán, 444, 888 vagy épp az Index is állít ezt meg azt. Mi lenne szerinted a megoldás, megkapni Gémesi telefonját, megnyomkodni kicsit? Mondjuk akkor a Covid elleni szerek gyártóitól is kellene kérni egy jó pár oldalas leírást, meg egy gyárat, amivel ugye saját szemünkkel láthatjuk, mi folyik a háttérben. Meg mellé kb. 6 év orvosi egyetemi tanulást, amivel meg is értenénk, mi van ott. Ezt minden egyes oltásra eljátszni nem kis munka. És a sort persze folytathatom azzal is, hogy ha a saját szemünkkel akarunk meggyőződni arról, hogy az xy szoftver nem hallgat le (ha már IT), akkor azt nekünk kell megírni az alapoktól - ami szintén nem megvalósítható emberi léptékben (itt az alapok nem holmi grafikus szakterületi nyelvet jelent, hanem a bitek szintjéig lemenni, saját protokollok, OS ésatöbbi).

    -------------------------

    "Hát pedig nem az AH csinálja a vizsgálatot, nem az ő dolguk elkérni a listát. Megmondták kinél van, egy emailt kellene írnia annak a szerencsétlen NAIH-nak, vagy felvenni a telefont, de nem teszik, mert így lehet az AH-ra mutogatni."

    Nagyon szívesen reagálnék olyanra is, mikor a hozzám hasonlóan gondolkodóval nem értek egyet, de erre nincs mit, a fenti idézet egyszerűen így van.

    [ Szerkesztve ]

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #86 üzenetére

    Navalnijos kérdésre nem válaszoltál, pedig írtál róla jó pár sort :B csak annyit, hogy betették börtönbe. De hát ha annyira jófej Putyin, akkor miért nem mehet pl. Berlinbe? Hiszen hasonlókat mondtál, hogy könnyen eljutottak Berlinbe, hogy ott ápolják ésatöbbi.

    "--- Te tényleg azt várod tőlem, hogy soroljam fel az összes (szak)politikust aki nemzetbiztonsági kockázatot jelentő kabinetben/munkacsoportban/whateverben dolgozik? És milyen listával vetjük össze az eredményt? Amit nem adnak ki, azzal?"

    Nem kell az összes természetesen, te többesszámban írtad, hogy több ilyen politikusról is tudsz. A több az legalább 2. Azért az nem olyan végtelenül sok, hogy leírhatatlan lenne. Én nem vetném össze a listát semmivel, csak érdekelne, ha már ilyen infóid vannak.

    -------------------------

    "---Nem tudod, hogy hogyan működik az MVT, igaz? (STIX-re is keress rá) Elég eltennem egy kamu hívást egy megadott telefonszámról a hívásnaplóba és már gyanús is lesz a telefonom..."

    Ne személyeskedjünk, mert te ezt kikérted magadnak, és én be is tartottam, módosítottam az eredeti kérdésen. Mi a megadott szám, amiről egy kamu hívást kell eltenni a hívásnaplóba? És hogyan teszel el egy hívást a hívásnaplóba iOS-en? (Vagy akár Androidon?) Előbbire fejlesztek nap mint nap, ezzel kelek és fekszem, de így hirtelen nem 100%-ig egyértelmű... utóbbival évek óta nem foglalkoztam, de tippre ott sem triviális az ilyen,

    -------------------------

    "--- Miért hamísított volna nyomokat a kormány a saját telefonjaira? Vagy a kormánysajtó? Vagy ha áldozat akarna lenni a kormánysajtó akkor elballagott volna a "baráti hivatalhoz" felrakatja with consent a pegasust, letörli majd visít, hogy őt is lehallgatták. De mit nyerne vele? Mire kell neked működő megoldás pontosan? Komolyan nem értelek... érdemes ezt átgondold mégegyszer."

    Nem kellett volna hamisítani. Először megvádolták. Erre egyből cáfolhatott volna (ahogy 1-2 figyelmetlen politikus meg is tette emlékeim szerint, de a többség nem), de inkább ködösítés ment. Ha ez nem tetszik, akkor úgy mondom, hogy nem cáfolták meg egyértelműen. Aztán Kósa Lajos beismerte azt, ami - elvileg, utólag ráhúzva - hazugság volt. Aztán terelés megy azóta is. Egyszer remélem, hogy kiderül az igazság :) na de ha ezek után még mindig nem elég kínos a kormánypártnak ez az egész, akkor az elmúlt évek alapján egy ilyen nyomhamisítás már igazán belefért volna a cselekedeik közé. Nem osztott szorzott volna már semmit, és legalább a gyanút is elterelné (legalább egy kicsit, míg ki nem derül, hogy valóban lehet-e hamisítani), ha például Gulyás is kiállna, és azt mondaná, hogy őt is megfigyelték. Innen már csak a média hátszele dönti el, mennyire és hova tekerik a sztorit. Az meg, hát, rendelkezésre áll.

    -------------------------

    "-- Egen, az gyúrcsányra utal. Utálom mint a szart, ilyen egyszerű. Kismiskák a jelenlegi kormányék ahhoz képest, ami itt a 2000-es években ment. Na ez... na ez igazán mély téma lenne kivesézni..."

    Korrekt, legalább bevallottad. Egyetértek amúgy, részemről feleslegesnek tartom kivesézni :D

    -------------------------

    "--- Nincs független média és azok a legkevésbé függetlenek, akik ezt állítják magukról."

    Jajj, nem úgy független. Kifejtem: amire te gondoltál, az (szerintem) az lehet, hogy néhány média azt állítja magáról, hogy független. Amire a többi meg azt mondja, hogy "jajj már megint a független-objektív kormányellenes ballibsi sajtó..." De én nem erre gondoltam (bár a független itt azt jelenti, hogy nem támogatja politikai erő. Úgy független, hogy senki se pénzeli, és nincs politikai beállítottsága az ott dolgozóknak, olyan sosem lesz. A telex ezért mondja magáról, hogy független: a (kormány)hírekkel ellentétben nem támogatja Soros, se Gyurcsány, hanem az előfizetőkből élnek meg, és bár egyértelműen van egy beállítottsága, ez nem politikai támogatás miatt van. Amíg az ellenkezőjére (tehát hogy pl. Soros pénzeli) nem tudunk példát mondani, addig - a fenti definíció szerint - a telex is független), hanem arra, hogy egymástól független. Vagy már ott tartunk, hogy az összes kormánnyal egy kicsit is kritikus lapot ugyanaz irányítja a háttérből? Ez amúgy így van, csak pont, hogy az ellenfélre, a kormánymédiára igaz (lásd KESMA).

    -------------------------

    "--- El ugyan elolvastam amit tovább írtál, de az érdemi reakciót itt befejeztem. Ha valaki covid-pegasus párhuzamra fűzi fel az érvelését az nálam komolytalan. Nagyon komolytalan. A vakcinák (majd) összes dokumentuma nyilvánosan elérhető. A pegasus ügyben meg egy nyomorult listát sem tudnak kiadni ill. csak feltételezgetések vannak. Tények sehol. Erről az egész érvelésről(?) a krokodil-tétel jutott eszembe. Le tudom neked vezetni, hogy a krokodil hosszabb mint széles."

    Ismét: ne személyeskedjünk ("komolytalan", és itt a mondatból egyértelműen látszik, hogy nem az érvre gondoltál), mert te ezt kikérted magadnak, és én be is tartottam, módosítottam az eredeti kérdésen. Ezen túl teljesen egyértelmű (ahogy ezt meg is írtam), hogy a tudományos publicisztikáknak elő vannak írva a szabályai. És igen, láttam a dokumentumokat (legalábbis láttam dokumentumokat, biztos nem az összeset), de ha - tényleg csak ha - egy kicsit is kételkedve nézzük, akkor azért nekünk, mint orvosilag / biológiailag hozzá nem értőknek csak el kellett fogadnunk. Vagy te ismersz olyat, aki komolyan kritikusként átnézte az egészet, és utána döntött, hogy "jó lesz ez nekem", vagy "nem kell"? Még az ilyennek is legalább orvosi / biológiai végzettsége kell legyen, én pedig nem tudtam a vírus kezdete óta (pontosabban a vakcinák dokumentációjának elérése óta) letenni ilyen diplomát / ilyen tudásra szert tenni, szóval nekem (nekünk) még ez is kellene.

    -------------------------

    Ide írom, hogy ne a kényes témára húzzam fel a "párhuzamot" :) bár ezt már leírtam, de nem reagáltál rá, így még egyszer: "ha a saját szemünkkel akarunk meggyőződni arról, hogy az xy szoftver nem hallgat le (ha már IT), akkor azt nekünk kell megírni az alapoktól - ami szintén nem megvalósítható emberi léptékben (itt az alapok nem holmi grafikus szakterületi nyelvet jelent, hanem a bitek szintjéig lemenni, saját protokollok, OS ésatöbbi)." Megéri ez, hogy mindent csak akkor hiszünk el, ha mi minden egyes apró részletét láttuk, mi is kipróbáltuk stb.? Én úgy gondolom, hogy ez nem feasible (szerintem erre nincs 100%-ban egyező magyar szó), és szerintem ez bármelyikünk napi tevékenységén is látszik.

    [ Szerkesztve ]

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #89 üzenetére

    "Ha valaki covid-pegasus párhuzamra fűzi fel az érvelését az nálam komolytalan. Nagyon komolytalan."

    Szerintem inkább ne próbáld beadni, hogy itt az érvelésre gondoltál a kiemelt "az" alatt. Utólagos magyarázkodásnak látom, még ha nyelvtanilag akár helyes is lehet(ne). Itt nem összekeverésről van szó: ahhoz, hogy úgy értsem, ahogy utólag írtad, meg kell erőszakolni a nyelvet, míg az én értelmezésem - szerintem - a magától értetődő. Persze úgy érted, ahogy akarod.

    Szerintem nincs :) bízunk benne, hogy Völner Pál is a ballibsi média miatt tette, amit tett... mert amúgy szerintem is egy kb. szent az az ember.

    [ Szerkesztve ]

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #92 üzenetére

    Nincs mit.

    #91KEndre: a kedvencem, hogy a kormánypárti szimpatizánsok szerint ez (is, mint minden) csak jó. Mármint az, hogy kiderült. Hiszen két eset van szerintük:
    - nem derül ki ilyen, ekkor akármilyen gyanús is az eset, hivatalosan nem történt semmi, szóval minden jó.
    - kiderül, ekkor viszont milyen jók a nyomozók, ugye nem is kormánypárti minden szervezet, és hát látjuk, hogy aki lop meg csal, azt kizárják / megbüntetik.

    Hasonlóval érvelnek mindig, mikor az EU is kinyomozza, hogy valami gubanc volt itt :) imádom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák