Új hozzászólás Aktív témák

  • Victorio

    aktív tag

    Tehát azoknak engedi megvenni akik nem akarják, akik meg megvennék azok tiltólistára kerülnek :))

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • kacsyx

    aktív tag

    Izrael, USA... Szerencse, hogy mindkettő tisztességes, polgárai, szövetségesei után nem kémkedő ország. :DD :DDD :C Az Apple meg, aki a saját fogyasztóit ott húzza le ahol tudja, előbb talán inkább nézzen magába, azután terjessze az igét...

  • Dare2Live

    nagyúr

    Ha jól látom a kompett EUból csak mi és lengyelek maradtunk ki. :C

    @Victorio Sztem jópár állam megvette a felsoroltakból... csak ők nem az ellenzéki politikusok megfigyelésére használják. Meg nem az oknyomozó újságírókéra akik MOon fő ellenségek lettek miután ezt azt kiborítottak.

    @kacsyx A "lehúásnak" mi köze a kémkedéshez? A mondat másik részébe meg aztán végképp nem feszegetném.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • L4mie

    veterán

    Ezen miért lepődik meg bárki.
    Jóváhagyják a kémszoftvert, hogy nemzetbiztonsági kockázatot jelentő (terroristák, etc. ) egyének ellen használják, mire használja drága kormányunk...újságírók, gazdasági versenytársakkal szembe....aztán csodálkoznak, ha a forgalmazó tilt :D :D De sebaj majd jól beperelik az NSO-t is.
    Persze abból a nézőpontból ahol egyesek magukat és a könyezetüket a nemzetnek tekintik minden ellenük irányuló megmozdulás nemzetellenes....

    [ Szerkesztve ]

    Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

  • Majka26

    csendes tag

    válasz Dare2Live #3 üzenetére

    Bárki elhiszi, hogy 20. rangú újságírókat hallgatott le a kormány és nem mondjuk Gyurcsányt?

    Ugyan már... :U

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Gyuri27 #5 üzenetére

    Egyszer már volt róla hír a hirado.hu-n, akkor még úgy tudták, hogy lator államok használják ellenzékiek megfigyelésére ezt a szoftvert... :) :DDD

    Majka26: igen. Láttad, hogy hány engedélyt adott ki az IGM (Völlner Pál)? Bőven belefér az engedélyekbe az általad 20. rangúnak tartott újságírók lehallgatása is.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • dabadab

    titán

    válasz Majka26 #8 üzenetére

    Bárki elhiszi, hogy 20. rangú újságírókat hallgatott le a kormány és nem mondjuk Gyurcsányt?

    Nem huszadrangú újságírókról volt szó, hanem komolyabb oknyomozókról meg kormánypárti politikusokról is (Aszódi Attila, aki azért államtitkárként is próbálta tartani a szakmai színvonalat, ahelyett, hogy 100%-ig lojális lett volna a Párthoz).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Majka26 #7 üzenetére

    Bocs, de te tényleg elhiszed az ilyen marhaságokat vagy az az elvárás, hogy mi higgyük el?

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • FattyDove

    őstag

    válasz Majka26 #8 üzenetére

    "Bárki elhiszi, hogy 20. rangú újságírókat hallgatott le a kormány és nem mondjuk Gyurcsányt?"

    Elhinni? Te melyik barlangban élsz? Konkrétan tudni, hogy Dezső Andrást megfigyelték.

    Plusz azt remélem tudod, hogy minden volt / aktuális miniszterelnököt véd a titkosszolgálat. Igen, gyurcsányt is. Élete végéig. Ma nem jár a zsák krumpli neked :(

    [ Szerkesztve ]

  • Silεncε

    őstag

    válasz Majka26 #7 üzenetére

    Aha. Vagy nem, ha a rezsicsöki miatt lerohadt infra elszáll :D érdekes, minden poltikai topiknál megjelennek az ilyen csendes nickek...

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Majka26 #14 üzenetére

    Te magad is... Letöltheted az eszközt hozzá a githubról https://github.com/mvt-project/mvt. Bele is nézhetsz a kódba, hogy meggyőződj róla nem Soros áll mögötte.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Majka26

    csendes tag

    válasz CPT.Pirk #18 üzenetére

    Akkor hiszem el, ha valódi, független biztonsági cég mondja.

    De egyébként jó szar kémszoftver lehet, ha pár újságíró meg NGO simán meg tudja nézni, hogy rajta van-e a telefonon.

  • Fred23

    nagyúr

    Arra lennék kíváncsi, hogy a magyar (lator) állam kap -e a már bezsákolt szoftverhez frissítéseket mindezek után? Esetleg -ha olyan a rendszer- letiltják -e a magyarokat? Szerződésszegés esetén mi az irányadó cselekvési mód vajon?
    Ugye azt kábé biztosra vehetjük, hogy friss droid / iOS már védekezni fog a szárnyas ló ellen, amennyire csak lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • FattyDove

    őstag

    válasz Fred23 #24 üzenetére

    Elméletileg bontották a szerződés a fidesszel nem? Vagyis miután az a seggbuta kósa lali dumált pár hete valamit, ilyesmit nyilatkozott az NSO

    [ Szerkesztve ]

  • Fecogame

    veterán

    És mi van akkor, ha én Magyarországról dolgozom egy engedélyezett országnak, ahol egy izraeli szofter üzemeltetése a feladat? :F

    Ezt most akkor szabad vagy sem?

    Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

  • Zigur

    senior tag

    válasz FattyDove #26 üzenetére

    Ez egy érdekes kérdés, mivel már megvan a szoftver, tehát nem kell eladni, ez az új korlátozás vajon kiterjed a már eladott szoftverre is ?

  • dabadab

    titán

    válasz Fecogame #32 üzenetére

    Ha ilyennel dolgozol valami hírszerző szervezet munkatársaként, akkor úgyis tudod, hogy ilyen esetre pont milyen szabályzás vonatkozik, ha nem, akkor meg mindegy, az ilyen állásokat nem az upwork.com-on hírdetik :)

    DRM is theft

  • Nowhereman

    őstag

    A megfogalmazott kritériumok alapján szerintem túl hosszú az a lista. Talán 2-3 ország lehetne rajta. A felsorolt országok feléhez képest még mi is egy mintademokráciában élünk.

    Utánam a kondenzcsik!

  • dabadab

    titán

    válasz Nowhereman #41 üzenetére

    A felsorolt országok feléhez képest még mi is egy mintademokráciában élünk.

    Fel tudnád sorolni ezt a felét?

    DRM is theft

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Majka26 #21 üzenetére

    Nem, nem a program szar. Egyszerűen maradnak vissza nyomok a használata után és ezeket fel lehet lelni, ha tudod mit kell keresni.

    Ott van a kód, belenézhetsz mit csinál. De nem nézel, mert így könnyebb tagadni. Ez a piros tabletta bevétele... :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Majka26 #21 üzenetére

    Nincs hibátlan szoftver, ezt tanúsítja az is, hogy gyakorlatilag mindegyik OS és szoftver feltörhető. Ahogy meg is tették közel keleti barátaink :) Apple remélem mindent is kiperel belőlük

    Viszont ez visszafele is igaz: egy kémprogram sem lesz hibátlan. És már a működésének környezetéből következik, hogy szinte 100%, hogy hagy maga után nyomokat, hiszen akárhogy nézzük, ez a szoftverek nem rendelkezésszerű használata. Példaként (távoli hasonlat!) azt tudnám felhozni, mikor valaki megpróbálja átírni egy program futása közben a kódját. Működhet (ha jól csinálja), irányítható az alkalmazás - de utána crash lesz belőle nagyon-nagyon nagy eséllyel. Ez is egy nyom, amit nem lehet eltüntetni. De ezt valószínűleg nem fogod megérteni :R

    Egy open source programra meg azt reagálni, hogy "Akkor hiszem el, ha valódi, független biztonsági cég mondja." a butaság netovábbja, már ne is haragudj. Ott van nyíltan (vagy talán ezt is tagadod?), minden egyes parancsot átnézhetsz, ahogy bárki más is. És gondolom szerinted nincs is ilyen "független" cég amire hibatkozol, hiszen ez a fogalom manapság néhány körben elég ismeretlen.

    [ Szerkesztve ]

  • MuFFo

    tag

    Nem akarom direktbe ennek a Majka nevű egyszerű élőlénynek címezni, mert úgyis azt mondaná, hogy merazamnesztiegysorosistaliberálbolsevikgyíkemberzsidóengéó...
    Szóval itt van az elemzés, hogyan is találták meg a nyomokat:
    https://www.amnesty.org/en/latest/research/2021/07/forensic-methodology-report-how-to-catch-nso-groups-pegasus/

    Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

  • Nowhereman

    őstag

    válasz dabadab #42 üzenetére

    Nincsenek illúzióim kis hazánkkal kapcsolatban. De azt feltételezni, hogy Gyurcsány egy szikrányival is etikusabb lenne? Vagy akár az unió többsége? Vagy egyáltalán ez a lehallgatás nem sztenderd mai világunkban? A frontvonal már régen arról szól, hogy a kisemberek mennyire kell befognia a pofáját, ha nem éppen egyezik a hatalommal a véleménye. A politikai ellenfél és a sajtó szinte sose volt mentes a megfigyeléstől.
    Sorolgatni meg felesleges. Ilyenkor Jeffrey Epstein öngyilkosságát is megmagyarázzák...

    Utánam a kondenzcsik!

  • Atti777

    senior tag

    válasz Nowhereman #47 üzenetére

    Terelsz, és nem kérdésre válaszolsz :(

    Az meg egyáltalán nem normális és elfogadható, hogy titkosszolgálati eszközökkel figyelnek meg a kormány számára kellemetlen személyeket.
    De nyisd fel a szemünket, leplezd le a sötét üzelmeket, de ne csak általánosságban maszatolva, hanem konkrétumokkal

    Путин, иди нахуй!

  • dabadab

    titán

    válasz Nowhereman #47 üzenetére

    De azt feltételezni, hogy Gyurcsány egy szikrányival is etikusabb lenne?

    Nem kell feltételezni, tudjuk, hogy milyen volt. És hát nem szikrányival.

    Vagy akár az unió többsége?

    Igen.

    Vagy egyáltalán ez a lehallgatás nem sztenderd mai világunkban?

    A nyíltan pártpolitikai célokra használt lehallgatás jogállamokban? Nem az.

    DRM is theft

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    Izrael a barátunk. Ja, most nem. :Y A pilótát is megpegazusozták valahonnan valakik. De csak akkor tudták a telefonját lehallgatni, ha Magyarország területén volt. Kiváncsian várom, milyen eredménnyel használták ellene az izraeli kémszoftvert.
    https://www.szabadeuropa.hu/a/direkt36-pegasus-celpont-lett-a-fideszes-elit-repuloutjait-figyelo-pilota/31573454.html

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Atti777 #48 üzenetére

    Felvilágosítalak. Mindenki megfigyel mindenkit ahogy tud. Franciaországban már arra is volt példa, hogy egy állami cég vezetője poloskáztatott körbe egy minisztert.
    Ha már szg. fórumon vagyunk: Kaspersky. Annak is azért ugrottak neki nyugaton, mert levakarta a "jogállamok" egy részében kormányzatilag feltelepített kémprogramokat.

    Utánam a kondenzcsik!

  • FattyDove

    őstag

    válasz Nowhereman #51 üzenetére

    "Annak is azért ugrottak neki nyugaton, mert levakarta a "jogállamok" egy részében kormányzatilag feltelepített kémprogramokat."

    Még véletlenül sem azért, mert be vannak csatornázva az FSZB-hez (mivel kötelezi őket erre a csodás szovjet törvénykezés), ááá nem. Csúnyagonosznyugat.

    [ Szerkesztve ]

  • Zigur

    senior tag

    válasz Nowhereman #51 üzenetére

    Ja, nyilván azért, és nem azért mert kiderült hogy a Kaspreskz víruskereső hazaküld állományokat a védett gépről.

  • dabadab

    titán

    válasz Nowhereman #51 üzenetére

    Franciaországban már arra is volt példa, hogy egy állami cég vezetője poloskáztatott körbe egy minisztert

    Nem tudom, hogy milyen ügyről beszélsz, de erős a gyanúm, hogy miután ez kiderült, nem azt bizonygatták, hogy minden rendben van, hanem bűncselekményként kezelték a dolgot (mivel az).

    DRM is theft

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Nowhereman #51 üzenetére

    "Franciaországban már arra is volt példa, hogy egy állami cég vezetője poloskáztatott körbe egy minisztert.

    és mi lett a story vége?

    A kasperskyvel baromira belenyultál rakás pldat hozhattál volna amiről csak sejtjük az Orosz/FSZB szálat viszont Kasperskynél nincs kérdés, hogy fszb benne volt.
    Amúgy nagyon érdekes IT Security szempontjából tökéletes pldaja annak hogy ilyen nagyon szűk esetekben nem kell feltétlen CVE... (mint NSOnal és esetek 99%ban) ahoz, hogy vmit "meghackeljenek".
    Persze értem én nem az RT hozta le szóval nem igaz. :C

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • válasz Nowhereman #51 üzenetére

    Vajon mi indok volt rá, hogy be legyen poloskáztatva?

    Mert indoknak kellene lennie, bár azt lehet kreálni is szóval teljesen mindegy :)

  • Atti777

    senior tag

    válasz Nowhereman #51 üzenetére

    Tényeket légyszi, ez még mindig csak levegőbe beszélés! Melyik cég, melyik miniszter, mikor, mi lett az ügy vége?
    És ez még mindig más dolog, nem arról szól, hogy a kormány figyeltetett meg "kellemetlen" embereket, mint itt.

    A szegény oroszokat meg mindig csak bántják, pedig ők nem is csinálnak semmit, Navalnij is csak náthás lett...

    Путин, иди нахуй!

  • hallador

    addikt

    válasz Nowhereman #47 üzenetére

    Nem tudom szerinted bármilyen értelmese emberi viselkedés szinten elfogadható érv egy értelmes ember számára, hogy ha egy valaki csinál valamit, akkor ahhoz mérten azt a másik is megcsinálhatja?
    Ez tipikusan olyan érvelés ami a legbutább, műveletlenebb, és legostobább rétegegeket meg lehet vezetni.

    Mi köze van annak a kommunista szovjet módszerek alkalmazásához, hogy gyurcsány sem volt jobb?

    Értem ezt a logikát, de nem szeretem ha hülyének nézel. Van az a réteg akit hülyének lehet nézni, nézd Erdélyben Orbán világsztár, ez sokmindent elmond. Ezek szerint akkor ebből le kellene vonnom az Erdélyben élő emberekről bármilyen következtetést? Mert amit írtál ezzel pontosan ezt mondtad, csak más témában.

    Gyurcsányozni így 12 év után meg legalább akkora hülyeség, mint ha azt mondanám, hogy Viktor megmentette a magyarokat a migránsoktól, a koronavírustól, ja és még Erdélyben is sikerólt templomokat építeni. OK? Akkor most mit kellene mondanom, hogy engem senki nem kérdezett, meg, hogy szerintem jó ötlet-e? Meg a másik 5 - 6000 000 magyar embert sem, pedig sztem ez legalább annyira nagy volumenű probléma, hogy helyettem eldöntik, hogy én hogy éljek a saját hazámban, csak azért mert van egy réteg, akik szerinte nyugodtan van joga ahhoz, hogy 0 adó befizetésével több jöga van a saját hazámban, mint amúgy nekem. Arról meg nem beszélve, hogy ha felvetem a témát, akkor én uszítok, mi közben a szavazati jog, és az állampolgárság, az pont annyi jogot ad nekem elmondani a véleményem erről is, mint ahogy ő szavazhat!

    Nem tudom érted-e, hogy mi a probléma azzal, hogy most is gyurcsányozol, meg nyomod a kormány propagandát?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Nowhereman #51 üzenetére

    0 ténnyel az orbányi, és putyini propagandát tolod. Ennyi. Ők is ezt tolják, csak utána fél-egy évvel kiderül, hogy hazudoztak. Lásd Soros, Koronavírus. Van az a rétek, aki ezt beveszi, meg van aki nyitott szemmel jár. Ha többen tolják, amit tőled hallok, akkor sajnos Magyarországnak nincs sok keresnivalója az EU-ban.
    A mindent ellopunk, és aki kádár "gyerek" nyugodtan lophat (vikor és ferkó generációja), mert elnyomták mentalitás sajnos nem dívik arra felé, ahol amúgy aki lop egy életre megbélyegzik. Otthon meg még büszkék is rá....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Yeffy

    veterán

    válasz FattyDove #52 üzenetére

    szebben nem is tudott volna csusztatni. :DDD

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Dare2Live #55 üzenetére

    A történet majd harminc éves, a magyar sajtó nem foglalkozott vele, a franciát meg én is csak alkalmanként olvastam. Úgyhogy, ha nem haragudtok, nem tudom a történet végét, a nevekre sem emlékszem már, de annyi tény, hogy nem úgy kezelték, mintha nagyon jó lenne minden. A konfliktus az ipari miniszter és a trösztfőnök közt abból indult, hogy a tröszt nem hozta az eredményeket. A cég igazgatója szerint egy adag állami tőkeinjekcióra lett volna szükség, a miniszter szerint egy új igazgatóra. Innét kezdve magyarázzam?

    Kaspersky: Nem tudom, hogy feltűnt-e, hogy a komolyabb vírusirtóknál van olyasmi, hogy "gyanús fájlok" elküldése? Nos nekik mentek az ilyen dolgok újságíróktól, politikusoktól (szándékosan mellőztem az "ellenzéki" használatát, egyrészt mert kormánypárti politikusok is voltak köztük - a politikai túlélés szabálya, hogy tartsd a szemedet a barátaidon is, másrészt a valódi ellenzék - tehát akiknek a hatalomra kerülésével a kormányzati irányvonal is változna, nem csak a miniszterek személye, azok a "szélsőséges" jelzőt használják, és egy szikrányival sem kisebb hisztivel kezelik, mint ahogy itt a két oldal osztja egymást. mondhatni a "szalonképes" politikai paletta a több pártjával is egyszínűbb, mint amennyire a náci párt volt a hosszú kések éjszakája előtt)
    Röviden, a vírusirtó lebuktatta a kémprogramot. Nos a német (és még néhány hasonló "mintademokrácia") kormány nem mehetett oda hogy tegyétek már a fehér-listára a kémprogramunkat, másrészt kínos lenne, hogy ha az elküldött fájl valami szigórúanbizalmas.pdf lenne. Úgyhogy kiátkozták a ruszki vírusirtót, mint kémprogramot, és maradhattak a fehér-listázható befolyási övezeten belüliek. A wikit meg hagyjuk, sok helyen orbitálisan pontatlan, ahol mehet a propaganda, ott egyenesen a kurucinfo.hu nívóján képes mozogni.

    Hogy milyen pontos az emberek informálgatása csak egy példa:
    [link] (ne ijedj meg a hosszától, épp eszű ember úgy sem képes néhány percnél tovább nézni)
    Csak úgy azért ezt tettem fel, mert nálunk azért oltottak azzal a "tömeggyilkos" orosz vakcinával, és valahogy nem a videóban propagált eredménnyel. Tedd fel magadnak, hogy ez most USA-pfizer relációban tennéd fel a tyjúbra, mire számíthatnál. Természetesen az "emberünknek" van fenn hasonló nívójú felvilágosító videója Ovi bácsiról is.

    Utánam a kondenzcsik!

  • this is life

    Ármester

    válasz Dare2Live #3 üzenetére

    Megdolgoztunk érte a lengyelekkel egyetemben. :(((

    #51Nowhereman
    Légyszíves forrást is mutass fel az igazad bizonyítására , mert bemondásra , konteó-ra nem lehet építeni , odafigyelni . A magyarázatod kissé sekélyes és kitérő .

    Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Nowhereman #61 üzenetére

    Természetesen előfordulhat bárhol (akár a demokráciák fellegvárában meg a legsötétebb banánköztársaságban is) amit te Franciaországról állítasz ("egy állami cég vezetője poloskáztatott körbe egy minisztert"). Ez önmagában csak egy tény (ha tényleg így volt), de többen is írták, hogy az érdekes az, hogy hogyan kezelik. Valószínűleg minden ország máshogy reagálná le. Innentől kezdve az, hogy "A történet majd harminc éves, a magyar sajtó nem foglalkozott vele [...] nem tudom a történet végét, a nevekre sem emlékszem már [...] nem úgy kezelték, mintha nagyon jó lenne minden." minden, csak nem érdekes és nem releváns a témát illetően; mert ha tényleg azt tették, amit írtál, akkor helyesen cselekedtek, mert ezek alapján tényleg nem volt nagyon jó sok minden. Ha megpróbálták volna elsikálni, elrejteni, titkosítani, elterelni stb. a dolgot, akkor lenne valóban érdekes. (Ha egy vádlott bűnös, akkor az egyáltalán nem érdekes / izgalmas ilyen szempontból, ha tényleg lecsukják, hiszen ez lenne a normál működés; szerintem ott érdemes nézelődni, ahol nem így történik. :) )

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Nowhereman #61 üzenetére

    (Az előzőt már nem tudom módosítani :( )

    Megnéztem a videót. Az első 6 percben nem nagyon mond semmi olyat szerintem, ami mindenki közös alapgondolatait cáfolja meg alapjaiban, és nem megy szembe semmilyen tudománnyal. Ha kivesszük az előadásmódot (a figurát), akkor mi az, ami miatt szerinted épeszű ember nem képes néhány percnél tovább nézni?
    Tudok angolul, de kevés időm van, úgyhogy nem tudom visszanézni többször is, így persze lehet, hogy elsiklottam 1-1 tagmondat fölött, de én nem hallottam olyat, hogy tömeggyilkosnak mondaná bármelyik vakcinát is. A Szputnyikról (és pl. az AstraZenecáról) is mondott jót is, rosszat is. Ha akarod, tegyél fel hasonló videót youtube-ra a Pfizerről, nem gondolnám, hogy bárkit zavarni fog.
    Még egy kérdés: valóban oltottak nálunk a Szputnyikkal (ha erre gondolsz tömeggyilkos orosz vakcina alatt), azonban nekem nincsenek valós adataim az eredményekről. Nem, a tavasz végén / nyár elején kiadott táblázat nem az, hiszen az rengeteg más információt elhallgat. Neked van ilyened? Oszd meg kérlek :) Bár ha van is, arra meg lehet mondani, hogy "a másik oldal által propagált eredmény"...

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Nowhereman #61 üzenetére

    A történet majd harminc éves, a magyar sajtó nem foglalkozott vele, a franciát meg én is csak alkalmanként olvastam. Úgyhogy, ha nem haragudtok, nem tudom a történet végét, a nevekre sem emlékszem már, de annyi tény, hogy nem úgy kezelték, mintha nagyon jó lenne minden.

    Tehát harminc évvel ezelőtt történt valami bűncselekmény valahol és ezzel akarod alátámasztani, hogy hasonló dolgok elkövetése rendben van?...
    Nem igazán értem a logikát itt.

    Hogy milyen pontos az emberek informálgatása csak egy példa:
    [link] (ne ijedj meg a hosszától, épp eszű ember úgy sem képes néhány percnél tovább nézni)

    Láthatóan te se nézted meg, hogy miről szól. Bevallom, én se, viszont végigolvastam a transcriptet és egyetlen szó sem esik benne egyetlen konkrét vakcináról sem, hanem Szingapúr járványkezelési stratégiájával foglalkozik, mint követendő példával (és egy kicsit összehasonlítja az orosszal, merthogy a videó készítője orosz, szóval őt az érinti).

    Hopp, most látom, hogy valahogy egy másik video felirata kerültek erre, szóval a fentiek nem érvényesek.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • cami][us

    senior tag

    válasz hallador #58 üzenetére

    Ez tipikusan olyan érvelés ami a legbutább, műveletlenebb, és legostobább rétegegeket meg lehet vezetni.

    Ez a tu quoque érvelés azért pikáns, mert azt feltételezi, hogy minden ellenzéki is elkövetné ezt, ergó a kormányt támadók hipokriták. Ezt a következtetést a gyurcsányos szalmabáb érvvel "támasztotta alá". Szerintem még kéne egy argumentum ad populum (+50%-os választási győzelem, tehát a nép egyetért mindenben a kormánnyal) is jöhetne és meg lenne a mesterhármas, ha eddig még nem jött össze.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Nowhereman #61 üzenetére

    dabadab kb leírta.

    kaspersky maszlagoddal nem tudok mit kezdeni. Technikailag az eset kifejezetten jól ismert a kérdés max annyi, hogy az FSB Kaspersky beleegyezésével vagy nem használta azt izgi fileok hazaküldésére. Pont ezért vitte ki az egész adatközpontot Svájcba harmadik félhez.
    Sztem a legjobb az egészben az Izraeli szál. Nah ők is használták a Kaspersky virusirtót ha egy két dologra szükségük volt. Mondjuk nem tudom mért írom le te ugyis rittyentesz egy RTs összeesküvéselméletet.

    "azzal a "tömeggyilkos" orosz vakcinával, és valahogy nem a videóban propagált eredménnyel."

    Videot jórészt megnéztem. Én azt látom kifejezetten dicsérően pozitívan beszél Sputnikról. pl:
    "...Russia created an important top notch product... "
    Viszont ezek szerint te nem. Olyannyira ismered/nézted meg miint amennyire a kaspersky esetet ismered. Tolod az RT féle agitpropot. Ha nem sért a kérdés pénzt kapsz érte vagy lelkes hülye vagy?
    (Ez utobbi no offense. Oroszok így hívják azokat akik fizetés nélkül tolják fullba az orosz agitpropot. btw fizetettek ekkora hülyeségekbe nem futnak bele mint Nowhereman így sztem ő ebbe a lelkes hülye kategóriába tartozik. ) :)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Nowhereman

    őstag

    válasz dabadab #65 üzenetére

    Azt, hogy renden van-e, érdektelen.
    Ami lényeges:
    Amióta emberi politikai csoportok vannak, mind információt gyűjtött, kémkedett a másik után, sőt a csoporton belül egymás után is. Mert az információ hatalom.
    Minden politikai csoportosulás magát a jó, az ellenfeleit a gonosz megtestesülésének tünteti fel.
    A propaganda lényegtelen, hogy igaz-e, csak az kell, hogy jó sokat hangoztatva megegyék az emberek.
    Ez ötezer éve szabály, csak a kémkedéshez csinos rabszolganők helyett mostanság kémprogramokat küldözgetnek az érintettek.
    És innét kezdve a természetet nézheted a valós kíméletlen valójában, vagy egy vegán-guru szemszögéből.

    [ Szerkesztve ]

    Utánam a kondenzcsik!

  • dabadab

    titán

    válasz Nowhereman #70 üzenetére

    Azt, hogy renden van-e, érdektelen.

    Nem, egyáltalán nem az, a rendbenlévésről szól az egész ügy.
    Innen kezdve meg béna szerecsenmosdatásnak tűnik, amit írtál.

    DRM is theft

  • paljani

    aktív tag

    Ohhh... akkor most megy "az én kommunistám a jó kommunista (=lehallgathat benneteket) a te kommunistád a rossz kommunista (=lehallgatta az embereim)". Szuper.

    Tekintve, hogy egy kémszoftver elsődleges célja a kémkedés (nahát... hogy mik vannak?) érdekes látni, hogy már páblik listák vannak, hogy ki vehet (=kémkedhet) és ki nem (=ki után). Csúcs! :C

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #72 üzenetére

    Jobb esetben senki nem hallgathat le egy egyszerű újságírót, aki éppen cikket ír, vagy egy csupán ellenzéki polgármestert :) legalábbis ezekből a tényekből nem. Ha az újságíróról feltételezésük van, hogy terrorista, és robbantani szeretne (ahogy ez - mármint hogy valaki robbantani szeretne - előfordult már, és a rendőrök közbe is léptek), akkor természetesen megtehetik (más kérdés, hogy a jelenlegi egyszemélyi döntés miatt bárkivel megtehetik).

    A listának is ehhez van köze: van, aki arra használja a szoftver, amire kitalálták (bár ez elég ingoványos talaj, hogy mire találták ki... most itt a kontextusban értelmezve fogadjuk el, hogy pl. terroristák ellen van), míg mások tisztán a saját hatalmuk megtartása érdekében használják / használták úgy, hogy a saját ellenfelüket (az ő értelmezésükben ellenségüket) lejárassák, kompromittáló anyagot találjanak ellene, vagy épp azért, hogy a verseny (választás) ne lehessen olyan tiszta, amennyire csak lehet. Azt meg senki se gondolja komolyan, hogy ezek után majd a közelkeleti barátok nem adnak el a "páblik listás" országoknak ilyeneket :)

    Legalábbis én így látom, személyes véleményem, blabla

    [ Szerkesztve ]

  • paljani

    aktív tag

    válasz thiclyoon #73 üzenetére

    Megfordítva a kérdésed: egy ellenzéki polgármester and/or ellenzéki újságíró nem lehet "terrorista/bűnöző" by definition/default? De engedjük is el az elméleti vonalat és nézzük a gyakorlatit. Szóval ki hallgatott le pontosan kit? Akármelyik mélymocsok ellenzéki portálon is néztem utána a témának gyakorlatilag semmire semmi bizonyítéka senkinek. Feltételezgetések, minden feltételes módban, semmi konkrétum semmi bizonyíték és - dobpergés - Semmi. Zéro. Nulla. Van valami lista, amit feltételeznek, hogy ... és ebben benne vannak feltételesen ... ill. páran úgy gondolják ellenzéki oldalról (nyilván azok akik nem kívánnak politikai tőkét kovácsolni ebből a "botrányból" khm.), hogy őket is lehallgathatták. A NaIH hivatalos vizsgálatát pedig pont a "botrány" kirobbantói (amnesty international) akadályozzák már hónapok óta.

    DE! Az évtized lehallgatási botrányaként konferálva mindenütt (= hvg.hu szerint, telekszen több mint 200 darab cikk a címkével ellátva stb.)

    Erre ennyit tudok mondani: #engemislehallgattak #feriszemélyesen

  • dabadab

    titán

    válasz paljani #75 üzenetére

    Akármelyik mélymocsok ellenzéki portálon is néztem utána a témának gyakorlatilag semmire semmi bizonyítéka senkinek.

    Úgy érted azt leszámítva, hogy digi forensic cuccokkal tök egyértelműen ki lehetett mutatni a Pegasus jelenlétét? :DDD
    Egyébként annyira vicces az, ahogy szemedet-füledet befogva ordítod, hogy "mocsokellenzék, nincsügy, nincsügy, nincsügy!!!444!!".

    A NaIH hivatalos vizsgálatát pedig pont a "botrány" kirobbantói (amnesty international) akadályozzák már hónapok óta.

    Oké, ez Arany Bohócsipka-díjas megszólalás volt :DDD

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #75 üzenetére

    Nem, nem lehet. Senki sem terrorista by default :) főleg nem by definition. Utóbbi elég durván azt jelentené szerintem, hogy valakit terrorista-gyanús személynek (vagy ahogy alább írom, nemzetbiztonsági kockáztatot jelentő személynek) tartana az ország / kormány, csak azért, mert ellenzéki újságíró, vagy ellenzéki polgármester. Ez kicsit hasonlít az én szememben Navalnij esetére. De ne térjünk el, ez csak egy rövid kitérő volt, vissza a témához:

    Természetesen ez nem azt jelenti, hogy egy újságíró (pártállásától, vagy az adott médium pártállásától, ahol dolgozik függetlenül) nem lehet terrorista (ezt - ebben a kontextusban - a nemzetbiztonsági kockázatot jelentő helyett használjuk szinonímaként). Sőt, ez független a munkájától, szóval persze, lehet. De ne fordítsd meg szerintem, mert a helyes irány nem az, hogy "mindenkit megfigyelünk, és aki ezek után gyanús, az terrorista" (vesd össze: 1984), hanem azokat figyeljük meg, akik valamilyen okból / szempont szerint terrorista jeleket mutat. Lásd a nemrég lekapcsolt magyar (?) férfi, aki robbantgatni akart.

    Feltételezések? Egy nevet írok (a sok közül!), Gémesi György. Így már nem feltételezés, bár persze nem látok a telefonjába (ahogy te sem), de nem ő az egyetlen, akinél állítása szerint kimutatták a szoftver jelenlétét. Amúgy ahogy a #76 is írja, van erre open source cucc, amit nyugodtan kipróbálhatsz (valószínűleg téged nem figyeltek meg, ahogy itt a fórum többségét sem, hiszen mit sem érünk), sőt, a kódot is át lehet túrni, ha valaki fél, hogy pont ezzel nyomoznak utána. Az, hogy a szoftver rajta van a telefonodon, egyértelmű jel: nem lehallgathatták (mert bár kétségtelen, lehet, hogy a lehallgatás meghiúsult technikai vagy egyéb korlátok / hatások miatt, így végül nem történt meg), de a szoftver nyomai egyértelmű külső támadást jelentenek (és így a meghiúsulás oka vagy technikai gond, vagy bénázás, vagy a kettő együtt, esetleg valami más (külső) ok). Kivéve, ha mindenki most pakolta rá az adott kémprogramot a telefonjára. Szerintem reálisabb, hogy most mindenki ránézett a dologra, és néhányan nem odaillő szoftvernyomokat találtak. De persze lehet abban hinni, hogy minden ellenzéki pont most tesz ilyet. Kérdés, hogy a külföldi megfigyeltek is pont most párhuzamosan teszik? A sok-sok ország újságíró-nyomozóit mindenki meg tudta téveszteni? Lehet ilyenben is hinni természetesen, de akkor a vádlott (kormánypárt) miért nem cáfol egyből? Ment a ködösítés, aztán ugye a titkosítás stb.

    Az évtized lehallgatási botránya egyelőre teljesen igaz, hiszen sem ebben az évtizedben nem történt ilyen (és hasonló sem), sem az elmúlt 10 évben (Magyarországról van szó, hiszen nemzeti szemüveggel nézzük a dolgot, teljesen nyilvánvaló, hogy az utolsó utáni banánköztársaságban, esetleg egy most megalakult "demokratikus" országban lehettek és lehetnek is ilyenek). Szóval még az évtizedet is úgy érted, ahogy akarod.

    (A #feriszemélyesen enyhén utal a politikai beállítottságodra, ami bár engem őszintén nem érdekel, de azt nem tudom, hogy a tényeket miért nem hiszi el valaki. Karácsony hazudott? Hazudott. Kósa hazudott? Hazudott. Ezek olyan tények (ahogy a fentiek is), amiket pártállástól függetlenül el kell(ene) ismernie az embernek. Amíg ezek nincsenek meg, addig szerintem értelmes érdemi vitát nem lehet folytatni.)

    Az amnesty pedig nem akadályoz semmit. Elsőkézből :)

    [ Szerkesztve ]

  • paljani

    aktív tag

    válasz thiclyoon #77 üzenetére

    ...Ez kicsit hasonlít az én szememben Navalnij esetére...
    Igen, ő tökéletes példa. Nekem szerintem másra mint neked. Bemásolom, hogy nekem mire:

    Az orosz belbiztonsági szolgálat (továbbiakban FSZB) megpróbálta megmérgezni kétszer. Bár alapos gyakorlat, illetve a CSEKA és a KGB korszakból örökölt módszerek garmada állt az orosz szolgálatok rendelkezésére („bolgár esernyő” vagy a korábban sikerrel használt módszerek bármelyike) egy gyilkosság kivitelezéséhez, ennek ellenére két egymást követő kísérletük is kudarcot vallott.Figyelemre méltó trehányság az is, hogy az FSZB ügynökeinek sikerült azt az egyetlen szert kiválasztani a merénylet kivitelezéséhez, amelynek hatékonysága kétséges, ellenben azonnal az orosz szolgálatokra tereli a gyanút, ha vizsgálatnak vetik alá az áldozatot. Igen, az orosz titkosszolgálatok állománya legendásan nagy marhákból áll. Így történhetett meg, hogy a biztos lebukást jelentő anyagot használták, amelynek szlávos hangzású neve garantálta azt is, hogy a keleti ügyekben kevésbé jártas nyugati újságolvasók ne veszítsék el a fonalat. Orosz nevű méreg = orosz titkosszolgálatok. A mérgezés után kórházba szállították a politikust, ahol az állapotára hivatkozva felesége azt követelte, hogy Navalnijt azonnal szállítsák Berlinbe, hogy ott kezeltethesse magát. Ez a kérés pedig minden további nélkül teljesült. Mert mi sem természetesebb annál, hogy a véres putyini diktatúrában az ellenzéki aktivista feleségének követelésére megrezzen az államhatalom és engedelmeskednek minden követelésnek. Berlinben Navalnij gyorsan felgyógyult, két adag idegméreg után csodás módon talpra állt. Navalnij a mérgezésből felépülve fogott egy telefont, felhívta az FSZB-t és az egyik bőbeszédű ügynökből sikerült kicsikarnia egy vallomást. Ismétlem: telefonon. Persze hívás közben álnevet használt, és elváltoztatta a hangját, ez a kettő mindig bejön. Az FSZB-s illető részletes beszámolót közölt arról, hogy miként szervezték meg Navalnij megmérgezését. Bevallotta! Azok az újságírók, akik a folyamatos kételkedésre alapozzák szakmai hitelességüket, akik mindig a dolgok mögé néznek, azok most fenntartások nélkül elhitték, hogy az FSZB egyik embere telefonon keresztül lediktált egy teljes értékű terhelő vallomást az orosz titkosszolgálatra...

    De legyen elég ennyi még szerencse, hogy vannak csodák, nemigaz??? :C

    ... De ne fordítsd meg szerintem...
    De megfordítottam. Főleg azért mert bizonyos politikusok benne vannak olyan bizottságokban, ahol hatványozottan felmerül a nemzetbiztonsági kockázat. Akár rosszhiszeműen is kicsalhatják belőlük ezeket, olyankor nem árt tudni, hogy ki-kinek-mit mondott.

    ...akinél állítása szerint kimutatták a szoftver jelenlétét...
    Az előbb írtam le, hogy engem is lehallgattak... Állításom szerint. Ofkorsz. Kell egy telefon nyomokkal? Milyen...bocsánat... mennyi logot generáljak rá ami triggereli az MVT szofisztikált keresőjét és instant "ellenzéki áldozat" kategóriába helyez engem (is)?

    ...A #feriszemélyesen enyhén utal a politikai beállítottságodra.
    Ne kezdjünk el személyeskedni, én sem tettem.

    ...tényeket miért nem hiszi el valaki
    Pont azokat keresem. És nincs semmi. Pedig vagy 2 órát olvasgattam a témában ma. Semmi sincs. Csak ilyen "ez+az" "ezt+azt" állította. 'Oszt csókolom. Hol vannak a tények?

    ...Az amnesty pedig nem akadályoz semmit. Elsőkézből :)
    Szuper. Viszont picit itt mintha más lenne a tényállás: A NAIH hivatalosan többször kérte a listát az Amnesty hungarytől akik nem adták oda arra hivatkozva, hogy nincs náluk és menjenek az internationalhez. Egyszer sem kérték el a gazdaszervezettől, hogy odaadják a NAIH-nek. Ez mennyire nem akadályozás?

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz paljani #78 üzenetére

    Megmondták az NAIH-nak, hogy hová forduljanak a listáért. Az NAIH mégsem fordult oda ahová kellett volna és most mutogat az Amnesty hungary-ra... Az az NAIH, ahol vizsgálatot se lehet elkezdeni, ha nyaral a főnök... Nem gyanús ez neked? (nem mintha bármi hasznát vettük volna ennek a hivatalnak az előző 10 évben)

    Ebben a történetben egyébként mindenki a kivárásra játszik. Először azt is tagadták, hogy van ilyen szoftver idehaza, aztán Pintér már a kérdést feltevőt riportert is fenyegette, hogy államtitok sértésre buzdítja, szóval inkább ne is kérdezzen... Aztán azóta már maga Pintér is elismerte, hogy bizony megvettük... :U Kopp.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • paljani

    aktív tag

    válasz CPT.Pirk #79 üzenetére

    Nem gyanús. Az Amn.Int gyanúsít worldwide és nekik a magyarországi KÉPVISELETÜK az Amn Hun. Teljesen természetes és normàl ügymenetnek megfelelő, ha egy hivatal a “hivatalos” képviselethez fordul. Szóval ja, inkább olyan érzésem van, hogy be lett dobva egy műbalhé gyakorlatilag túl korán és majd a választások előtt próbálják majd tolni megint ezerrel. Azt meg, hogy a politikusok tagadnak: hagyjuk is. Geri szerint se volt “városház-ügy” - az elején. Most meg már van, ráadásul egyre komolyabbra hízik.

    Ezért keresem a tényeket. De ebben a sztoriban továbbra is annyi van csak - amit már leírtam - hogy ez+az állít ezt+azt. …

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz paljani #80 üzenetére

    Hát pedig nem az AH csinálja a vizsgálatot, nem az ő dolguk elkérni a listát. Megmondták kinél van, egy emailt kellene írnia annak a szerencsétlen NAIH-nak, vagy felvenni a telefont, de nem teszik, mert így lehet az AH-ra mutogatni.

    Egyébként ne haragudj, de ha valamire nincs érdemi bizonyíték, akkor az a városháza ügy...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • dabadab

    titán

    válasz paljani #80 üzenetére

    Geri szerint se volt “városház-ügy” - az elején. Most meg már van, ráadásul egyre komolyabbra hízik.

    Úgy érted, hogy egyre inkább úgy látszik, hogy az egy olyan lejáratókampány, amihez a nemzetbiztonsági szolgálatok is adtak erőforrást? Igen, az tényleg komoly ügy.

    DRM is theft

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #78 üzenetére

    Elolvastam amit - gondolom - bemásoltál, de ahogy írtam: "Ez kicsit hasonlít az én szememben Navalnij esetére. De ne térjünk el, ez csak egy rövid kitérő volt, vissza a témához:"

    (Röviden reagálva: MOST hol van Navalnij? Miért is nem Berlinben...? Kérlek erre ne reagálj - saját magadnak megspórolva pár percet, mert amit erre írsz, azzal nem szeretnék (és nem is fogok) foglalkozni, mert a téma nem ez.) Most pedig vissza a témához:

    -------------------------

    "bizonyos politikusok benne vannak olyan bizottságokban, ahol hatványozottan felmerül a nemzetbiztonsági kockázat. Akár rosszhiszeműen is kicsalhatják belőlük ezeket, olyankor nem árt tudni, hogy ki-kinek-mit mondott."

    Konkrétan kire gondolsz? Gémesi Györgyöt említettem én, ha többek között rá, akkor írd meg, hogy milyen bizottságban van benne (és a többi politikus, akire gondoltál), ahol hatványozottan felmerül a nemzetbiztonsági kockázat. Ha nem rá, akkor is, csak akkor a személyek neveit is emellé.

    (Emellett érdekelne, hogy milyen nemzetbiztonsági kockázat merül fel náluk? Bár ez lehet - remélem -, hogy a válaszodból alapból ki fog derülni.)

    -------------------------

    "mennyi logot generáljak rá ami triggereli az MVT szofisztikált keresőjét és instant "ellenzéki áldozat" kategóriába helyez engem (is)?"

    Ha tudsz ilyet, csinálj légy szíves néhány esetet (ami "triggereli az MVT szofisztikált keresőjét"), vagy akár csak mutass rá, mivel tudsz ilyet előidézni. IT fórumon vagyunk elvégre, szerintem te is és én is értünk valamennyire a dologhoz, és ha tényleg így van, azonnal szólj, kerítek neki nyilvánosságot. Csak írd meg, hogy hogyan (és persze a módszer reprodukálható legyen!), és elhiszem (miután én is megcsináltam persze).

    (Amúgy ha a kormány(média) tudna ilyet, szerintem 0. nap ezzel kezdtek volna elárasztani mindent. Pedig náluk aztán van pénz, paripa, amiből ez kihozható lenne. De tényleg komolyan írtam a fentit, ha ide tudsz rakni egy működő megoldást, én kitolom a nyilvánosságig. Ezen nem fog múlni.)

    -------------------------

    "Ne kezdjünk el személyeskedni, én sem tettem."

    Rendben, akkor csak a hozzászólásodra szeretnék reagálni. Miért írtad a szöveg végére a "#feriszemélyesen" karakterláncot / hashtaget? Ez nem személyeskedés, pusztán annyira vagyok kíváncsi, miért írtad oda :)

    -------------------------

    "Pont azokat keresem. És nincs semmi. Pedig vagy 2 órát olvasgattam a témában ma. Semmi sincs. Csak ilyen "ez+az" "ezt+azt" állította. 'Oszt csókolom. Hol vannak a tények?"

    Gyors keresésre csak olyan cikket találtam, amiben Gémesit nem említik, de Varga Zoltán neve felmerül. Emiatt legyen ő a mintaesetünk, bár igazából lényegtelen a konkrét név. Tehát annyit tudunk, hogy egymástól (elvileg) független lapok lehozták azt, hogy Varga Zoltánt megfigyelték. Ennyi információnk van. Nézzük mennyi információnk van arról, hogy a Covid elleni vakcináról (ízlés szerint választhat mindenki egyet magának, amit ideképzel) mennyi információnk van: pontosan ugyanennyi. Néhány (elvileg) független lap (a tudományos lapok is "csak" lapok) lehozta, hogy "ezt+azt" kutattak, "ez+az" lett, "ennyi+annyi" minta, "meghalt-nem halt meg." A te logikád alapján miben más ez, mint a fenti? Értem persze, hogy ezt tudományban jártas emberek írták, és egymást is ellenőrizték - pontosan tudom, mik a tudomány jellemzői. De ha belegondolsz, ugyanúgy igaz (lehet) az is, amit nagyon sokan állítanak: az egész gyógyszeripar egy nagy lobbi / menjünk vissza a természetbe, mert csak a természetes immunitás védhet meg / stb. Nem mondok olyat, hogy ezekkel egyetértek, csak annyit, hogy bármely vakcina hatásosságát te és én ugyanolyan bemondásra hittük el (legalábbis én elhittem, de nem személyeskedek, ugye, szóval maradjunk abba hogy én elhittem, és a többségi társadalom hasonlóan hozzám - orvosi diploma és hozzáértés nélkül - elhitte), mint a pegasusról szóló bármelyik hírt.

    -------------------------

    "Szuper. Viszont picit itt mintha más lenne a tényállás: A NAIH hivatalosan többször kérte a listát az Amnesty hungarytől akik nem adták oda arra hivatkozva, hogy nincs náluk és menjenek az internationalhez. Egyszer sem kérték el a gazdaszervezettől, hogy odaadják a NAIH-nek. Ez mennyire nem akadályozás?"

    Ha ez akadályozás, akkor nagy baj van...
    (Távolról indítva) az infotörvény kimondja, hogy közérdekű adatot bárki kikérhet (legalábbis magyar természetes személy biztosan, de szerintem a külföldi / nem természetes személyek is), vagy az ehhez szükséges segítséget meg kell kapja. Ennek megfelelően amikor én kértem egy X szervezettől olyat, ami nem az ő hatásköre, akkor átirányított az Y szervezethez. Ha ez akadályoztatás, akkor az X állami szervezet nem tartotta be a törvényt, és fel lehet jelenteni. De nem így van, X teljesen jól járt el, ez így a helyes. Ehhez hasonlóan a fentivel lehet, hogy bármelyikünk nem ért egyet (mármint hogy a két közeli Amnesty elkérhetné egymástól az anyagot), de az, hogy ez akadályozás lenne, az nem igaz.

    -------------------------

    "Ezért keresem a tényeket. De ebben a sztoriban továbbra is annyi van csak - amit már leírtam - hogy ez+az állít ezt+azt."

    A Covid elleni szerek gyártói is csak állítanak ezt meg azt, ahogy az Origo, a közmédia, a Partizán, 444, 888 vagy épp az Index is állít ezt meg azt. Mi lenne szerinted a megoldás, megkapni Gémesi telefonját, megnyomkodni kicsit? Mondjuk akkor a Covid elleni szerek gyártóitól is kellene kérni egy jó pár oldalas leírást, meg egy gyárat, amivel ugye saját szemünkkel láthatjuk, mi folyik a háttérben. Meg mellé kb. 6 év orvosi egyetemi tanulást, amivel meg is értenénk, mi van ott. Ezt minden egyes oltásra eljátszni nem kis munka. És a sort persze folytathatom azzal is, hogy ha a saját szemünkkel akarunk meggyőződni arról, hogy az xy szoftver nem hallgat le (ha már IT), akkor azt nekünk kell megírni az alapoktól - ami szintén nem megvalósítható emberi léptékben (itt az alapok nem holmi grafikus szakterületi nyelvet jelent, hanem a bitek szintjéig lemenni, saját protokollok, OS ésatöbbi).

    -------------------------

    "Hát pedig nem az AH csinálja a vizsgálatot, nem az ő dolguk elkérni a listát. Megmondták kinél van, egy emailt kellene írnia annak a szerencsétlen NAIH-nak, vagy felvenni a telefont, de nem teszik, mert így lehet az AH-ra mutogatni."

    Nagyon szívesen reagálnék olyanra is, mikor a hozzám hasonlóan gondolkodóval nem értek egyet, de erre nincs mit, a fenti idézet egyszerűen így van.

    [ Szerkesztve ]

  • paljani

    aktív tag

    válasz CPT.Pirk #81 üzenetére

    Így is kehet nézni. Ha pedig az AH mint HIVATALOS KÉPVISELET azt mondaná, hogy józsibácsitól kérjék a listát, akkor persze onnan kellene. Azért ha a viccet félretesszük a “józaneszet” meg elővesszük akkor felmerülhet a kérdés, hogy miért nem képes az AH mint HIVATALOS KÉPVISELET elkérni a listát a gazdától és a NAIH rendelkezésére bocsátani. Az úgy már két email lenne, nemigaz? Szerintem a választ tudjuk…
    A városház-gate azért jött fel példának, mert a Geri tagadott. Mindenek előtt. Ahogy a Pintér is. Mindenek előtt. Ahogy a politikusok szoktak. Ezért mondtam, hogy ezt engedjük el. Persze beszélhetünk róla ha szeretnéd, de ez egy másik téma és még nagyon nincs is vége. Az azért árulkodó, hogy a bajnai egyből telesírta a “megfelelő” médiákat, hogy őt nagyon - nagyon!!! - csőbehúzták “titkosszolgálati módszerekkel” (whatever this means) és ő ilyet soha és mindenkit beperel.

  • dabadab

    titán

    válasz paljani #84 üzenetére

    Szerintem a választ tudjuk…

    Ami pedig?...
    Ha a válasz az lesz, hogy "azért, mert az adatvédelmi biztos olyan balfasz, hogy ha megmondják neki, hogy honnan tudja elkértni a listát, akkor nem fogja elkérni és így szabotálják a munkáját", akkor szerintem te is érzed, hogy azzal mi a probléma :DDD

    DRM is theft

  • paljani

    aktív tag

    válasz thiclyoon #83 üzenetére

    Uhh. Ez hosszú lesz, igyekszem rövidíteni.

    MOST hol van Navalnij? Miért is nem Berlinben...? Kérlek erre ne reagálj - saját magadnak megspórolva pár percet, mert amit erre írsz, azzal nem szeretnék (és nem is fogok) foglalkozni...
    --- Leírtad a lényeget: senki sem foglalkozik már vele, te sem akarsz. Közepesen rossz kémfilmbe illő, megcsinált sztoriját követően betették egy börtönbe, a gazdái pedig magukra hagyták. Egy pár - erőtlen - EU-s nyilatkozat után úgy döntött mindenki, hogy jobb nem megfagyni télen, kell az a gáz a ruszkiktól. Hát ennyi... ezektől pontosan ennyit lehet várni.

    Konkrétan kire gondolsz? Gémesi Györgyöt említettem én, ha többek között rá, akkor írd meg, hogy milyen bizottságban van benne (és a többi politikus, akire gondoltál), ahol hatványozottan felmerül a nemzetbiztonsági kockázat. Ha nem rá, akkor is, csak akkor a személyek neveit is emellé.
    --- Te tényleg azt várod tőlem, hogy soroljam fel az összes (szak)politikust aki nemzetbiztonsági kockázatot jelentő kabinetben/munkacsoportban/whateverben dolgozik? És milyen listával vetjük össze az eredményt? Amit nem adnak ki, azzal?

    Ha tudsz ilyet, csinálj légy szíves néhány esetet (ami "triggereli az MVT szofisztikált keresőjét"), vagy akár csak mutass rá, mivel tudsz ilyet előidézni.
    ---Nem tudod, hogy hogyan működik az MVT, igaz? (STIX-re is keress rá) Elég eltennem egy kamu hívást egy megadott telefonszámról a hívásnaplóba és már gyanús is lesz a telefonom...

    (Amúgy ha a kormány(média) tudna ilyet, szerintem 0. nap ezzel kezdtek volna elárasztani mindent. Pedig náluk aztán van pénz, paripa, amiből ez kihozható lenne. De tényleg komolyan írtam a fentit, ha ide tudsz rakni egy működő megoldást, én kitolom a nyilvánosságig. Ezen nem fog múlni.)
    --- Miért hamísított volna nyomokat a kormány a saját telefonjaira? Vagy a kormánysajtó? Vagy ha áldozat akarna lenni a kormánysajtó akkor elballagott volna a "baráti hivatalhoz" felrakatja with consent a pegasust, letörli majd visít, hogy őt is lehallgatták. De mit nyerne vele? Mire kell neked működő megoldás pontosan? Komolyan nem értelek... érdemes ezt átgondold mégegyszer.

    ...Miért írtad a szöveg végére a "#feriszemélyesen" karakterláncot / hashtaget?
    --- Egen, az gyúrcsányra utal. Utálom mint a szart, ilyen egyszerű. Kismiskák a jelenlegi kormányék ahhoz képest, ami itt a 2000-es években ment. Na ez... na ez igazán mély téma lenne kivesézni...

    Tehát annyit tudunk, hogy egymástól (elvileg) független lapok lehozták azt, hogy Varga Zoltánt megfigyelték...
    --- Nincs független média és azok a legkevésbé függetlenek, akik ezt állítják magukról.

    ...Nézzük mennyi információnk van arról, hogy a Covid elleni vakcináról...
    --- El ugyan elolvastam amit tovább írtál, de az érdemi reakciót itt befejeztem. Ha valaki covid-pegasus párhuzamra fűzi fel az érvelését az nálam komolytalan. Nagyon komolytalan. A vakcinák (majd) összes dokumentuma nyilvánosan elérhető. A pegasus ügyben meg egy nyomorult listát sem tudnak kiadni ill. csak feltételezgetések vannak. Tények sehol. Erről az egész érvelésről(?) a krokodil-tétel jutott eszembe. Le tudom neked vezetni, hogy a krokodil hosszabb mint széles.

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #86 üzenetére

    Navalnijos kérdésre nem válaszoltál, pedig írtál róla jó pár sort :B csak annyit, hogy betették börtönbe. De hát ha annyira jófej Putyin, akkor miért nem mehet pl. Berlinbe? Hiszen hasonlókat mondtál, hogy könnyen eljutottak Berlinbe, hogy ott ápolják ésatöbbi.

    "--- Te tényleg azt várod tőlem, hogy soroljam fel az összes (szak)politikust aki nemzetbiztonsági kockázatot jelentő kabinetben/munkacsoportban/whateverben dolgozik? És milyen listával vetjük össze az eredményt? Amit nem adnak ki, azzal?"

    Nem kell az összes természetesen, te többesszámban írtad, hogy több ilyen politikusról is tudsz. A több az legalább 2. Azért az nem olyan végtelenül sok, hogy leírhatatlan lenne. Én nem vetném össze a listát semmivel, csak érdekelne, ha már ilyen infóid vannak.

    -------------------------

    "---Nem tudod, hogy hogyan működik az MVT, igaz? (STIX-re is keress rá) Elég eltennem egy kamu hívást egy megadott telefonszámról a hívásnaplóba és már gyanús is lesz a telefonom..."

    Ne személyeskedjünk, mert te ezt kikérted magadnak, és én be is tartottam, módosítottam az eredeti kérdésen. Mi a megadott szám, amiről egy kamu hívást kell eltenni a hívásnaplóba? És hogyan teszel el egy hívást a hívásnaplóba iOS-en? (Vagy akár Androidon?) Előbbire fejlesztek nap mint nap, ezzel kelek és fekszem, de így hirtelen nem 100%-ig egyértelmű... utóbbival évek óta nem foglalkoztam, de tippre ott sem triviális az ilyen,

    -------------------------

    "--- Miért hamísított volna nyomokat a kormány a saját telefonjaira? Vagy a kormánysajtó? Vagy ha áldozat akarna lenni a kormánysajtó akkor elballagott volna a "baráti hivatalhoz" felrakatja with consent a pegasust, letörli majd visít, hogy őt is lehallgatták. De mit nyerne vele? Mire kell neked működő megoldás pontosan? Komolyan nem értelek... érdemes ezt átgondold mégegyszer."

    Nem kellett volna hamisítani. Először megvádolták. Erre egyből cáfolhatott volna (ahogy 1-2 figyelmetlen politikus meg is tette emlékeim szerint, de a többség nem), de inkább ködösítés ment. Ha ez nem tetszik, akkor úgy mondom, hogy nem cáfolták meg egyértelműen. Aztán Kósa Lajos beismerte azt, ami - elvileg, utólag ráhúzva - hazugság volt. Aztán terelés megy azóta is. Egyszer remélem, hogy kiderül az igazság :) na de ha ezek után még mindig nem elég kínos a kormánypártnak ez az egész, akkor az elmúlt évek alapján egy ilyen nyomhamisítás már igazán belefért volna a cselekedeik közé. Nem osztott szorzott volna már semmit, és legalább a gyanút is elterelné (legalább egy kicsit, míg ki nem derül, hogy valóban lehet-e hamisítani), ha például Gulyás is kiállna, és azt mondaná, hogy őt is megfigyelték. Innen már csak a média hátszele dönti el, mennyire és hova tekerik a sztorit. Az meg, hát, rendelkezésre áll.

    -------------------------

    "-- Egen, az gyúrcsányra utal. Utálom mint a szart, ilyen egyszerű. Kismiskák a jelenlegi kormányék ahhoz képest, ami itt a 2000-es években ment. Na ez... na ez igazán mély téma lenne kivesézni..."

    Korrekt, legalább bevallottad. Egyetértek amúgy, részemről feleslegesnek tartom kivesézni :D

    -------------------------

    "--- Nincs független média és azok a legkevésbé függetlenek, akik ezt állítják magukról."

    Jajj, nem úgy független. Kifejtem: amire te gondoltál, az (szerintem) az lehet, hogy néhány média azt állítja magáról, hogy független. Amire a többi meg azt mondja, hogy "jajj már megint a független-objektív kormányellenes ballibsi sajtó..." De én nem erre gondoltam (bár a független itt azt jelenti, hogy nem támogatja politikai erő. Úgy független, hogy senki se pénzeli, és nincs politikai beállítottsága az ott dolgozóknak, olyan sosem lesz. A telex ezért mondja magáról, hogy független: a (kormány)hírekkel ellentétben nem támogatja Soros, se Gyurcsány, hanem az előfizetőkből élnek meg, és bár egyértelműen van egy beállítottsága, ez nem politikai támogatás miatt van. Amíg az ellenkezőjére (tehát hogy pl. Soros pénzeli) nem tudunk példát mondani, addig - a fenti definíció szerint - a telex is független), hanem arra, hogy egymástól független. Vagy már ott tartunk, hogy az összes kormánnyal egy kicsit is kritikus lapot ugyanaz irányítja a háttérből? Ez amúgy így van, csak pont, hogy az ellenfélre, a kormánymédiára igaz (lásd KESMA).

    -------------------------

    "--- El ugyan elolvastam amit tovább írtál, de az érdemi reakciót itt befejeztem. Ha valaki covid-pegasus párhuzamra fűzi fel az érvelését az nálam komolytalan. Nagyon komolytalan. A vakcinák (majd) összes dokumentuma nyilvánosan elérhető. A pegasus ügyben meg egy nyomorult listát sem tudnak kiadni ill. csak feltételezgetések vannak. Tények sehol. Erről az egész érvelésről(?) a krokodil-tétel jutott eszembe. Le tudom neked vezetni, hogy a krokodil hosszabb mint széles."

    Ismét: ne személyeskedjünk ("komolytalan", és itt a mondatból egyértelműen látszik, hogy nem az érvre gondoltál), mert te ezt kikérted magadnak, és én be is tartottam, módosítottam az eredeti kérdésen. Ezen túl teljesen egyértelmű (ahogy ezt meg is írtam), hogy a tudományos publicisztikáknak elő vannak írva a szabályai. És igen, láttam a dokumentumokat (legalábbis láttam dokumentumokat, biztos nem az összeset), de ha - tényleg csak ha - egy kicsit is kételkedve nézzük, akkor azért nekünk, mint orvosilag / biológiailag hozzá nem értőknek csak el kellett fogadnunk. Vagy te ismersz olyat, aki komolyan kritikusként átnézte az egészet, és utána döntött, hogy "jó lesz ez nekem", vagy "nem kell"? Még az ilyennek is legalább orvosi / biológiai végzettsége kell legyen, én pedig nem tudtam a vírus kezdete óta (pontosabban a vakcinák dokumentációjának elérése óta) letenni ilyen diplomát / ilyen tudásra szert tenni, szóval nekem (nekünk) még ez is kellene.

    -------------------------

    Ide írom, hogy ne a kényes témára húzzam fel a "párhuzamot" :) bár ezt már leírtam, de nem reagáltál rá, így még egyszer: "ha a saját szemünkkel akarunk meggyőződni arról, hogy az xy szoftver nem hallgat le (ha már IT), akkor azt nekünk kell megírni az alapoktól - ami szintén nem megvalósítható emberi léptékben (itt az alapok nem holmi grafikus szakterületi nyelvet jelent, hanem a bitek szintjéig lemenni, saját protokollok, OS ésatöbbi)." Megéri ez, hogy mindent csak akkor hiszünk el, ha mi minden egyes apró részletét láttuk, mi is kipróbáltuk stb.? Én úgy gondolom, hogy ez nem feasible (szerintem erre nincs 100%-ban egyező magyar szó), és szerintem ez bármelyikünk napi tevékenységén is látszik.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Breaking - lemondott a lehallgatási engedélyeket kiadó Völer Pál, mentelmi jogát is felfüggesztették, miután hivatali vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolják. [link]

    Más:
    Az AH igazgatója pedig ma reggel az ATV Start vendége volt Péterfalvi ügye miatt: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • paljani

    aktív tag

    válasz thiclyoon #87 üzenetére

    Részemről semmi személyes(kedés) sincs abban (=nem annak szántam), hogy komolytalannak tartok valamit amit csinálsz vagy írsz. Amit csinálsz/írsz az lesz komolytalan nem pedig te. Persze ha valaki alig várja, hogy összekeverhesse a kettőt - na az más tészta. Picit mintha itt is ezt érezném BTW. A másik politikai nézeteinek belekeverése a dolgokba (amit le is lőttem nálad már az elején) az már vastagon személyeskedés. Nálam.

    Most, hogy a fentit tisztáztam felteszem a kérdést: Folytassuk? Van értelme?

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #89 üzenetére

    "Ha valaki covid-pegasus párhuzamra fűzi fel az érvelését az nálam komolytalan. Nagyon komolytalan."

    Szerintem inkább ne próbáld beadni, hogy itt az érvelésre gondoltál a kiemelt "az" alatt. Utólagos magyarázkodásnak látom, még ha nyelvtanilag akár helyes is lehet(ne). Itt nem összekeverésről van szó: ahhoz, hogy úgy értsem, ahogy utólag írtad, meg kell erőszakolni a nyelvet, míg az én értelmezésem - szerintem - a magától értetődő. Persze úgy érted, ahogy akarod.

    Szerintem nincs :) bízunk benne, hogy Völner Pál is a ballibsi média miatt tette, amit tett... mert amúgy szerintem is egy kb. szent az az ember.

    [ Szerkesztve ]

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz CPT.Pirk #88 üzenetére

    Völlnert Pált beáldozzák majd a Pegasus-ügyben is. Figyeld meg, ráhúzzák majd az egészet. :U

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz paljani #92 üzenetére

    Nincs mit.

    #91KEndre: a kedvencem, hogy a kormánypárti szimpatizánsok szerint ez (is, mint minden) csak jó. Mármint az, hogy kiderült. Hiszen két eset van szerintük:
    - nem derül ki ilyen, ekkor akármilyen gyanús is az eset, hivatalosan nem történt semmi, szóval minden jó.
    - kiderül, ekkor viszont milyen jók a nyomozók, ugye nem is kormánypárti minden szervezet, és hát látjuk, hogy aki lop meg csal, azt kizárják / megbüntetik.

    Hasonlóval érvelnek mindig, mikor az EU is kinyomozza, hogy valami gubanc volt itt :) imádom.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz KEndre #91 üzenetére

    De akkor hogyan fog megállni, hogy "minden a törvények szerint történt"? Mert eddig ezt mondta mindegyik.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz CPT.Pirk #94 üzenetére

    Minden azért nem, mert egyre inkább azt vezetik le a jogértők, hogy ez a jogkör (lehallgatások engedélyezése) csak ideiglenesen ruházható át helyettesre, tehát az állandó megbízás már gyanús jogi szempontból.
    Meglátjuk. Tartom a véleményem: Völner nem lehetett volna lehallgatásilag illetékes, ez a jogkör a miniszteré.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

Új hozzászólás Aktív témák