Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Brand pc: ahogy hallom a gyártók reklámfelületnek nézik és telepakolják trial progikkal. Persze biztosan van kivétel is, és csak helyreállításonként egyszer kell letakarítani a szemetet.

    Az XBOX -ot sem perelik széjjel, amiért mindenféle képességet belepakolnak a szoftverfrissítéssel, így a Mac-et sem fogják. Ahol a gép részeként adják el az oprendszert, ott nem szólhatnak bele.

    Sokszor tényleg hülyeséggel határosak az ms perek. Néha pedig jogosak. Az biztos egy ártatlan döntésével is képes komoly gondokat okozni más cégeknek, csak mert a tudatlan user azt hiszi az ms megoldása a legjobb. Keresztfinanszírozással fejleszt olyan termékeket, aminek a költségeit a win és office árából fedezik. Ez valóban aggályos, hisz így tönkreteszi azokat a cégeket, akik ilyen célszoftvereket gyártásából élnek.

    Sok lehetőség van a Winben, de általában elég bénán használják ki... flip 3d egy vicc... más elrendezéssel még haszna is lehetne. A Vista még közel sem tökéletes... az újraindítgatás pedig igenis számít... megesik, hogy egy program és annak kölünálló sp-jének telepítése után csak azért kell újraindítanom a gépet, mert a win update-n újabb javítás is van és újraindítás után a javítás javítása is települ. (most mér tudom honnan a vista sp2 ötlete: sima vista + sp1 reboot, + sp2 reboot... néhány óra játék és malmozás)
    Arról nem is beszélve, hogy az alapértelmezett mód magától újrainítja a gépet, s bezár nyitott dokumentumokat / éppen folyó munkát (a felhasználó nélkül is dolgozhat a gépe, többször is megszívtam ezzel, mielőtt átállítottam manulási frissítésre)
    Egy vistás gép esetén, ha hibernálást használnak a kényelem és gyorsaság miatt, akkor rendszeresen szembesülnek az újraindítás kényszerével.

    Van akinek nem tetszenek, de szerintem nagyon találóak az apple reklámok, amiben a win-t cikizik: valami ilyesmi hatást kelt a két rendszer... az ms kényszeresen lazának mutatkozni akaró hivatalnok (it crowd), az apple pedig spontán laza, de dolgozni is tud.

    Bármilyen program telepítése biztonsági kockázatot jelent: ha a felhasználó telepíti fel a vírust/trójait, az ellen nincs védelem egyik oprendszer alatt sem. Nem csoda, ha Mac-re is készül detektáló program, másképp honnan tudhatná meg a felhasználó, hogy éppen vírust akar a gépére telepíteni. A rendszer védelme szempontjából a Mac és linux jobbnak tűnik mint a korábbi Win-ek, a Vista már ígéretesebb, de azért érezni, hogy nincs még teljesen kiforrva a biztonsági megoldása - talán a rendszer, talán a programok készítői azok akik néha nagyon melléfognak ezen a téren.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák