Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Brand pc: ahogy hallom a gyártók reklámfelületnek nézik és telepakolják trial progikkal. Persze biztosan van kivétel is, és csak helyreállításonként egyszer kell letakarítani a szemetet.

    Az XBOX -ot sem perelik széjjel, amiért mindenféle képességet belepakolnak a szoftverfrissítéssel, így a Mac-et sem fogják. Ahol a gép részeként adják el az oprendszert, ott nem szólhatnak bele.

    Sokszor tényleg hülyeséggel határosak az ms perek. Néha pedig jogosak. Az biztos egy ártatlan döntésével is képes komoly gondokat okozni más cégeknek, csak mert a tudatlan user azt hiszi az ms megoldása a legjobb. Keresztfinanszírozással fejleszt olyan termékeket, aminek a költségeit a win és office árából fedezik. Ez valóban aggályos, hisz így tönkreteszi azokat a cégeket, akik ilyen célszoftvereket gyártásából élnek.

    Sok lehetőség van a Winben, de általában elég bénán használják ki... flip 3d egy vicc... más elrendezéssel még haszna is lehetne. A Vista még közel sem tökéletes... az újraindítgatás pedig igenis számít... megesik, hogy egy program és annak kölünálló sp-jének telepítése után csak azért kell újraindítanom a gépet, mert a win update-n újabb javítás is van és újraindítás után a javítás javítása is települ. (most mér tudom honnan a vista sp2 ötlete: sima vista + sp1 reboot, + sp2 reboot... néhány óra játék és malmozás)
    Arról nem is beszélve, hogy az alapértelmezett mód magától újrainítja a gépet, s bezár nyitott dokumentumokat / éppen folyó munkát (a felhasználó nélkül is dolgozhat a gépe, többször is megszívtam ezzel, mielőtt átállítottam manulási frissítésre)
    Egy vistás gép esetén, ha hibernálást használnak a kényelem és gyorsaság miatt, akkor rendszeresen szembesülnek az újraindítás kényszerével.

    Van akinek nem tetszenek, de szerintem nagyon találóak az apple reklámok, amiben a win-t cikizik: valami ilyesmi hatást kelt a két rendszer... az ms kényszeresen lazának mutatkozni akaró hivatalnok (it crowd), az apple pedig spontán laza, de dolgozni is tud.

    Bármilyen program telepítése biztonsági kockázatot jelent: ha a felhasználó telepíti fel a vírust/trójait, az ellen nincs védelem egyik oprendszer alatt sem. Nem csoda, ha Mac-re is készül detektáló program, másképp honnan tudhatná meg a felhasználó, hogy éppen vírust akar a gépére telepíteni. A rendszer védelme szempontjából a Mac és linux jobbnak tűnik mint a korábbi Win-ek, a Vista már ígéretesebb, de azért érezni, hogy nincs még teljesen kiforrva a biztonsági megoldása - talán a rendszer, talán a programok készítői azok akik néha nagyon melléfognak ezen a téren.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #63 üzenetére

    épp a Mac-re és a Linuxra lehetne mondani, hogy nincs kiforrva biztonsági megoldás, hiszen máig abban a tudatban élnek, hogy á erre úgysincs vírus ...
    a Vista biztonság szempontjából szerintem körberöhögi bármelyik Mac-et is, de akár a Linuxokat is

    Másik topicban épp te ecsetelted, hogy nincs szükséged vírusírtóra. A Vista legnagyobb újítása a korábbi Win-ekhez képest az UAC, az unix like oprendszerekben ez az alap. A sandbox érdekes dolog, nem tudom, hogy más oprendszerek alatt hogy oldják meg. Van amikor hasznos, van amikor zavaró. Annyiból hasznos, hogy nem kérdez rá minden programnál az uac, hogy engedem-e a védett fájlokat módosítani, hanem a program számára eljátssza, hogy sikerült neki, de valójában az eredeti nem módosult. Apache konfigurálás közben viszont kellemetlen volt, hogy nem szólt semmit, és csodálkoztam, hogy nem is hat semmire a módosításom. (megoldás: a szerkesztő programot adminként futtatni - ez nem rossz, csak amíg nem tudtam, hogy sandboxozik, addig nem számítottam rá)

    az OEM előreinstallált notebookok Windows-a tartalmazhatna mindent, abból vajon nem perelnék ki?
    Perelik-e azért a Dell-t, ha nortont securitit tesz nod32 helyett a gépre? Lehetne ms antivir is, de olyat nem tehet, hogy ms antivir telepítés esetén mondjuk árengedményt adjon az oprendszer árából.

    alap időzítés hajnali 3 órára állítja a restartot, amikor valószínűleg úgysem használod a gépet.
    Én nem, csak az ütemezett vírusírtó fut... esetleg addig is dolgozik valamin a gép, míg alszom. Az automatikus letöltés és frissítés az ajánlott. A nem automatikus már nem "zöld", és azt írja hogy, a rendszer az automatikus beállítással a legbiztonságosabb. azt nem írja oda, hogy automatikus adatvesztést is jelenthet ez.

    Kényelem: mikor oldja már meg az ms, hogy a felugró kérdés ablakai ne kerüljenek a fókuszba? Gépelés közben nagyon tud idegesíteni, hogy kérdezett valamit, amire ki is volt választva az alapértelmezett gomb a gépelést gombnyomásnak veszi. Néhány program kivétel, de ez az általános, a rendszer beépített dolgai is ilyenek. Sőt általában az elinduló programok is állandóan előre ugrálnak :W amíg egy lassabb program indul nem lehet mást csinálni a géppel... használat közben is folyamatosan résen kell lenni, hogy mikor ugrik elő egy kérdés

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #136 üzenetére

    nem az activex-től védi a rendszert, hanem az adminjogokkal összevissza telepítő butauser activex-eitől

    sajnos ettől nem védi meg... merthogy admin joggal futhat az activex...

    annak idején valami hasonló ablakot produkált nálam a flash is frissen telepített vistán... akkor kipipáltam egy idő után, hogy ne szóljon többet... azóta nem szólt.

    Ja igen: valsz azért nem jön elő mindenkinél, mert én az IE-hez az activex-es flash telepítőt használtam. Ha a simát tesszük fel, akkor sok program működik megfelelően, ha az ie-ből szedné az objektumot. (hülyén fogalmaztam, de tapasztalat, hogy pl flash képernyővédő nem működött rendesen, ha csak a firefox és társai féle flash telepítő került fel... az ie féle activex-es telepítésekor viszont minden jó lett)

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #141 üzenetére

    "A program nem védett módban nyílik meg, ezzel a számítógépet veszélynek kitéve."

    Nem a sandboxban fut, hanem közvetlen hozzáfér mindenhez, amihez az user, alapértelmezetten adminisztrátor jogú felhasználóval települ a win, mégha a vista az uac-cal le is korlátozza a jogkörét... ha nem védett módban megy, akkor feltételezem, hogy teljes user joggal. Máskülönben hogy települnének az activex-es programok.

    Kár hogy átmentél megint puffogtatásba.. az utóbbi oldalakon nem sok tényszerű dologgal reagáltál a kérdésekre.

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #143 üzenetére

    Kipróbáltam. Igazad van: a sandbox ilyenkor is megy. Nem tudott létrehozni új fájlt a programom amivel lecseréltem az eredeti exe-t. (a program létrehoz fájlt, de nem kerül be a fájlrendszerbe, csak ő látja amíg fut) :R

  • azbest

    félisten

    válasz sajoati #146 üzenetére

    "A kártevőt Limewire-en és iChaten keresztül terjesztik, és a felhasználónak kell lefuttatni az ilyen csatornákon érkezett fájlt ahhoz, hogy a trójai működésbe lépjen." [link]

    Az idézett utasítást is a gépen kell kiadni, ha már elé tudok ülni a bejelentkeztetett gépnek, akkor miről beszélük?

    Ja értem:

    Helló!

    én egy albán vírus vagyok, de mivel hazámban meglehetősen fejletlen a technológia, nem vagyok elég ügyes ahhoz, hogy kárt tegyek a számítógépedben. Ezért hát kérlek: légy szíves, néhány fontos fájlt törölj a gépedről, utána pedig továbbíts más felhasználóknak.

    Nagyon nagy köszönet az együttműködésért!

    Szívélyes üdvözlettel:
    Albán vírus2

    :DDD

    Olyan mint a mobiltelefonos vírusok: szeretné feltelepíteni az emelt díjas sms küldő vírust? Igen / nem :))

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz dabadab #153 üzenetére

    Ahogy korábban is írtam, minden külső program telepítése kockázatot jelent. Mostanság megtévesztéssel veszik rá a felhasználót, hogy telepítsen programokat, amelyek nem azok mint aminek látszanak. A vírusírtó azért hasznos mert szól, ha ismert trójait akar a felhasználó telepíteni. Szóval kb egyetértek azzal amit írtál.

    cigam: a tracking cookie az amit a találatok számának növelésére találtak ki :DDD Ilyesztgetik vele a felhasználót, pedig gyakorlatilag semmi alapja nincs ennek. Újabban a böngészőkbe is betesznek gyors lehetőséget a személyes adatok törlésére. Na meg egyébként is, kinek baj az, hogy neki tetsző témában mutatnak hirdetéseket. Persze értem én, hogy védeni kell a személyes adatokat, de amíg nem kötik valós személyhez a profilt, amit generálnak, addig nem zavar. Valamiből fenn kell tartani az oldalakat... a net nagyrésze a reklámokból él... egy komolyabb oldal szerkesztése elég komoly feladat és akár drága hobbi is lehet, ha olyan a témája.

Új hozzászólás Aktív témák