Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsi99

    addikt

    Szép lassan lölö nevén lesz minden.
    Ti pedig az ö rabszolgái lesztek és a gyerekeitek is az lesz.
    Lehet hőbörögni , lehet osztani az észt , lehet megsértödni ,lehet akármit csinálni...
    .Ha bárki itt leir nekem egy példát ,hogy az "elmúlt8év" nem erről szólt ,attól bocsánatot kérek és hálaimába foglalom a nevét.
    Itt változás akkor lesz ha a nép kivonul az utcára és jó "bajkáni szokás" szerint szavaz....
    Azt nehéz lesz "meghackelni" :D
    Majd utána lehet pártoskosni ,demokráciát játszani miegyébb.
    Kisgömböc nem fog lelépni/megváltozni... se a slepje
    Lehet különcködni, lehet okoskodni... de a bili egye telik... és elöbb utobb átcsap mindenki feje felett.

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz Chaser #139 üzenetére

    Tudod van pár ország ahol kötelezö szavazni.
    Elmész és rajzolsz valami szépet a szavazólapra....
    Mi az eredmény....???
    pl: 25% a régire szavatott 10% az ujra 65% meg leszarja ... tehát marad a régi de nem verheti magát ,hogy a nép választotja... hanem max mind 4. emberé
    ha viszont 25% régire szavaz 10% az ujra ehhez még hozzácsapok kamuból 50% -ot ,mert megtehetem akkor az lesz amit én akarok... tetszik?
    Miből van az a tévhit ha valakit megtettek vezetőnek az sérthetetlen atyaúristen lesz?

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz Chaser #151 üzenetére

    tudod az is egy válasz lenne... ami azt jelzi ,hogy a szavazók x %-át nem érdekli a politika... ők is az a rész akik meg vannak elégedve a rendszerrel.
    aki a hatalomra szavaz az is elégedett a rendszerrel
    aki az ellenzékre annak meg nem tetszik a rendszer

    az a rendszer viszont ahol csak akár 50% elégedett a rendszer a lakosság az nem jó... mert lehet neked jó ,de akkor a feleségednek rossz.... ha mind kettötöknek jó akkor a melletted lakónak rossz... matematika..

    Ha egy faluban 100 ból 100 szavaz akkor tiszta a kép ,hogy a faluban mit akarnak
    ha 20 szavaz ebböl meg 15 a mostani polgármesterre akkor 2/3-ad os többség és az van amit diktál....
    Elég a maradék 80-at elhülyitik ,hogy semmi értelme , ugy se lessz jobb mással ,miegyéb baromság....
    ha meg a polgármester felesége az ellenör akkor meg megoldható hogy a 80 szavazatot kapjon a polgármester

    szoval rengeteg a ha ...ha nincs ellenörizhető demokrácia

    és HA te úgy látod ,hogy a szavazás csak egy nyűg amit valahogy lerázol magadról, akkor nálad célba ért a propaganda

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz Chaser #159 üzenetére

    Van tartozkodási opció.... rárajzolod mit goldolsz az egészröl...
    Van "kifogási" opció ....amikor azért nem megyek mert .....
    Engem nem kell meggyöznöd semmiröl ,neked is van véleményed arról ,hogy értelmetlen az egész....

    Semmi gond... krupliosztásnál majd találkozunk a nem oly távoli jövőben, de akkor egy hangot sem akarok arról hallani ,hogy jó vagy rossz... csak szép lehajtott fejjel áldogálj a sorban.

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz bambano #154 üzenetére

    Sorry , rólad tudom már ,hogy egyéni szemszögből látod a dolgokat ezért szeretném megkérdezni tőled:
    Miből gondolod ,hogy a szavazás kötelező?
    Miből gondolod ,hogy aki elmegy szavazni az jobban tudja ,hogy mi legyen mint te?

    Én elhiszem ,hogy te művelt ,értelmes vagy és megvan a magadhoz való eszed.

    Miből gondolod, hogy a mostani rendszerben te tisztességes kampányharcot látsz?

    Aki kiváncsi az szétnéz a neten ,esetleg meghalgatja a mások véleményét... tudom te sokat utazol de ha érdekelne valósan más véleménye akkor esetleg szakitottál arra idöt ,hogy bármely kampánykörúton vagy bármi egyébb helyen elmenj ,meghalgasd miröl beszélnek... esetleg a kételyeid elmondhasd... kérdéseidre választ kapj élöben?

    Nekem mind1 ,hogy mely oldal mely képviselője számit neked ,aki úgy gondolod érvényesití az érdekeid...

    Ha ragaszkodsz a mostani elvárásaidhoz ,hogy minek kell(ene) megfelelnie a mostani rendszernek a szavazatodhoz akkor nagyon sokáig kell várnod.... és addig nálad sokkal ostobább emberek egy tál lencséért odadobják a jövödet.....

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz Golyobis #163 üzenetére

    Szavazat nem azt jelenti ,hogy csodás megváltás.
    De arra igen ,hogy kiválaszd a számodra az elfogadhatóbbat.
    Ez lehet olyan ami számodra jó ,és lehet olyan ami a legkevésbé rossz.

    Privát vélményem ,hogy számodra nem jó ,ha abszolute nem felel meg számodra a mostani választási rendszer... szerintem nem vagy egyedül

    Azt sose hidd ,hogy bármely politukus majd önfeláldozó módon kitöri a nyakát érted.
    Viszont meg lehet találni azt aki a legkevesebb rosszat okoz neked... vagy látod ,hogy probál küzdeni a legrosszabb ellen... te egy x -el már tudod támogatni... még talán elég ennyi ,de ez napról napra romlik...
    ha számodra ez már baromi nagy teher akkor mit is vársz mástól ,hogy tegyen is érted?
    Számodra ez akkor válik valossá ,ha valami fejes miatt az utolsó zsiroskenyeret is kiveszik a kezedből...
    Akkor viszont mi lessz?
    Sosem kell elitélni azokat akik kimennek és nyilvánosan tiltakoznak/szavaznak az ellen ami nem jó számukra...sosem tudhatod mikor kerülsz te is olyan helyzetbe ,és még mindig jobb "szavazgatni/tüntikézni" mint egy polgárháború vagy diktatúra... netet böngészve talán rájöhetsz ,hogy a mostani helyzetnél van rosszabb is! És ne hidd ,hogy a születési előjogodnál fogva te sosem kerülhetsz ilyen helyzetbe.

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz bambano #168 üzenetére

    Szóval ,ha nem felelnek meg a feltételek akkor nem is kell szavazni?

    Kötelező szavazás mellett kardoskodók legföbb igazsága ,hogy te dönsd el ,hogy ki legyen a vezetöd.

    Ok és okozat.....
    Pl Ha apuci vesz neked egy verdát , és nem vagy hajlandó szervizelniakkor darabokra hullik a verda egy idő után és te ott fogsz ülni az út szélén és várod hátha valaki elhúz egy darabig.

    Pl Ha megkapod a demokrácia intézményét, és nem vagy hajlandó szavazni akkor darabokra hullik a demokrácia egy idő után és te ott fogsz ülni az út szélén és várod ,hogy valaki irányítson egy darabig.

    Most remélem érted a párhuzamot a 2 sztori közt.

    Ha most számodra nem megfelelö az a szavazási rendszer amit a tisztelt vezetöd engedélyez akkor elgondolkodhatsz azon ,hogy épp hol tartasz bármelyik történetben.

    Tudod ez olyan bili amiben mindenki benne áll... lehet hinni ,hogy mivel te magasabban vagy ez téged nem érint ,de hidd el elöbb utóbb lesz benne annyi cucc ,ami átcsap a te fejed fölött is ....és nem limonádával lessz megtöltve.
    S az embei szabadságot/választási jog sem születési előjog.... amit úgy elvesznek ha hagyod ,ahogy lehet... és nem egy két x-el fogod visszakapni....

    Teljesen jogos lenne amúgy az igényeid... arra szavazok aki nekem megfelelőt ajánl...

    Csak hogy ez szerintem már rég nem működik kies hazánkban...javits ki ha tévedek.. pl nekem ellenzéki képviselő + mtv székház ,valahogy nem a megszokott tv vita ugrik be.

    Azon felül te most azt várod el ,hogy versenyezzenek a szavazatodért a hazai politikusok?
    Nem olyan nagy kegy az....mint a témainditó cikk is jelzi ,mostantól nincs is nagyon igény rá...
    Többi kérdésemre se reagáltál ,pedig kiváncsi lennék a TE véleményedre is.

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz Louro #183 üzenetére

    Lessz!!!! Csak várj még egy kicsit....

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz bambano #187 üzenetére

    "ennek fényében kérdezem: mi a francnak megy el szavazni az, akinek nincs megfelelő párt? és minek akarnád ezt feleslegesen ráerőltetni?"

    Milyen államformában élsz? (szükséges e szavazni ,hogy megmaradjon?)
    Milyen államformában szeretnél élni? (Szükségtelen e szavani mert olyan lessz?)

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz bambano #191 üzenetére

    Választ már megadtad magadnak.

    Akkor mit szeretnél? Milyen rendszert?

    Eddig csak azt szajkóztad... semmi értelme.
    Akkor? Most? Hogyan tovább?

    Lölö most megvette az ellenörzést is.
    Tényleg egyre rosszabb a helyzet...

    Most akkor menjen a lapítás mert már úgy sincs értelme?

    Ebben az esetben egyáltalán mit akartál ebben a topicban leirni?
    Mármint a témához kapcsolódóan...

    UI:"De menjen el csupán azért, hogy éljen az alkotmányos jogával, amíg megteheti.": jelenleg alkotmányos jogom nem elmenni, tehát amikor nem megyek el, akkor is alkotmányos jogommal élek.

    Már megbocsás... Mindenkinek jogában áll hülyének lennei... nekem is és .....

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz bambano #204 üzenetére

    "- 40% részvétel, nulla vagy elhanyagolható érvénytelen szavazás"

    pontosan valami ilyen értékből lett a 2/3 -ad.

    Maradj otthon a fenekeden ,teljesen igazad van mert te egy logikus értelmes lény vagy aki értelmetlen butaságban nem vagy hajlandó részt venni... úgy is csak a valóvilág valamelyik epizódját látod.
    Ne is fáraszd magad ennek a megértésével, te tökéletes droid vagy a mostani rendszernek.
    Elnézésed ,amiért butaságokkal fárasztottunk.

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz BiP #212 üzenetére

    Megoldás sajnos szerintem egyre durvább lesz... ahogy csökken a demokrácia és a törvényesség.
    Privát véleményem ,hogy elkéstünk ,hogy pár x el le legyen tudva a probléma... ez már sokkal keményebb lessz...

    Nem kell hibáztatni azt aki megeszi a maszlagot... ez ki van profin találva és ha nem látod át a rendszert akkor ez van. Sokan hisznek még abban ,hogy az állam megvéd/igazat mond....

    Most ezzel a kis biznisszel megoldják a szavazás kérdését is....
    A szavazóbázis is eléggé le van csökkenve szerintem... ha nem tartanának a szavazati eredménytől ,akkor nem volnának ezek a húzások.

    Meg kell probálni ,felnyitni mindenki szemét ,hogy ez kőkeményen az életük ellen megy.
    Azt az iszonyat pusztitást ,hogy az országot visszavetették a fejlődésben 30 évvel és a jövő épitésének /felzárkozást a világ szinvolnalához az jóvátehetetlen.... ez nagyon sok fájdalmas évtized lenne ha most megváltozna minden is....
    Az ,hogy emberek halnak meg a kapzsiság/hatalom vágy miatt az egy dolog... az büntethető.... de a felnövekvő nemzedéket tönkretettek... mentálisan... ez már a megfoghatatlan kategória...
    Most oké ha elvesznek tőled mindent... de hogy javitod ki ha a gyerekedböl egy buta /agymosott biorobotot gyárt a rendszer?

    Össze kell terelni kicsit az embereket... ne a szomszédjától féljen... tüntetések ,szavazások... mind alkalom ,hogy lássa ...beszéljen élüben az emberekkel kinek mi a véleménye... ha lássa ,hogy más is küzd ,akkor mer lépni.
    Egyessével szétválasszák a népet és eltapossák... a legostobább/legmakacsabb se lessz kivétel.

    Félnek az emberek....és erre megy ki a játék... ne vesd meg aki ezt nem meri kimondani.

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz cuebler #214 üzenetére

    Felejtsétek már ezt a pártoskodást... mert van egy nevető 3.
    Turáni átok b@sszus.
    Nem visszafele kell mutogatni... ki nem sz@rja le már ,hogy mi volt.
    Van egy jelen ahonnét mész tovább...
    Majd ha ki kell választani ,hogy ki vezesse a népet akkor majd arra teszed a voksot akire akarod, már ha lessz lehetőséged.

    "Román" rendszerváltás sem volt tökéletes... de tudomásom szerint ott már nem müködött az x -elgetés.
    Szerintem ott se akart senki kimenni úgy ,hogy este nem biztos hogy hazamegyek.....
    Szerintem sokan látják merre visz az út... valahol le kell erről térni... csak egyre nehezebb lessz.

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz Golyobis #227 üzenetére

    Álomvilág

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Új hozzászólás Aktív témák