Új hozzászólás Aktív témák

  • Heeken

    tag

    Csak hogy valami pozitívumot is írjak. Végre megvan az a célba értem érzés Linux fronton. :D Kipróbáltam nagyjából az összeset Ubuntu / Fedora / Arch vonalon. Mindegyikben volt valami ami nem tetszett. Eddig Antergost használtam, Gnome3 felülettel. Felraktam a Manjaro-t, először a Gnome3-ast majd most a KDE verziót belőle, szépen beállítgattam mindent és tökéletesen működik. Wifi megy, Bluetooth megy, Bumblebee megy OOB(!). Hardwares videó dekódolás megy FF alatt. Chrome alatt valamiért nem, de ott elvileg nem is támogattot ha az ember Linxuot használ.

    Notebookosoknak tudom ajánlani a Powertop-ot. Gyönyörűen lehet követni vele a gép fogyasztását.
    Tárolóból elérhető.

    Octopiban alapból nem elérhető az AUR, de az Wiki ezen is tudott segíteni. Ezt különösen tudom javasolni mindenkinek aki belekezd egy Arch alapú disztróba. Olvasgassa a Wiki-t bátran, eszméletlen mennyire jól össze van rakva, én is csak ámulok rajta még mindig.

    Az egyébként is bőséges csomagválasztékot még ki lehet egészíteni a Snap csomagokkal. Nálam így került fel többek közt a Spotify éppen aktuális változata.

    Köszi a cikket és a jó tippet. :))

    Játszani szoktam még néha, egyre ritkábban, de szoktam. Arra marad a Windows 10 telepítve. Minden mást már innen intézek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák