Új hozzászólás Aktív témák

  • bexxter

    tag

    Köszi a cikket, hasznos!

    Rég hallottam a manjaroról, bár 2002 óta ímmel-ámmal követem a különböző linux disztrók életét.. :) szerencsére általános suliban kötelező volt a számtech és annak keretében alap programozás ismeretek (lol.. basic es pascal) és ha már ilyenek, akkor a tanár állandóan előjött a linuxszal. Redhat volt a gépeken win95, később 98 mellett. A verzióra már nem emlékszem. Otthon a suse fogott meg (kde) akkor járt a 7.1nél.

    .. később sok ideig nem foglalkoztam linuxszal, míg nem a korábban említett vírus téma miatt (is) elegem lett a családi gépen futó winből. Igaz a megjelenéstől a win10ig futott rajta a win7, újratelepítés nélkül(!). Sok év.. na mindegy.
    Családnak mindegy volt, max az office jelentett gondot, de hála égnek nem használnak bonyolult képleteket stb így a libreoffice is elegendő.
    Szóval azon a gépen most ubuntu 16.04. Tesóm gépén Mint 17 és a saját irodai/otthoni laptopon is ubuntu 16.10.

    Viszont ez a cikk kiváncsivá tett, úgyhogy a sajátra megy az ubuntu helyett (eleinte csak virtual). Igaz van win10 is, de az csak néhány ügyviteli sw kipróbálása miatt.
    Még az annyira háklis program is mint a unixautó szoftvere is simán fut wine-al. Néha ugyan rossz helyen érzékeli a kurzort, de az belefér, billentyűkombinációkkal amúgy is gyorsabb.

    Az ssd miatt nem tapasztaltam sebességkülönbséget a különböző asztalkezelők között. Most az ubuntun gnome 3 fut, 3 monitort használva.
    Kdet akkor láttam utoljára amikor megjelent a 3 és állandóan rengeteg hibája volt, a dizájn se tetszett (hiába témázható). Most kiváncsi vagyok a 4re.

    Jó, hogy említetted a programokat (zene, képek, fájlkezelő, böngésző) ezekből mindig jó, ha van több alternatíva.
    Ja a terminaltól nem félek, de azt hiszem az elmúlt 2 ubuntus évben talán 3x kellett.. :)

Új hozzászólás Aktív témák