Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #251 üzenetére

    Bohóckodni meg próbálgatni egy másik terméket jó a közember számára, de ennyi, aki nem fan, vagy nem kénytelen a munkája miatt használni a pingvint, az nem nagyon fog felé szagolni.

    Ebből indult ki a dolog és ezt írtam reakcióként:

    A kolléga desktop Linux területén különösen jól tájékozott lehet, mert én még olyat nem hallottam, hogy valaki a munkája miatt használ desktop disztrót, nem sok értelme van ennek így. Olyat már elég sokat hallottam, hogy valaki kizárólag a munkája miatt van Winhez kötve a spéci programok miatt.

    Én úgy értettem, amit a kolléga írt, hogy szerinte sokan csak kényszerből, a munkájuk miatt használnak desktop Linuxot. Nem Linuxot! Kifejezetten a desktop Linuxról van szó ebben a topikban.

    Én is a Mint alatt végzem a melót, de nem azért, mert csak ez alatt tudom végezni, hanem mert ebben már minden elem kézreáll, ami kell a melóhoz, nem kell külön odafigyelnem, hogy mit hol találok. Akár Win alatt vagy bármilyen oprendszer alatt menne ez, ahol böngésző van.

    Erre utaltam a hozzád intézett kérdésemmel is..... ;)

    (az is lehet, hogy a kolléga nem desktop Linuxra gondolt, de az az ő baja, itt most a Manjaro és hasonló home user oprendszerről van szó)

    A Mint-re azért esett a választásunk, mert a Debian vonal előnyös beágyazott téren, valamint normálisan van összerakva.

    Azért jó hallani, hogy a Debian vonalnak is van valami használati értéke még...... :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák