Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    Próbáltam a Cinnamon verziót a laptopon, a boot előtti indító felület csodaszép, félóra alatt nem sikerült sajna eljuttatnom a szükséges kernel opciót a megfelelő helyre, ez Ubuntu alapon egy e betű lenyomása, beírom a quiet elé és ctrl+x. Itt van egy külön sor, ahová lehetne beírni dolgokat, először csak a felsorolt opciókat hagyta beírni, de nekem nem kellett semmilyen nomodeset, valamelyik sorba csak sikerült talán beszúrnom a fenti opciót, de nem biztos. Eljutott a TLP start/stop sorig a boot.....

    Szóval fél óra alatt nem jött össze a boot, ez a szép boot előtti választó ritka okos dolog, amíg valakinek nem kell valami plusz kernel opciót eljuttatni a boot folyamatba. Értelmetlen, túlbonyolított, használhatatlan ez a bootválasztó. Tovább sajna nem tudtam jutni, mert a fenti opció nélkül rebootol a gép.

    A végén nagy nehezen valahogy bootolt, de rohadt lassú a Cinnamon, soká jön be és majd 900MB-ot ír kezdésnek a htop. Azt hiszem ezt már próbáltam régebben is, nem Cinnamon hiba, mert a Mint C egész jól fut ezen a gépen. Kiírom penre most a KDE-t, sajnos ez a csilivili boot előtti menü ott is meglesz. Minek ezt ennyire megbonyolítani? :N Jön a KDE verzió......

    *****************

    KDE verzióval elfogadta a processor.nocst opciót, bebootolt és csak 610MB az induló RAM felhasználás. Első bosszantó, hogy a tapipad alapból nem kattintható, ezt majd be kell kapcsolni.
    Az első megállapítás, hogy a Cinnamon community verziót nem kellett volna erőletni, desktopon is jóval lassabb és többet eszik, mint a Mint. Így persze sokan azt vonják le, hogy a Cinnamon mennyivel szarabb a KDE-nél. Amúgy akár így is lehetne, de ezt nem szabad a Manjaro felületeiből megítélni. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák