Új hozzászólás Aktív témák

  • X Factor

    addikt

    Szóval a monitorom kálváriája végett ért.

    Előzményeket, ellehet itt a topikban érni. Végül az LG-től kaptam egy csereigazolást és az Edigital-ban áttudtam venni az új monitort. Persze egyiksem volt a legegyszerűbb, de ez már legyen az én problémám.

    Hazavittem, kibontom, bekötés. Hibajelenség ugyanaz, 100hz felett nem megy... Sírás, hiszti, én ezt nem hiszem el...

    Most vagy én vagyok a világ legszerencsétlenebb embere, vagy eddig se a monitor volt rossz...

    Már ott tartottam, h. írok ide a topikba, hogy valaki tud-e abban segÍteni hogy elviszek hozzá mindent és megnézzük, hogy megy-e. Aztán eszembe jutott, hogy pont egy nagyon jó barátom pont egy erős AMD-s konfiggal rendelkezik.

    Monitor, kábelek át hozzá. Láss csodát nála a 290-el, ragyogóan megy a 144hz, 6-ból 4 kábellel. Tehát azok is rendben vannak.

    Innentől vállt érdekessé, mert akkor nálam vagy a szoftverkörnyezet, vagy a fury a probléma forrása. De legalább tudtuk h. a kijelző rendben van.

    Áthoztuk az ő kártyáját hozzám. Én gépemben ő kártyájával ragyogóan megy... Tehát ez alapján a Fury-nak kéne rossznak lennie. De az én Fury-m meg az ő gépében vitte hibamentesen.

    Itt picit lefagytam, mert tulkepp jo a kartya, jok a kabelek, jo a kijelzo, maga a rendszer is, hisz az o kartyajaval az en gepemben is minden remek volt...

    Végul 3 év utan egy clean install mellett dontottem, mert gondoltam biztos saját oldalon a fury-hoz lehet vmi komponens korruptalodva és az a hiba oka.

    Fun fact...: clean install utan se volt jo.

    Végül szetkaptam az egész gépet és az lett a megoldas, h. ha a masodik pcie16-ba rakom a fury-t onnan visui a 144hz-et... El nem tudom képzelni h. mi okozza ezt. De legalább megy...

    És a kérdésem, 144hz-es beállÍtással nektek is sötétebb a kép?

    Make things work

Új hozzászólás Aktív témák