Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #69 üzenetére

    Egyszer úgy is megpróbálhatnátok böngészni ahogy az átlaguser szokott, inipiszkálások, about:config beállítások meg csodapluginek nélkül. Poén dolog kiherélt meg átszabott böngészőket gyári verziókhoz hasonlítani. Tudom, a Chrome a hibás mert őt nem lehet annyira összemaszatolni. Ettől függetlenül a buherált tesztek max arra lesznek jók hogy a hozzád hasonló böngésző-fétisiszták igényei alapján mondjanak valamit arról melyik böngésző mit tud sebességben, semmi másra. Erre a felhasználói típusra számarányaiban pedig egy elég rossz (értsd: a valóság jóval alatta van) felső becslés ha összeadod az Opera és a FF-es Adblock felhasználók arányát. Messze a hibahatár alatt mozogna a kapott szám. Nem mondom hogy értelmetlenek az ilyen tesztek, de ugyanúgy a helyükön kell őket kezelni mint a benchmark-eredményeket.

    Az átlagusernek az kell hogy felrakja és működjön, ne neki kelljen összevakarásznia a beállítások között azt amit a fejlesztőknek kellett volna. Amúgy ha annyira akarnád fordíthatnál magadnak Chromiumot, valószínűleg ott is lehetne találni a forrásban olyan dolgokat amikre nem lenne szükséged és a kikapcsolásukkal sebességnövekedést érhetnél el.

    [ Szerkesztve ]

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Penge_4 #69 üzenetére

    Nem próbáltam, de QuakeLive-nál ahol szintén telepít egy plugint ott igen és szétfagyott az egész, feladatkezelőből kellett bezárnom az operát. De ez volt ezelőtt 1 éve. Hivatalosan egyik játéknál se támogatott böngésző az Opera, QuakeLive-nál a Chrome se de az működik valamiért, rendbe telepíti a plugint és lőhetem az ellent a Chrome-ban. :D

    Mondjuk ezt nem értem, miért nem keresik ilyen esetben Opera segítségét, ha annyira nem érdekli a játék üzemeltetőit akkor azért egy Opera alkalmazott biztos megírná kis segítséggel a szükséges addont. Na de ez van, kicsit igazságtalannak tartom, hogy emiatt kell esetleg valakinek más böngészőt is használnia, úgy látszik market share dirigál.

    Thanos was right.

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Penge_4 #69 üzenetére

    Ugye tudod, hogy FF-ben a pipeling bekapcsolásával inkább lassabb lesz, mint gyorsabb? :) Nem véletlenül nincs bekapcsolva, még mindig dolgoznak rajta...

    hohoo: Az Adblock Plus nem szar, viszont rohadt jó.

    KAMI/ACEMCP: Kizártnak tartom, hogy az Fx még mindig tudjon emelkedni így a Chrome térnyerése és az IE stagnálása mellett... Viszont örülnék neki. :)

    (#88) Erasmus : Ez jó lenne, köszi.

Új hozzászólás Aktív témák