Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #37 üzenetére

    Ja, hogy Google Docs... arról tudni kell, hogy mint az összes weboldalba ágyazott "rich-text" szerkesztő, az is az u.n. designMode/execCommand technikán alapul. Tehát egy speciális részterület sebességét nézted. Én TinyMCE-ben meg CKEditor-ban is tapasztaltam, hogy néha az FF4 a gépelési sebességemet se tudja követni, szóval itt van valami gáz FF-nél. Megjegyzem, az egész designMode/execCommand cuccot én szívem szerint törvényben tiltanám és sóval felszántatnám. Ostoba és káros az egész koncepció. Anno Explorer-ben jelent meg, aztán sajnos a többi böngésző is lemásolta (na persze eltérésekkel). Így belátható időn belül nem lehet igényesebb/komolyabb szövegszerkesztőket készíteni JS+HTML+CSS alapon, mert mindenki valahogy összegányol inkább egy N+1. bóvli editort ezzel, aminek ugyanazok a betegségei mint a többinek... aztán a korszerű "szarunk mindenbe"/"jó lesz az a parasztnak" szemlélet alapján minden marad. Pedig ez az egyik sarokköve lenne az egész "Web 2"-nek. Ja, hát itt a PH!-n is ilyen BBCode szerű vacak van WYSIWYG helyett, talán nem véletlenül.

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz julius666 #70 üzenetére

    Szerintem sokkal nagyobb baj a Chromeban, hogy kb lószart sem lehet beállítani. Betelepül az appdataba mint valami trójai (ezt se lehet állítani, lol :D) aztán felzabálja a fél c meghajtót a cachel...

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #70 üzenetére

    "ha járatos akkor azért (gyorsbillentyűk). Szóval eléggé részletkérdés."

    Chrome-ban gyorsbillentyűk? :DDD
    Mivel nyitom meg a kiegészítőkezelőt? Mivel nyitom meg a beállításokat? Mivel nyitom meg közvetlenül a "Stats for nerds" oldalt?

    Biztos van rá kiegszítő, csak ha a New Page oldalon adom ki a parancsot, vagy éppen az egyik kiegészítő https oldalán, akkor bachatom az egészet. :O

  • fatal`

    titán

    válasz julius666 #74 üzenetére

    Mégis minek? Én nem azért használok egy böngészőt, mert az átlaguser milyen jól tud vele böngészni. Továbbmegyek: leszarom, hogy böngészik az átlag user. Nem ártana gondolniuk a hozzáértőbbekre is...

    Mond már meg nekem hogy mi az istenért buhera az, hogyha felajnlaná a közvetlen fájlmegnyitás lehetőségét, hogy ne a downloads mappát szemetelje tele torrent és doc fájlokkal. És miért buhera az, hogy ne az appdataba települjön, ami egyébként NEM a programoknak van fent tartva, hanem a beállításoknak. És az miért buhera, hogy be lehessen állítani a cache méretkorlátot? Van rá elvileg parancssori paraméter, csakhogy nekem leszarja..

    És még van jópár ilyen dolog...

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #85 üzenetére

    "Webfejlesztők pl. szeretik, egyrészt jó fejlesztői eszközöket biztosít beépítetten, gyakorlatilag a legfrissebb verzióval rendelkezik mindenki"

    Dragonfly-t próbáltad-e már? Mármint nem az alfát.

    "másrészt nem igazán kell olyanokban gondolkozni hogy mit piszkálhatnak el az userek/fejlesztők ami miatt esetleg nem rendeltetésszerűen működik kliensoldalon a honlap"

    A kiegészítőket leszámítva.

    "szutykolással átszabják a motort majd jönnek fel fórumra huhogni hogy mennyire gyors is valójából a róka. Ja igen, ha a fejlesztők helyett dolgozol."

    Értsd már meg, hogy ultimate legjobb beállítás csak a mesékben létezik. Egyszer már részletesen leírtam neked, hogy nem mindegy milyen konfig és nem mindegy emellett sok változó sem, mint felhasználási szokások, ilyesmi.

    Aki sok tabot nyit és aki 2-3-at különböző optimalizációs beállításokat igényel.

    Ugyanúgy az egyéni preferencia sem mindegy. Van, aki nem szereti ha renderelés közben villognak az oldalak és ide-oda mozognak a DIV-ek és van, akit viszont nem zavar, ha cserébe már abban a pillanatban rá tud kattintani az adott gombra/linkre, miután megnyitotta az új oldalt.

    (#87) Narxis: Csak azért kérdezem, mert kipróbálni nem tudom, de 10.6x környékén volt egy jó adag javítás ezzel kapcsolatban és mintha említették volna valamelyiket, asszem a Battlefield Heroes-t.

    "ha annyira nem érdekli a játék üzemeltetőit akkor azért egy Opera alkalmazott biztos megírná kis segítséggel a szükséges addont."

    Ez sajnos a bürokrácia miatt sehol nem így működik, még az Operánál sem, ott sincs magyarra lefordítva a mai napig az opera.com

    Karbonade, a hivatalos fordító (és még sokan mások) felajánlották, hogy ingyen elvállalják, de azt mondták nincs kapacitásuk proofreadelni.

    Egy ideális világban az egész internet úgy működne, mint a Wikipédia. Bárki beleszerkeszthetne attól függetlenül, hogy csak egy elgépelést/helyesírási hibát javít, vagy többet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák