Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz ddekany #33 üzenetére

    Próbálj ki docsban valami hosszabb doksit szerkeszteni egy netbookon, elég durva a különbség. Legalábbis 3.6-nál még az volt, az új foxhoz nem volt még gyengébb gépen szerencsém.

    De nálam sok tab esetén a 3.x-es verziók egyébként is szerettek tabvátások közben "gondolkozni", illetve fagyogatni (asztali gépen).

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz ntomka #56 üzenetére

    Arról nem is beszélve hogy a Google ezt nem erőlteti rá senkire, ez egy lehetőség a szoftverek fejlesztőinek.

    Jó az új profilképed.
    Lassan már nekem is kéne csinálnom egyet :P

  • julius666

    addikt

    válasz CPT.Pirk #49 üzenetére

    az egész menü rendszere mintha csak össze lenne dobva paintben...

    Ezt azért megnézném te hogyan dobod össze paintben (gyk.: a paint többek közt nem tud színátmeneteket). :DDD

    Ha pedig a főmenü használhatóságáról vitatkozunk akkor valóban nem a legjobb a chrome elrendezése (nem érzem elég logikusnak hogy mit hova raktak), bár a rókáétól még mindig jobb. A legjobb ilyen szempontból talán az opera megoldása, ott kb. ott van minden ahol sztem lennie kéne, kényelmes.

    Az persze más kérdés hogy az ember ritkán kell hogy a menübe másszon. Ha nem járatos az informatikában akkor azért, ha járatos akkor azért (gyorsbillentyűk). Szóval eléggé részletkérdés.

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #72 üzenetére

    Mivel nyitom meg a kiegészítőkezelőt? Mivel nyitom meg a beállításokat? Mivel nyitom meg közvetlenül a "Stats for nerds" oldalt?

    Mert ezek ugye mind olyan dolgok amikben naponta turkál az ember...

    Normális dolgokra igenis van. Nem mondom hogy fájna ha a ezekre is lenne, de én olyan ritkán piszkálom a beállításokat meg a kiegészítőkezelőt, hogy nem különösebben izgat a téma.

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #69 üzenetére

    Egyszer úgy is megpróbálhatnátok böngészni ahogy az átlaguser szokott, inipiszkálások, about:config beállítások meg csodapluginek nélkül. Poén dolog kiherélt meg átszabott böngészőket gyári verziókhoz hasonlítani. Tudom, a Chrome a hibás mert őt nem lehet annyira összemaszatolni. Ettől függetlenül a buherált tesztek max arra lesznek jók hogy a hozzád hasonló böngésző-fétisiszták igényei alapján mondjanak valamit arról melyik böngésző mit tud sebességben, semmi másra. Erre a felhasználói típusra számarányaiban pedig egy elég rossz (értsd: a valóság jóval alatta van) felső becslés ha összeadod az Opera és a FF-es Adblock felhasználók arányát. Messze a hibahatár alatt mozogna a kapott szám. Nem mondom hogy értelmetlenek az ilyen tesztek, de ugyanúgy a helyükön kell őket kezelni mint a benchmark-eredményeket.

    Az átlagusernek az kell hogy felrakja és működjön, ne neki kelljen összevakarásznia a beállítások között azt amit a fejlesztőknek kellett volna. Amúgy ha annyira akarnád fordíthatnál magadnak Chromiumot, valószínűleg ott is lehetne találni a forrásban olyan dolgokat amikre nem lenne szükséged és a kikapcsolásukkal sebességnövekedést érhetnél el.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz fatal` #79 üzenetére

    Mégis minek? Én nem azért használok egy böngészőt, mert az átlaguser milyen jól tud vele böngészni. Továbbmegyek: leszarom, hogy böngészik az átlag user. Nem ártana gondolniuk a hozzáértőbbekre is...

    Nézd, a Chrome-ot nyilvánvalóan nem az Opera felhasználói táborának fejlesztik (nem hibáztathatod őket ezért a döntésükért, 3-4% vs. 96-97% piaci részesedésben). Ha neked kevés nyilván nem használod, senki sem fog hibáztatni.

    Ellenben a "hozzáértőbb" mint fogalom szubjektív, attól függ milyen szempontból hozzáértőbb. Webfejlesztők pl. szeretik, egyrészt jó fejlesztői eszközöket biztosít beépítetten, gyakorlatilag a legfrissebb verzióval rendelkezik mindenki (kivéve az ilyen pistike editionokat de belőlük hála Istennek alig van), másrészt nem igazán kell olyanokban gondolkozni hogy mit piszkálhatnak el az userek/fejlesztők ami miatt esetleg nem rendeltetésszerűen működik kliensoldalon a honlap, legalábbis az eddigiek alapján (az egyetlen genyó dolog amit most így hirtelen mondani tudnék az a H264 támogatás megvonása).

    A felsorolt beállítható opciókra:
    Ha elolvasod a hozzászólásomat és azt mire reagáltam elég nyilvánvaló hogy én nem ezekről beszéltem, hanem amikor szutykolással átszabják a motort majd jönnek fel fórumra huhogni hogy mennyire gyors is valójából a róka. Ja igen, ha a fejlesztők helyett dolgozol.

    Az általad felsorolt opciók valóban belekerülhetnének, nincs is rá semmilyen garancia hogy nem fognak a jövőben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák