Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Timer #83 üzenetére

    Na látod ez az a mentalitás amit nem bírok elviselni.

    Szerintem.

    Akkor segítek: bár nem ismerem a körülményeket, de van az úgy, hogy valaki kényszerből nem nyúl egy működő rendszerhez, mert például annyi tudást tudott felszedni, amivel a rutin műveleteket elvégzi, de annyit már nem, amivel egy problémát kezelni tudna.

    Akkor mondom az én példámat, van vagy 10 - 12.
    Van egy rendszer, amit én mint integrátor letelepítek, ez 10 Hyper-V host. Ezen felül van még 90 host amit amúgy azoknak az üzemeltetőknek kell telepíteni, akik ezt fogják tovább üzemeltetni. Az az zöld beruházás az egész.
    DOKUMENTÁCIÓ-ban van leírva, hogy egy Hyper-V core nodeon mit kell beállítani röviden: x db nic tem, kettő switchindependent, egy LACP, VMQ, NTP, 4k-s vhdx mert nagy lesz a queue a networkon és a többi 20 - 30 dolog. 100 oldalas powershell dokumentáció lerakva embereink elé. Majd 90 hoston nem sikerült beállítani semmit?

    VMware?
    vSphere 6.7 u1, szintén, Netqueue, dynamic netqueue, VCSA beméretezve, lehardeningelve (ami magában 52 beállítás, kirészletezve, powercli-vel, vcli-vem esxcli-vel). 30 host lerakva, a maradék 90-enet az üzemeltetőnek kellene megcsinálni? 200 oldal rendszerdoksi.... Mivel 40 GBit van le VMK-zva a VMware deep dive szerint. HA, DRS, Predective DRS, Proactive HA beállítva, hol a Oneview.hoz, hol openview, openmanage-hez, hos, UCS managerhez, épp milyen hardver lett lerakva.

    Na akkor magyarázd meg légyszives, hogy a jellemzően magyar állami cégekben dolgozó "szarior" üzemeltetők egy ilyennel miért nem tudnak megbirkózni?

    Gyakorlatilag én egyedül 6, összesen a csapatunk kb 12 zöld mezős beruházást tettünk le, és kb mindegyiknél az volt a kérés, hogy legyen egy alaprendszer, mert a többit majd beállítják az üzemeltetők ,mert a tender, csak az integrációra szólt.

    Mondanom sem kell, hogy ha egy Hyper-v-t nem VMQ-zol be, vagy nem úgy állítod be a nic team-eket, ahogyan kell ,akkor esik kell, nem működik nem megy, mindent csinál csak nem fog működni.

    A 12-ből 2 olyan cég volt, ahol hajlandóak voltak elolvasni a dokumentációt amit én írtam, meg képesek voltak értelmes kérdéseket feltenni, hogy mivel lehetne jobbá tenni, mondjuk a Hyper-V-t. A maradék az mehet a levesbe.

    Amit kiemeltél az magyar mentalitás legszebb mintapéldája volt, ki a hibás, de miért nem mi?

    Lefordítom, lusta szarházi nem törődöm túlóragenerátorok ezek az emberek, nem szakemberek...

    Ez volt a nagyvállalati rész.

    -----------------------------
    Ez a másik véglet szerintem, a kkv.

    Éles infrán meg kísérletezzen az, akinek három anyja van. Annak, akinek teszem azt, az életet csak a hypervizorok ismerete és menedzsmentje teszi ki, annak persze mindez nevetségesnek tűnhet, de pont egy vmware az, aminek még az alap uzemeltetéséhez is legalább 2 darab, összesen cirka nettó 500-600 ezres képzés szükséges, amit vagy fizet a cég, vagy nem. És ha fizeti is, és teljesíti is a kolléga, azzal még csak épp nem téved el a GUI-n.

    Ok ebben igazad van, de azt a megint csak jó kis mentalitást hagyjuk már, hogy azért nem fizetem a kollégának a tanfolyamot, mert ha megtanulta elmegy, Éljen a rákosi korszak, ahol ha okosabb voltál mint egy ötödikes, vagy maga rákosi elvtárs, akkor le kellett lőni... Hát ezzel aztán mit lehet kezdeni? Meg kell kérdezni azt a pár millió embert aki erre szavazott..

    Abban persze igazad van, hogy sok esetben szakmai igénytelenség, fejlődésre való képtelenség áll a háttérben, de azt jobb, ha elfogadod, hogy nagyon sok kkv-nál teljesen feleslegesnek tartják a kollégák képzését, és így kényszerpályán mozognak. Arról már nem is beszélek, hogy egy átlagos hazai cégnél egy rendszergazda mindenhez IS ért. Hálózat? Te dolgod! Fénymásoló választás? A tiéd! Kliensek, userek, mobiltelefonok, vezetékes telefon, főnök hobbi projektje, biztonsági kamera, wlan építés? Informatyi vagy, csináld meg! Na, ezek után frissítsen még firmware-t, amitől ha bedől a rendszer, még az állása is veszélybe kerülhet? Érthető, ha óvatos duhaj a nép.

    100 %-ig igazad van. Ez a másik komoly probléma, a nem akarunk fizetni, mert hát na, ha nem rendszergazda, akkor udvart söpör. Na ez a másik jó kádár rendszerből szabadult mentalitás amire szavazott a nép, pontosabban amit ígértek nekik... Az más kérdés, hogy el is hitték.

    Persze ezek a saját tapasztalataim.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák