Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simonzé

    addikt

    válasz Jim Tonic #10 üzenetére

    Mi a demagógia? Az hogy egy 197%-osan értelmetlen dolgot felesleges hulladéknak nevez? én Lapával értek egyet. Ha a család képeit akarom nézegetni a munkahelyen, akkor benyomom a Yahoo widgetsben a Flickert, megadom melyik mappából válogasson 'szt szevasz. Azért nem kell még egy huszonezer forintos áramevő értelmetlenség hogy ezt megkapjam.
    Ez alapján igenis felesleges. Esetleg a nagyinál tudnám elképzelni, de neki meg minek a Wifi.

    Sajnos újabban "trendi" lett az idiótábbnál idiótább hardverek piacradobása, és Átlagember Tibor megveszi ezt is, mert mit venne még, ha nem ezt? Hülyül a világ, de hova még???

    I don't fit in. I fit out.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #14 üzenetére

    Esetleg küldhetsz mamának emailt, anélkül el tudja olvasni, hogy nagyon értenie kellene hozzá. És akkor kiváltottál egy adag papírt, üzemanyagot, stb.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Phix

    tag

    válasz Jim Tonic #10 üzenetére

    JT, szerintem ezzel a hozzászólással egyben definiáltad is a demagógiát. :C

    Hadd mutassak rá, hogy míg a számítógép és a robbanómotor hasznos dolgok, sőt talán az emberiség leghasznosabb találmányai közé tartoznak, addig a digitális képkeret... ööö... nem az. ;)

    Analógia: csak akkor ítélhetsz el egy gyilkost, ha te magad még sohasem parkoltál tilosban...? :P

    [ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

  • Akcept

    tag

    válasz Jim Tonic #10 üzenetére

    Logarléc? Ez aranyos. Nemrégiben megkérdeztem egy műszaki főiskolát végzett 30-as kollégát, hogy tudja-e mi a logarléc. Nem tudta. Én még azon kezdtem. Te sem lehetsz 20 éves, szerintem a többség nem ismeri. Szép idők voltak...

    Pro és kontra mindenkinek van igaza, de az tény, hogy környezettudatosabban kellene élnünk. Csak a pillanattal foglakozunk, azzal nem, hogy a gyerekeinknek is csak ez az egy Földjük lesz.

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz Jim Tonic #29 üzenetére

    Miért lenne fikázás? Itt elvekről van szó, aminek a megtestesítője a sátáni képkeret.
    Alapvető, hogy ma sok esetben nem az igényeknek megfelelő dolgokat gyártanak, hanem keresnek egy piaci rést (ilyen még nincs) aztán betömik valamivel, majd igényt generálnak rá. Merthogy növekedni kell a bevételnek, a részvényárfolyamnak, a GDP-nek, mindennek, csak a józan észnek nem.

    Nem jó érv, hogy valamit nem lehet "fikázni", mert nem nekem gyártották, ezzel az erővel azt is szóld le, aki olyan dolgokért áradozik (monnyuk az Intel QX proci topikban), amit soha nem tud megvenni (nem neki gyártották). :)

    PS: bicajjal járok dolgozni, most meg egész télen poénból nem fűtök a kéróban, és teljesen jól vagyok. Igaz, van rajtam sapka.

    [ Szerkesztve ]

  • orbano

    félisten

    válasz Jim Tonic #29 üzenetére

    Nem nekem gyártják, de a vízből iszom, é a levegőt szívom, amibe a szennyező anyagokat beleteszik gyártás közben. És engem nem szólhatsz le, mert nincs autóm, energiatakarékos izzókat használok, egy vagyont költöttem rá, hogy mobil procis asztali gépem legyen és tft monitorom a csodaszép crt-s helyett. ezen felül víztakarékos wc-m van és sok helyre gyalog/bicajjal járok, ahova mehetnék tömegközlekedéssel is. és most lelkiismereti problémát csinálok abból, hogy a 20"-os monitor mellé vegyek-e egy nagyképernyős tévét, illetve, hogy vegyek-e egy kisebbet a hálószobába.

    Ez a kis fasság meg tényleg fölösleges. Vagyis maga a kütyü nem. Nem is azzal van a baj, hogy vesz valaki egy erre alkalmas berendezést, hanem az, hogy milyen szarokat gyártanak. Ez a kis vacak 1-2 éven belül elavul és kidobják. Ha veszek egy festményt a falra, az megmarad akár évtizedekig is. Az a baj inkább, hogy nem tartós termékeket gyártanak, hanem szar vackokat. Majd amikor legyártják ezt 5mm vastag kialakításban, 16m színű, 8 megapixeles felbontású e-papírral, úgy, hogy az információcsere és a képváltások energiaigényének kielégítésére elég lesz egy újratölthető gombelemet cserélni évente, akkor azt mondom, veszek egyet mutternak, hogy amikor nyaralok, küldözgessek képeket az unokáimról, és semmit ne kelljen csinálnia a megjelenítéshez (mert ez ugye az értelmes része a dolognak).

    na kb ennyi a véleményem.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • lapa

    veterán

    válasz Jim Tonic #34 üzenetére

    kérlek próbálj meg uralkodni magadon a beszélgetés hátralévő részében, mert az ilyen színvonalú hozzászólások elég rossz fényben tüntetnek fel szerintem.

    nem forradalmárok vagyunk, csak gondolkodunk. ennek során mindegyikünkben kialakul bizonyos értékrend. ahogy látom hozzám hasonlóan többeknél is ez volt az az eszköz, ami átlépett egy bizonyos határvonalat, ami már annyira nem egyeztethető össze az értékrenddel, hogy az hozzászólásra sarkallja.

    ennek adtunk hangot a fórum keretein belül. személy szerint kicsit túlzó megállapítást tettem, mellyel pontosan az volt a szándékom, hogy felkavarjam az állóvizet és megfelelő nyomatékot kapjon a dolognak ezen oldala.

    mindezt pedig azért, hogy a társalgást olvasók fejeiben gondolatokat ébresszünk, remélve hogy sikerül újragondolniuk viszonyukat a világ dolgaihoz és ezáltal egészségesebb (általam / általunk / a forradalmi tanács által egészségesebbnek tartott) értékrend kialakulását segíthetjük elő.

    nálad még nem értünk el átütő sikert, legalábbis most még így gondolod. az itt olvasottak viszont már örökké tudatod részét képezik, a forradalom eszméje már megfertőzte a média által hófehérre mosott elmédet. rövidesen megtérsz majd :)

    elnézést, ha más forradalmárok nevében is szót emeltem, aki gondolja nyugodtan alakíthat frakciót.

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz Jim Tonic #37 üzenetére

    Jim, vedd már észre magad: igazad van, hogy ennél feleslegesebb termékek is vannak (senki nem mondta, hogy nincs), de lásd be, hogy eddig enélkül is megvoltunk. És ez csak rosszabb lesz, egyre több és több hasonló termék lesz, amelyek mellesleg sokszor szinte eldobhatók. Ha már nem vennének több X-et az emberek, majd csinálnak (csináltak) olyan, hogy ellenállhatatlan késztetést érezz, hogy vedd meg másodiknak, harmadiknak.
    Vagy: a Power Mac mellé dukál egy Macbook (Pro), de most már jó ha van egy Macbook Air-ed is, mert azt laza utakra könnyebb vinni... + iPhone, de iPod is kell, mert az trendi, ráadásul a régebbi mellé az újabb is, ami videókat is lejátszik. 1 kompkat fényképező, amit előkapsz a zsebedből, 1 DSLR fényképezőgép a hátizsákban jobb fotók kedvéért. Digitális képkeret, természetesen a képek számára. 1 SUV, hogy kimenj a telekre (+ a Corába), egy Smart a feleségednek ugyanerre a célra, 1 Merci C hosszabb utakra. Folytassam? Ez a trend. Felhalmozás, kütyük és egyebek szarkaként való gyűjtése és szerzése.

    Azt se tudom, hogy miért kéred számon, hogy miért nem teszünk valamit az erdők megmentése érdekében, ha már hőbörgünk a képkeret miatt. Miért zárná ki egyik a másikat? Mi van, ha történetesen fizettünk a Future Forest számára, vagy ültettünk fákat?

  • orbano

    félisten

    válasz Jim Tonic #34 üzenetére

    azt mondod, hogy a tartós ipari cikkek nem oldaná meg a szennyezési problémák jelentős részét? szerinted a gyárak (amikből töredéke kéne mint a mostani kapacitás) mennyi energiát használnak el? az mennyi co2 kibocsájtás? az alapanyagokat hol bányásszák, mivel szállítják? hihetetlen összefüggések mi? :) egyébként épül az euban a fúziós erőmű, lehet örülni :)

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák