Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz syl5 #21 üzenetére

    Már ne haragudj, de mi az, hogy a számítógép már alapkövetelmény? Egy számítógép nem amortizálódik, nem avul el? Nem megy tönkre, nem történik vele semmi, van és kész?Másrészt, nem látom, hogy milyen platformokra készül, de elég jelentős piac az iOS, arra meg tudtommal csak mac-en lehet/érdemes fejleszteni, vagy már az apple gépek megléte is alapkövetelmény manapság már? Egy mobil alkalmazást illik azért készüléken is letesztelni nem csak emulátoron, vagy iPhone(ok), Androidos telefonok megléte is alapkövetelmény?
    Szaktudást tekintve, ehhez a rendszerhez kell egy kliens, meg egy szerver, lehetőleg valami webes felülettel. Na most nem tudom, hogy milyen tudással rendelkezik a kitaláló, tippem szerint nem fejlesztő, de beláthatjuk, hogy alsó hangon kell Android, iOS, webes/szerver oldali tudás, ha ezekkel nem rendelkezik, vagy fel kell fogadnia embereket, vagy neki kell megtanulnia, ami szintén pénz és nagyon sok idő.
    Ezek voltak a rendszerszintű kritériumok, az alkalmazás sikerességéhez, azonban elengedhetetlen a őstermelők megkeresése, az őstermelőkkel való kapcsolattartás. Ehhez marketing kell az sem jön ingyen, azt vagy ő csinálja, ami szerintem nehezen összeegyeztethető ilyen szintű fejlesztéssel, vagy megint csak erre felkér valakit, valakiket. Az alkalmazást fel is kell tölteni adatokkal, leírások, képek, videók, akármi. Hogy ne egy összedobált katyvasz legyen az egész illik mind a kliens oldalra, mind a webes felületre valamilyen designert alkalmazni, az sem két fillér. És akkor most nagyon sok nem közvetlen az őstermelő apphoz kötődő költségtől eltekintettem (irodabérlés, rezsi, stb, stb).
    Én ezek alapján kizártnak tartom, hogy ez mind kijöjjön 500000 Ft-ból addig amíg az app elkezdené az árából a befektetést visszatermelni.
    Amit inkább megkérdőjelezhetőnek tartok, az amit doc is leírt, vagyis, hogy aki 500, vagy 1000 Ft-tal támogat az nem kapja meg ingyen az appot, holott, ha elkészül az alkalmazás meg lennék lepve, ha az előbbi összegeknél lényegesen többe kerülne. Ha mégis több lenne, akkor én sikertelenségét előre borítékolnám.
    Szerintem így végiggondolva belátható, hogy egy sikeres szolgáltatás, nem csak abból áll, hogy egyik délután neki ülök otthon a saját gépemen, saját telefonomon, és megírom a "hello world"-öt 20 perc alatt az én szájízem szerint.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák