Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz cer #9 üzenetére

    Szerintem ezt semmi sem akadályozza meg:
    "Felelősség korlátozás
    A Sportreakció Kft, mint az indulj.be weboldal üzemeltetője egyik fél nevében sem jár el és csak az üzleti partnerek találkozását szervezi. A felhasználók egymás közti jogviszonyában az indulj.be nem fél, azaz nem tartozik semmilyen felelősséggel a felhasználók között létrejött jogviszonyban foglalt kötelezettségek teljesítéséért.
    A Sportreakció Kft. semmilyen felelősséget nem vállal a Partnereink által okozott esetleges károkért. A regisztrációval Ön elfogadja az indulj.be weboldal mindenkor hatályos Általános Felhasználási Feltételeit és Adatvédelmi szabályzatát."

    Eszerint ha jól értem ha megtörténik egy ilyen, a Kft. maximum kapcsolatot létesít az eredeti alkotó és az ötlettolvaj közt (bár nem derül ki, hogy nem regisztrált ötlettolvaj esetén eljár-e bárhogy is), de se a perben, se annak finanszírozásában nem fog segíteni, így ha a jogtulajdonosnak nincs elegendő pénze ezek lebonyolítására (ha ezen az oldalon keres támogatókat, feltehetően nincs, bár ez nem szükségszerű), akkor a projektje gyakorlatilag szabad préda.
    Egy ilyen biztosíték mindenesetre hiányzik, egy ilyen oldalnak minimum a teljes perköltséget és a bírósági tárgyalásokon való megjelenést, képviseletet fel kéne vállalnia, hogy megelőzzék az ötletek ellopását vagy utólag képesek legyenek megvédeni a jogtulajdonost. Ezek nélkül ha nekem volna egy jó ötletem, biztos nem írnám csak így le.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz doc #22 üzenetére

    Ha valaki a szabadidejében nekiáll programozni, akkor viselje annak a következményeit. Ennyi. A szabadidős tevékenység azért szabadidős, mert azért nem fizet senki. Ha csinál valamit és UTÓLAG el tudja adni azt, akkor az rendben, de ne kérjen már pénzt a saját hobbijának végzéséért senki! Ez szimplán pofátlanság. Egy szabadidejében könyvet író ember se kér pénzt senkitől azért, hogy megírja a könyvet szabadidejében, csak utána keres támogatókat, ha ki akarja adni. És egy könyv ilyen formájú megírása nagyobb munka, mint a programozás, ahol az ötlet megléte esetén csak a tudás kell, míg könyvnél állandóan kellenek újabb és újabb ötletek, amire a végére ér, hogy eladható legyen. Arról nem is beszélve, hogy főállású írók sem támogatókból élnek, hanem a műveik eladásából származó bevételből. Csak a kiadáshoz kellhet támogatás.
    Alkalmazásfejlesztésnél is csak akkor működne az adománykérés, ha egy kiadón keresztül akarná értékesíteni, amihez előre kell a tőke, de amiről épp szó van, ott pont ingyenes a terjesztés, illetve ha jól gondolom fizetős programok terjesztése esetén van némi "kezelési költség", de azt meg levonják a juttatásból, így annak sincsenek előre költségei.
    Akinek meg nincs ideje a családja mellett ilyesmikre, annak pénzért se legyen rá ideje. Nem normális dolog, ha a rendelkezésre álló pénzmennyiség növekedésével arányosan több ideje van az embernek a hobbijára, mint a családjára.
    Egyedül vagy kis csoporttal meg senki sem fog nekiállni olyan mértékű alkalmazásfejlesztésbe, ami már teljes munkaidőt igényel, de mindezt mégis a szabadidőben. Azt már vállalkozásnak hívják egyébként is, főállású munkában végzendő, nem feltétlen hobbitevékenység és más szabályok érvényesek ott. Egy vállalkozó már kereshet támogatókat, de akkor főállásban kell dolgoznia, ahhoz viszont ha támogatókkal akar elindulni, állandó támogatókra lesz szüksége, ha nem akar hitelt felvenni. Ahhoz viszont k*rvajó ötlet kell, de még az sem elég, oda egy komplett szolgáltatás kell, nem egy kis telefonos program.

    Aki ezeket nem tudja vállalni, ne fogjon ilyesmikbe. Nem lesz tőle kevesebb.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Fecow #28 üzenetére

    Nagyon-nagyon durván túlbonyolítottad. Nem kell ide se saját szerverpark, se irodaház, se marketing, se multiplatform programozás. El kell indulni egy irányba. Android vagy iOS. Ezt a fejlesztő programozó eldönti. Aki valódi programozó, annak egy adatbázis létrehozása és kezelése a legegyszerűbb tevékenységek közé kell, hogy tartozzon. Ráadásul saját eszközök sem kellenek hozzá, mindent lehet bérelni párezer forintokért. Ez nem nagy befektetés, ha az ember hasznot akar. Dizájnerek és grafikusok? Mi a frásznak? Google Maps-re is rá lehet építeni a dolgot, a többit meg rábízni az Androidra vagy az iOS-re. Felesleges a menüelemeket agyoncsicsázni, mindenféle hülye animációt beletenni. Ez nem az a program lesz, ha elkészül. Ha igen, akkor baj van a fejekben.
    Az adatbázist meg fel lehet tölteni egyrészt interneten elérhető információk alapján, másrészt megnyitni egy weboldalt, ahol az érdeklődők beregisztrálhatják magukat (itt merülhetnek fel reklámköltségek, de azok miatt se kell igazán a zsebébe nyúlnia egy programozónak), harmadrészt pedig a lehetőség a felhasználók felé, hogy a helytelen információkat jelentsék.
    Innen kell indulni és ezzel ki is épül a "szolgáltatás". Ha később a bevételből a fejlesztő saját szervert akar építeni magának, az az ő dolga, ha saját maga akar megkeresni őstermelőket és "beinvitálni" őket az adatbázisba, az az ő dolga, ha más op.rendszerekre is meg akarja írni a programot, de nincs hozzá tudása, ezért másokat bérel fel, az az ő dolga (ez itt már a terjeszkedés fogalma egyébként), de hülye ötlet egyből a legnehezebb végén megfogni a dolgot. Főleg az óriási bukáskockázat miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Fecow #31 üzenetére

    Nos egyrészt amíg szabadidős tevékenység, addig felesleges irodákban gondolkodni. Ha többen is vannak a projektben, interneten is egyeztethetnek, ma már a sok szereplős videochat sem akadály. A szoftver elkészítésében nem igazán értünk egyet. Ha megkapja az alap grafikus felületet, ami adott op.rendszerbe illeszkedik (azt azért nem mondhatni csúnyának), és a felépítése is logikus, akkor adott egy egyszerű felület. Hova kell ide dizájner, grafikus vagy bárki? Maximum néhány ikon elkészítéséhez? Az egyszerűség és a felhasználóbarátság egyszerre is megvalósítható. Amiről írsz, az pont hogy a látványelemek felhasználóbarátként történő eladása, ez a divat manapság. Semmi nem lesz logikusabb felépítésű vagy ergonomikusabb attól, hogy jobban néz ki. Sőt megjegyzem, az ergonomikus felépítésű dolgok ma már nem is számítanak esztétikusnak, például nem véletlenül nem kapni egy ergonomikus billentyűzetet sem bármelyik számtech. boltban. Igaz nem a legjobb példa, hisz túl sokan nem tudnak gépelni, így nekik csak zavaró egy olyan. De ott van a notebookok, tabletek, okostelefonok plexije. Mind fényes. Okostelefonoknál említették valahol, hogy a nagy pixelsűrüség miatt ezt könnyebb előállítani torzításmentesre, de ettől még nélkülözi az ergonómiát, főleg nagyobb kijelzők esetében, cserébe jól mutat (amíg tele nem lesz zsíros ujjlenyomatokkal). Ugyanez igaz a csúszós készülékházakra és az agyonvékonyított lapát telefonokra. Ez most épp mind hardveres megközelítése a dolognak, de jól látszik, hogy a felhasználóbarátság (jelen esetben az ergonómia, ugye) nem feltétlenül része annak, ami az embereknek úgy általában kell.
    A reklámokat említettem, az valóban költség, de az sem vészes. Nem TV-s reklámokra, oldalakat betöltő Flash animációkra, 10 méteres plakátokra vagy busz- vagy repülőfestésre kell gondolni. Ami szükséges hozzá, az is mehet a szabadidőbe annak, aki csinálja, hisz a programozó is a szabadidejében készíti adott programot. Nem kell rögtön a legelején főállásban ezzel foglalkozó szakembereket felbérelni. Sőt biztos vagyok benne hogy sokan már csak azért is csatlakoznának, hogy a jövőbeni profitból részesedhessenek. Manapság főleg.
    Az adatok feltöltéséhez is akkor kell csak marketing, ha konkrétan őstermelőket akarnak meggyőzni arról, hogy kapcsolódjanak be valami módon a szolgáltatásba. De ez sem a költséges fajta marketing, nem kell két órás prezentációkat tartani üzletemberek csoportjainak, hanem csak szólni az őstermelőknek, hogy itt ez a lehetőség, adott az a weboldal, oda regisztrálhat, feltöltheti a saját és a tevékenysége adatait, az árait, stb., és eldönti, részt akar-e venni benne.
    Ja, a weboldal elkészítéséhez sem kell webfejlesztői gyakorlat, szerintem egy Drupal kezdetnek megteszi, azzal meg egy programozó könnyedén elboldogul, de szinte lassan foolproof a működése. És még dizájnos is.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák