Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz VirsLee #47 üzenetére

    Egyszerű kombinált tesztsor pontszáma lehetne a megoldás, real world programokból felépitve, plusz olyan népszerű játékokból, amik erősen cpu limitesek, tehát mutatják a különbséget. Az AAA játékokkal az a gond, hogy a konzolos Jaguarra irják mindet, természetes, hogy tökugyanolyan jól futnak egy középkategóriás procival, mint egy high end darabbal. Itt gondolok arra, hogy anno amikor komolyabban játszottam Dota2-t, inkább ahhoz kellett teszteket néznem, mert bármennyire is fejlett a motorja, iszonyat eszi a cpu-t, miközben pl. egy Tomb Raider elvolt egy bármilyen 4 magos prociról is, totál nem volt szempont. Egyébként igazából már most is adott a megoldás, ott a PH-s tesztsor, töröljük belőle a benchmark hülyeségeket és probaljuk valahogy átlagolni.Mondjuk ez hasonlóan értelmetlen, mivel egyik dologra ez a proci jobb, másik dologra meg a másik proci.
    Bár ez a probléma éppen most is megvan, csak mert nagyon jó a Cinebench helyezés, attól még egyik programban lehet mégis a második helyezett megveri az elsőt, mert valamiert jobban fekszik neki a feladat.

    Amugy most hogy belegondolok feleslegesen ötletelgetek, hiszen már megvan a megoldás, úgy hívják, hogy teszt. 8-10 oldalnyi tesztet átböngészve erős képet kapunk a teljesitményről.

    Egyébként ezt már szerintem leirtam korábban is, szal meg volt a válasz, bár most nincs energiám visszanézni, lehet mégsem.

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz VirsLee #49 üzenetére

    "Az átlagfelhasználónak nem kell jobb a 2/4-nél" - ez sajnos így önmagában nem állja meg a helyét, függ attól is, milyen 4 szálas proci az. A szüleim gépében pl egy 4/4-es AM1 Athlon 5350 teljesít szolgálatot, és bizony panaszkodnak, hogy kezd kevés lenni, úgyhogy idén karácsonyra(miután 3600-ra v. 3700-ra cseréltem) alighanem megkapják a 2400G-met alaplapostul, az tán elég lesz nekik pár évig. Ha az a 2/4-es proci egy i3-6100/7100 lenne, vagy minimum egy G4560 akkor tuti elég lenne még egy ideig - talán egy 200-240GE is.
    Igaz, teszteket tényleg nem olvasnak.
    Én olvasok helyettük. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Sinesol

    veterán

    válasz VirsLee #49 üzenetére

    Tulsagosan sarkitod a dolgot, nem tudom miert kell ugy beallitani, mintha csak ezekről a programokrol lett volna szó. Btw. egy nagy adatbazis meg elegge meg tud fogni barmit. Ez az igen/nem eleg keves, nem minden fekete es feher.

    1. Nyilvan futtatni fogja azokat is, hiszen hasznalni akarja a gépet, abba meg ezek is brennevannak, persze nem ez a fő szempont.

    2. Ez lehetseges, lattam olyat, hogy 100+ ful van megnxitva, ott azert megakadhat sokminden, persze alapesetben megint nem ez a fő szempont.

    3/4. Ez azert manapsag nem feltetlen igaz, nem is tudom letezik e olyasmi, hogy atlagfelhasznalo. Manapsag mar mindenki teszteket nez, azok is, akiket total nem erdekel a szamtech. Egy ismerosom epp most vesz i7-et pedig max netezik, de szerinte a tesztek szerint ez kell, mert jovoallo. Egy masik ismerosom ugyanugy it kerulo, de 1teras Samu pro ssd-t vett, mert a tesztek szerint az a megbizhato, gyors megoldas. Szall hidd el lassan az sem lepne meg, ha a szomszed Mari neninek jobb gepe lenne, mint sok hardver fannak. :D
    Tehát talan igen, talan nem a válasz, az a helyzet a mai tech vilagban mar nem annyira egyertelmuek a dolgok, mint regebben, ma mar divatos kovetni a fejlodest.

    [ Szerkesztve ]

  • s.bala31

    őstag

    válasz VirsLee #49 üzenetére

    Amennyiben egy átlag felhasználónak elég a 2/4 mag akkor miért erőlteti az AMD 8-12 magokat desktopra? Nem az a jóslat hogy pár év múlva 6-8 mag lesz a belépő szint, vagy ez csak porhintés? :)

  • M@cika

    őstag

    válasz VirsLee #49 üzenetére

    Ezeket nem lehet így fekete/fehéren eldönteni.
    Szerintem ma már mindenkinek van olyan felhasználói területe ahova a 2/4 kevés. Olyan is szép számmal akinél a Chrome összeszarja magát. És akkor mondhatja a user, hogy kell az új proci, mert már a fostalicska Chrome is szaggat. Nyilván mást is akár használni a gépen. Igen valószínű nem olvas tesztet az emberek többsége. Max. megkérdez pár ismerőst, vagy csak megveszi az Intelt és használja.

    Nasit a kis fehér medvének!

Új hozzászólás Aktív témák