Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz VirsLee #47 üzenetére

    Egyszerű kombinált tesztsor pontszáma lehetne a megoldás, real world programokból felépitve, plusz olyan népszerű játékokból, amik erősen cpu limitesek, tehát mutatják a különbséget. Az AAA játékokkal az a gond, hogy a konzolos Jaguarra irják mindet, természetes, hogy tökugyanolyan jól futnak egy középkategóriás procival, mint egy high end darabbal. Itt gondolok arra, hogy anno amikor komolyabban játszottam Dota2-t, inkább ahhoz kellett teszteket néznem, mert bármennyire is fejlett a motorja, iszonyat eszi a cpu-t, miközben pl. egy Tomb Raider elvolt egy bármilyen 4 magos prociról is, totál nem volt szempont. Egyébként igazából már most is adott a megoldás, ott a PH-s tesztsor, töröljük belőle a benchmark hülyeségeket és probaljuk valahogy átlagolni.Mondjuk ez hasonlóan értelmetlen, mivel egyik dologra ez a proci jobb, másik dologra meg a másik proci.
    Bár ez a probléma éppen most is megvan, csak mert nagyon jó a Cinebench helyezés, attól még egyik programban lehet mégis a második helyezett megveri az elsőt, mert valamiert jobban fekszik neki a feladat.

    Amugy most hogy belegondolok feleslegesen ötletelgetek, hiszen már megvan a megoldás, úgy hívják, hogy teszt. 8-10 oldalnyi tesztet átböngészve erős képet kapunk a teljesitményről.

    Egyébként ezt már szerintem leirtam korábban is, szal meg volt a válasz, bár most nincs energiám visszanézni, lehet mégsem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák