Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz bambano #124 üzenetére

    Nalad es a Netflixnel is kepzodik koltseg. Nyereseg meg annal kepzodik, akik dragabban adja az arujat, mint amennyi a koltsege. A Netflix koltsege a sajat infrastrukturaja, a szolgaltatasa meg az, hogy biteket tol ki a csore. O ezt ugy arazza, ahogy szeretne. Mint ISP, a te sajat dontesed, hogy bitek attolasanak koltseget mennyiert probalod eladni a felhasznalonak. Ha nem sikerul meggyoznod a felhasznalot arrol, hogy a te valos koltsegeid + korrekt nyereseged arat fizesse ki az attolt bitekert, akkor nem tolsz neki biteket, es bezarod a boltot. Ebben az esetben egyebkent a Netflix is bezarja a boltot. Es ez igy van jol, mert ez azt jelenti, hogy a felhasznalonak nem ernek annyit a bitek, mint amennyibe kerul azokat eljuttatni hozza.

    Viccen kivul mondom, hogy ezt a gyerekem osztalyaban (masodik altalanos iskola) is megertik, es te sem vagy teljesen hulye, tehat a kerdes, hogy miert nem akarod erteni.

    De mashogy megfogalmazva: ugy tunik, hogy arrol beszelsz, hogy nincs 'pricing power' nalad, azaz mire mint valamennyire tokeszegeny ISP elmagyaraznad az usernek, hogy miert kell pl. forgalomdijas arazast bevezetni, addigra csodbe mesz, mert a netes elofizeteseknel nem alakult ki a fogyasztasaranyos (vagy meg pontosabban: egzakt koltsegaranyos) arazas. Ez egyreszt megertem (es el tudom fogadni), viszont ez a fogyasztoi kulturat az ISP-k sajat maguk hoztak letre, szoval ha most megszivjak, akkor nem tudom oket annyira sajnalni.

    Hiszen tenyleg kb. annyi kellene, hogy te, mint ISP, azt mondd, hogy:
    - minden megabajt X forint
    - csucsidoben minden megabajt 3X forint
    (esetleg valamifele variacioja ennek, pl. elso 10 GB fix koltseg, stb.)

    Innentol neked tokmindegy, hogy Netflixezik az user vagy sem, sot, minel tobbet Netflixezik, annal jobb.

    A problemad az, hogy erre fellazadnanak az userek. Az en problemam meg az, hogy azert lazadnak fel, mert egy evtizede kamuznak az ISP-k.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák