Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz updog #64 üzenetére

    én kifejezetten élveztem ezt az időszakot :D nem vagyok amúgy sem valami közösségi ember, nem hiányzott a boltba járkálás sem... tetszett, hogy végre az én ütememben lehet intézni a vásárlást, ami annyi volt, hogy pl reggel 6-ra odamentem a tesco-hoz, bedobtam lista szerint mindent a kocsiba és önkiszolgáló kasszán keresztül távoztam... asszony szeret sokáig nézelődni, de ezt én csak elpazarolt időnek tartom... mellesleg a nézelődésből lehet könnyen impulzív vásárlás -> felesleges pénzköltés :)

    ami itt nálunk még egy jó lehetőség: közösségi kert... gyalog 5 percre van a lakásunktól és van egy kb 20m2-es kis placcunk növényeket termeszteni... (kb 45 ugyanekkora parcella van összesen) ribizli, málna, szamóca, piszke van benne a gyereknek, egyébként meg paradicsom, paprika, cukkini, stb :) ...meg ez a 3. év hogy csináljuk és 1. évben 1 helyen feljött egy szőlőhajtás: mostanra egy kisebb lugast futtattam fel belőle betonvasakra, ami alatt majd nyáron árnyékban tud a gyerek homokozni... ennek a neve "közösségi kert", de ide is szeretek nyári napokon kb 6kor kimenni, amikor senki nincs rajtam kívül, kellemes a levegő és a gondolataimban elmerülve tevékenykedhetek :K ...közösségi programban kb akkor vettem részt, amikor jó 1.5 éve hoztak több pótkocsinyi marhatrágyát és azt kellett lapátolni-talicskázni (én inkább alkalmazkodó vagyok: el tudnék lenni huzamosabb ideig tanyán is, de panelban is megtalálom a lehetőséget mindenre... mondjuk a barkácsolás elég kompromisszumos)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz updog #64 üzenetére

    Azért a legtöbb magyar otthonban már gázfűtés van, a legnagyobb légszennyezést okozó széntüzelést nagyítóval kell keresni (pontosabban orral, mert valóban elég messziről érezni a szagát). Mindazonáltal a szmognak van egy természetes ellensége - a növénytakaró. Az erősen parkosított településeken nem valószínű, hogy komolyabb szmogba belefutnál. Távoli példa ugyan, de érdemes összevetni Los Angeles és Washington levegőminőségét - kb. hasonló méretű vonzáskörzettel rendelkeznek, csak míg LA környékén bozót is alig nő, addig Washington gyakorlatilag egy város az erdőben.

Új hozzászólás Aktív témák