Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz Penész Gomba #73 üzenetére

    Hat, probald ki! Info tanarokat meg keresnek is... Aztan rajossz, hogy mi mennyi...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • dajkopali

    addikt

    válasz Penész Gomba #73 üzenetére

    "a 3 hónapos fizetett szünet + a többi szünet"
    tényleg nem értem, hogy ez a nettó hülyeség miért olyan életképes évtizedek óta - igazából tudom, ez volt az egyik sikeres demagógiája az alapvetően értelmiségi-ellenes Kádár-korszaknak, mellyel társadalmi csoportokat igyekeztek szembefordítani egymással - elég jól bejött nekik
    elszomorító

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • pet1970

    csendes tag

    válasz Penész Gomba #73 üzenetére

    3 hónap fizetett szabadság. Komoly? Remélem számolni azért tudsz.
    Ime: Ebben a tanévben: Őszi szunet: 3 nap. Téli szünet 3:nap ( atöbbi mindenkinek szabadnap nemcsak a tanaároknak, s senkinek sem számít bele a szabadságába. Például a dec 24 es dec 31-et is ledolgozzuk valamelyik szombaton, mint mások. Tavaszi szünet: 2 nap. Ez összesen 3+3+2=8 nap.
    Nyári szünet: a tanév jun 14-ig tart, de a szünet csak a diákoknak kezdődik el ekkor. A tanároknak ilyenkor van a bizonyítványírás a tanügyi dokumentumok elkészítése, az érettségik, szakmai vizsgák lefolytatása. Ez azt jelenti, hogy jun végéig még dolgoznak. Kb jul 1-től szabadság. Egészen aug 20-ig. Ez kb masfel honap,. ami 20+10 munkanap koruli. aug 20 után az új tanév megkezdése, tanügyi dokumentumok előkészítése a pótvizsgák lefolytatása történik aug 31-ig. Ez összesen 38 nap. Átlag elmondható, hogy egy hónapban kb 20-23 munkanap van. Tehát ez nincs 2 hónap sem. Még néhány dolog
    1. Az alatt másfél hónap alatt nyáron a pedagógus táboroztatásra, napközire, továbbképzésre berendelhető.
    2. Meglepő módon a jul 1-aug 20-ig terjedő időszak a csúszezon a nyaralásra, ilyenkor a legdrágább a nyaralás, de jó is nekik! Más ember elmegy szeptember végén, október elején félárból.
    Szóval ne keverjük a tanítási szünetet a pedagógus szabadságával, mert nem ugyanaz!

  • pigster

    senior tag

    válasz Penész Gomba #73 üzenetére

    Jó nagy ökörséget írtál!
    Infotanár vagyok. Eddig is elég nagy baromságokat írtak az eddigi hozzászólók, de ez a csúcs. A 3 hónapos fizetett szünetről annyit, hogy június végén is még az iskolában kell lenni, július elején kezdődik a nyári szünet, és már augusztus 20. körül vége van. Ez durván 6-7 hét, 30-35 nap. Hát tudod, ennyi fizetett szabadság egy korombelinek pont jár, akkor is, ha nem tanár. A tavaszi, őszi, meg téli szünetekben, az ünnepnapok környékén tényleg van néhány plusz nap, elismerem. De az a pár plusz nap a "másik oldalon" megvan mondjuk kirándulás, színházlátogatás és hasonlókra. Ha esetleg valaki azzal fárasztana engem, vagy saját magát, hogy naponta mennyit kell dolgozni, inkább ne tegye. Nem fogok bizonygatni semmit. Én sem voltam mindig tanár, meg ismerek nem-tanárokat, úgyhogy nagyjából tudom, hogy különböző munkahelyeken az állandóan emlegetett napi nyolc órát milyen intenzitással és mivel töltik el.

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

Új hozzászólás Aktív témák