Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Gargouille #21 üzenetére

    Szvsz ő nem mondott kémprogramot, azt más költötte hozzá.

    Arról van szó, hogy egy ilyen rendszerben minden művelet loggolva van, megvan a változástörténet. Pontosan látni, hogy mikor, ki és mit módosított (esetleg még azt is hogy miért, ha a rendszer konfig változatatásnál megadható az indok - issue szám).

    Ezt összekapcsolva a ticketing rendszerrel azt is látni, hogy mennyit loggolt rá és milyen idoklást írt. Ha egy pipa betétele két nap, akkor ott kilóg a lóláb, ha nem tudta ezt megindolkolni, hogy miért kellett 2 napig néznie a feladatot.

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz Gargouille #21 üzenetére

    Csak egyet mondok neked hallottál már az olyan programokról amit gépedre telepítenek igen hivatalosan, és folyamatosan kérdezi, hogy Te mit csináltál, sőt nézi, hogy milyen program meddig volt nyitva, mennyi billentyűt ütöttél le (azt nem nézi, hogy mit, de azt igen hogy mennyit)
    Elég sok helyen be van vezetve job control a gyűjtő neve.

    A másik, hogy 10 évvel ezelőtt még a balabit fejlesztette ki ubuntu alapokon, azt a szoftert ami felveszi és visszanézhető mit csinált a melós, ja és legálisan! Nem pedig ilyen nem lehet megfigyelni, hogyne lehetne!
    Hallottál-e már a Shell Control Box-ról? Ma Privileged Session Management-ként találod meg.

    Ezek legális programok amit meg tudsz venni, és sokan meg is veszik, mert hát az ember akár akaratlanul is téved.

    Ezeknek a aggregált munkakörnyezeteknél szokás, hogy bevezetik, mert vannak cégek, ahol nem a cigarettázásért, meg másért fizetnek.

    Kapásból tudok neked mondani 10 magyar céget, ahol be van vezetve. És legálisan. Bambano szokás szerint nem nagyon tudja miről beszél. Nem azért mert nem ért ahhoz amit csinál, hanem azért mert nem nagyon van tisztában a 2021-es trendekkel. Persze Bambano azokkal a vállalatokkal nem beszélte meg, hogy szerinte mi az illegális, csak a fórumon.
    Természetesen titoktartás miatt nem fogom magam bajba sodorni

    Kémprogram? Milyen kémprogram?

    Ezek a programok nem csak arra szolgálnak, hogy csomó mindent központilag be tudsz állítani , hanem ezt alkalmazás szinten is be tudod állítani, nem csak infra szinten.

    Erre ma van igény, mert ez jelenleg sokkal olcsóbb annál, amit fentebb leírtam. Az ma már nem megy.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Gargouille #27 üzenetére

    Pontosan rudom mire valo csak szokas szerint belekotottetek abba amit nem irtam. En a VMware verziot ismerem. Gunyolodni meg lehet csak ez teged minosit. Nyilvan ha valamit te nem ismersz az nem letezik. Hat persze…
    Az hogy ti nem ismeritek valamit nem jelenti azt hogy a szakma nem hasznalja azt jelenti hogy te nem ismered ez megint nem mast minosit csak teged.

    Ugye erted mi a baj ezzel.

    Okoskodni lehet, csak ettol nem tunsz okosabbnak. Es igen lathatoan neked errol nem sok fogalmad volt. Cserebe a kotozkodes azert megy.

    Persze most sincs, csak hat Magyarorszagon ebbol meg meg lehet elni. errol van szo tudom tudom filazas ne is mondd. :D

    Ha felreertettem valamit akkor bocs. ;)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Gargouille #29 üzenetére

    Az a baj, hogy Te nem ezt nem értetted, hanem amúgy az egészet sem szerintem. Nem az a baj, hogy nem láttál ilyet, mert az lejött egyből (Most hogy MS VDI, vagy VMware Horizont vagy más mvCloud megoldást), hanem az, hogy kiragadtál egy dolgot, és elkezdted megmagyarázni anélkül, hogy halvány lila fingod lett volna róla mi és mivel függ össze, mert nem az egészet nézted, csak azt amihez azt hitted, hogy tudod mi. Kiderült hogy nem!

    Vannak ilyenek igen, de itt most nem erről szólt a cikk, legalábbis amit bemutatott az Apple az nem ilyen. Inkább egy hasznos rendszergazdai eszköz, amivel hatékonyabbá tehető az üzemeltetés.

    Akkor most még egyszer megkérdezem, láttál működni ilyen környezetet, bármilyen gyártótól is? És a hátterét is, hogy mi és hogyan üzemelteti?

    Most meg ezzel jössz, hogy valaki leírja az igazat, az nálad pocskondiázás? Hát lehet, de még mindig az a kérdés, hogy ebből meg lehet élni otthon (Félrebeszélés, nagyotmondás, terelés, okoskodás, megymagyarázása annak, amiről egyszer azt állítod, hogy nem ismered, utána pökhendi módon bevágod, hogy azt más nem ismeri csak én, hát egy biztos, neked erről nem sok fogalmad van)? A kérdésre nem válaszoltál!

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák