Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atok666

    őstag

    válasz #56573440 #89 üzenetére

    Munkambol kifolyolag eleg sokkal, csak azt irom amit latok :) Lehet, h az enyem elszigetelt eset, de en ezt latom.
    Persze nem csak iPhonerol van szo, ha van naluk mondjuk notebook, az majdnem biztos vmi iKutyu...

    Atok

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz #56573440 #89 üzenetére

    Ritka kivétel lehet, de én találkoztam ilyennel, régebben is leírtam nagyjából már itt a fórumon, amikor hasonlóról volt szó.
    Több éve történt, állásinterjúra mentem, utolsó beszélgetés a cég atyaúristenével - nagyon ismert ember az országban, őt és a családot is részletezi a wikipédia...stb. -, kérdezi mellékesen, hogy milyen mobiltelefonom van, mert náluk elvárás az Apple termékek használata, iPhone, iPad...stb. - céges eszközöket nem adnak persze, esetleg majd évek múlva, ha megdolgozik érte az ember -, mivel olyan az ügyfélkör, ahol ez sokat számít, megnézik és elvárják, ezért nem baj ha régebbi iPhone-t, de vegyek egyet.
    Aztán előadta, hogy az Apple mennyivel felette áll mindennek, bizonyos körökben semmire sem tartják az embert, ha más gyártó eszközeit használja, mert az vitte valamire, aki megfizetheti a legjobbat...stb.
    Noha épp az aktuálisan legújabb iPhone volt a zsebemben - ami csak a véletlen műve volt, mert aki legalább innen a fórumról kicsit is ismer, az tudja, hogy folyamatosan ugrálok a gyártók között -, ezt csak a végén közöltem vele, majd megköszöntem a lehetőséget, gondolkodási időt kértem és elköszöntünk.
    Úgy döntöttem végül, hogy bármennyire is jó esélyem van a pozíció elnyerésére - a legfelső vezetőhöz már csak néhányan jutottunk el a rengeteg jelentkező közül -, nem vártam meg a visszajelzést, hanem visszamondtam, mivel nem csak ledöbbentett, hanem valamilyen szinten meg is botránkoztatott a dolog, nem akartam olyan munkahelyen dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Polarstar

    nagyúr

    válasz #56573440 #104 üzenetére

    A státusztelefon ott kezdődik, hogy nem a MediaMarkt-ban kapható.

    Vagy kiemelkedő anyaghasználat, vagy egyedi-zártkörű szolgáltatások.

    Vertu már nem játszik. Csődbement....

    Még szerencsére vannak izgalmas gyártók ezen kívűl is.

    Azt az almaphónos céges felvételit nem értem. Adva van egy cég, aki "elvárja" hogy valaki, aki jelentkezik, "legyen ifonja, mert az ügyfélkör szinte megköveteli"? Mindezt úgy, hogy fel sem vették az embert? Ezt a baromságot!!

    Rongyrázás a nagy semmire.

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

  • Sinesol

    veterán

    válasz #56573440 #104 üzenetére

    Egyébként miert gond az, ha valaki hitelből vesz valamit? Ezt sosem tudtam megérteni..
    Csak azért mondom, mivel pl. NyugatEU-ban szinte semmi nagyobb összegűt nem vesznek az emberek kp-ra, ez ott totál normális, itthon akkor miert is probléma? De mondhatnám az USA-t is, ahol az átlag lakos élete 2-3 évi keresetét költi a hitelekre.
    Míg a tőlünk fejlettebb országokban teljesen természetes kihasználni a bankok szolgáltatásait, itthon totál elmaradottan állnak az emberek a dolgokhoz. Jó példa az is, hogy míg külföldön azt mondják, hogy egy vállalkozás nem engedheti meg magának, hogy ne használja ki a banki finanszírozásban rejlő lehetőségeket, addig itthon inkább egy helyben toporognak, csődbe mennek a tőkehiány miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz #56573440 #116 üzenetére

    Nekem vagyon is. Itt Pesten is van olyan étterem, ahova ha benézel látod, hogy ez nem a te szintednek való, nem kell ahhoz a világ végén lenni, az csak egy példa volt. Pont ez a lényege a szimbólumnak, hogy ha látsz valamit a másiknál ami neked egy vagyon, neki meg cigipénz, abból látod, hogy jobb anyagi helyzetben van. De nyilván fordítva is igaz, mert ha látod valakin, hogy egy pulcsija van és az is kínai, az is szimbolizál egyfajta státuszt, még ha nem is a legfényesebbet. Nyilván van aki pont a drága mobilról gondolja, hogy neki az kell ahhoz, hogy többnek nézzék, és van olyan is, aki többnek nézi azt akinek drágább mobilja van.

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz #56573440 #126 üzenetére

    Nyilván nem azért vett ott hamburgert, hogy nekem direkt szar legyen, nem is kell, de ebből azért egyből látszott, hogy van pénze. Én sem azért vettem egyik autómat sem, hogy szar legyen az ismerőseimnek, mégis volt amelyik azzal indított, hogy mekkora burzsoá vagyok, meg olyan is, aki azt, hogy nem hitte volna, hogy nincs pénzem egy 10 évnél újabb autóra. Nem azért vettem, hogy szegénynek/gazdagnak tűnjek, hanem hogy ne 3 átszállással kelljen 1,5 órát utaznom a munkahelyemre, mégis egyből megtippelték ez alapján, hogy mennyi csörög a zsebemben. A mobil is egy viszonylag egyszerű szimbólum, mert ha van egy csúcsmobilod, az pont annyit jelent, hogy életed egy nem olyan régi pillanatában volt felesleges pénzed egy csúcsmobilra és azóta sem kellett eladnod, hogy parizerre költsd. Ettől még lehet, hogy anyádnál élsz közel a 30-hoz, és apádtól kaptad a mobilt a 15 éven át nem fizetett gyerektartás helyett, azt már én ebből meg nem mondom. Én is bármikor vehetek egy csúcsmobilt, aztán akkor lesz egy csúcsmobilom, mert pár százalék az éves fizetésemből ide-oda nem sokat számít de én elvagyok egy csúnyára tört alsó középkategóriás kínaival, mert ezt legalább visszaadták amikor elvesztettem. :D Nyilván a mobil, autó, ház, külföldi nyaralás, quinolás avokádósaláta, pusztán azért felelnek meg jobban a státusszimbólum kitételnek, mert nagyjából mindenki tudja az árukat és azt, hogy megengedheti e őket magának, ebből pedig nagyjából be tudják lőni a másik helyzetét. Az évszaknak megfelelő minőségi gumiszett meg azért nem, mert arról viszonylag kevesebben. Bár mostanában páran néztek csórónak azért mert négyévszakossal járok (pedig abból a megvettem az abszolút csúcsot), holott szerintem fajlagosan drágább, mint egy téli+nyári szett, mert nem kerül fele annyiba, de jó ha fele annyit bír.

  • Pete55555

    addikt

    válasz #56573440 #147 üzenetére

    Na, ezzel így már egyet tudok érteni. Csak azt nem szeretem mikor valaki azt mondja, hogy aki nem csak új cuccot vesz az csóró/igénytelen.

    TV-t pl Én is újat vettem, mivel hosszú távra tervezem.

    Nem akarok én más zsebében turkálni, csak azt nem szeretem, mikor valaki azt mondja, hogy ő nem vesz használt cuccot, mert csak. Nem tudja normálisan megindokolni, de csak mert. Vagy "mert megteheti". Én is megtehetném, de sok dologból használtat veszek, mert minek vegyek újat, ha a használt is ugyanolyan jó feleannyiért? Persze arra veri el a pénzét, amire akarja, csak éppen ha használt cuccot venne, ugyanannyi, vagy még kevesebb pénzből jobbat is vehetne, csak ahhoz esetleg utána kellene járni, gondolkodni...

    Az meg, hogy ki mit "vállal be" használtan, tényleg egyéni preferencia kérdése.

    És mondjuk ez nem feltétlen a zsebekben turkálásról szól, hanem a felesleges ipari hulladékról amit "termelünk".

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • sztanozs

    veterán

    válasz #56573440 #165 üzenetére

    A fogyasztási hitel egy az egyben olyan mint a mikropaymentes játékok. Azért fizetsz, hogy ne kelljen türelmesnek lenned.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • Sinesol

    veterán

    válasz #56573440 #168 üzenetére

    Nem mondtam azt, hogy mindenkinek feltétlenül kéne, természetesen nem olcsó, csak annak érdemes vállalni, aki megengedheti magának.

    A második dologhoz annyit tudok hozzáfűzni, hogy én általában hitelkártyával fizetek mindent, mivel van rá visszatérítés, évek óta nincs vele semmi problémám, a másik számlámról automatikusan kiegyenliti a tartozást a bank, nem kell törődnöm, sem vele.

    [ Szerkesztve ]

  • #95561216

    törölt tag

    válasz #56573440 #165 üzenetére

    A gondolatmeneted akkor lenne helyes, ha az emberek azert vennenek pl kertes hazat, hogy a sirkovukre felirhassak. A valosagban azert vesznek, hogy kielvezzek. X sporol es leel 30 evet evet a kertes hazaban, ebbol jo 10 evet mar csak nyug, hogy foglslkozni kell vele, Y meg 2-3 evi fizeteseert cserebe 40-45 evet el le ott, de szerintetek Y a hulye. Pedig itt nem a haz meglete a termek, hanem a kerteshazevek szama, marpedig Y fajlagosan olcsobban kapta meg oket, foleg ha levonjuk belole a tul oreg vagyok mar hozza eveket.

  • stellaz

    addikt

    válasz #56573440 #162 üzenetére

    Szerintem a témában mondtam véleményt és nem neked szabtam meg, hogy ilyesmit ne vegyél:-)

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • Chaser

    titán

    válasz #56573440 #213 üzenetére

    elromlani bármelyik el tud, a legdrágább csoda samsung is, de h ne lenne használható akár 50e alatti xiaomi is az kicsit vicces, én böngészek rendesen, gps-t is használom, wifit, 4g-t, és sehol semmi gond, 2 napos üzemidő meg elég korrekt 100%-os fényerő mellett gps/wifi/adat trióval folyamatosan bekapcsolva úgy h néha elég sokat gyötröm böngészővel, nap közben meg zene is megy róla, néha elég sok gsm hívás, 54e ft volt tavaly félhivatalosan, boltból 60 lett volna

    szerk: és nem azért nem vettem 150 v 200e-ért "márkásat" mert nem engedhettem volna meg, hanem mert teljesen felesleges, ezt is soknak tartom egy telefonért, de ez alatt meg kevés minimális kompromisszummal járó van arra amire nekem kell egy telefon

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz #56573440 #216 üzenetére

    Egy saját és több tíz egyéb véleményből.

    Ezekből egy rakás van még. Hol azért nem megy mert babrált rom van rajta gyárilag, hol az ujjlenyomatolvasója nem ér egy kalap szart se mert nem támogatja Google Fingerprint api-t. Vagy éppen az NFC-je semmire nem jó, csak kutyát dobálni. Értsd már meg, nekem nem tütüautókázni meg játszadozni kell. Én bankolni meg vásárolni akarok vele a kényelmi funkciókon kívül. Értem én, hogy most behisztiztél, mert leszóltam a kis piros játékcuccodat, de fogadd már el, hogy egy kalap szart nem érnek a kínai telefonok ha az ember komolyabban akarja használni. Nekem nem arra van merevedésem, hogy mennyi a SOT, SUT SIT AOD, meg hány század másodperccel előőbb tölti be az Asphalt 25,5-öt. Hanem az, hogy tudjam használni. Az a fontos, hogy a wifi azt tudja ami oda van írva, a Bluetooth valóban 5.0 legyen.
    Neked játékra kell, használd egészséggel játszadozzál vele, meg izgulj a benchmarkra.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz #56573440 #222 üzenetére

    Amilyen az adjonisten, olyan a fogadj isten. de látom észrevetted magad, mert finomítottál a stílusodon. Bár ügyesen, a közvéleményt megtévesztve úgy állítod be a dolgot, mintha én kezdtem volna az acsarkodást. Tényleg nem lep meg, a PH 97%-a ilyen emberekből áll mint te. Nem csak a kis manipulatív stílusodra gondolok, hanem a fanatikusságra is. Azonnal nekem estél, amint nem értettem veled egyet. Képes lennél szerintem leszúrni egy véleménykülönbség miatt, úgyhogy jobb lesz veled vigyázni.

    Látszik rajtad, hogy még magát a témát sem értetted amiről írtam. Én nem azt állítottam, hogy a Xiamiau nem képes ujjlenyomattal feloldani bármit. Hanem azt írtam, hogy nem mindegyik ujjlenyomat olvasó támogatja a hivatalos Google féle fingerprint API-t, hanem saját gyártói rendszert használ. Ami persze jó is lehet, viszont a bankok nem engedélyeznek mást, csak a Google félét. Az NFC ugyanez. Van nekem is a fiókban nfc képes android telefonom, amivel nem lehet fizetni, mert nem támogatja azt a protokollt, amit a bank kér. Viszont ettől még lehet vele képeket küldözgetni meg nfc cimkéket olvasni és írni.
    A félelmed a Google-tól is érthetetlen, hiszen a bank ezért garanciát vállal, igaz vannak ehhez komoly követelményei. De te majd jól megszakérted, hogy ez mennyire biztonságos és gondolom vidáman bankolsz a PC-den a kalóz szoftverek tengerén és full biztonságosnak gondolod. Mindegy, én is kacagtam rajtad egy jót, megyek és levakarom a sarat magamról.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz #56573440 #224 üzenetére

    Én nem tévedtem. Jól vásároltam. Valaki Suzukival jár, valaki meg Audival. Szeva 😊

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

Új hozzászólás Aktív témák