Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Pete55555 #146 üzenetére

    Sok olyan termék van, ahol sokan pl én sem vállalom be a kockázatát a használtnak. Ezek nálam mondjuk jellemzően inkább a számomra tartósabb fogyasztási cikkek, tv és társai. Mivel nem évente cserélgetem őket, így igazából a fajlagos költsége számomra elhanyagolható, főleg hogy pl tvből sem a felső katot nézem, hanem ~ 100k körül. Arra amire kell nekünk bőségesen elég, és persze felhősödik, meg társai, de amíg a gyerek alszik nézni két három sorozatrészt nem feltétlenül kell hozzám az oled 4k meg hdr meg mittomén. Telefon dettó. Évekre veszem, nem fáj.

    Gumiból se vettem használtat, pont ugyanezért. Nem csak látható szálszakadása lehet egy abroncsnak, nekem annyit nem ér a buli hogy ezen spóroljak. Az évekre levetítve jóformán tök mindegy alapvetően.

    De pl gyerekruháknál meg se fordult, hogy csak új, persze abból is elcsábult anyu amikor valami jót látott, de mivel hamarabb növi ki mint ahogy kimosod, alapvetően kvamindegy.

    Egyébként a felnőtt lét egyik hatalmas előnye, hogy ha valamit árulnak, neked meg bármi miatt szükséged van rá meg tudod venni, akkor az pont a te dolog ha megteszed. Mindenki másképp és máshogy bssza el a pénzét számára fontos dolgokra, hobbikra, akármire. A nagyságrend más ahogy a lehetőségek is mások. Van aki vitorlázik, meg hegyet mászik, nekem mindkettő tök fölösleges és alapvetően értelmetlen sport, ahogy a pecázásban se látok túl sok mondást, ettől még egyáltalán nem fáj, ha a baráti társaságban nem egy embernél sok százezer huf áll egy egy botban úgy, hogy igazából nincs rommá használva. Nem értem ez miért kell fájjon bárkinek is, de hát valamiért itthon szeretnek a zsebekben turkálni, és racionalizálni, hogy mekkora hülye a másik bármi miatt is, mert a tutit meg én tudom.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Pete55555 #146 üzenetére

    Szinte csak használt ruhában járok. Nagyon ritkán veszek újat, és azt sokszor megbánom utólag. Legjobb példa erre az egyik újan vett bőrkabátom, aminek század(!) árán találtam később egy az újan vettnél számomra jobb bőrdzsekit; kopott volt pár helyen, de a kedvenc, erős és kellemes tapintású bőrfajtámból, szabásra pedig a kedvenc stílusomból.

    Műszaki cikkekből mondjuk igénylem az újabbat. Nem gond a használt, csak ne legyen elavult, az viszont gyorsan bekövetkezik a számítógép alkatrészeknél, mobiloknál. 3 évesnél öregebbet ezekből nem vennék.

    Néha turikban hihetetlen fogások is vannak, egyszer például egy alig használt Prada sportcipőt vettem talán 1500Ft-ért, amire aztán rákerestem, és az új ára 127000Ft volt. :D

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Pete55555 #146 üzenetére

    Nem úgy igényesebb hanem úgy hogy ki mit igényel aminek nyilván a lehetőségei szabnak határt. Van aki anyagilag megtehetné de mégse vesz új műszaki cikkeket mert nem érdekli helyette valami másra költi mondjuk autóra amire meg én nem szeretek költeni mert pl. nekem az autó csak egy közlekedési eszköz, működjön oszt kész.

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák