Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tuser

    aktív tag

    válasz julius666 #33 üzenetére

    Ok, vedd költői túlzásnak. ;)

    Viszont ha már arisjustnak mindenképp kell a máni, akkor legyünk igazságosak. Adjanak valamiféle kupont az adathordozó mellé, amit beválthatsz filmre/zenére/könyvre és no problem.

    Viszont amíg megy "a warez miatt drága minden", a "mindenki lop" ( jogdíj létjogosultsága ), addig ennyi erővel én is mondhatom hogy vettem a tacskóban egy baromióccóóó' tárolót, s azt most csurig tömhetem jogvédett tartalommal. :P

    #32 : Ha marhaságot írtam elnézést, kérlek javíts ki.

    [ Szerkesztve ]

    4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

  • tuser

    aktív tag

    válasz julius666 #56 üzenetére

    Majdnem mindenben egyetértek, kivéve hogy az Artisjus sápot a TB -hez hasonlítod. TB igénybevételekor nem nem néznek oda, hanem az egy állam által biztosított "szolgáltatás", míg az Artisjus sáp egy magánszervezetnek a kisírt "adója", ami azon a gittegyleten kívül senkinek nem jó. A yard is ha akar, 99% hogy ugyanúgy elmeszel ha csak egy mp3 is van a gépeden, s majd kimoshat jópénzér' egy ügyvéd ... persze ... csak ha 10 évre visszamenőleg megvan minden kis sz@ros blokk ...

    #60 : Te hoztad föl a lopást, szóval .... :U

    #61 : Lopás, más néven eltulajdonítás ... viszont a másolás nem eltulajdonítás, hanem jogsértés. Nem több annál, mintha valaki firtatná felmenőid mesterségét.

    #61 Szoftverért elmeszelhet, mp3-ért NEM!!!! :

    Elvileg nem ... gyakorlatilag sem ... viszont az elmélet és a gyakorlat között nem kizárt hogy a géped eltölt némi időt a sünök pincéjében. :U

    [ Szerkesztve ]

    4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

  • WN31RD

    addikt

    válasz julius666 #61 üzenetére

    Azzal is illene tisztában lenni mindenkinek, hogy ha nem vesz el semmit valahonnan (vö. másol), az sem lopás...

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz julius666 #61 üzenetére

    Ehelyett a hsz-ed helyett meg a nyelvtani fogalmakkal is tisztában kéne lenni, meg az álszentkedést abbahagyni :U
    Hja és ne vádolgass kötözködéssel, csak leírtam a véleményem, ennyi ;P

    Meg amúgy kicsit feljfújják egyesek ezt a témát megint, pl youtubeon kb az összes zenét meg egyéb jogdíjas videót meg lehet találni amit csak akarok, tehát ha youtube-ozok, akkor törvényt sértek? :D

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • WN31RD

    addikt

    válasz julius666 #66 üzenetére

    Én pedig azért nem szeretem ezt a vitát, mert az a célja, hogy az illegális másolatok készítését a lopással egyenrangú vétségként állítsa be, vagy azzal összemossa. Holott ez nincs összhangban sem a törvényekben lefektetett irányelvekkel, sem azzal, amit az emberek jellemzően erről gondolnak - eltérő mértékben, de jellemzően kevésbé súlyos vétségnek tartják, ritkábban szokás azzal hencegni, hogy mit loptunk el, mint azzal, hogy mit másoltunk le. Alapvető logikai következtetésekkel sincs összhangban, pl. hogy a lopással ellentétben a termék továbbra is eladható marad, vagy pl. hogy ha olyasmit másolok le, amit egyébként nem vettem volna meg (akár, mert nem akarom, akár, mert egyszerűen nincs annyi pénzem), akkor nem keletkezhetett a termék névleges árával megegyező nagyságú kár.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • #64791808

    törölt tag

    válasz julius666 #66 üzenetére

    Nem. Ennek a vitának a célja a dolgok pontos nevén nevezése, és a korrekt igazság megtalálása. Mondhatod a magadét, de a lopás egy vagy több tárgy eltulajdonítását jelenti. Még szellemi termék sem vehető ide, mert az "szellemi termék jogosulatlan felhasználása". Amikor valaki letölt egy filmet és megnézi, az nem ez a kategória.

    Tudom, ez a "szerecsenmosdatás" jó szöveg, de üti az, hogy "olvasd el a BTK-t".

    Itt két dolog van: mi jogos, és mi jogszerű. Magyarországon jogszerű az, amit az ország törvényei nem tiltanak, tehát első körben ugatni azokat, akik semmilyen szabálysértést, vétséget, vagy bűncselekményt nem követnek el, az szvsz a spicliskedés teteje.

    Más dolog, hogy mi az, ami jogos. Jogos, korrekt viselkedés csak kölcsönösen létezik. A fogyasztói társadalom is kereslet-kínálat elven működik, és ezt nem lehet megizélni. Egyrészről itt az irreális fogyasztói árakról és a cserébe kapott minőségről van szó. Amikor 5000 forint egy DVD, és cserébe 5 perc figyelmeztetést és reklámot kell végignéznem, a termék használata pedig elavult és kényelmetlen, akkor nem ezt az opciót választja az ember. Kölcsönösség. Ha ők leszarhatnak engem, én is le fogom őket.

    Másrészről pedig arról van szó, ami itthon nem is kapható. Ha meg akarok nézni egy filmet, ami itthon moziban nincs, megvenni nem lehet, akkor mi van? Akkor még vélt kárról sem lehet beszélni.

    Az erkölcsöt többedszer említed. Az, hogy mi erkölcsös, az a társadalom etikai normáitól, és a helyzettől függ. Ami erkölcstelen és inkorrekt mondjuk Németországban, az teljesen normális és elfogadott Magyarországon. Ami erkölcstelen Magyaroroszágon, az teljesen elfogadott mondjuk Oroszországban. Ez a társadalmi aspektus. A helyzet-aspektus pedig úgy néz ki, hogy ha megeszem a kutyádat sütve, az igencsak kifogásolható etikailag. Ha viszont ezt háborús időben teszem, és az az alternatívája, hogy éhenhalok, akkor eléggé más a helyzet, nemde?

    Szóval ügyes érveléstechnikai fogás, hogy "minden jó erkölcsű ember tudja", csak emeletes demagógia. Társadalom, és helyzet. Németországban egy átlagfizetésből élő 2000 EUR-t keres havonta, és 5 EUR egy BD film. A fizetéséből 400 filmet vehet. Ezzel szemben itthon 130 ezer forint az átlagfizetés, egy BD film ára pedig egy olcsósított, régi, Zs-kat. film esetében is 6.000.- Ft, így ebből a fizetésből 21 filmet lehet venni. Ha az említett német torrentezik filmeket, az nem teljesen ugyanaz a helyzet, mintha az említett magyar.

    Az, hogy mocskos-zeneipar-összeesküdtek-a-fogyasztók-ellen-extraprofit-júúúj, az az egyik véglet, és szerintem marhaság. Viszont amit te képviselsz, hogy "a letöltés az lopás!!!", az meg a másik véglet. A dolgok viszont nem fekete-fehérek, hanem szürkék, és a szürkének milliárdnyi árnyalata van.

    De egy biztos: ez egy probléma. El kell dönteni, hogy kezelni akarjuk, vagy megoldani. Ugyanis a tolvajozás, meg a torrentezők üldözése és a habzó szájjal történő jogdíj-követelés az kezelés, annak is gyenge. A megoldás az, hogy a fogyasztók igényei szerinti, elérhető árú terméket, szolgáltatást, és terjesztési módot kell találni. Hát igen, azon nincs annyi lóvé, ciki. Viszont amíg az olyanok, mint te, a kezeléssel, és nem a megoldással vannak elfoglalva, addig mindig lesz rövidebb út.

    [ Szerkesztve ]

  • Gregorius

    őstag

    válasz julius666 #61 üzenetére

    Jaj hagyjuk már ezt a gagyi szerecsenmosdatást. Minden józan erkölcsű ember tisztában van vele ha olyanért nem fizet ami nem járna neki ingyen az lopás

    BTK 316. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.

    Lehet károkozásról, szerzői jog megsértéséről (BTK 329/A. §) és még egy rakás másról vitatkozni (bár ha nem nyereségvágyból, üzletszerűleg és úgysevennémmeg alapon történik, akkor ezek is gyenge lábakon állnak), de az eltulajdonítás ("birtokállapot-változás") hiánya miatt a lopás itt nem állja meg a helyét.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz julius666 #61 üzenetére

    "Minden józan erkölcsű ember tisztában van vele ha olyanért nem fizet ami nem járna neki ingyen az lopás."

    Akkor ezek szerint a szerzői jogi törvények szerzői között egyetlen jó erkölcsű sem volt?... Egyébként meg elég olcsó fogás azzal indokolni valamelyik kijelentésedet, hogy aki nem ért azzal egyet, az eleve romlott, pfuj.
    Amúgy meg persze, a szerzői jogok megsértése pont olyan, mint a lopás, leszámítva a jogi, a gyakorlati, a gazdasági, valamint az erkölcsi vetületeket.
    Egyébként ezeket leszámítva a tehenekre is nagyon hasonlít.

    Az a baj ezzel a "másolás = lopás" szöveggel, hogy pont azokat az alapvető, fundamentális különbségeket nem veszi figyelembe, ami az anyag és az információ között van és pontosan azokat a sarkalatos kérdéseket kendőzi el ostobán, amiknek a megválaszolása most, ma rettentő fontos, vagy legalábbis az lenne.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • #95561216

    törölt tag

    válasz julius666 #61 üzenetére

    Jaj de utálom már lefutni ezeket a köröket: nem, nem lopás, viszont aki tolvajnak nevez egy letöltőt, az rágalmaz, és mivel nagy nyílvánosság előtt: két év.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #83 üzenetére

    "nem okoz igazából kárt"

    Nagyjából. Az elmaradt haszon továbbra sem kár - senkinek. Ha vmit nem vennék meg és nem is töltöm le, akkor annak társadalmi hasznossága zéró. Ha vmit nem veszek meg, de letöltöm, ami aztán nekem, vagy a környezetemnek pozitív (pl. új ötletem támad, vagy éppen hatékonyabban tudok vmit elvégezni), annak társadalmi hasznossága összességében pozitív. Már csak emiatt is alapvető jognak kellene lennie a kultúrához való szabad hozzáférésnek.

    https://www.coreinfinity.tech

  • MageRG

    addikt

    válasz julius666 #83 üzenetére

    Hm. Vajh' mit gondol az átlagember egy olyan fickóról, aki elkezd vele ordibálni a villamoson, mert emberünk szerinte beleolvasott az Ő újságjába, és ezzel megkárosította az újságost, a cikk szerzőjét, és talán még a szomszéd nénit is.

    Vagy egy elhunyt költő rokonáról, aki egy nyilvános könyvtárból kitiltatja a költő versesköteteit. Nem addig van a', tessék szépen megvenni. :U

    A jelenlegi rendszer amúgy megérett egy alapos reformra, az internet és a warez csak felgyorsította a bomlást.

    A warez nem okés dolog, de kiirtani nem lehet. Együttélni vele viszont igen.
    De extrém esetben a warez technológiai és szabványteremtő hajtóerő is is lehet (DivX, Xvid, MKV).

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #88 üzenetére

    Megint tévedsz. A jelenlegi szerzői jogi szabályzás nem annyira az alkotót, mint inkább a kiadót védi (tudod, az ezredfordulón a 6 rongyos CD árából 67 Ft-ot látott az egész zenekar - ez nem tűnik az ő védelmüknek). Egy jó előadóra mindig kíváncsiak a vásárlók, Britnispricc, Dzsasztinbíber, Lakodalmas Attila és társai meg mehetnek a levesbe.

    https://www.coreinfinity.tech

  • dabadab

    titán

    válasz julius666 #83 üzenetére

    "Csak az a probléma, hogy ha azt mondod, hogy a warez [...] nem okoz igazából kárt"

    Akkor még tiszta szerencse, hogy nem mondtam ilyet.
    Egyébként meg nem hiszem, hogy komoly társadalmi problémák tárgyalásánál komoly szempont lenne az, hogy mit gondol valami egybites hülyegyerek, ha meghallja.

    "csak ha azt mondjuk hogy a warez teljesen okés dolog"

    De miért mondanánk ilyet? Gondolom, azt azért te is eltudod képzelni, hogy egy dolgot valamivel komplexebben is meg lehet ítélni annál, mint hogy vagy "teljesen okés" vagy "tök gáz".

    DRM is theft

  • tuser

    aktív tag

    válasz julius666 #93 üzenetére

    Mit szólnál egy köztes megoldáshoz ?

    Mondjuk lehetne hogy a szellemi alkotás annak befejezésétől számítva mondjuk 2 évig vadkapitalista stílusban ( mint most :D ) "szabadáras" legyen, de 2 év letelte után saját, nem üzleti célra bárki szabadon lemásolhassa, továbbadhassa ?

    2 év alatt egy jó filmnek nem gond "kitermelnie magát", egy átlag szoftver meg fél év alatt is elévül.

    Az Artisjust felszámolása után az épület, ingóság, bankszámla, ... együttesből indíthatna az állam is egy trackert. :DDD

    4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

  • #64791808

    törölt tag

    válasz julius666 #73 üzenetére

    Egy gyilkosság is könnyen magyarázható kulturális háttérrel ("nehéz gyermekkora volt" meg hasonlók ugye), de akkor most az elkövetőt ne csukjuk börtönbe mert tovább rontana a helyzetén?

    Hiszed, vagy sem, ez így működik. Létezik olyan körülmény, ahol nem fogják börtönbe csukni. Sőt, olyan is, ahol még ki is tüntetik érte. A relativizmus tehát létező dolog, és nem retorikai eszköz.

    Még mielőtt tovább válaszolnék a felvetéseidre, egy dolgot tisztázzunk. Nem állítom, hogy a warezolás és a torrentezés jó, vagy követendő, vagy helyes. Csak azt, hogy nem kategorikusan elítélendő! Látod megint fekete-fehér dolog, nem vagyok veled egy véleményen, de attól még nem támogatom a dolgot! Azt mondom, hogy warezolás és warezolás között van különbség. Szélsőséges példákkal élve aki egy smsweb warez-szervert üzemeltet és pénzt keres más szellemi termékével, az gáz. De te is érzed, hogy nem ugyanez a kategória, ha valaki letölt egy filmet magának, és megnézi. Ráadásul az, hogy a P2P milyen hatást gyakorol a filmiparra például, azt senki élő ember nem tudja! Lehet maszatolni, de mondja mindenki utánam: fingunk sincs...

    Az árazáshoz: ha túl drágán adják nem veszed meg. Kész. Ha van csöppnyi sütnivalójuk, lejjebb viszik idővel az árát, ha nincs beledöglenek.

    Ez akkor lenne igaz, ha egy nem amortizálódó, időtől függetleníthető termékről beszélnénk. De egy játékprogram, egy film, nem ilyenek. Persze, 10 évvel ezelőtti Zs-kategóriás filmeket meg lehet venni 299 forintért. És kit érdekel?

    Emellett magadnak csendben ha akarod letöltöd

    Igen! Pontosan erről beszélek, hogy EZT, amit írtál, EZT ne üldözzük, mert semmilyen értékrend szerint nem bűn!

    Lehet hogy te ha olcsóbb lenne megvennéd, de a szomszéd már úgysem és ott vagyunk ahol jelenleg tartunk.

    Ilyenkor jöhetnek a szankciók. A csont és a póráz elvét nem tudom, hogy ismered-e. Ha valakinél el akarunk érni valamit, dobunk neki egy csontot, aminek örül. Ekkor pedig feltesszük rá a pórázt, és azt már szinte természetesnek fogja venni. Ha viszont ezt csont nélkül próbálod meg, elhajt a fenébe. Nos a csont itt a korrektség a filmipar és a zeneipar részéről, a póráz pedig az, hogy aki viszont most warezol nagyban, azt megkeféljük. És akkor az működik. De a csont az első.

    ha a warezt dekriminalizálni próbáljuk

    Először is nem próbáljuk. Másodszor is, mint már többször mondtam, a mérték azért nem mindegy. Ha 90 helyett 110-et mész egy jó úton, az senki szemében nem bűn. De ha 90 helyett 230-at, az igen. A mérték nem mindegy.

    én nem próbálom a jogvédőket védeni

    Nem is írtam ilyet. Azt olvasd, amit írtam. A warezolás egyeseknél bűn, másoknál válaszreakció. Nem lehet elnyomni, illetve el lehet, egy orwelli világban. Az OKOT kell megszüntetni, ami a válaszreakciót előidézi!

    Csak nem szeretem amikor valaki ha valami olyat tesz ami nem illik bele a társadalmi normákba zökkenőmentesen, akkor nem azt mondja hogy olyat csináltam amit nem kéne, hanem a társadalmi normákat próbálja maga körül elsimogatni szómágiával meg relativizálással (gyk: a szart elkenni).

    Mielőtt magamra veszem, és ez az egész személyeskedésbe megy át, mondd azt, hogy ezt nem rám értetted.

  • tuser

    aktív tag

    válasz julius666 #96 üzenetére

    Jajj kérlek ... az ügyeskedők országában élsz és csak eddig jutsz el ? Mit írtam ? Mű BEFEJEZÉSÉTŐL :U

    Ami úgy is értelmezhető, hogy kijön VHS -en, onnantól arra 2 év ... VHS +szinkron > +2ÉV ... kiadják DVD -n, a DVD verzióra is újraindul az a bizonyos 2 év ... BD ? újabb 2 év ... és még lehet folytatni ... újraszinkronizálás, stereo>5.1>7.1>DTS, 3D, ....... ;]

    Amúgy meg veszteni nem vesztenének semmit. TV/rádió leadja, az mindenképp fizet egy valag pántz, koncert, mozi detto ... tehát az ő szempontjukból még job helyzetben is lennének, míg judika ugyanúgy csurig tölthetné a zempééháromplééjerét minden fossal. :))

    4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

  • #95590400

    törölt tag

    válasz julius666 #100 üzenetére

    "ha a warez-t teljesen elfogadott társadalmi normának vesszük akkor a várva várt új értékesítési modell és a normálisabb kiadók elől vesszük el a lehetőséget, mivel nem lesz rájuk igény, minek fizessen az átlagember csak keveset is ha ott van ingyen és nem bűn letölteni. "
    hagyjuk már ezt a warezolók ártatlan gyermekeket áldoznak a szerverek oltárán a p2p istenének, galambok fejét harapják le, és az elszegényedett filmkészítőkre, zeneiparra köpik a vért, röhögve a koldussorba csúszó szerencsétlen leprásokon.
    azt gondolom, aki eddig nem fogta fel, hogy itt nem arról van szó, h kit dekriminalizálunk, meg szerecsenmosdatunk, hanem arról, h egyesek milyen szűklátókörűen démonizálnak nagyon széles és egyébként pedig potenciális fogyasztói bázisokat, az eztán sem fogja, hóttfelesleges vele vesződni. ehhez kapcsolódóan szintén fájó pont nekem (bár én csak egy értékrend nélküli, szimpla warezoló fíreg vagyok), h szimpla kereskedelmi lobbik milyen szinten szeretnék az államot, illetve a szolgáltatót a saját szaruk elpucolására késztetni, csúnyán belemászva a törványkezésbe, illetve mások által nyújtott gazdasági szolgáltatásba, ne adj isten azoknak a csúnya, semmirevaló szabadságjogoknak a megnyirbálására.
    jaéspersze: ha lehet, természetesen az emberiség nagy része, hacsak nem állnak az utp kábele mellett fogcsattogtatva egy darab csúnya nagy bunekósbottal, még egy félpinget is ingyen töltenének le, és 200 példányban osztanának vissza. váttáfákk, esetleg mégsem:
    http://index.hu/tech/2011/05/18/a_netflix_adja_az_internet_adatforgalmanak_negyedet/
    http://itcafe.hu/hir/netflix_forgalom_usa_bittorrent_europa_sandvine.html

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #93 üzenetére

    Én továbbra sem szóltam arról, hogy az alkotó elégedjen meg azzal, hogy a társadalom előrelépéséért tehetett. Én továbbra is a jogvédőmaffia ellen vagyok, akik teljesen kifordították a szerzői jogi törvényeket. Bocsánat, hogy nem tetszik, hogy néhány mp3-ért másfél milliót kell kifizetni dollárban.

    A kultúrához való szabad hozzáférés pedig elég tág terület; az én véleményem szerint vannak erre már most is megfelelő szolgáltatások, amelyeket erőszakkal tartanak kordában, pl. Youtube.

    #97 bambano: a hulladék szoftverekért nincs kedvem fizetni, néha mégis muszáj. Amit meg lehet oldani ingyenes programokkal, arra nem használok proprietary-t.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • MageRG

    addikt

    válasz julius666 #92 üzenetére

    Abban igazad van, hogy az MKV-t nem warezre fejlesztették, de ha nem lenne standard warez formátum, a kutya nem támogatná.
    Most meg már a TV-kbe is beépítik.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák