Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #75 üzenetére

    gondolom azért nem veszi figyelembe ezeket a különbségeket, mert gazdasági szempontból nézve nincs különbség.

    én értem, hogy törvény betűjét szőrszálhasogatva a szoftver másolása nem lopás, hanem szerzői és szomszédos jogok megsértése tényállás. ettől még a köznapi nyelvben az átlagos beszélgetők szóhasználatában teljesen megfelelő kifejezés az, hogy lopás.

    Szerintem ezt a témát (hogy mindig megy a borsó falra hányása, hogy lopás vagy sem), hagyni kellene már.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • julius666

    addikt

    válasz dabadab #75 üzenetére

    Az a baj ezzel a "másolás = lopás" szöveggel, hogy pont azokat az alapvető, fundamentális különbségeket nem veszi figyelembe, ami az anyag és az információ között van és pontosan azokat a sarkalatos kérdéseket kendőzi el ostobán, amiknek a megválaszolása most, ma rettentő fontos, vagy legalábbis az lenne.

    Csak az a probléma, hogy ha azt mondod, hogy a warez nem lopás, meg nem okoz igazából kárt, akkor azzal kapásból dekriminalizáltad az átlagember szemében. Meg azzal, hogy nincsen "hiányzó termék" ügyesen elfeded azt, hogy ugyan úgy kárt okoztál eladói oldalon, csak nehezebben kiszámítható, inkább egyfajta "közvetett" anyagi kárról beszélhetünk. (Amúgy ha g*ci lennék most elkezdhetnék azon rugózni, hogy a letöltést ugyanúgy használjuk a warez szinonimájaként, mikor nyilvánvalóan letöltés != warez. Ilyenkor nem probléma? ;] )

    Félreértés ne essék, továbbra sem a mellett ágálok hogy tarkólövést minden illegális letöltőnek, csak ha azt mondjuk hogy a warez teljesen okés dolog, akkor azzal a hőn áhított új terjesztési rendszer elől vesszük el az erkölcsi oxigént.

Új hozzászólás Aktív témák