Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz Dr. Akula #74 üzenetére

    Hány éve dolgozol a szakmában, s ezt hány pozícióban (akár cégen belül, akár cégen kívüli váltással)? Nagyon sokat számít, főleg az utóbbi.
    Nálunk is (multi) vannak emberek, akik itt vannak 4-5 éve, és kapják az évi 1-3% emelést, aztán csodálkoznak, hogy el lehet elérni akár nettó 400-at is, de hogyan...

    Én nettó 250-ért kezdtem 5 éve, most majdnem a dupláját keresem, és valóban nem ez volt az átlag körülöttem, de el lehet érni (és ez is némileg piaci érték alatt van, de egyéb okokból nem szeretnék most céget váltani). Ha másik céghez mennék most, nettó 550 alatt rá se néznék (esetleg egyéb juttatások mellett, vagy ha nagyon olyan, amit szívesen csinálnék). Ismerősöm talán nettó 350-400 körül ment el másik céghez pár évre, 500+-ba jött vissza. Másik volt kollégám szintén 550-600k körüli összegért váltott (azon pislogtam én is).

    Egy helyben kiülni, még ha rendesen is dolgozol, valóban rohadt nehéz tud lenni, elég egy rossz év a cégnek, egy gané főnök stb, és marad ugyanaz a fizetésed úgy, hogy egy másik cégnél simán kapnál +20-40% -ot, és ez a nem mindegy. Ha nem megy a szekér ott ahol vagy (annak ellenére, hogy jól dolgozol), akkor hagyd ott a francba.

    Viszont lásd, hogy ezek kb reális értékek, mert ha meg máshova mész, és a saját ismereted szerinti (kis) összeget mondasz, azzal magaddal szúrsz ki (vagy mert megint keveset fogsz keresni, vagy mert fel sem vesznek, mert azt hiszik, ilyen kevésre tartod magad). Mindenképp érdemes tisztában lenni a piaccal. És igen, nyilván az sem mindegy, melyik városban keresel, sajnos...

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák