Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Brumi #93 üzenetére

    Én elolvastam ismét az összes hsz-edet ebben a fórumban, nem találok benne olyan sort, amiből nekem tudnom kellett volna, hogy te pénzügyes vagy. Azt írtad, kontrollinggal foglalkoztál, ebből számomra nem következik, hogy te föltétlenül pénzügyes vagy.

    Lehet, hogy nem pontosan fogalmaztam a pénzügyi eredmény kifejezésben, de minden kiadás nem marad a cég kasszájában. Az csak szőrszálhasogatás, hogy konkrétan milyen értelmetlen 3-4-5 betűs rövidítést talált ki rá az aktuális közgázatyaúristen, aki előtt éppen le kell borulni. De legyen igazad, használjuk a pénzügyi eredmény kifejezést a pénzügyi tevékenységek eredményére.

    A munkáltatónak az üzleti érdeke a kiadások csökkentése. Az, hogy pénzügyes létedre nem jöttél rá magadtól, hogy bizonylatnak kell hinni (jelen esetben munkaszerződés), az megint a te problémád. Semmi extrára nem gondoltam, semmi különlegeset nem kell csinálni, semmi jóslást nem kell tenni évekre előre. Ha megállapodtál valamiről szóban, azt le kell írni, bele kell írni a munkaszerződésbe. Ez nem jóslás, jósolni akkor jósolsz, amikor elkezded a vitát a feltételekről. A jóslásnak vége is szakad abban a pillanatban, hogy megegyeztetek, amiről én beszélek, az adminisztráció. Bizonylatgyártás.

    2. arról most ne nyissunk vitát, mi olcsóbb a munkaadónak. Én is átutalom neked az éves béremet, ha bebizonyítod, hogy a magyar munkaadók többsége tisztában van azzal, mekkora hibákat követnek el személyügyi politikában. Amíg a magyar hr-esek jelentős része más szakmákból (tipikusan tanári) ejtőernyőzött át a hr-be és a hr számukra annyit tesz, hogy toborzás, a hr kontrolling kifejezés meg egyenértékű számukra valami iszonyat informatikus szakmai halandzsával (magyarul fingjuk nincs róla), addig te ne reménykedj abban, hogy a kirúgásodkor/elbocsájtásod engedélyezésekor bárkiben is felmerül, hogy anyagilag jól jártak-e vagy rosszul. Hozzáteszem: SAJNOS. Arra meg nyugodtan mérget vehetsz, hogy én pontosan tudom, mibe kerül egy ember pótlása.

    Ez a ''hozzám kötődő értékteremtés'' olyan szépen hangzott, olyan jól pozicionált, kiforrott markegint duma...

    Amikor olyan személyeskedésbe fordul egy vita, hogy én mit nem tudok, én mit nem ismerek, vagy valaki más mit nem tud, akkor mindig be szoktam fejezni. Az anyádcsata nem nekem való.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák