Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Troy89

    csendes tag

    válasz rudi #7 üzenetére

    Tanulás?
    Egy átlagos Magyar ember jóval nagyobb intelligenciával rendelkezik, persze most nem a segélyért sorba álló tesókra gondolok.Mondj egy Koreai Nobel-díjast. Teljesen más kultúra ezzel semmi baj , de az ,hogy ők legyenek a példa ország aki a semmiből világ vezető lett az inkább vicc....

    LIve for Nothing,Or Die for Something?

  • gabor7th

    addikt

    válasz rudi #6 üzenetére

    Lehet egy ország szorgalmas, és bármekkora is a GDP növekedés egy hülye hitelfelvétel elcseszhet mindent... Amúgy pl. a másik mintaország Japan is óriási mértékben el van adósodva csak nem a külföld felé, meg az amerikaik őket egy bizonyos ponton megállították. A bajuk '86-ban kezdődtek amikor az amerikaiak azt követelték, hogy egy óriási mértékű devizaárfolyam-kiigazítást csináljanak, emiatt a versenyképességük zuhant, sok cég csődbement a jegybank is rosszul kezelete a dolgokat és jött a stagnálás évtizede. (Amire az amerikaiak a prviatizációt ajánlották, vagyis felvásálták a cégeket.)

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz rudi #6 üzenetére

    "Hátigen, azzal lehetne eléggé sokra jutni, ha a suliban a tanulás lenne a menő" - Aztán meg mennének külföldre dolgozni és nem a mi országunk emelkedne ki.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • YM

    senior tag

    válasz rudi #6 üzenetére

    Persze, egy ilyen generációt már bonyolultabb lenne uralni, mert könnyebben átlátna a szitán...

    Hu de sokszor hallom ezt. :D Miért, mi a nagy "titok"? :DDD

  • alevan

    őstag

    válasz rudi #6 üzenetére

    Kicsit lebecsülöd a magyarokat.

    Attől, hogy nem szavalnak minden utcasarkon Petőfit, nincs minden második embernek doktori címe és kicsit magunknak valóak vagyunk, még mindig nagyobb az átlagintelligencia és az emberek általános tudása, mint más "fejletebb" országoknak (pl. USA).

    Ha gépnél leszek és lesz kedvem, megkeresek egy érdekes tanulmányt erről.

    És nem azért ural az aki, mert nem tanultak az emberek. Ilyen média melett (most nem a tech médiára gondolok) egy tökkelütött is hősként tűnhet fel az emberek szemében (ez dettó nem csak MOra korlátozódik sajnos).

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • Joshi

    titán

    válasz rudi #53 üzenetére

    Ez oké, de csak ez miatt nem lesz egy motorgyár a világ legnagyobbja. Ott rengeteg munka és verejték van ám, pont ezért hoztam fel mint példát. Úgy látszik hogy nem ment át. :B

  • Joshi

    titán

    válasz rudi #56 üzenetére

    Ha visszakanyarodunk a cikk témájához, akkor erről szó sincs. Azért nincs, mert Korea amikor támogatást kapott, még nem lehetett beszélni olyan tényezőkről mint szakmai tudás. Az egy más kérdés hogy ezt idővel kialakították, de szerintem ez nem rajtuk múlt hanem ezt a nyugat céltudatosan irányította.
    Szerintem a PH cikk egy kicsit felületes, mert én inkább hallanám egy LG v Samsung dolgozó véleményét, mint Dr. Csoma Mózesét.

    (#57) tecsu a fejlődés általánosan is viszonylagos. Mégis mihez képest? Szerintem Magyarország fejlődő ország, a mérték az relatív de ettől még mérhető.

    [ Szerkesztve ]

  • tecsu

    addikt

    válasz rudi #56 üzenetére

    A VW, azon belül az AHM azért lett sikeres az Audi márkával, mert egy friss management úgy választotta meg a gyártástechnológiai, vállalatirányítási, beszállítói stb. szabványokat és irányelveket, hogy kategóriájában világelső hatékonyságra tett szert az autók gyártása, pont akkor, amikor a vállalat jóhíre és a marketing is a toppon volt.
    Később persze kiderült, hogy a japánok által már elvetett technót alkalmazva az autók, motorok többségében nem volt annyira jó ötlet, ahogy a Bosch Pumpe Düse egységei sem stb.
    Tehát nem az autó különlegessége, hanem a gyártás, logisztika, eladási stratégia és ezek irányítása az, ami kiváló (volt).
    A cég fejlesztéseinek nagy része ingolstadti, kevés az, ami ténylegesen magyarnak mondható.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • Joshi

    titán

    válasz rudi #67 üzenetére

    Nyugodjál már le, szerinted minden találmány attól származik aki prezentálja? Már nagyon régóta nem így működnek a dolgok, de ha valakinek akkor neked ezt tudnod kellene. :F

  • tecsu

    addikt

    válasz rudi #66 üzenetére

    Abban egyetértek veled, hogy a politikai környezet érdekvektorainak eredője szerint hazánk egy összeszerelő üzemmé avanzsált; de véleményem szerint többre lennénk hivatottak, ha nem rugdosnák nemzetünket, mikor a földön fekszik tehetetlen.
    A magyar néplélek különleges volt, de ma már nem az: lesüllyedt a posványba, a többség közé.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • Béééla

    őstag

    válasz rudi #67 üzenetére

    Első teljesen érintős telefon 2006-ban (amin ráadásul 3 gomb is van, annyira kizárólag érintős)
    hogy a túrós bánatba előzi meg az 1994-es Simont???
    Vagy a 2005-ös Palmot?

    Vagy hogy épp hordozható mp3 lejátszóból csinálták meg az elsőt 1998-ban 32 meg 64MB tárhellyel, amivel 128k-s minőségtelen MP3-ból 30-60 percet fel is tudtál rá venni? Úgy, hogy 1984-ben már discmant lehetett kapni, és cserélhetted a lemezt?
    Komolyan, ilyen találmányokat kell nagy mellénnyel mutogatni? (én például a Rubik-kockát sem tartom nagy durranásnak ha hazai viszonylatokat nézzük)

    Vagy az első kereskedelmi LTE? Úgy hogy egy másik cikk rohadtul Huawei eszközökről ír de persze arról nincs szó, hogy arendszer fejlesztésben-tesztelésben kis hazánk egyik egyeteme nagyon aktívan részt vett és a Z épületben két toronyból jött a 3G Long Term Evolution amikor a koreaiak még azt se tudták hogy van!

    Ha az összes többi ilyen elsőség meg találmány ugyanilyen alapokon nyugszik, akkor teljesen stabil alapra teszi azt, hogy a kedves koreai diák Erasmuson ugyan minden fityfenéért hozzám szaladt, a programozót leégette, vezetősávokat összeérően tervezte (én meg megkerestem a hibát, mert rájönni vagy kimérni, na azt nem sikerült, kijavítani meg még annyira sem, helyette voltam szíves és tapétavágóval választottam el a sávokat :DDD ) és a hosszú bajszú mikrokapcsoló fel/lehúzóellenállással mint ütközésszenzor elvét órákig magyaráztam de nem értette meg; na de amikor elő kellett adni az eredményeket (eredményeimet mert a kódban is nagyon sokat segítettem) akkor Ő csinált mindent, mindenben jól kihangsúlyozva!
    Sajnos forrást nem tudok már linkelni XDA-ról, de keringtek ilyenek is, hogy amíg az XDA-s fiúk hobbiból nem javítottak valami driverhibát, addig nem volt abban a telefonszériában 2.6->3.*-os kernel --> gingerbread-->ICS frissítés, akár megígérték, akár nem. A galaxy mini 2 is ezért nem kapta meg a frissítést: a kameradriver nem készült el, pedig a Samu úgy hirdette, hogy 4-es főverziót megkapja...

    Úgyhogy ennyit a fejlesztéseikről meg innovációjukról; nagyon jó bérmunkások meg bérgyártók, alkatrészeseknek nagyon jók, de nehogy ők merjék összerakni, a szoftvertől meg tartsák magukat olyan messze, amennyire csak tudják!!!

    És össze is írtam három pontot a cikkhez, ami mindenképp említést érdemel:

    (a Samsung)elmúlt évtizedekben teljesen piaci alapokon működött

    Kivéve amikor irdatlan állami támogatásokban részesült közvetlen vagy adókedvezmény formájában - ezt nem sikerült itthon még felfogni, hogy erős magyar márkák-cégek, amik külföldről pénz- és tőkeszivattyúként működhetnének, nincsenek, és amíg nincsenek, nincs kilábalás! Nem a külföldinek kellene a 10 év adókedvezményt adni, hanem lehetőséget arra, hogy a vállalkozó kedvű ne az első hónapban vegyen fel jelzáloghitelt az állam bácsi szájának betöméséhez!
    A képlet egyszerű: ha kis magyar brand magyar vásárlót céloz, akkor marad forintunk, belső körforgásban ami van, az van. Abból lehet fizetésre és fejlesztésre költeni. Persze közben Hajdú mosógép, hűtő helyett Siemens, Bosch, Candy, Whirpool lesz, és máris megy ki a mani!
    Ha nagy magyar cég külföldön szerez profitot és hazahozza --> külső pénz jelenik meg nálunk, amit jó esetben fejlesztésre is költhetnek, de mindenképp hazai körökben jelenik meg (aztán hogy abból nem magyar luxusautót vesz, hanem legfeljebb a fürdőszobacsempe, tégla, cserép meg cement lehet hazai az visszavezethető ugyanide). A végeredmény saját hazai plusz forrás, nem pedig a külföldi cég "befektetett" tőkéje amit ha akar, úgy pattint ki ahogy akar (jó, a gyárépületet inkább hagyják az enyészetnek, és megkapjuk Soroksár és Csepel egzotikus részeit)

    egyáltalán nem beszélhetünk erőszakos terjeszkedésről

    Akkor a T-mobil pontban a Samsung stand dekoratív hostess-lánnyal, a Samsung-dömping a polcokon, a Samsung-reklámok hada mi? Idézhetném az Iron Sky jellegzetes mondatát: Békével jövünk!

    a koreaiak is kiemelt figyelmet fordítanak a tanulásra, a képzésre

    Csak továbbra is jól idomított betanított mérnök lesz belőle a végén, akinek saját ötlete nulla, önállósága nulla. A mentalitásukban és kultúrájukban lehet keresni pár okot. (nem tagadom hogy van igenis ötletes meg önálló, sőt kiváló szakember, csak azok a fránya arányok)

    Szóval ne legyünk ennyire hasra esve tőlük. Irigylésre méltó a munkafegyelmük, és pár történelmi esemény tényleg kedvezett nekik, ami miatt hátrányban érezhetjük magunkat. Csak a folyamatnak kevesen akarnak ellene dolgozni: lehet hogy a kiváló képességű magyar munkaerő java külföldön köt ki vagy multinál, de kérdem én: melyik magyar hi-tech vállalathoz lehet menni fejlesztőnek? Ja, nincs magyar hi-tech vállalat, ahol azt a fizetést kapnád, amiből tudnál jövőt építeni! És a mindenkori vezetés, no meg a nép felelőssége, hogy nem tapossuk az utat. (tisztelet a kivételnek) Ők is szarból építettek várat. Legalább ne azt verjük a fiatalság fejébe, hogy itthon sose lesz jobb, hanem tegyünk érte, hogy majd 2115-ben egy visszatekintő cikkben írhassanak elismerően a magyar sikerről! Mert nem csak a németeknek meg a koreaiaknak volt példa a történelmében óriási fejlődésre, csak éppen mindenféle jelzők miatt "tilos" megemlíteni, pedig lehet tanulságos volna, hogy állt talpra az az ország és kezdett szárnyalni, amit az 1. VH. után gyakorlatilag agyonvertek.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák