Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz Béééla #97 üzenetére

    Hehe, egyetertek! _Messze elkerulom tavol-keleti, keleti termekeket ha lehet. Lenovo notebook? Tobbe nem. LG TV? Tobbe nem. Samsung termekekrol is olvastam sok szoftveres problemat. Sony TV-nk is volt, de latszik nem europai ember fejevel gondolkodtak.. csatorna valtas 3 gombnyomas volt: menu belep, egyet valtani, majd leokezni! Ahh..

    Szerintem kulturalis kulonbsegek vannak a hatterben, ismeros a japan cegnel dolgozik, megerositette ezt, nagyon tudjak a "latszat intezkedeseket". Gondolom a feudalis beredezkedesbol jon, valamit fel kell mutatni a feljebbvalonak hogy meg lett oldva a problema.. de hogy hogyan az mar senkit nem erdekel.

    Csak egy reagalas:

    "Akkor a T-mobil pontban a Samsung stand dekoratív hostess-lánnyal, a Samsung-dömping a polcokon, a Samsung-reklámok hada mi?"
    Megerositem. UK-ban a Samsung annyira aggressziven hirdette a zaszloshajo telefonjat par eve Karacsonykor hogy szinte ingyen jutottal hozza!

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • Shinnokina

    tag

    válasz Béééla #97 üzenetére

    " betanított mérnök lesz belőle a végén, akinek saját ötlete nulla, önállósága nulla"

    Aha. Azért van sok száz patentjük regisztrálva és nyerik rakásra az innovációs díjakat (és ez csak a Samsung), mert se saját ötletük nincs, se önállóságuk, csak birkaként dolgoznak a számítógép előtt. És ezért vezeti Dél-Korea pl. a Bloomberg innovációs listáját mint a leginnovatívabb ország a földön. Mert ott csak zombik dolgoznak, akik nem tudnak gondolkodni. LOL. Jártál már Dél-Koreában? Láttad már hogy pl. a hétköznapi panelházakban a lakások elektromos zárral nyithatóak pinkóddal, és a "kulcsod", ami egy kis kártya, automatikusan meghívja neked a liftet és a lakásod emeletét? Végtelenségig lehetne sorolni azt a hihetetlen technológiai fejlettséget, amit ott a "betanított zombik" megcsináltak, itt meg tátjuk a szánkat, hogy itt sose lesz ilyen (pl. ingyen wifi a főváros minden közterületén, a világ legnagyobb internetsebességével).

    Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

  • leeate

    senior tag

    válasz Béééla #114 üzenetére

    1. Persze, hogy meg van szabva, hogy a pályázatokat mire lehet költeni, még csúnyább világ lenne, ha nem lenne. De önerőből még ennyire se lennénk képesek.
    A Bosch-ot rövid netes keresés után megtaláltam, és nekem teljesen legális magyar cégnek tűnik. Az, hogy ki a tulajdonosa meg honnan jött, nem érdekel. Egyelőre ők jelentik a valódi befektetőket, és ha tudott olyat vállalni, amit más nem, miért ne kaphatna támogatást?

    2. Nem voltam. De vajon hol vannak jobb kilátások, egy adóparadicsomban vagy egy adókkal elnyomott országban? Te pl. be mernél fektetni Magyarországba a tőzsdén?

    "Főleg a "nem jönnek a befektetők" vicces: azért hozzák még Indiából is a gumigyártást, mert annyira rossz, ijesztő mumusok vannak itt..."

    Azért hozzák ide Indiából is a gumigyártást, mert a kormány külön megállapodásokat köt velük, amelyek értelmében nem kell járulékokat fizetniük x ideig. Egyébként eszükbe sem jutna idejönni.

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • leeate

    senior tag

    válasz Béééla #129 üzenetére

    "A Bosch meg teljesen legális, az tény. Csak amit te pont lesajnálsz magasról, az egy elég fontos pont. Ki a tulaj? Nem magyar. Ki a vezető? Nem magyar. Ki a döntéshozó? Nem magyar. Innentől kezdve magyar pályázati pénz helyett menjen oda kilincselni az EU-s pénzért, ahonnan ezek jönnek!"

    És ha magyar lenne a vezetőség, az miben lenne más? Mit számít ez? Ide adóznak, tehát magyar cég. Felőlem Xian Hangnek is hívhatják a tulajdonos személyét. És ha magyar cég, akkor miért ne kaphatna magyar EU-s pénzt? Nem tudom, hogy állna a szád, ha az összes multi cég leányvállalata elhagyná az országot..

    "ezeknek a pénzeknek jelentős része bele is pottyan a nem magyar zsebekbe. Akkor most nekünk jön az a pénz vagy sem? Hány cég működik például franchise-rendszerben, aminek keretén belül "adóoptimalizálás" keretén belül a profitot az anyacégbe viszik át licenszek meg egyéb megfoghatatlan címszóval?"

    Ez ugyanaz, mint a fenti. Mi az, hogy "nekünk"? Ezt az érvet csak akkor tudom elfogadni (vagy inkább megérteni), ha történetesen Csányi / Mészáros / Simicska etc. rokona vagy. Ezen kívül viszont a tulajdonosok profitjához neked nem sok közöd lesz. Az adóoptimalizálás pedig tényleg csúnya dolog, biztos te sem vettél igénybe semmilyen kedvezményt / lehetőséget az életed során.

    "A tőzsdézés meg külön vicces. Gondoltam egyet nemrég, és akartam részvényt venni. Van vagy két tucat részvény, amiből válogathatsz. Vicc."

    Nem csak a magyar tőzsde létezik. És ha okos vagy, akkor nem veszel egyedi részvényeket, csak ETF-eket.

    "Nem releváns, hogy milyen egyéb úton hozzák ide. A végeredmény, hogy jobban megéri itt csinálni, mint bárhol máshol."

    Tényleg nem releváns, hogy a kilátások miatt, a játékszabályok betartásával fektetnek itt be, vagy azért, mert 0 forint költséget kell befizetniük a biorobotok után. Tök mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • leeate

    senior tag

    válasz Béééla #136 üzenetére

    "Miután a könyvelés megoldotta, hogy ami a mérlegen plusz, lehetőleg menjen haza. (mindenki ezt tenné, ez nem "gonoszcsúnyamultizás", csak ténymegállapítás)"

    Te odaadnád felebarátaidnak vagy hazavinnéd a családodhoz? Az emberi természet mit diktál?

    "Mert csak papíron az. Ahogy például a székelyföldiek is mind románok, papíron. Ezt a mondatot viszont próbáld meg egy székelynek úgy elmondani, hogy épségben hazaérj."

    Nem, nem románok papíron. Román állampolgárok. Attól, hogy ez nem tetszik, még így van. Azt meg, hogy ki melyik kultúrához tartozónak képzeli magát, eldönti maga.

    "Biztos hogy nagy szarban lennénk egy jó darabig. De például Németországban látsz Auchant vagy Tescot? Naugye. Minden ország a legális kereteken belül védi a saját országa vállalatait, kivéve Magyarország, ahol csak a külföldinek járnak az előnyök."

    Nem értem, mit akarsz mondani ezzel. Németországban liberális piacgazdaság van, bármilyen cég odatelepülhet.

    "kedves ismerősnek van fejlesztőcége, csak mivel neki minden után vastagon kell adózni (mert hát nem külföldi, akinek adókedvezmény jár), nem tud versenyképes fizetést adni, pedig szívesen mentem volna hozzá. És mivel nem tud hirtelen óriásit nőni, támogatási pénzre se lesz egyhamar jogosult, tehát továbbra is csak lassan fejlődhet"

    Ez van, ilyen a verseny. Nem igaz, hogy az összes magyar fejlesztőcég stagnál, úgyhogy külföldre mutogatni nem célravezető.

    "Személyeskedés at it's finest, ha már nem sikerült semmibe belekötni. A legnagyobb adókedvezmény amit igénybe tudnék venni, az ha a főállás mellett mennék második műszakban gürizni vállalkozóként, és azután nem kéne TB-t meg egyéb járulékot fizetni."

    Nem csak adókedvezményről beszélek. Volt például valaha diákigazolványod?

    "Pont az volt a célom, hogy esetleg hi-tech cégek részvényeiből vásároljak be hosszú távon - csak épp a bank kizárólak a BÉT részvényeivel foglalkozhat, n+1. számlát meg nem sok kedvem van menedzselni..."

    Akkor válts brókert, vagy ne panaszkodj.

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • leeate

    senior tag

    válasz Béééla #138 üzenetére

    "Főleg egy gyártásnál, ahol nincs eladás --> nincs profit --> csak "veszteség" van mert a gyárat, a dolgozót és az alapanyagot is ki kellett fizetni"

    Kevered a dolgokat. Nyilván ott fogják eladni a kész terméket, ahol van rá fizetőképes kereslet. Gyártás és eladás két külön folyamat. Jó esetben a gyár egy valag pénzt befizet a dolgozók után, de ha ez nem lenne elég, kérd meg El Presidentét, hogy vessen ki rájuk is különadót, meglátjuk, mi lesz.

    "Ezt egyedül hoztad össze, vagy ekkora marhasághoz szakértői gárda is kellett?"

    Kevered a dolgokat. Ha én mondjuk német állampolgárságot kapok, automatikusan német leszek?

    "A külső szemlélőnek úgy tűnhet, hogy nagyon szabadpiaci verseny folyik, aztán kiderül hogy ami lehet német, az német lesz a német autóban, a német lehetőség szerint német autót vesz. Ez önkéntes protekcionizmus."

    Kevered a dolgokat. Ez kulturális kérdés. A magyar termékhez negatív, a némethez pozitív előítéletek kapcsolódnak. Tessék jobb marketinget csinálni a magyar termékeknek, ennek figyelembevételével.

    "Nem igaz tényleg, igen van kettő-három ami látványos repülést csinál, azon kívül meg megy a szenvedés. A probléma esetleges forrását keresni meg gondolom csúnya dolog."

    Igen, csúnya dolog, de meg kell tenni, úgyhogy az ismerősöd is inkább nézzen magába, mielőtt másokat okol.

    "És a diákigazolvány csöppet sem tartozik az eredeti felvetéshez, de ügyes terelési próbálkozás."

    Pedig te kevered a dolgokat már megint. A költségek optimalizálásáról volt szó, amelyre ha legális lehetősége van az illetőnek, miért ne tegye meg? A diákigazolvány erre tökéletes példa. Az adóoptimalizálásban semmilyen külön tárgyalás nincs.

    "A "bank" szó mond valamit, és az esetleg ott tartott részvényszámla? Látom semmit, ha explicit leírása esetén is brókerről beszélsz."

    Attól, hogy bank, még brókerként működik, amikor te részvényszámlát nyitsz, nincs benne semmi különleges. Hogy jobban megértsd: a bank tartalmaz bróker objektumot, de más egyebeket is, a brókercég csak bróker objektumot.

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • Vesa

    veterán

    válasz Béééla #114 üzenetére

    Ez a prolikrol szoló írás számos ponton orbitális baromsag, nem tudom ki a noname szerző, de tipikus példája a csőlátásu, a világot vallásosan 1bites egyszerűséggel szemlélő, majd ebből szélesebb csoportokra általánosító idiótáknak. A proliság sokkal összetettebb fogalom, es nem képezhető le, nem definiálható nehány személyes preferencia alapján. Különösen ostoba a vallással kapcsolatos rész, ami a "szerző" vallási fanatizmusából táplálkozik, majd a teljesen téves következtetéseit tényként aposztrofálja. Ha mar linkelgetsz ilyesmit, illene hitelesebb forrásra hivatkozni, nem pedig panel Józsi agyremeire....

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák