Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Troy89

    csendes tag

    Ha szép hazánk is a háború után több milliárd dolláros segélyhez jutott volna lehet mi sem itt tartanánk. Mert hamupipőke szindróma látom megvan már a magyarok között is Dél-Korea felé,hogy " ők a semmiből építkeztek " , pontosan a semmiből hirtelen befecskendeztek az országba Pénzt + Technikát +Tudást , így nem nehéz erre a szintre jutni, mi kaptunk trianont és az oroszokat.
    Félreértés véget nem politizálni akarok ,de Dél-Korea mai napig egy nagy termőföld lenne ha sorsa saját magán múlik.

    LIve for Nothing,Or Die for Something?

  • Troy89

    csendes tag

    válasz rudi #7 üzenetére

    Tanulás?
    Egy átlagos Magyar ember jóval nagyobb intelligenciával rendelkezik, persze most nem a segélyért sorba álló tesókra gondolok.Mondj egy Koreai Nobel-díjast. Teljesen más kultúra ezzel semmi baj , de az ,hogy ők legyenek a példa ország aki a semmiből világ vezető lett az inkább vicc....

    LIve for Nothing,Or Die for Something?

  • Troy89

    csendes tag

    válasz Realradical #18 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van, én a hypolásról beszélek ami az elmúlt években indult Dél -Korea felé, és ebben csak az a baj ,hogy ők is érzik ezt ezért kezdik lenézni a többi népet, pl a magyart is , holott semmivel nem jobbak. Mit csinálnak? Felvásárolják a kisebb nagyobb cégeket, amin kicseréllik a logot, vagy a meglévő cég mérnöksége álltal kifejlesztett tudást újításokat adják el saját néven, lásd memória szegmens.

    LIve for Nothing,Or Die for Something?

  • Troy89

    csendes tag

    válasz bLaCkDoGoNe #39 üzenetére

    Gyere és dolgozz velük pár évet és megtudod milyen népség, hidd el tapasztalatból mondom, nem egy kettő vel találkoztam, (persze van kivétel de nagyon nagyon kevés) teljesen lenéznek minket, kb mint egy szolgát ,lehetsz akármilyen tanult ember , rendelkezhetsz bármekkora munkatapasztalattal akkor is kb lese köpnek, és mikor egy mérnök nem tud beállitani egy szimpla multimétert az szerintem ciki. Kérdem én erre olyan nagyképűek? El se hinnéd nekem miket láttam, azt hiszed megveszed a prémium TV-det és közben egy ipari hulladék. Nem másra mutogatok de nehogy már azt mond ,hogy szerinted pénz nélkül kemény munkával 50 év alatt a szántóföldből építettek volna egy mostani Söul-t úgy ,hogy még mai napig messze vannak egy nyugati szinttől. USA-nak nagyon jól jött dél korea katonai szempontból kulcsfontosságú, és a pénzért még a lelküket is eladják. Egy koreai mérnök egyszer azt mondta azért nem halad Magyarország mert mi gondolkodunk, ők meg gondolkodás nélkül csinálják amit a felettesük mond. Ez a hierarchikus rendszer él náluk , ami neked ,nekem és egy felvilágosult nyugati embertől már generációk óta távol áll.

    LIve for Nothing,Or Die for Something?

  • Troy89

    csendes tag

    válasz Shinnokina #100 üzenetére

    Még mindig nem érted a felháborodásom okát, olvasd el az előző kommenteimet is , a lényeg Koreai háborút se élte volna túl Dél Korea, mert mint a henger átment volna rajta Észak Korea. A két ország között annyi különbség volt ,hogy Északnak legalább volt haditechnikája , igaz ők is Sztálintól kapták a nagy részét.Tehát saját erőből még mindig ott tartanának gazdaságilag mint most Észak Korea vagy már rég eltűntek volna. USA segítségével túlélték a háborút, ez az amerikaiaknak is kapóra jött ( főleg Vietnami háború) mert lett egy tökéletes Ázsiai haditámaszpontjuk. Dél Korea meg ezzel túlélte , sőt több millió dolláros segítséghez jutott , majd később Japán is támogatta őket.
    Még mindig tartom magam ahoz, hogy mondhatják ,hogy ők keményen dolgoznak azért jutottak mára ide, de kérdem én pénz nélkül hol tartanának most?
    Mert napi 24 órát is lehet dolgozni ha nincs pénz nemér vele semmit főleg úgy ,hogy előtte az ország egy 0 volt a nyugati fejlettséghez képest.
    Ottvan Dubai tökéletes példája, van pénz felhúztak egy várost a sivatagba, nem is akármilyent, a különbség csak az ,hogy nekik senki nem adott több millios támogatást, az már más dolog ,hogy saját gazdasági potenciájukat ők kitudták használni.
    Én azt mondom úgy sokkal könnyebb előrejutni, ha megkapod a tudást és a pénzt, lássunk reálisan Koreai háború után nem maradt semmijük csak termőföld, még mai napig az ország importálja a húst mert abból is kevés van, lehetetlen lett volna felállniuk önerőből, háborúban, erre a szintre, sőt túl se élték volna...

    LIve for Nothing,Or Die for Something?

  • Troy89

    csendes tag

    válasz Shinnokina #111 üzenetére

    Prédikáció (a lat. praedico, 'közhírré tesz, kikiált' szóból): retorikai műfaj, tág értelemben a hit és erkölcs igazságait közösség előtt oktató céllal előadó beszéd.

    Szerintem én senkit nem oktattam, a véleményemet fejeztem ki, ugyanúgy mint bárki más, ha pedig így a szívedre veszed hát sajnálom, mert akkor nem érted én eddig miről is beszéltem. :)

    LIve for Nothing,Or Die for Something?

Új hozzászólás Aktív témák