Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Cs.Orsolya #44 üzenetére

    Kedves Cs.Orsolya!

    Már megbocsáss, miféle honfoglalásról van szó? Ki foglal(t) milyen hont?
    Ám tessék, legyen a történelem ezen verziója, nem vissza tértünk, hanem elfoglaltuk hazánkat.
    No most kérem tisztelettel, hogy jön ez a kisebbségi kérdéshez? Csak nem azt akarod mondani, hogy ők is éppen hazát foglalnak?

    "...csak úgy lehetett megszilárdítani európai helyzetünket, hogy lefeküdtünk Rómának és a katolikus egyháznak."

    Mi megtettük. A most hirtelen általad védetté vált népcsoport ugyan kinek fekszik le? Inkább megfekteti a kirabolható embereket.

    "Józanul kell gondolkodni mindenről, és az "itt és most"-ban szemlélni a dolgokat."

    Hát nem ezt tesszük? Nem éppen Te voltál, aki megírta valaki kirablását?
    Jó, gondolkodjunk józanul. Kívánatos a nemzetnek egy falkában rabló rassz? Most ne tiltakozz, kérlek, ez volt írásod fejezetének lényege. Inkább felelj tiszta szívvel.

    "Ha gondolkozunk, és józanul mérlegelünk, és bátrak leszünk tenni valamit."

    Nagyon igaz. Csakhogy azt elítéli a világ, mert rasszizmus, fajüldözés. Csak nem uszítasz?

    Egy dolgot elfelejt ez a népcsoport. Egész Európa tűzzel-vassal irtotta őket, amikor beszivárogtak. Egyedül hazánk volt az, amely befogadta ezt a népcsoportot. Legalább erre lennének tekintettel. Hála nem kell, de a hálátlanság, mi több a befogadók megfélemlítése, kirablása az én szememben arcátlanság.

    Felzárkóztatás! Harsogják azok, akik azt sem tudják, miről beszélnek. Mert ugye kéne némi intelligencia, képzettség ahhoz, hogy megállják a helyüket. Hát persze.
    Elsős koromban volt jópár "fütty" osztálytársam. Mikor ötödikes voltam, már egy sem volt köztünk. Vagy még a harmadikban vergődött némelyik, vagy járt a szülőkhöz a hatóság, hogy ugyan, nagyon szépen kérik, tanuljanak már.
    Ma sincs ez másként. Hiába erőlködnek a legjobb indulatú tanárok, képtelenség rávenni az ifjú "fütty"-okat, hogy tanuljanak. Minek? Sokkal egyszerűbb élősködni, mint élni.

    Tudod mit, kedves Cs.Orsolya?
    Panaszkodtál, méghozzá jogosan. Reagáltam. Ne feszegessük tovább.

    Valamire még megkérlek.
    A magyarságot, hunokat, tisztességes nemzeteket ne vond párhuzamba olyan rassz(okk)al, amely(ek) nem tesz(nek) semmit a saját felemelkedés érdekében, hanem elvárandónak tekinti(k), hogy a befogadó nemzet tartsa el ő(ke)t, és eltűrje saját igazságuk alapján kimért erőszakosságukat.

    Ejnye, ne ragozzuk már, semmi értelme. Kiraboltak egy srácot? Na és?
    Először szóvá teszed, utána képes vagy még ősapáinkra is hivatkozni, hogy védhesd a bűnösöket.
    Ejnye...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Vakegérke #51 üzenetére

    Azt hiszem, némileg félreértettél. A szándékaimat is, és a megjegyzésemet is az összehasonlítással.
    Nem tudom, érdemes-e parttalan vitába bocsátkozni, és magyarázkodni.

    Úgy vélem, hibát követsz el azzal, ha általánosítasz mindenkire vonatkozóan. Nincs olyan, hogy rabló rassz. Ezzel a kifejezéssel számtalan embert sértesz most meg, és figyelmen kívül hagyod, hogy a magyarok, fehérek, kínaiak, feketék, és a többi között is számtalan rabló, gyilkos, csaló, pitiáner, igénytelen és a többi ember él és létezik.

    A doktornőre rálövő ficko pedig magyar pasas volt. 3 suttyó kölyök vagánykodása a villamoson, és egy fehér férfi pisztollyal való rátámadása egy nőre, aki éppen a kutyáját szedte le a sajátjáról, igencsak nem egy kategória.

    A panasz nálam másképpen néz ki. felhívtam a figyelmet valamire, mindenki maga dönti el, mit kezd vele. Ne haragudj rám, de nem akarok ezen a kérdésen tovább vitázni, mert értelmetlen vagdalkozás kezd blőle kibontakozni...
    Megkérhetlek, hogy zárjuk itt le?

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz commanDOS #49 üzenetére

    Részben ogazad van. Más oldalról Te ugyanúgy ennek a nemzetnek a tagja vagy, állj ki önmagadért a megfelelő módon. A szélsőségesség viszont szélsőségességet fog szülni. A hatás-ellenhatás törvénye az emberközi viszonyokban ezerszer jobban érvényesül. Így minél szélsőségesebb vagy, annál biztosabb, hogy növekszik az ellenhatás. Ezért kellene aköztes megoldásokra, az együttműködésre törekedni. A népirtásokból csak újabb népirtások születtek. Békére nem tudok példát...

    És még valami. 12 gyerket terápiázok. Több, mint felük fél, negyed, nyolcad roma. okosak, jószívűek, kedvesek, majd bele szakadnak, hogy megfeleljenek a társadalmunk által elvárt követelményeknek. de ha hibáznak, nekik ezerszeresen róják fel, és azonnal rasszista, és előítéletes szidalmakat kapnak érte. Minden területen kétszer annyit kell bizonyítaniuk. És ha hibáznak, tízszeresen kérik rajtuk számon.

    Miért? Mert az emberek túlnyomó többsége tudatosan, vagy önmaga előtt is tagadva, úgy gondolkodik és érez, ahogyan Te, vagy Vakegérke. Hogyan akartok így változást? Esélyt sem adtok azoknak, akik szeretnének változni és alkalmazkodni...

    Nincs ez így jól. És ezzel nem védtem, és nem szerettem senkit jobban a másiknál...

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Mcray

    senior tag

    Van valami amit pár MAGYAR eléggé elfelejt VAGY nem tud.

    A "Brazilok" nem önszántukból jöttek ide hanem az erre vándorló magyarok INDIAI rabszolgái voltak. Ma már nem lehet 1 kalapon említeni indiait és "brazilt" mert bár mindkét nép( csoport ) stabilizálódott értsd: NEM KEVEREDETT( Jelentősen ), Az indiait senki sem cseszegette OTTHON, míg a "brazilokba" marhára beleégett, a "MINDENKI MINKET BÁNT" típusú "falkaszellem", mert a "FEHÉR" ember felsőbrendűségi viselkedése, ezt a "lovat" tette a "brazilok" alá.

    Amíg egyes történelemben, néptanban (és személyes ismeretségben) nem jártas( nem rendelkező ) "fehér" "magyar"( MERT MI IS ELÉGGÉ KUTYÚLTAK VAGYUNK ÁM ) ember véleményt alkot, ami, 95%-ban úgy néz ki hogy a Cigány az maga az ANTIKRISTUS addig ez a hülye vita menni fog tovább.

    Legalább annyi okom van MAGYART vagy NÉMETET, vagy ANGOLT, vagy FRANCIÁT utálni mint CIGÁNYT, de egyiket sem utálom, max kerülöm, ha személyes rossz tapasztalatom van valakivel, és nem a népcsoportját ANYÁZOM.

    Csak mellékesen jegyzem meg hogy a saját országung döntéshozói többet lopnak el tőlünk mint pár ezer cigány zsebes a BKV járatain.

    A cigány nem emel gázt 2szer( 3 szor?) AZOK UTÁN HOGY GARANCIÁT VÁLLAL HOGY NEM TESZI.
    A cigány nem alkot új adókat olyan tételre amiből már 3 különböző adót kiszabtak korábban: PL : AZ EGÉSZ ENERGIAÁGAZAT, INGATLANPIAC, NYEREMÉNYADÓ, KARÁCSONYI AJÁNDÉK ADÓ és még sorolhatnám.

    UTÁLJÁTOK inkább azokat és a cigányokat meg hagyjátok lógva, utálják azok egymást is, majd lerendezik egymás közt a Muzsikusok, A Fémesek, meg az INGYENÉLŐK...

    Kifogytam az érvekből, meg a kedvem is elment ettől a témától...

    "Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

  • Dany007

    veterán

    válasz commanDOS #49 üzenetére

    Valójában csak arra akartam utalni, hogy a cikknek messze nem az volt a lényege, hogy roma vagy cigány.
    Mellesleg én is hallottam pár éve egy ilyet, hogy cigányozás törvénybe ütköző megkülönböztetés vagy mi, mert őket romának kell hívni. Ha jólemlékszem a suliban még poénkodtunk is vele, hogy feljelentjük egymást cigányozásért vagy mi...
    De valójában teljesen mind1 minek nevezzük azt a fajt. Attól még nem fognak jobb színben feltűnni.
    Az viszont engem is rohadtul bosszant, hogy ma az egyenjogúság, demokrácia, meg az a baromi nagy szólásszabadság idejében nem lehet a nevén nevezni a dolgokat. És ha az ember kinyílvánítja a véleményét, akkor egyből fajgyűlölő, meg rasszista meg ilyenek.
    És akkor mivan? Azért mert én fajgyűlölködök, inkább csorbítják a szólásszabadságomat?
    Amúgymeg szerintem tudni kéne különbséget tenni a fajgyűlölet és a fajgyűlölet között.
    Más az, ha valakit a bőrszíne, etnikai hovatartozása, vagy a sexuális beállítottsága miatt győlölnek. Az tényleg egy mocskos dolog...
    De az ha egy népcsoportot a köztudottan bűnöző igénytelen primitív életmódja miatt gyűlölnek azon mért kell csodálkozni? Az mért olyan megdöbbentő? Szóval furcsa egy világban élünk.

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Mcray #54 üzenetére

    Látod, megint láthatatlan ellenségre pazarlod az energiáidat, ezért belefáradsz. S mivel mindenki belefárad, így nem tesz senki semmit az ellen, ami zavarja. Így kell letörni egy egész nemzet erejét...

    Arra érdemes fókuszálni, ami közvetlenül körülötted zajló probléma. Arra az egyetlen egy darab kőre, amit be akarsz dobni a vízbe, és arra a pontra a vízben, ahova dobni szeretnéd. Ha jól fókuszálsz, a kő megtalálja a helyét, és a folyamat megindul.
    Csak most már minden energiádat elpazaroltad kismillió kőre, a víz felszínének elemzésére, a kiterjedésének nagyságára, és azon való kétségbeesésedre, hogy nem keltesz majd elég nagy hullámokat.

    Ezen bukjuk el mindig. És ezért nem segítünk egy 12 éves kölyöknek a villamoson, hogy ne rabolják ki...És halálosan mindegy, ki akarja kirabolni. Senki ellen nem lépnének fel az utasok.

    Én nem azt a 3 kölyköt ítélném el (ha ítélkeznék, és nem inkább kérdeznék), akik megfenyegették. Hanem azt a több tucat felnőttet, akik ezt hagyták. Ők az igazi felelősök. Én őket kérdeztem, hogy miért engedték. Én tőlük kérdem, hova tartunk így.

    Szomorú, hogy senki sem befelé tekint, hanem kívül, maga körül keresi az okokat, bűnösöket. Ujjal mutogatunk ide, oda, amoda. Ő a felelős, ő a hibás, mindig láthatatlan ellenség van.

    Az ellenség belül van! A félelem, a tehetetlenség adta bénultság, és az a szent meggyőződés, hogy majd mások megoldák. Azok akik okosabbak, azok, akik az "én fajtám", azok, akik vezetik az államot. Mindig másra mutogatunk. Ez szomorú, és szégyen is. :(((

    Ha bármit is kérnék az emberektől az az, hogy végre mutogassunk magukra...

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • DArchAngel

    tag

    válasz Mcray #54 üzenetére

    ''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

  • DArchAngel

    tag

    válasz Cs.Orsolya #56 üzenetére

    Én szoktam mutogatni magamra. Amikor sokat alkoholizáltam, nem fogtam senkire, pedig mondthattam volna, hogy azért van, mert a haverjaim sokat iszogatnak.
    A cigizésért is csak a saját hülye fejemet okolhatom.

    De azt azért lásd be legyél szíves, hogy sok-sok olyan dolog van, ami nagyobb az egyénnél, és igenis negatív iránybvan befolyásolja az életét, közösségépítési lehetőségeit.

    Például: ha nekem valamiért kevesebbet kezd el érni a fizetésem, akkor nyílván kevesebbet tudok belőle adakozni.

    ''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz DArchAngel #58 üzenetére

    Most meghívlak egy játékra, hogy rámutassak, mennyire nem létezik az EGY-nél több, és ehhez a Te szavaidat szeretném felhasználni. Nem szeretek idézgetni, és szétszedni mások mondatait, de most szeretnék rámutatni egy alapvető gondolkodási jelenségre. Remélem, nem haragszol meg érte! Ne vedd személyes kritikaként, ez csak egy elmegyakorlati demonstráció. :)

    Írod:
    Például: ha nekem valamiért kevesebbet kezd el érni a fizetésem, akkor nyílván kevesebbet tudok belőle adakozni.

    Rögtön az elején kezded egy "Ha" szóval:
    Feltételes mód, eltávolítasz egy eseményt a jelentől, és a tényszerűségétől, és a Valóságtól, azaz a megvalósultságától. Ennek lehet jelentősége, de figyelmen kívül is hagyható. Az a kérdés, hogy itt és most, a jelenben, a pillanatnyi állapotodban mit élsz meg a mondat összes többi részét illetően. Az érzéseid fogják megmondani, miért távolítottad el a mondatot időben és realitásában.

    "Nekem":
    Névmás, részhatározói jelentéssel. Személyessé teszed a történéseket. Te kerülsz a középpontba, és előre feltételezed vele, hogy a mondat minden további tartalma egy irányba fog mutatni, Feléd. Egy kör középpontjába haladnak az események, a tartalmak, és az Te vagy, EGYedül Te. Személyessé tetted a megfogalmazandót, és a középpontjába önmagadat tetted.

    "Valamiért":
    Általános névmás, okhatározói jelentéssel (ragozva). Az okokat elbizonytalanítod, láthatatlanná teszed, olyasmi, amit nem tudsz sem fizikailag, sem időben, sem más feltételek közé kézenfoghatóvá tenni, megragadni, kicsúszik a kezed közül. Az ok így láthatatlanná válik.

    "Kevesebbet":
    Középfokú melléknév tárgyraggal. A melléknév minőséget jelöl, a fokozása, hogy ez a minőség több. A kevés minősége több lesz. Ráadásul hozzápakolsz egy tárgyas ragot, amivel egy minőséget kézzelfogható, tárgyais formába öntesz. Mintha a minőségek ugyanolyan tárgyak volnának, mint az asztal, vagy a szék. Mivel fokozod, ezzel összehasonlítasz, de nem határozod meg az összehasonlítási pontot. A mondatodban eddig egy fókuszpontot jelöltél, önmagadat. A saját szubjektivitásodat viszont eltávolítottad magadtól, így nehéz megmondani, hogy mihez képest kevesebbet. Tegnaphoz képest? Kis Jóskához képest? Holnaphoz képest? Mihez avagy kihez viszonyítod a fokozást? Később sem derül ki.

    "Kezd el":
    Igekötős ige, jelen időben. A jelentése azt mutatja, hogy a folyamat megindult, és megállíthatatlanul zajlik. Egy folyamatot jelöl ki, amely nyitott intervallumot feltételez időben és térben. Nem fókuszál egyetlen pontra sem, és nem ad támpontot ahhoz, hogy valaha is véget ér ez a folyamat. mintha végtelenbe raknád az egészet. Nem zárod le a minőségi változást, hanem hagyod, hogy - ahogy már hasonlítként írtam :) - vízgyűrűként szétterjedjen az egész rendszeren. A rendszernek viszont nincsenek határai.

    "Érni":
    Melléknévi igenév. (Az "ér" szót nagyon szeretem! :) Rengeteget lehet vele játszani.) Az ér jelölhet értéket, jelölhet mozgásban egy beérkezettséget, azt, hogy elérek valamit, kijelöl egy célt, és kijelöli az utat is, ahogyan érnek hívjuk az ereinket, amiben a vér (ebben is ott az ér) áramlik, vagy a kis patakokat, amelyek még csak érnyi vastagságúak. Az ér ott van az értékben, a értelemben, az érmében. Közös gyökere rengeteg szavunknak, amelyek egy fogalmi rendszerbe tartoznak emiatt. Az, ami ér valamit, annak van útja, célja, abban van beérkezettség, abban van érték, annak van eredménye. Határozott, célorientált, tüzes, érdeklődést és érdekeket tartalmaz. Az ér jelöl folyamatot, kezdetet és célt is, és jelöl olyasmit is, ami a kezdettől elér a célig. Fókuszált és folyamatos egyben. Olyan szó, ami hihetetlen gazdagságot ad annak, amihez társítjuk. ráadásul melléknévivé teszi a -ni képző, és innentől egy igét átvarázsolunk a minőségek világába. Apró könnyed kis trükk ahhoz, hogy egy gazdag, dinamikus, pontból pontba haladó folyamat jellegű dolgot egy laza csuklómozdulattal valaminek a minőségévé tegyünk. Zseniális!

    "Fizetésem":
    Itt jön a nagy játék! ;) Meghatározod végre, hogy miről is beszélsz. Egyes szám első személyű birtokragot teszel rá, tehát azonnal egyhegyűsíted a dolgot, és saját magadat teszed a dolog közepévé. A középpont újra EGY lesz. A korábbi folyamatok ezzel önmagad felé írányulnak azonnal. Minden jelentést saját középpontodba helyezel. A fizetés szó jelentése azt jelöli, hogy egy igéből, egy cselekvésből szintén tárgyiasítunk egy kézzelfogható dolgot. A cselekvés teremtő erejét látjuk ezzel bizonyítva. Ha egy cselekvés képes létrehozni egy kézzel fogható dolgot, akkor az teremtés. A fizetés az emberi teretés bizonyítéka. A fizetés ráadásul feltételez egy ellenértéket is. Általában a munkánkért, azaz a befektetett energiáért - ami lehet fizikai, szellemi, cselekvéses -, cserébe jár. ugyanakkor van benne egy nagyon erős kapcsolat és bizalom, hogy az általam befektetett energia egy kölcsönhatáson keresztül, egy másik cselekvőn keresztül teremtési procedúrává válik, amely végén - a birtokos jel révén - énfelém fog mutatni. Egy cirkularitási folyamat, ami belőlem indul ki, és hozzám tér vissza. A fizetésem feltételezi a teremtő energiáimat, egy másik embert, akin keresztül ez az energia átáramlik, átalakul, majd a teremtési folyamat révén az ő cselekvésével együtt létrehoz valami fizikailag kézzel foghatót, ami az én középpontomba tér vissza.

    Ha csak ezt a tagmondatot vesszük alapul, már egy hatalmas világot teremtettél meg magadnak. Ugyanakkor ebben a teremtési folyamatban legalább 4-szer engedted ki a kezed közül a teremtési folyamat eredményeit, okait, befolyásoló tényezőit, sőt, az eredményét is. Ott van benned a szándék, ott van benned az igény arra, hogy a folyamat ahogyan belőled indul ki, úgy hozzád is térjen vissza, de legalább 4-szer veszítetted el felette a kontrollt, és így a bizonyosságot is, hogy tényleg visszatérjen hozzád az általad teremtett dolog.
    Még számtalan mást is tudnék mondani, hogy mi mindent hoztál létre magadban és mások fejében is ezzel az egy mondattal. nem akarok mindenre rámutatni, mert ez csak egy demonstráció volt. Hogy mire, azt is szabadon hagynám ;)

    Viszont nagyon fontos, mi van, ha másképpen fogalmazol? Azzal mit teremtesz meg magadnak?
    Pl.: Most kevés a fizetésem ahhoz, hogy magamon kívül még másoknak is adni tudjak belőle. Vagy: Most kevés a bevételem, a munkám nem ér annyit, mint eddig, a pénzen, amit kapok, nem tudom kielégíteni a szükségleteimet, amelyek között az is szerepel, hogy másoknak is tudjak adni belőle.

    Mondhatná kritikaként bárki, hogy ez "csak szavakkalvaló játék". De egy részről nem játék, más részről nem "csak" játék. A gondolkodás egy hatalmas teremtési folyamat. Az emberek a nyelvi képesség elsajátításával rendkívüli módon rászoknak arra, hogy a szavak között élve, a szavakkal teremtett világba helyezzék a realitásukat, a valóságukat, és azon belül is csak abba a jelentésbe, amit az egyszeri linearitásban megfogalmazott mondatuk jelöl. De a tudatunk nem így működik. Számára az összes linearitás egyszerre van jelen, és a szavakba sűrített jelentések egyszerre élnek, és meg is teremtik mindazt, amit fentebb a teljesség igénye nélkül összeszedtem. A tudat ezért analógiásan kezeli a jelentéseket. A szó egy jel, jelölés, amely pillanatnyilag a fejemben megjelenő jelentést képviseli. De valójában az a szó, nem csak az éppen tudatomban lévő jelentést hordozza, hanem hordoz minden egyéb mást is. azt a teremtett képi és érzelmi világot, ami e mögött van. Egyszerre jelöli azt, és a tudatom számára egyszerre van ezért jelen az Egész. A mondatok, a szavak hatalmas teremtő erőt képviselnek, aminek a fókuszában egyedüli módon csakis egyvalami áll: ÉN és a tudatom.

    Talán ez nem bizonyítja be teljességgel azt, hogy nem léteznek az EGYnél nagyobb dolgok. De talán közelebb visznek hozzá... :)

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • finest

    őstag

    válasz Cs.Orsolya #59 üzenetére

    "Kevesebbet":
    Középfokú melléknév tárgyraggal. A melléknév minőséget jelöl, a fokozása, hogy ez a minőség több. A kevés minősége több lesz.

    - Nő a csökkenés, csökken a növekedés, nő a csökkenés növekedése. :D

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • DArchAngel

    tag

    válasz Cs.Orsolya #59 üzenetére

    Ha így vesszük, persze, el lehet játszani a mondattal.
    Az én fizetésem, az én szándékom, stb. Szóval igen, én, az EGY.
    De a külső hatások engem elfolytanak segítő szándékomban és lehetőségeimben, így a közösség számára NULLA leszek.

    ''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

  • commanDOS

    senior tag

    válasz Dany007 #55 üzenetére

    Igen, iagazad van, nem ez volt a cikk lényege, így az írójától is elnézést kérek, de érted miről beszélek, úgyhogy ezt nem is ragoznám most tovább.
    Egyébként meg itt mindenki azzal jön, h 1-2 ember viselkedése miatt nem kéne egy egész népcsoportot tipizálni. Pedig vannak tipikus jellemek, tipikus emberek vagy felfogások és a népcsoportoknak is megvannak a maguk jellemzői, nem genetikai okokból, hanem társadalmi, származási okokból, a közös gyökereik, életformájuk, stb miatt.
    Ha azt mondom, h a franciák nacionalisták, akkor az nem azért van, mert láttam a tv-ben két francia politikust, meg van egy francia haverom, hanem, mert a hosszú idők folyamán ez a tapasztalat alakult ki róluk. Kivételek mindig vannak, hol több, hol kevesebb, de ez még nem változtat az általános képen. És persze attól, hogy van egy kialakult kép, pl egy negatív kép, attól én még nemfogom leköpni vagy megverni/megölni az illetőt a származása miatt, egyszerűen csak kerülni fogom jó nagy ívben, aztán ha látom, hogy húú ez tényleg olyan, mint az összes többi, akkor méginkább kerülöm, ha meg kiderül, hogy rendes ember, akkor
    nincsen semmi gáz. Volt anno cigány származású (konkrétan az) osztálytársam, teljesen normális, rendes, művelt srác volt, semmi bajom nem volt vele.

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz DArchAngel #61 üzenetére

    Játsszunk tovább :P

    Mik azok a külső hatások, amik elfojtanak?
    tudod-e, pontosan hány lehetőséged van arra, hogy segíts? Ezt egy külső hatás hogyan tudja elfojtani?
    A szándékaidat hogyan tudja bárki is elfojtani? Mivel fojtja el egy külső hatás mindazt, ami benned van? Egy szándékot nem lehet külső hatásokkal elfojtani. A szándék szerinti cselekvést, vagy a cselekvés mögötti jelentéstulajdonítást lehet úgy alakítania egy külső tényezőnek, hogy annak az lesz a hatása Rád, a szándékaid nem váltak nyilvánvalóvá. Akkor sem elfojtja, hanem tévútra tereli azokat, elferdíti a tetteid mögött húzódó szándékokat, ezzel megváltoztatja a cselekvésed jelentését. de a szándékodat az égvilágon senki sem tudja elfojtani rajtad kívül.
    A közösség számára hogyan válhatsz nullává? Hogyan tesz valaki egy VAN állapotban lévő élőlényt (ÉLŐ, LÉTEZŐ, tehát VAN) nullává? Belőled még a megsemmisülés és a halál sem tud nullát varázsolni. A halál a létezésed megszünését jelenti, nem a megsemmisülésedet. maradnak utánad adatok, emlékek, leszel továbbra is. Nem válhatsz nullává. A nulla is VAN.
    Egy közösség korlátozhat, befolyásolhat, viselkedhet úgy veled, amitől megsemmisültnek érzed magadat, megalázottnak, vagy kifosztottnak. De a létezésedet nem teheti nullává. Egyszerűen ez képtelenség.
    Ha úgy érzed, a közösség nullává tesz, valójában ezt Te teremted meg a magad számára. Mert érzel valamit. De az érzések Benned, és ami valójában VAN, az kettő és külön. Ezért kell fókuszálnod arra, ami VAGY. Az EGYre. Onnan indul minden, és oda tart vissza.

    Ha képekben és érzésekben gondolkozol, nem pedig szavakban, sokkal közelebb kerülsz a saját valóságodhoz. Ha ezen a síkon tudsz változást előidézni magadban, a szavaiddal teremtett világ is megváltozik, így változik a gondolkodásod. ha a szavaiddal teremtett képi világ, ami képet festesz a világról, önmagadról a gondolataiddal, azon keresztül is változhat a belső képi világod, és az érzéseid. Ezek elválaszthatatlanok egymástól. Bár vannak olyan érzések, amelyek olyan mélyen rögzítenek képeket, így gondolatokat is, amelyek nagyon nehezen bányászhatók ki belőlünk, és nagyon nehezen lehet változtatni rajtuk.

    Azzal, hogy magunkra mutatunk magunkból indulunk ki, és magunkhoz is térünk vissza. Ez a valódi változás és változtatás titka.
    De ez csak az én tapasztalatom. Aki nem hiszi, járjon utána! (Így lesz a saját valóságának része, a saját tapasztalata ;) )

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz commanDOS #62 üzenetére

    Alapvetően igazad van. A társadalmi sztereotípiák tapasztalati úton szerzett minőségek. Ezek jellemezhetnek különböző embercsoportokat. De nagyon kell vigyázni a szetereotípiákkal, mert bár adnak némi támpontot és kapaszkodót másokhoz, nem saját tapasztalatainkon alapulnak, és borzasztó könnyen átcsaphatnak előítéletbe, ami teljesen irracionális, érzelmi alapú minősítés. fontos különbséget tenni előítélet és sztereotípia között. Az első érzelmi alapú minősítés, a második tapasztalati alapú. Ha előítéletes vagy, az érzelmeid diktálnak, amelyek nem, vagy csak komoly áron engedik be a személyes tapasztalatokat. Ha sztereotipikus vagy, akkor a tapasztalataid fognak dönteni a véleményedben, amelyekhez a sztereotípiák kapaszkodót, támpontokat, biztonságot adnak, elindítanak egy adott pontból, de nem határozzák meg a haladás irányát.
    Ha egy koordinátarendszerben használnánk a fogalmakat, a sztereotípia az a pont, ahonnan a vektor indul, míg az előítélet az az irány, ahová a vektorunkat irányítjuk. Egy adott pontból a szlrózsa bármely irányába eljuthatunk. De ha mereven kiszabunk egy irányt, arról nagyon nehéz letérni, mert visz a lendület, lelkesedés, a lélek, azaz az érzések...
    nagyjából így zajlik ez :))

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz finest #60 üzenetére

    :K

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • DArchAngel

    tag

    válasz Cs.Orsolya #63 üzenetére

    Igen, amit mondasz, érvényesek egy kis közösségre. Családomra, baráti körömre.
    Kétségtelen, hogy ezekre a közösségre hatásssal vagyok - reményeim szerint jóval. De nem tehetem meg, hogy sokkal több embernek segítsek, és nem azért mert nem szeretném, hanem azért mert olyan külső behatások érnek, amik blokkolják a lehetőségeimet.

    Egy közösségben nem létezhetsz mindentől függetlenül, és ha magadból is indulsz ki, te magad is már valamilyen behatásokkal rendelkezel.

    A vízgőzben sem csak magukban rohangásznak az atomok, és még csak nem is csak más vízmolekulákkal ütköznek. Van ott oxigén, nitrogén stb...
    Ha a vízatomokból indulunk ki, akkor a gőz előbb-utóbb víz lesz, hiszen az energiája szétoszlik. De ha valaki szinten tartja az energiát, akkor hiába tartana vissza a gőz vízzé.

    ''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

  • commanDOS

    senior tag

    válasz Cs.Orsolya #64 üzenetére

    De az előítélet a túlélés egyik alapköve.

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz commanDOS #67 üzenetére

    Oké, nyertél! :DD

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz DArchAngel #66 üzenetére

    Ezért cél a NEMESgáz-szerkezet :P

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • bambano

    titán

    válasz Cs.Orsolya #6 üzenetére

    AAAAAAAAAAAAAAA.....

    Tudod, hogyan hívják a magyar törvények szerint a cigányok legfelsőbb önkormányzati intézményét? Országos CIGÁNY önkormányzat.

    Hofi erre azt mondaná: egyeztess, mielőtt ilyet mondassz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Cs.Orsolya #44 üzenetére

    Bocs, emellett én sem mehetek el szó nélkül.. :)

    "Csak óvatosan jegyezném meg, hogy ősapáink honfoglaló portyázásai sem éppen a legkedvesebb letelepülési módszerek voltak. A kelták itt élő népcsopotjait átkergették egész Európán, mire meg tudták húzni magukat a Brit Szigeteken, és az Atlanti-óceán partjai mentén."

    Még szép, a középkorban ez volt a módi, az angoloknak sem szükséges bűntudatot érezniük a keresztes háborúk miatt. Ha nem így cselekedtek volna, lehet ma Magyarország sem lenne itt. A portyázások nem csak úgy történtek a nagyvilágba, céljuk az ország pozíciójának megszilárdítása és tekintélyének növelése volt. Sikerült is.

    "Vagy mondhatnám azt is, hogy az államalapítás során csak úgy lehetett megszilárdítani európai helyzetünket, hogy lefeküdtünk Rómának és a katolikus egyháznak."

    Fölösleges úgy fogalmazni, hogy "lefeküdtünk"... Politikai döntés volt, nem verhettük végig egész Európát még ötször, hogy megtarthassuk az ősi vallást (vagy inkább a vallásszabadságot). Ettől függetlenül elképzelhető, hogy a katolizáció nélkül is fennmaradt volna az ország, persze valószínűleg jónéhány háborúnyi pluszt jelentett volna, de ezt már senki nem tudja megmondani. A kultúra, mint olyan, nem lett betiltva, csak a régi vallás. Évszázadokkal később is voltak magyar könnyűlovas egységek, magyar ruhákban és ékszerekben, a kunok mellett, persze.

    A mostani helyzet nagyon nem hasonlít erre. A középkorban más szabályok uralták a világot, más erkölcsök domináltak. Aki nem képes európaiként a XXI. században Európában élni, azt én nem igazán védeném. Más dolog a tanítás és a fejlesztésük, hiszen végtére is az ország és társadalmunk javát szolgálja, ha sikerül beilleszkedniük. Ezt azonban csak az egyenlő bánásmóddal tudnám elképzelni. Igenis büntessék egyformán szigorúan az embereket, bármely rasszba tartozzon is.

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz bambano #70 üzenetére

    Ezt már tisztáztuk.
    Azt is, hogy ettől függetlenül sem szakvéleményben, sem hivatalos fórumon nem használhatom.

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Crystalheart #71 üzenetére

    Az előítéletek miatt sosem fognak az emberek felett ehyenlően ítélkezni. Az ítéleteket emberek hozzák, és azok végtelenül szubjektív lények. Az objektivitásra, és egyenlőségre maximum törekedni lehet, elérni sosem...

    A történelmi példákkal arra akartam utalni, hogy egy helyzet megszilárdítása sokféle pszichológiai stratégiát foglal magába. Ha új istent kell imádni, akkor újat imádunk. Mi. Másoknak viszont más a stratégiája. Ahhoz, hogy valakinek megváltozzon az alap-alkalmazkodási stratégiája, ahhoz meg kell győzni őt arról, hogy az jobban megéri neki. ha nem érné meg, senki nem választana számára idegen, nehezebben kezelhető, több energiát igénylő helyzetet. Az, hogy ilyen lehetőségek között ők tudnak, és akarnak élni, az az ő döntési szabadságuk. Viszont ha tőlük elvesszük a lehetőségeket, akkor a hasonló helyzetben lévő magyaroktól is elvesszük. Csak mert hasonló helyzetben lévő magyarok vannak arányban kevesebben, miért büntessük őket is? Értem ezalatt a szociális jutatásokat és kedvezményeket, ill. a fekete és alkalmi munkákon való tengődést.

    A példám analóg párhuzam volt arra, hogy mi olyan stratégiát várunk el tőlük, amit tőlünk vártak el hosszú évszázadok során. Nekünk megérte, nekik nem éri meg. Nincs miért megérje. Éppen ezért kellene együttműködést létrehozni. Az együttműködésben a lényeg a közös érdek, amelyben nem kell lemondania egyik félnek sem a saját érdekeiről, hanem együttesen érvényesítik azokat. Ha állandó kompromisszumokra kényszerülünk, és ebben a toleránsabb fél mond le a saját érdekeiről többször - ezen esetben mondjuk a magyarok a romák és cigányok javára -, akkor a többet engedő fél oldalán hamarosan jelentős hiány élmények halmozódnak fel. A hiány fájdalmat, a fájdalom haragot szül, a harag pusztítást és újabb hiányt, ezzel tartósítva a szenvedést.

    Pl. a kötelező iskoláztatás egy kényszer, amit rányomunk olyanokra, akiknél a műveltség és a tudás nem érték. Nem érték, mert nem látnak benne túlélési esélyeket, nem látnak benne hosszútávú érdekeket, nem látnak benne lehetőségeket. Csak azt látják, ami ennél könnyebb érvényesülést jelent. A könnyebb érvényesülés jobban megéri, túlélőbb. Alapszinten a farkastörvények uralkodnak. Ezt jeleztem a cikkemben is némi öniróniával. Aztán jöhet a másokra figyelés, és a másfélékhez való alkalmazkodás, légyen az a másféle bármi másban különböző...

    Hozok egy orvosi példát is, mert a betegség miatti szenvedés a legerőteljesebb érzelmeket hívja életre. Amikor egy idegen lény, mondjuk egy kórokozó megtámadja a testet, de a testnek nincs ellene védekezési stratégiája, akkor ez az idegen lény sok kárt, fájdalmat és szenvedést tud okozni az embernek. Ha ez a lény elkezd szaporodni, akkor egyre több kárt okoz, amíg nem fejlesztünk ki magunkban valami ellenszert. A roma kérdés esetében a folyamatot ahhoz lehetne hasonlítani, mint mikor az emésztőrendszerünkben lévő gombák és baktériumok a testünk biológiai egyensúlyának felborulása miatt elszaporodnak, és ettől különféle kellemetlen tüneteink lesznek. Megy a hasunk, felpuffadunk, lelassul az emésztésünk, görcseink vannak, és a többi. Itt az ország a test, és a tünetek kihatnak a többi sejtre is, azaz ránk. Mert mondjuk lassabb emésztés miatt nehezebben jutunk tápanyaghoz, vagy olykor-olykor egy-egy baktérium kiszabadul a helyéről és olyan területekre jut, amiket viszont így megfertőz.

    De ilyen kérdés a gázáremelés is. Lehet, hogy azoktól több pénz folyik be majd így, akik kiesnek a kategóriából, de arányaiban mennyi pénzt veszünk így el tőlük? A fizetésük hány százalékát érinti ez, Ugyanakkor a ez a fizetés fizető képessége az áremelkedések miatt arányában hány százalékában romlik? Nem annyiban, ahány százalékkal többet kell fizetnie a gázért! Mivel minden drágul a gáz miatt, így a fizetésekből dupla-tripla százalékot vesznek így el. Amikor az állam előáll ezekkel az áremelésekkel, mindig kiemel egy területet, és nagyon jó kis eladási marketinget kreál hozzá, hogy az emberek logikusan azt éljék meg, nem fognak olyan sokat fizetni. de amikor telnek a hónapok azt érzik, hogy minden sokkal nehezebben megy, egyre kevesebb marad, és nem igazán értik, miért. (A legtöbben nem értik, nem tudják logikusan lekövetni, hogy miért, csak érzik.) Mivel a kampányolás szintén hasonló mikropontokban ígéri a javulást, és nem mutat rá arra egy ígéretben sem, hogy ennek globálisan milyen hatása lesz az egész életszínvonalunkra, így az emberek az ígéreteket is bekajálják. Mert nem értik, nem látják át logikusan, hol vágták át őket. Közben pedig ki tudják szúrni a szemünket bizonyos ígéretek megtartásával. Ez pont az a jelenség, amit a romáknál tapasztalunk. Csak ezt a politikusaink csinálják velünk.

    De ez is csak egy stratégia. Egy baktériumnak nem tilthatom meg, hogy baktérium legyen. Ráadásul szükségem van rá az emésztésemhez. Talán furcsán hangzik, de szükségünk volt, és van a romákra. A kulimunka java részét velük végeztetik el. Olyan munkát, amitől a drága magyar polgári népnek leszáradna a keze, letörne a dereka, és azt mondaná 2 óra munka után, hogy soha többet. Én dolgoztam gyárban futószalag mellett, több műszakban. Dolgoztam takarítóként, tanárként, és még sosolhatnám. Mindet nagyon élveztem, de soha életemben nem voltam olyan kifacsart, és fáradt, mint mikor a gyárból mentem haza. 2 hónap után azt mondtam, ha folytatom, belehalok. Erre születni kell. Nem hallottam a gépek miatt a gondolataimat, és a monoton munka mellett csak az segített, hogy énekelgettem, amiből szintén nem sokat hallottam. Szerencsére :D De akkor megtanultam tisztelni, és becsülni azokat, akik képesek éveket, évtizedeket lerobotolni egy ilyen munkahelyen. Akkor megtanultam, hogy ezek az emberek nálam sokszor ezerszer többet érnek, mert nélkülük az én biztonságos kis fogyasztói életvitelem sehol sem lenne... Nem lenne sehol a hajnalban dolgozó pékek és postások nélkül, nem volna sehol a bányászok, és útépítő munkások nélkül, nem volna sehol azok nélkül, akik hóban, fagyban is kint vannak, és melóznak csak azért, hogy ássanak, havat lapátoljanak, váltókat olvasztgassanak, és sorolhatnám...

    Tudom, erre mondhatnátok azt, hogy aki dolgozik tisztességesen, blablabla... Sokan dolgoznak tisztességesen, de nem bejelentve, vagy nem annyiért, ami papíron van. Rengetegen vannak olyanok, akik hihetetlen árakért végeznek el annyi munkát, amibe egy értelmiségi belesorvadna. Csak nem látjuk őket. mert olyankor alszunk. SCak azokat látjuk, akik olykor kibújnak a sötétből, és megtámadják azt a viszonylag kényelmes rendszert, amiben mi nappal élünk. Csakazokat látjuk, akik erőszakos a képünkbe másznak, és elkezdik követelni a maguk jussát, késsel, fegyverrel, szánalmasan nyávogós könyörgéssel, akármivel... Csak őket látjuk.
    Egyszer össze kellene szedni az összes hajléktalant, és elvinni őket a parlament elé tüntetni. Hadd lássák a politikusaink, és persze közvetlen közelről érezzék is a szagokat, hogy miről is van szó. Fényképekkel, és plakátokkal kellene kipakolni az egész országot azokról a házakról, lakásokról, ahol az alföldi kisfalusi emberek élnek, hogy lássa mindenki, milyen nagyon-nagyon szegények. Be kellene mutatni névvel és a halottról készült fényképekkel azokat, akik csak az idén fagytak halálra a saját lakásukban, hogy spóroljanak a gázzal. Ilyenekkel kellene bombázni és sokkolni a drága politikusainkat. Annyi mobil tud már képeket készíteni, hol vannak a lényegről szóló fényképek?

    Újságírók azért kapnak Pulitzer-díjat, mert kimennek még ennél rosszabb helyzetű emberekhez, és a szenvedésükről készítenek filmeket és képeket. Mi képtelenek vagyunk végignézni egy magyarországi helyzetet bemutató dokumentumfilmet is.

    Nem akarok megbántani senkit, és itt most inkább azt fogalmazom meg, ami hatás ellen harcolok én magamban. Nézz ki az abalakon, és nézz rá a körülötted lévő házakra. Én betonkockákat látok, és egy betonkockába térek haza. Fuldoklom tőle. Laktam házban, többen is, laktam olyan betonkockában, aminek az ablaka a pusztára nézett rá, naplamentékre, a távoli Mátrára. Ott nem fuldokoltam annyira. Mert volt perspektívám. Itt nincsen. Érzem, kezdek egyre betonkockafejűvé válni. Beszükülök, és lassan megfulladok. Ezért megyek állandóan, mint zsidóba a fájdalom. Nézz rá azokra, akik egy plázában élik le a napjuk java részét, vagy egy elegáns irodában, vagy egy bürokratikus folyosórendszerben. Nézz rá arra a térre, amiben a napjaid java részét töltöd. A közeg, a tér, az épület struktúrája átalakít, átformál, olyanná tesz, amilyen ő maga. Az épület, amiben az életed java része zajlik, átalakítja a mentalitásodat. Bemegyek egy plázába, és látom, miről szól az egész, és eltöltök ott pár órát, érzem magamon, hogyan kezd átformálni, milyen látvány milyen szükségleteket kezd el feléleszteni bennem, az emberek, az árak, a csillogás, a világítás, a látszólagos gazdagság, és mellette az igénytelen ízléstelenség mivel bombázza a tudatomat. Átalakít, átformál, legalább is megpróbálja. Küzdök ellene. Küzdök a tömeg ellen, küzdök a szagok ellen. Érzékeny lény vagyok, és egész nap a rám zúduló információtömeg ellen küzdök, hogy megőrizhessem magamat. Magamat, amihez nagyon nehéz út vezetett el, mert egy csomó szemét alá temettem én is, ahogyan mások...

    Szükségünk van egymásra, szükségünk van arra, hogy együttműködjünk, szükségünk van arra, hogy összefogjunk, és kitakarítsuk azt a rengeteg szemetet, ami alá megpróbálnak minket eltemetni...

    Befogtam. :)

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Cs.Orsolya #73 üzenetére

    "Alapszinten a farkastörvények uralkodnak."

    Ez belefér egy kultúrált társadalom értékrendjébe?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Vakegérke #74 üzenetére

    Nem hogy belefér, hanem kötelező tudatosan beilleszteni!

    Sokan nem tudják az emberről, hogy egyáltalán nem olyan, mint az állatok, ha az ösztöneiről, a szükségleteiről, vagy a vágyairól van szó. Az ember együtt születik ugyan ösztönkésztetésekkel és szükségletekkel, de nem születik együtt ösztönös viselkedési mintákkal arra, hogy ezen szükségleteit kielégítse! Az embernek meg kell tanulnia a szükségleteit kielégíteni. Egy csomó magatartási formát kell eltanulnia ahhoz, hogy tudjon élelmet és innivalót szerezni, és szeretkezni. Az emberek java részének fogalma sincs arról, hogyan kell szeretkezni. meg kell tanulnuk még enni is. A reflexes tevékenységeinket 1 éves korunkra javarészt elveszítjük, és nagyon kevés ösztönös reflexviselkedésünk marad meg, mint pl. fájdalom esetén elkapjuk az adott testrészünket, vagy izomgörcs alakul ki egy adott belső szerv körüli területen, ha ott gyulladás lép fel. De minden egyéb mást egyszerűen meg kell tanulni. Ezért van az, hogy egy csomó ostoba és felesleges viselkedést tanulunk meg. Ezért van az, hogy bizonyos emberek (fetisiszták) attól is kielégülnek, ha bőrt, latexet, cipőt nyalogatnak, fehérneműket, különféle anyagokat vesznek fel, vagy simogatnak, a többi perverzióról nem is beszélve. Ezért van az, hogy egy pszichopata gyilkos kielégülést tud megélni a gyilkolástól, és a gyilkolási procedura tökéletesítésétől, és finomításától. Ezért van az, hogy egyikünk imádja, ha szépen megterített asztalnál ehet minden nap, míg a másikunk képes egy szikkadt zsömlével beérni egy fél napig is. A szükségletek, és azok kielégítése kettő és külön dolog. A viselkedési minták, a tanult dolgok számtalan másod- harmad- sokad szintű szükségleteket, vágytárgyakat alakítanak ki, amiknek semmi közük a valódi szükségletekhez.

    Az ember nem állat, és nem is úgy működik, nem is úgy viselkedik. Minimális mennyiségű állati eredetű dolog marad meg az emberben. Pl. állatok nem ölnek hobbiból, és nem ölnek örömmel, nem ahgyják el az életképes utódaikat, és nem gyilkolják le őket. ha ilyet tesznek, annak mindig van valami fajfenntartási oka. Pl. beteg, vagy az életkörülmények nem megfelelőek az életben tartásukra. Minden állat más-más kultúrába és közösségbe szerveződik, aminek megvannak a maga szabályai, ezek ösztönösek, és egymástól tanultak. Az embereknél ezek a szabályok olyan bonyolultak, és olyan természetellenesek, hogy néha a biológiai szint felüti a fejét. De mivel ehhez a szinthez nem társulnak megfelelő viselkedési módok, nincsenek szocializált formái, nincsenek örökíthető, és társadailmilag elfogadott kifejezési eszközei, így sokszor ütközünk és sértjük egymást, máskor elszabadul a káosz. Egy kutya ért abból, ha a társa ráharap a nyakára, vagy a hasát mutatja neki. Nem öli meg a másikat, hanem hagyja elmenni. S a másik megérti, hogy legyőzték, és máshol kell helyet keresnie. de máshol meg befogadják, és beilleszkedik. Mindenkinek van helye valahol...

    A farkastörvények ember nyelven azt jelentik, hogy szükségleteink vannak, amelyek kielégítéséhez nincsenek közös viselkedési mintáink. Az erőszakból mindenki ért. A szeretetből viszont kevesen. Miért? Mert az is erőszak, hogy a képetekbe nyomom a véleményemet, és oldalakat írogatok. persze, Te választhatod, hogy elolvasol-e vagy sem. de ettől függetlenül rákényszerülsz arra, hogy befogadd, amit írtam, megdolgozd, és megszűrd, igaz-e a te életedre, avagy sem. Már a beszéd is egy erőszakos dolog. Ha pedig hang is társul hozzá, esélyed sincs arra, hogy kivédd, hacsak nem vagy süket. Már az első levegővétel is erőszak a létezésedben, hiszen az oxigén először felégeti a sejtjeid egy részét, az izmaid kényszerű munkába kezdenek, és keményen dolgoznod kell azért, hogy levegőhöz juss. A levegővel meg belélkzel egy csomó oylasmit, amire valójában nincs szükséged. És ezt mind ki kell tudnod szűrni. Erőszak az egész létezés. Te, Ők, mindenki pedig olyan lények vagyunk, akik az erőszakból életet és szeretetet igyekszünk létrehozni. A létezés borzasztóan erőszakos dolog, és csak a tudatosság és az együttérzés tud ebből valami mást létrehozni... Ez a farkastörvény...

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • dabadab

    titán

    válasz Cs.Orsolya #75 üzenetére

    "a többi perverzióról nem is beszélve"

    Na de kerlek: parafilia ;)

    (Tudom, lenyegi resz...)

    DRM is theft

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz dabadab #76 üzenetére

    Minden parafília szexuális perverzió. Ezek diagnosztikai kategóriák ;)
    Egy-egy perverzió addig tolerálható, amíg nem sérti valaki más érzéseit, határait, jogait. De ettől nem egészséges viselkedés. Nem véletlen, hogy erről keveset beszélnek...

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Cs.Orsolya #75 üzenetére

    Hosszas magyarázatod köszönöm, de nem fogadom el.

    Kultúrált, értelmes emberek társadalmában nem létezhet farkastörvény.

    Amit Te nem bírtál, én azt csinálom. Szükségleteim nekem is vannak, és hogy kielégíthessem, kénytelen vagyok zajos gépeken dolgozni, méghozzá három műszakban. Jó ez nekem? Nem. De megteszem, mert szükségem van a pénzre a megélhetéshez, és továbbra is hasznos tagja akarok lenni a társadalomnak.

    Tegyük fel, megelégelem, és könnyebb megoldást keresek.
    "Pl. a kötelező iskoláztatás egy kényszer, amit rányomunk olyanokra, akiknél a műveltség és a tudás nem érték. Nem érték, mert nem látnak benne túlélési esélyeket, nem látnak benne hosszútávú érdekeket, nem látnak benne lehetőségeket. Csak azt látják, ami ennél könnyebb érvényesülést jelent."
    Ennek értelmében elfelejtem a tanultakat, leküzdöm erkölcsi gátjaimat. Innen kezdve egyszerűbb lesz számomra az élet, hiszen félve elforduló tömegben rabolhatok ki bárkit, aki gyengébb nálam. Mindaz, amit írsz, felment a felelősség alól. Hiszen nemhogy ellenkeznék veled, inkább beépítem erkölcsi normáid a viselkedésembe. Könnyebben szeretnék érvényesülni, élni. Bűn? Nem.

    A farkastörvény arról szól, hogy az erősebb zabál, a többi meg vár sorára. Ha végzett, jön a második legerősebb, és így tovább. A leggyöngébb meg dögöljön éhen. Hogy ki szerezte a zsákmányt, az nem számít.
    Tényleg ezt tartod kötelezően, és tudatosan beillesztendőnek társadalmunk értékrendjébe?

    Nem szeretnék olyan közösségben élni, melynek Te vagy a Mindenhatója.

    Nagyon remélem, hogy nem bántottalak meg, nem állt szándékomban.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Vakegérke #78 üzenetére

    Látod, nem érted, hogy az emberi farkastörvény nem állati farkastörvény. Egy szóval sem mondtam, hogy az erősebb zabál, a többi vár a sorára. Pont arról beszélek, hogy embernél nem így van. Nem is lehet így. De szükségleteink vannak. És az együttmőködés tud ebben változást hozni. Az együttműködéshez pedig közös nyelv kell, közös jelentéssel, közös érdekek együttes érvényesítésével.

    Nem bántottál meg, mert nem értettél meg, ezért nem is érhetsz egyet velem. Nem tudok közös nyelven beszélni Veled, és ez az én hibám is.

    Én egyetem mellett dolgoztam, és nagyon sokat küszködtem azért, hogy a kettőt együtt tudjam csinálni. Éveken át az egyik városban dolgoztam egyik nap, majd a másik városban bementem egyetemre a másik nap. Ingáztam, güriztem, lediplomáztam, és most is vagyonokat költök arra, hogy tanulhassak tovább, hogy azt csinálhassam, amit szeretek, és ahhoz jól értsek, esetleg jobban, mint az átlaga a szakmámban. Mindennek ára van, rajtad, múlik, milyen áldozatokat hozol meg a saját boldogságodért. Te döntesz róla. Ez a felelelősség igazából, hogy döntesz, és felvállalod mindazt, ami a döntéseddel jár...

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Cs.Orsolya #79 üzenetére

    "Nem bántottál meg, mert nem értettél meg, ezért nem is érhetsz egyet velem. Nem tudok közös nyelven beszélni Veled, és ez az én hibám is."

    Értelek, (legalábbi remélem,) csak nem vagyok hajlandó nyakatekert "igazságokat" elfogadni. Úgy fogalmaznék, hogy a megértésem hiányzik.
    Van egy bizonyos nézőpontod, ahogy nekem is. Nem tudunk közös nyelven beszélni? Dehogynem, csak nem fogadjuk el egymás véleményét. Miért is lennél hibás? És ha már itt tartunk, nagyon nem szeretném, ha engem hibáztatnál, holott én rád vonatkozóan nem teszem. Köszönöm.

    Egy egészséges társadalomban azok élvezik a megtermelt javakat, amelyért tagjai dolgoztak meg. Azonban minden falat étel, minden más fogyasztási termék kárba vész, amelyet olyanoknak juttat, akik az égvilágon semmit nem tesznek saját boldogulásukért. Arról már beszélni sem akarok, hogy másokért, a társadalomért sem tesznek semmi hasznosat.

    Együttműködés? Egyoldalú dolog.
    Mit nyújthat nekünk egy öntörvényű, szabad életet élő, erőszakos kisebbség? Legalább nyugalmunk lenne tőlük, de nincs. Épp ma tévedt a lakótelepre egy falka, (nincs rájuk szebb szavam) és kapásból szétloptak egy boltocskát. Mentek tovább, a telefonálás megelőzte őket. Minden elárusító helyen megfelelő készültséggel várták jöttüket. Ordítottak is tele tüdőből, hogy persze, mi "fütty"-ok vagyunk, oszt' lenéznek minket.
    Állam bácsi nem kérdez semmit tőlem, csak bő kézzel osztogatja a segélyt. Mikor szorultságomban én kértem, nem kaptam. No igen, egyenlő mércével...
    Na és mi van a rengeteg önkényesen lefoglalt lakással? Talán célszerűbb lenne, ha becsületes ifjú házasok laknák, akik fizetik is a rezsit.

    Megjegyzem nagyon ügyesen fordítottad negatív véleményedet pozitív irányba.
    Beszélőkéd nagyon jó, elismerésem. Azt hittem, hogy DArchAngel barátunk észre veszi azt, amit én igen. Mit mondhatnék? Ügyes...

    Véleményed továbbra sem fogadom el, és itt meg is próbálom befejezni az értelmetlen vitát.

    Egyébként tényleg jó a beszélőkéd.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Vakegérke #80 üzenetére

    Ha hibás nem is, de felelős vagyok azért, mert nem értünk egyet. Téged meg nem jutott eszembe hibáztatni. A hibajel nem benned van, talán bennem sem. Nem tudom jelenleg, hol lehet...

    A pozitívba burkolt negatív véleményemre én is kíváncsi lennék, megtisztelnél vele, ha megosztanád velem!

    A többit illetően hiába van igazad, amikor a világ nem így működik, a közösségünk sem így működik. Bizonyos ideális működéseket rá lehet erőszakolni egymásra, a vége az erőszak miatt úgyis ugyanaz lesz. Az egyet nem értés a forrása mindennek. S én nem tudom, hogyan tudnánk egyet érteni, mert én hiába értek Veled egyet, amikor mégsincs közös a megoldásainkban. S a mi kettőnk helyzete pusztán csak lemodellezi azt, ami odafent a döntéshozók között működik.

    Részemről nem éreztem, hogy értelmetlen vita volna mindaz, amiről beszélgetünk. Csak mert nem értünk egyet? De ha így érzed, akkor őszintén sajnálom!

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • finest

    őstag

    A kisebbségekről jut eszembe. [link]
    Akkor havá is tartunk? Toom, h nagy szavak, h hová is tart ez a világ? Azért az eltúlzott politikai korrektséget, a saját személyiségemet sértő határtalan toleranciát én a mikrokörnyezetemben sem hirdetem, a világ meg mégis másfele tendál. Pedig teszek ellene .. :F

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz finest #82 üzenetére

    Olvastalak, már éppen valami értelmesen törtem a fejemet az ügyet illetően. Azt hiszem, lentebb írtam, hogy a szélsőségesség szélsőségességet szül, és az egész csak egy felszíni huza-vona, ami arra való, hogy elmaszkolja a valódi okokat, és a problémák gyökereit. Szerintem ez is csak egy diplomáciai cselfogás, amolyan csináljunk úgy, mintha...

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • finest

    őstag

    válasz Cs.Orsolya #83 üzenetére

    Valami titkos összesküvés elmélet része a dolog? Hihet iylenben egy pszichológus? :))

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz finest #84 üzenetére

    Van egy-két paranoid kliensem, lehet, túlságosan empatikus voltam velük. Majd odafigyelek :DDD

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    Merengtem azon, hogy kiszedem a szövegből a "roma" szót, de akkor egy csomó hozzászólást töröltetni kellene, vagy értelmetlenné válna a beszélgetésünk java része...
    Legközelebb nem követek el ilyen hibát.

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Kazimír #40 üzenetére

    Most látom, hogy erre nem írtam le végül, ami eszembe jutott.

    A segélyszervezeteket illetően jó sokat lehet tenni. Én személy szerint rendszeresen lomtalanítok, de nem azért, mintha túl sok lomom lenne, hanem mert nagyon nehezen válok meg még azoktól a dolgoktól is, amikre valójában nincs már szükségem. Ilyenkor a jobb állapotban lévő ruháimat össze szoktam gyűjjteni, és vagy neki ajándékozom ismerősöknek, kollégáknak, azok gyerekeinek, ha tetszik nekik, vagy beviszem őket a Vörös Kereszthez. Ugyanezt csinálom a cipőkkel is. Néha egy-egy régebbi könyvemet, bizsumat, vagy mint mostanában, gyermekmeséket tartalmazó videókazettákat ajándékozok el. A segélyszervezetek munkáját illetően azért hallottam már visszaélésekről, és olyasmiről is, hogy a jobb holmikat az ott dolgozók kiválogatják maguknak. Nekem alapvetően mindegy, kihez kerül, ha tetszik neki, és örömét leli benne. Az viszont biztos, hogy úgy sokkal jobb adni, hogy utána látom a másik arcán az örömet, vagy amikor bemegyek dolgozni, látom a kolléganőn a tőlem kapott ékszert, vagy blúzt, esetleg meséli, hogy a kisestélyiben mekkora sikert aratott a színházban.

    Becsülöm másokban azt, hogy nem mérlegelik, hogy ha adnak, éppen pont az ő segítségükre volna-e szüksége a másiknak. Bennem sok gátlás van ilyen téren. Nem is az anyagi adakozást illetően, sokkal inkább egyéb természetű segítségekre vonatkozóan. Még a legjobb szándékot is félreértik olykor...

    (Személyes megjegyzés: tetszik az aláírásod :) )

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Vandit.

    addikt

    A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

  • dabadab

    titán

    válasz Cs.Orsolya #77 üzenetére

    Ezek szerint nem ment at az ironia :) (lsd: cigany - roma)

    DRM is theft

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz dabadab #89 üzenetére

    Nem, még nem ismerlek annyira, hogy fél szavakból is értselek... :)

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Vandit. #88 üzenetére

    Nem fajulhat a többség diszkriminálásává a kisebbségek iránti jogos pozitív disz­krimináció. Mert az ajnározott kisebb­ség egyes elemei visszaélnek védett helyzetükkel.

    Ezzel egyet értek.

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Vandit.

    addikt

    válasz Cs.Orsolya #91 üzenetére

    Én nem csak ezzel.

    A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Vandit. #92 üzenetére

    A többit is jól megfogalmazta. Alapvetően korrekt írás szerintem. Ő ügyesebben fogalmaz, mint én :B

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • finest

    őstag

    válasz Cs.Orsolya #93 üzenetére

    A NOL-on is erről megy a duma. Ez sem egy rossz cikk a témában: [link] Érdemes végigolvasni és nem kiakadni a Gárda-ellenességen, polgárháborús ajvékoláson (ha valakit ez bosszant), végtére is a NOL-on van, de ahhoz képest elég merész.

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz finest #94 üzenetére

    Húhúú! Na ez az, amit én nem tudtam volna így megírni. Itt tud ötvöződni mindaz, amit én tapasztalok, és vélek azzal, amit mondjuk Vakegérke, commanDOS, vagy még páran vallanak.

    Sajnos, a polgárháborús feeling nem túlzás.
    A 2002-es választások alatt Biztonságpolitikát hallgattam az egyetemen, és a választásokkor kialakult árokásásos, indulatoktól agyonterhelt közhangulatot elemztem pszichológiai szempontból a záródolgozatomban. Pont az volt a fő kérdés, hogy mi kellett volna még ahhoz, hogy kirobbanjon valami fegyveres összetűzés. Én 2 héttel elhúzódó kampányidőszakot mondtam. A tanárom, aki a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen tanít, és valami magas beosztású katona, azt mondta, hogy a saját belső elemzéseik szerint talán ennyi sem kellett volna. Mindenkinek erősen főtt a feje akkoriban.

    Iszonyú nagy a feszültség az egész országban. Én nem hiszek az összeesküvéselméletekben, viszont úgy vélem, akik hagyják, hogy a politikai döntéseikkel még nagyobb feszültséget generáljanak, azok vagy nagyon hülyék, vagy nagyon is tudják, mit akarnak, és a cél effektíve az, hogy a helyzet egy szikrára berobbanjon, és valódi összetűzések alakuljanak ki. A tavalyi állapotok is erre utalnak. De ez egy másik téma, ami engem személy szerint nagyon komolyan érint érzelmileg, mivel személyes érintettségem van a dologban, így erről nem beszélnék így nyiltan.

    A cikkben viszont nagyon jól leírja, hogy a tanyasi, falusi világban milyen helyzet áll fenn. Főleg a Jászságban, ahonnan a hozzánk bekerülő gyerekek java része való. Ezekkel a gyerekekkel én már képességfelmérő vizsgálatok révén is találkoztam, és több vidéki iskolában is voltam, ahol ilyen integrációs oktatással kísérleteznek. Iszonyú állapotok uralkodnak ezekben az iskolákban. Hatalmas szegénység van, és a tanári kompetencia is sokszor megkérdőjelezhető. A női tanárok egy része ráadásul meg is van félemlítve. Nem egy ilyen történetet hallottam, ami persze nem publikus. Minden esetre, az emberek el sem tudják képzelni, hogy milyen körülmények között próbálnak oktatást folytatni ezeken a helyeken. És arról sincs sok fogalma az embereknek, hogy a gyerekek milyen katasztrofális képesség-fejlettségi, és intellektuális fejlettségi szinten vannak. Elképesztően el vannak hanyagolva, és hidd el, itt származástól függetlenül beszélhetünk erről... :(((

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Foglalt név

    addikt

    Elnézést mindenkitől, hogy nem olvastam végig a topic-ot, hanem csak beböfögöm a véleményem.
    Az írás egész jól összefogja a jelen helyzetet, bizonyos nézőpontból.

    Nem érzem, hogy homokba dugnám a fejem, de sosem leszek megváltó. Kialakítottam magamnak egy számomra kellemes mikrovilágot és amíg van erőm megőrizni, próbálom kiélvezni, tudva azt, hogy egyszer mindenki elbukik. Dolgozhatnék ugyan rajta, hogy úgy befolyásoljam a világot, hogy kisebb erőfeszítés árán tartsam a környezetem magam számára kényelmesen, hiszen ehhez nem kell más, "csupán" a kontrasztot csökkenteni. De ha megteszem, mivel leszek több, mint bármelyik hódító? Amíg az emberiség több, mint 80%-a képtelen önálló véleményalkotásra, addig pusztán rájuk lehet kényszeríteni a saját világképem. Az hogy ez mennyire kényszerítés vagy mennyire helyes, mindig is társadalmi(szubjektív) megítélés kérdése lesz. Ha megkérdeznénk tőlük személyesen, Jézus vagy Hitler tartaná-e helyesebnek az elképzelését és melyikük vallaná magát elhivatottabbnak az ügy iránt?
    Még nem volt, aki kért tőlem és üres kézzel távozott, de nem megyek elébe a dolgoknak, főleg, ha nem látom értelmét.

    Itt pedig felesleges szerintem. A gépek elött talán, az embereknek kéne öntudatukra ébrednie, hogy eldobhassuk a régi mondást "Kenyeret és cirkuszt a népnek!" és a napi kávéjuk mellett ne a torgyánozás vagy a cigányozás tegye teljessé az életüket.

    Példa van erre is, az alternatíva elérhető, a saját sorsáról mindenki maga dönt.

  • finest

    őstag

    válasz Cs.Orsolya #95 üzenetére

    Ja, ugye a 2002-es választás volt az, amikor koraestig szignifikánsan vezetett a Fidesz, majd az MSZP pár óra alatt behozta és meg is verte? Mivel folyamatos feldolgozás alatt is közvetítették az eredményeket, még a TV grafikonján is szépen végig lehetett nézni foylamatában a dolgot. (Akkoriban azt mondták, h estére mozgósították a szavazóikat.) Tisztelettel legyen mondva, de aki tanult valaha statisztikát az tudja, h ilyen nem történik meg. Ennyiből engem meglepett, h akkor erre föl semmi nem történt jószerével. -Nem akarok ezzel kapcsolatban további vitát szítani, régen elévült a dolog. Rám nézve annyi hatása lett a dolognak, h azóta sem voltam szavazni, nem mintha 2002-ben elmentem volna, mert akkor sem volt már kire.

    Az oktatásos résszel én is egyetértek, Csongrád megyében is ez van. A megye mindenesetre kidolgozott egy esélyegyenlőségi tervezetet, politikai szinten is sláger ez a téma, de az iskolákban és a fejekben nem fér bele 4 éves ciklusokba a változtatás. Lehet, h el is késtek vele? Egyes megyei szak- és szakközépiskolákban egyébbként 12-29% a tanulók közt a hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű tanulók aránya. (Hogy értsétek ezek oylan gyerekek, akiket a jegyző minimum családi vagy szociális okoból védelem alá vont, rosszabb esetben már nem is a családjukkal élnek, hanem állami nevelésben részesülnek. Az arányokra tekintettel érdemes tudni, h az ilyen gyerekek aránya gimnáziumokban 0-2%.) Ezek a mutatók gondolom országosan is hasonlóak.

    Érdekes változás, h a "polgárháborús hangulat" a politikai szembenállásról az etnikai ellentétekre tevődött át. Szerintem valóban van egy csendes többség, de ez nem az, amiről az MSZP-SZDSZ beszél, akiket hétről-hétre újabb elitlistákkal személyesítenek meg a médiában, akik viszont igazán félnek a gárdától és a demokratikus jogaikkal visszaélő etnikumtól egyformán. Jelenleg ne mérzem úgy ,h rövid időn belül "polgárháborús helyzet" alakulhat ki, elsősorban azért, mert a Gárda önmagában nem kínál alternatívát a társadalmi problémákra, csak felületi kezelést. Ez most csak egy nagy szelep, ami levezet némi feszültséget, de lehet, h többet generál annál, amit elvezet.

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Cs.Orsolya #73 üzenetére

    Egyenlőség... a mostani rendszer minden, csak nem egyenlőség. Egyenlőség pedig nem elsősorban a szegény és gazdag között kell, hanem az ország rákfenéit okozó emberek körében. Büntessenek szigorúan, főleg az erőszakos bűnöket, és ne lehessen kibúvó, még romáknak se. Az önvédelmet tartsák tiszteletben, mert ma még az is gyakran megesik, hogy a kiraboltnak kell kártérítést fizetnie, ha a tolvajt lerúgja a saját lépcsőjén. A segélyekért kelljen valamit letenni az asztalra, és ez vonatkozzon a nem cigány családokra is.

    Vagy sajnálni kellene egyeseket, mert nem képesek ésszel fölérni azt, ami egy civilizált embernek már évszázadok óta egyértelmű? :| Ezt most rasszra való tekintet nélkül mondom, mert nem csak romák élősködnek a társadalmon, de mindenféle más nemzetiségű emberek is, beleértve a trógerebb magyarokat is. Ezek az emberek többsége már születésüktől egy olyan világban él, ahol meg kel felelni bizonyos elvárásoknak, akkor miért keresnek kibúvókat, miért nem értik meg, hogy nem egyedül vannak a világon? Ezt pedig már vagyoni helyzetre való tekintet nélkül is mondhatom... :( Általában külön kezelik a szegények dolgát a pénzesebbekétől, holott az ok szinte ugyanaz.

    Együttműködni addig nem lehet, míg az egyik fél nem akar. Márpedig ez a társadalmi, vagy inkább kulturális réteg nem akar. Mindegy, hogy valaki azért lop, mert megteheti, és még a képünkbe is röhög, vagy ha a másik megszedi magát, és minden pénzét csak öncélúan költi el, rossz esetben külföldön, mert az országnak utóbbi is legalább ennyi problémát okoz, és az oka is ugyanaz. Nincsen összetartás, nincsen kultúra, ami összefogná a népet.

    Az anyagi helyzet nem ok vagy magyarázat semmi rosszra. Mi itthon szegények vagyunk, és csak azért nem hasonló körülmények között éltünk régen is, mint a romániai cigánytelepek lakói, mert kitakarítottunk és rendben tartottuk, ahogy tőlünk tellett. A "házunk" nem volt 10 m2, és pozdorjalapokból és régi palákból volt összeszögelve. Mégsem volnék képes ok nélkül mások kárára tenni, és bizony vannak nagy terveim az országot illetően. Hálistennek az egyik eszköz, a számítógép és az internet főként édesanyámnak köszönhetően már megvan, mert a jövőre kell gondolni - még ha vannak is még napok, amikor nem eszem.

    A társadalmi "rendet", és főleg a nevelést alapjaiban kell megváltoztatni, mert ez így nem mehet tovább. A helyzet egyre csak romlik, és azok, akik szebb világot kívánnak, csak tehetetlenül nézik, hogy hullik a porba mindaz, amit őseink évezredek alatt építettek föl. A mi dolgunk az, hogy ha le is hullott, fölvegyük, és letörölgessük róla a mocskot.

    [ Szerkesztve ]

  • Ygg

    senior tag

    válasz troller #13 üzenetére

    :R
    Így igaz!
    Egyenlő bánásmódot, egyenlő mércét!

    Ellene vagyok minden diszkriminációnak, ha pozitív, ha negatív!

    Már nagyon utálatos, hogy sok csoport a negatív diszkrimináció vádjával kisírja, mit kisírja, kiköveteli a pozitívat!

    Ők rínak, hogy jaj, hogy bánnak velük, de hogy ők hogy bánnak másokkal? Nekik miért szabad?
    Ha nem így viselkednének, senki nem nézre egy másik csoportra sem ellenségesen, de előbb maguknak kell kezdeni az elfogadtatást.
    Na persze azért tenni kellene.

    A cigány akkor lesz roma, ha nem cigányéletet él, nem cigányul viselkedik.
    A cigány, bűnöző életet élő "fehéret" is elítélem, ha lehet, még jobban.
    A becsületesen dolgozó romát meg duplán értékelem, hogy képes erre a visszahúzó környezet ellenére is.

    S ez nem csak a romákra igaz.

  • commanDOS

    senior tag

    válasz finest #82 üzenetére

    Sz.tem pontosan az a negatív megkülönböztetés vagy nevezzük mostanában igen trendi kifejezéssel diszkriminácónak, netán rasszizmusnak, ha nem mondunk, nem mondhatunk ki bizonyos szavakat, amelyek bármilyen formában kapcsolatba hozhatók egy-egy népcsoporttal. Ezzel szinte már kifigurázzák az adott népcsoport jellegzetességeit vagy kultúráját. A kávéra nem mondhatom, hogy fekete kávé, ha ott egy afro amerikai (néger ugyebár...) vagy nem kínálhatom meg negróval.. :D Viszont ha teljesen normális módon kimondjuk, használjuk ezeket a köznapi szavakat, az csak azt igazolja, hogy rá se hederítünk más népcsoportok mindenféle dolgaira, hanem éljük a saját életünket, tehát nem sértjük meg őket. Nem tekintünk rájuk másképp, mivel minket sem sértenek ezek a szavak és egynjogúként kezelve őket, úgy gondoljuk (szerintem teljesen jogosan), hogy őket sem sérti, hisz egyformák vagyunk, emberek vagyunk. Én ezt így látom. Nem tudtam szebben megfogalmazni így hirtelenjében, de szerintem azért érthető.
    Van cigánykerék meg cigácspecsenye, és van cigánygyerek is, ezek köznapi szavak, amik többszéz éve élnek a magyar nyelvben, kitörölhetetlenül. Ne csináljunk már egy megszkott szóból egetrengető nagy bűnt, mert idiótaság, ostobaság.

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • nike_

    addikt

    válasz commanDOS #100 üzenetére

    Igen, ez az érdekes hogy például mondanám egy roma üzlettársnak hogy kérsz cigánypecsenyét? :D Akkor szerintem nem csinálna semmit, mondaná hogy kérek... Vagy mondanám egy roma oszt. társamnak, hogy csinálj már egy cigánykereket, nem sértődne meg, mert nem tudom máshogy mondani. :)

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Crystalheart #98 üzenetére

    Ezt a hosszabb távon gondolkozom, s ezért nincs pénzem enni állapotot nagyon jól ismerem... Sajnos ma is.

    Intermezzo:
    Amíg a pénz az isten, addig a pénz dönti el az egyenlőséget. Nézz csak ki a világba, mi folyik a hétköznapokban! Mindenki egy istentől retteg, és egy istennek hódol, ez pedig a PÉNZ. Ez alól nincs kivétel. Te is ettől teszed függővé az életedet és a boldogulásodat, és sokáig én is azt hittem, ha majd anyagilag kiegyensúlyozottá teszem az életemet, és esetleg ehhez még egy társat is találok, amolyan ketten nagyobb biztonságot tudunk teremteni egymásnak, akkor majd minden menni fog simán. Nem így lett. Se pénz, se társ. Különféle isteneknek hódolni, behódolni félelmet, bizonytalanságot, állandó külső ellenőrzéstől való rettegést hív életre. Ráadásul az isteneink egyre többet és többet akarnak, amíg be nem kebeleznek minket teljesen. Nem szabad, hogy ilyen hamis hatalomtól tegyük függővé azt, amit boldogságnak hívnak...

    Mit tartanál mondjuk megoldásnak, mit tegyen az, aki segélyt szeretne?

    Az erőszakos bűnöket tekintve milyen büntetést szabnál ki? Mik az igazi bűnök, és milyen ítéletet szabnál ki rájuk?

    Ezt komolyan kérdezem. Én csak egyre azt hallom, hogy súlyos bűnökért leültetnek embereket, majd jó magaviselet miatt egyre többet és többet engednek meg nekik. Ráadásul egy börtönben jobb ellátást kapnak, mint a kisnyugdíjasaink. Igaz, hogy az ott uralkodó farkastörvények még az állatokhoz sem méltó színvonalon működnek.

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz nike_ #102 üzenetére

    Naaaa, mint mondtam, ez nem a közszavakra vonatkozik, hanem ha valakinek a származására vonatkozóan használod azt a szót, hogy mondjuk "3 cigány kiskorú". Ezt nem írhatod le, nem állíthatod nyilatkozatban nyilvános fórumon. Pl. bejön egy srác, és meg kell vizsgálnom. Süt róla a származása, talán még ő is elmondja, hogy oláh cigány ősei vannak, én mégsem írhatom le a szakvéleményemben, hogy "145 cm magas, jól fejlett, atletikus, kissé elhanyagolt külsejű cigány fiú". Azt kell írnom helyette, hogy kreolos bőrű, sötét hajú, stb. Sokszor az a legjobb, ha ezt sem írom le. A "cigányozás" tiltását így értsétek, kérlek!

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz finest #97 üzenetére

    A közoktatásban uralkodó helyzet nem csak a gyerekek értelmi vagy szociális színvonala, a tanári kompetencia kérdésessége miatt, hanem az oktatási rend, a tananyagok, a követelmények abszurd mivolta miatt is egyszerűen szánalmas. A gyerekeknek olyasmiket próbálnak megtanítani, amelyekre a biológiai érettségük, a kognitív fejlődési ritmusuk miatt egyszerűen alkalmatlanok. Nem véletlenül küszködnek annyit a tanulással, amit a végén halálosan meggyűlölnek, vagy olyan mérhetetlenül szorongó tanulórobotokká válnak, hogy az szinte emberkínzás a szememben. ráadásul a most középiskolások szívják a leginkább azt, hogy az alapozó 8 évük alatt totális káosz uralkodott ezen a téren a tanrendben. Az utóbbi pár évben tapasztaltam, hogy olyan tankönyvek jönnek ki, amelyek közelebb állnak a gyerekek gondolkodási színvonalához, mint a régebbiek. Néha az az érzésem, hogy akik ilyesmikre vonatkozó döntréseket hoznak még életükben nem beszéltek egy gyerekkel sem, és olyanról, hogy fejlődéslélektan, még hírből sem hallottak. :(((

    A polgárháborús helyzet azért nem áll elő, mert az indulatok, az energiák el vannak terelve más pontokra. Pl. jön a népszavazás, aztán az olimpia. A választásokig még 2 év, és az MSZP kampányolása most megpróbál valami intellektuális álcába öltözni, de ugyanakkor az ehhez szükséges infokat nem adja meg. Nincs megfelelő tájékoztatás, pont azért, mert a a pontszerű változtatások globális hatását senki nem hajnaldó tényként elővetíteni. Ilyen ez, mint mikor hitelt szeretnék felvenni, és felteszek egy csomó olyan kérdés a saját 10 éves kalkulációimhoz, amikre egyetlen egy bróker sem tud választ adni. S mikor mondom nekik, hogy csináljanak már nekem egy excel táblát, amiben pillanatok alatt össze tudom hasonlítani a hitelkonstrukciókat. Nekem a számok beszélnek, nem az a hablty, amivel minél több pénzt akarnak kisajtolni belőlem a félrevezetésemmel.
    A politikusok hazudnak, ebből élnek. Félrevezetnek, féligazságokat mondanak, vagy a lényeget hallgatják el, mindazt, aminek a segítségével hosszú távú döntéseket hozhatunk. A pillanatnyi szükségleteinkkel manipulálnak, és apillanatnyi kínjainknak megfelelő porhintéssel próbálnak magukhoz csábítani. Szememben pont az okozott mérhetetlenül nagy csalódást, hogy azt hittem, ott fent szakemberek ülnek, akik magasabb szinten értenek a közgazdasághoz, a joghoz, a nemzetközi politikához, a világban uralkodó állapotokhoz, képben vannak a jelenlegi állapotokkal, ismerik a múltat, és képesek olyan döntéseket hozni., amelyek az adott szakterületeken előremutatóak. Ugyanakkor annyival tudnak többet nálam, hogy képesek az élet különböző területeit összehangolni. Én naiv fejjel azt hittem, erről szól egy ország vezetése, irányítása, és olyan emberek jutnak el oda, akik nálam ennyivel többet tudnak. De kiállnak a pódiumra, előadnak egy beszédet, és én azonnal látom, mikor hazudnak. Elárulják magukat 3 perc alatt. És én ennyivel többet tudok náluk: átlátok rajtuk. Akkor is, ha nem akarom. Hogy higgyek így bármelyiküknek is? Ha eleve megvezetéssel indítanak, hogyan higgyem azt, hogy a szaktudásukkal majd mégis csak az én érdekeimet fogják szolgálni? Sehogy.

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • commanDOS

    senior tag

    válasz Cs.Orsolya #105 üzenetére

    Egy feltétele van annak, h valaki bejusson a parlamanentbe: az elit tagja kell, hogy legyen.
    Semmi más, csak az elit jut be. És aki beveszi azt a maszlagot, hogy jobboldal meg baloldal, meg liberális, meg konzervatív, az eléggé naív. Mind ugyanaz a réteg, a felső tízezer, az elit, ugyannarra a rétegre, ugyanazokra az emberekre szavazunk minden negyedik évben a rendszerváltás óta. Különbség? ugyanmár, vicc, más a logójuk, hogy legalább tudd, hogy, aki osztja az észt a pódiumon az kicsoda...
    Nevetséges ez az egész. És emberek képesek ezen hajba kapni egymással, hisz ez a cél, a hátunk mögött meg röhögnek a markukban, hogy az idióták azon veszekednek, hogy a tolvajra vagy a rablóra szavazzanak, aki egy és ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Cs.Orsolya #103 üzenetére

    Pénzes téma: A pénz számomra nem cél, eszköz. Nem saját boldogságomat akarom rajta megvenni, de ha a társadalom fejlődéséért vagy legalábbis a lehetőségért és a tárgyi eszközökért cserébe ma pénzt kérnek, hát legyen, én felteszem rá az életem.

    Segély: A családi pótléktól tekintsünk el, a nagyobb gondot itt inkább az egyéb címen kikönyörgött segélyek jelentik. Ma ingyen osztják az ilyen segélyeket, bemegy sírni az illető az önkormányzatra a hat gyerekével, esetleg még a cipőt is leveszi róluk, kimennek a "szakemberek" megnézni az életkörülményeket, és persze, hogy putrit találnak. Mi pl nem kapunk semmi egyéb segélyt az anyaságin meg csp-on meg ilyen gyerek után rögtön járó dolgokon kívül, mert: nem lakunk elég lepusztult helyen. Pl. mert a lomtalanításról összeszedett neobarokk bútorokat nem tüzifának adtuk el, hanem használjuk, és mert az építési törmelék sem szanaszét hever az udvaron, ilyenek... A segélyezés ma ilyen alapon megy. Akik pedig kapják, azokat én nem gyakran látom dolgozni járni, max részegen ténferegni. Ergo az én véleményem, hogy bizony be kellene vezetni Magyarországon egy olyan rendszert, hogy az alap (pl csp) juttatásokon felüli segélyekért az állam által kijelölt munkát kelljen végezni, mondjuk közmunkát, amire amúgy sincs elég cég, így mástól sem veszik el a lehetőséget. Persze ha valaki felveti ennek lehetőségét is, már akkor is pampognak, hogy emberi jogok így, meg kényszermunka úgy. Pedig ez nem volna kényszermunka, lényegében az államnak kellene dolgozni, ha nincs munkája és segélyt kér. Persze ez ennél bonyolultabb és többrétűbb, de alapnak ez kellene szerintem.

    Büntetés: Ma egy sikkasztásért többet lehet ülni, mint egy gyilkosságért, pláne Magyarországon. Ez olyan anomália, hogy szó nincs rá. Az egyértelmű erőszakos cselekmények, rablások, verések, gyilkosságok büntetése nagyon enyhe. Akik ilyet követnek el, örüljenek, hogy annyi jogot kapnak az államtól, amennyit, mert egyébként cselekedetükkel - szerintem - már lemondtak róluk. És nem csak a büntetés idejére gondolok, de ami munkát ezalatt adnak nekik, az gyakran szinte nem is munka. Egyszerűen sokakat meg sem visel a börtön, sőt, még kapcsolatokat szereznek és kiszabadulva még durvább ember válik belőlük.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz commanDOS #106 üzenetére

    Ha elég jó reklámot tud valaki magának vagy a pártjának csinálni, annak mindenképp van esélye bekerülni a parlamentbe. Jó reklámot pedig sok pénzzel lehet...

    Az általad felvázolt probléma kiküszöbölésére, és hogy a kisebb pártoknak is legyen esélyük legalább megmutatni, mit tudnak, tehát erre volna orvosság talán az Alsóház újbóli felállítása, még ha kicsit korlátozott jogkörrel is. Most azonban a nép csak az eddigis Parlamentben tevékenykedő pártok működéséről tud valamit, csak azt látja, blikkje sincs arról, a kisebbek mit tehetnének. Az egyetlen esély a bekerülésre, hogy valamely nagyobb párttal koalícióba lép, ez így pedig nem jó.

    Népszavazárt bárki kezdeményezhet, ha nem alkotmányellenes. A fenti dolognak pedig csak egy jó reklám kellene, hogy a nép megszavazza.

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Crystalheart #108 üzenetére

    Az Alsóház felállítása szerintem is járható út lenne. Népszavazást pedig kezdeményezhetünk ebben a témában, mert emlékeim szerint nem vág az Alkotmányunkba.

    A pénteki HVG-ben olvastam egy olvasói levelet, hogy most már a magyar joggyakorlatban is annyira sok az anomália, a határidők elhúzódása, az olyan jogi döntések, amelyeknek nincs semmi tényszerű alapja, hogy hamarosan a teljes jogszféra kerül majd terítékre, és kipucolásra. Ugyanakkor, a jogászok kezében hatalmas vagyonok összpontosulnak, és míg a pénz tud diktálni jogi kérdésekben, addig nem tudom, hogyan mászunk ki ebből a patthelyzetből.

    Erről egy vicc jut eszembe:
    - Mi az, egy millió ügyvéd összeláncolva a tenger fenekén?
    - ???
    - Jó kezdet.

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • commanDOS

    senior tag

    válasz Crystalheart #108 üzenetére

    Én az egész kócerájt kisöpörném, kirugdosnám az összes naplopót a parlamentből.
    A velejéig romlottt és korrupt az egész. Egész egyszerűen nem tudsz kire szavazni.
    Elkeserítő az egész. Még azt is megkockáztatom, hogy jobban járnánk egy EU által kinevezett bábkormánnyal, lehet, hogy haladnánk valamire. Mert itt mindneki ismerőse mindenkinek, Nagyon komoly összefonódások vannak.

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz commanDOS #110 üzenetére

    Nos, azt hiszem, ez itt Európában nem egy járható út. Sajnos azzal már elkéstünk, hogy a kommunista rendszer hasznbélvezőitől elvegyük a választhatósági és szavazati jogot. :|

    Egyetlen kiutat látok, hogy valahonnan egy hazafi nagyon sok pénzt szed össze.

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Crystalheart #111 üzenetére

    Megadom a Cs.Orsolyát Támogató Nemzeti Öntudatvédelmi Alap számlaszámát, és ha jó sok pénz összegyűlt már, elindulok a választásokon.
    Bár, már megkaptam, hogy nem akarnának az én Mindenhatóságom alatt létezni. De majd mondom akkor, hogy be lehet zárkózni, meg el lehet innen menni is.
    Na, idézni már jól tudok? :P

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    Abban, hogy hol tart ez az ország mégis csak az a legtipikusabb és legfelháborítóbb , hogy...

    ...ennyit késik az Alien vs. Predator II. bemutatója az ősbemutatóhoz, és a világpremierhez képest!

    :o

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Cs.Orsolya #113 üzenetére

    "- A vádlottnak joga van, hogy a kivégzése előtt 3 nappal megválassza, hogyan végezzék ki.
    ...
    - A vádlottnak joga van ahhoz, hogy 5 embert megkérjen, hogy jelen legyen a kivégzésen.
    - ...Nem is ismerek 5 embert...."

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Lenry

    félisten

    válasz Cs.Orsolya #6 üzenetére

    elnézést, ne haragudj, h egy ilyen régi kérdéshez térek vissza, amit gondolom ki is beszéltetek, illetve megfogadtam, h ezen a fórumon nem politizálok, mert olyannal találkoznék ami nem tetszene de ezt nem hagyhatom szó nélkül...
    "A "cigány" szó használatát betiltották. Büntethető, ha valaki nyilvánosan kiejti, ezt használja nyilatkozataiban, vagy valakit ilyen szóval illet."

    mégis mi az h egy szó használatát bárki is megtiltja?

    a "cigány" egy népcsoport magyar neve... engem senki és semmi nem kötelezhet arra, h az ő nyelvükön nevezzem meg őket. egyetlen német sem kötelezhet arra, h ne mondjam rá h német, hanem deutsch-nak hívjam, vagy hogy az angolt csak british-nek nevezhessem...
    ezt a cigányok sem tehetik meg, h én kötelezően romának szólítsam őket, csak mert ők így hívják magukat (mellékesen a roma szó cigányul embert jelent, ergo aki nem cigány, az nem is ember?)

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Lenry #115 üzenetére

    Félreértés volt. Így értettem.

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Lenry

    félisten

    válasz Cs.Orsolya #116 üzenetére

    :R

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • gege71.hu

    addikt

    válasz Cs.Orsolya #6 üzenetére

    Mikor? Hol? Ki tiltottta be? Úgy tudom ez rájuk a hivatalos magyar szó és most ugyan nincs kéznél, de szerintem a Magyar nagylexikonban és/vagy a magyar értelmező kéziszótárban is ez szerepel.
    A roma a cigányok által előszeretettel használt "polkorrekt"nek vélt műszó. Cigyányul azt hiszem embert jelent. A politikailag korrekt kifejezés pedig szerintem egy kreténség. Eleve már azért is mert politikusok találták ki és mert ilyen nincs is.
    Az írás egyébként rendben vagyon, hogy ne az jöjjön le, hogy ilyen hülyeségen akadtam le :)

    mod1:
    ehh most látom Lenry is ezen akadt le lejjebb :D
    mod2:
    óó de bamba vagyok és a cikkíró válasza is ott vagyon utána...asszem megyek aludni :D

    [ Szerkesztve ]

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz gege71.hu #118 üzenetére

    Válasz.

    No problemo! Az egy hülye hozzászólás volt, ráadásul benne van az első 6-ban a cikk mellett. Kiakasztó, provokatív, és félrevezető. De legalább mindig up-olja a cikket! :D

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • gege71.hu

    addikt

    válasz Cs.Orsolya #119 üzenetére

    már láttam :D szórri...bambulás, benézés, beégés..evvan :)

  • gege71.hu

    addikt

    válasz Cs.Orsolya #119 üzenetére

    ez is egy szempont :)
    Viszont juteszembe... Ránéztem az pH adatlapodra :B .
    Ha nem vagyok vindisgréc, megkérdezhetem, hogy téged mi késztetett arra, hogy egy alapvetőn hardver/szoftver/IT profilú oldal fórumára regisztrálj, egyáltalán, hogy keveredtél erre az oldalra? Semmi alantaskodás..csak tényleg kíváncsi vagyok erre.:)
    gege

    [ Szerkesztve ]

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz gege71.hu #121 üzenetére

    Erről lassan külön topikot fogok nyitni....
    Holnap elmesélem. Most alvás.

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Vladi

    nagyúr

    válasz gege71.hu #121 üzenetére

    A kérdésben a válasz.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz gege71.hu #121 üzenetére

    A regisztrációnak hosszú a története, és már vagy kétszer le is írtam valahol. A Magamról-ban egészen biztosan.
    Megjelent a nyilatkozatommal anno tavaly nyár végén egy cikk. Egy mondatot kiemelt belőle Kalandor Olvtárs - az ő blogja végleg törölve lett saját maga által -, és ott név szerint lettem megemlítve a hozzászólásokban. Kerestem a cikket a gugliban, és erre ezt a fórumot, és az engem ért kritikát találtam meg helyette, mely utóbbi elég rossz fényben feltüntető volt. A cikk telefonos interjú révén született, tömörített volt, és az adott mondatot eléggé olyan szövegkörnyezetből emelték be a cikkbe is, amitől én is megszaladtam szemöldökileg, mikor olvastam. Nem tudtam, mit tegyek. Hagyjam-e a fenébe, vagy mégis szóljak valamit a saját érdekemben? "Fent vagyok egy internetes honlapon, mint szakember, de az első, amit lehoz rólam a gugli, az elég degradáló. Ez csak a hitelemet rontja, és így nem tudok majd szakmailag megfelelően helyt állni." Amikor pár nap múlva hasonló helyzet fogadott a guglis kereséskor, regisztráltam, és írtam egy-két privátot a hozzászólóknak, hogy ki vagyok, ez a cikk hogyan készült, és hogy nem akarok senkit kellemetlen helyzetbe hozni, de úgy éreztem, személyesen jobb tisztázni ezt is. Utána hónapokig nem is foglalkoztam a PH-val, Finest-tel privátoztunk párszor. Amúgy nem érdekelt sem a fórum, sem a blog írás, pedig Finest biztatott. Utána volt egy nehéz időszakom, és amikor már kezdtem szociabilisebb lenni, és volt egy nagyon kiakasztó napom, akkor született meg este az első beírás, a Hova tartunk, és mit tehetünk címmel.

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

  • Racecam

    MODERÁTOR

    A topicot a szerző kérésére zártam.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Aktív témák