Aktív témák

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Vakegérke #78 üzenetére

    Látod, nem érted, hogy az emberi farkastörvény nem állati farkastörvény. Egy szóval sem mondtam, hogy az erősebb zabál, a többi vár a sorára. Pont arról beszélek, hogy embernél nem így van. Nem is lehet így. De szükségleteink vannak. És az együttmőködés tud ebben változást hozni. Az együttműködéshez pedig közös nyelv kell, közös jelentéssel, közös érdekek együttes érvényesítésével.

    Nem bántottál meg, mert nem értettél meg, ezért nem is érhetsz egyet velem. Nem tudok közös nyelven beszélni Veled, és ez az én hibám is.

    Én egyetem mellett dolgoztam, és nagyon sokat küszködtem azért, hogy a kettőt együtt tudjam csinálni. Éveken át az egyik városban dolgoztam egyik nap, majd a másik városban bementem egyetemre a másik nap. Ingáztam, güriztem, lediplomáztam, és most is vagyonokat költök arra, hogy tanulhassak tovább, hogy azt csinálhassam, amit szeretek, és ahhoz jól értsek, esetleg jobban, mint az átlaga a szakmámban. Mindennek ára van, rajtad, múlik, milyen áldozatokat hozol meg a saját boldogságodért. Te döntesz róla. Ez a felelelősség igazából, hogy döntesz, és felvállalod mindazt, ami a döntéseddel jár...

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Aktív témák