Aktív témák

  • commanDOS

    senior tag

    válasz finest #82 üzenetére

    Sz.tem pontosan az a negatív megkülönböztetés vagy nevezzük mostanában igen trendi kifejezéssel diszkriminácónak, netán rasszizmusnak, ha nem mondunk, nem mondhatunk ki bizonyos szavakat, amelyek bármilyen formában kapcsolatba hozhatók egy-egy népcsoporttal. Ezzel szinte már kifigurázzák az adott népcsoport jellegzetességeit vagy kultúráját. A kávéra nem mondhatom, hogy fekete kávé, ha ott egy afro amerikai (néger ugyebár...) vagy nem kínálhatom meg negróval.. :D Viszont ha teljesen normális módon kimondjuk, használjuk ezeket a köznapi szavakat, az csak azt igazolja, hogy rá se hederítünk más népcsoportok mindenféle dolgaira, hanem éljük a saját életünket, tehát nem sértjük meg őket. Nem tekintünk rájuk másképp, mivel minket sem sértenek ezek a szavak és egynjogúként kezelve őket, úgy gondoljuk (szerintem teljesen jogosan), hogy őket sem sérti, hisz egyformák vagyunk, emberek vagyunk. Én ezt így látom. Nem tudtam szebben megfogalmazni így hirtelenjében, de szerintem azért érthető.
    Van cigánykerék meg cigácspecsenye, és van cigánygyerek is, ezek köznapi szavak, amik többszéz éve élnek a magyar nyelvben, kitörölhetetlenül. Ne csináljunk már egy megszkott szóból egetrengető nagy bűnt, mert idiótaság, ostobaság.

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Aktív témák