Keresés

Aktív témák

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz finest #94 üzenetére

    Húhúú! Na ez az, amit én nem tudtam volna így megírni. Itt tud ötvöződni mindaz, amit én tapasztalok, és vélek azzal, amit mondjuk Vakegérke, commanDOS, vagy még páran vallanak.

    Sajnos, a polgárháborús feeling nem túlzás.
    A 2002-es választások alatt Biztonságpolitikát hallgattam az egyetemen, és a választásokkor kialakult árokásásos, indulatoktól agyonterhelt közhangulatot elemztem pszichológiai szempontból a záródolgozatomban. Pont az volt a fő kérdés, hogy mi kellett volna még ahhoz, hogy kirobbanjon valami fegyveres összetűzés. Én 2 héttel elhúzódó kampányidőszakot mondtam. A tanárom, aki a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen tanít, és valami magas beosztású katona, azt mondta, hogy a saját belső elemzéseik szerint talán ennyi sem kellett volna. Mindenkinek erősen főtt a feje akkoriban.

    Iszonyú nagy a feszültség az egész országban. Én nem hiszek az összeesküvéselméletekben, viszont úgy vélem, akik hagyják, hogy a politikai döntéseikkel még nagyobb feszültséget generáljanak, azok vagy nagyon hülyék, vagy nagyon is tudják, mit akarnak, és a cél effektíve az, hogy a helyzet egy szikrára berobbanjon, és valódi összetűzések alakuljanak ki. A tavalyi állapotok is erre utalnak. De ez egy másik téma, ami engem személy szerint nagyon komolyan érint érzelmileg, mivel személyes érintettségem van a dologban, így erről nem beszélnék így nyiltan.

    A cikkben viszont nagyon jól leírja, hogy a tanyasi, falusi világban milyen helyzet áll fenn. Főleg a Jászságban, ahonnan a hozzánk bekerülő gyerekek java része való. Ezekkel a gyerekekkel én már képességfelmérő vizsgálatok révén is találkoztam, és több vidéki iskolában is voltam, ahol ilyen integrációs oktatással kísérleteznek. Iszonyú állapotok uralkodnak ezekben az iskolákban. Hatalmas szegénység van, és a tanári kompetencia is sokszor megkérdőjelezhető. A női tanárok egy része ráadásul meg is van félemlítve. Nem egy ilyen történetet hallottam, ami persze nem publikus. Minden esetre, az emberek el sem tudják képzelni, hogy milyen körülmények között próbálnak oktatást folytatni ezeken a helyeken. És arról sincs sok fogalma az embereknek, hogy a gyerekek milyen katasztrofális képesség-fejlettségi, és intellektuális fejlettségi szinten vannak. Elképesztően el vannak hanyagolva, és hidd el, itt származástól függetlenül beszélhetünk erről... :(((

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Aktív témák