Aktív témák

  • finest

    őstag

    válasz Cs.Orsolya #95 üzenetére

    Ja, ugye a 2002-es választás volt az, amikor koraestig szignifikánsan vezetett a Fidesz, majd az MSZP pár óra alatt behozta és meg is verte? Mivel folyamatos feldolgozás alatt is közvetítették az eredményeket, még a TV grafikonján is szépen végig lehetett nézni foylamatában a dolgot. (Akkoriban azt mondták, h estére mozgósították a szavazóikat.) Tisztelettel legyen mondva, de aki tanult valaha statisztikát az tudja, h ilyen nem történik meg. Ennyiből engem meglepett, h akkor erre föl semmi nem történt jószerével. -Nem akarok ezzel kapcsolatban további vitát szítani, régen elévült a dolog. Rám nézve annyi hatása lett a dolognak, h azóta sem voltam szavazni, nem mintha 2002-ben elmentem volna, mert akkor sem volt már kire.

    Az oktatásos résszel én is egyetértek, Csongrád megyében is ez van. A megye mindenesetre kidolgozott egy esélyegyenlőségi tervezetet, politikai szinten is sláger ez a téma, de az iskolákban és a fejekben nem fér bele 4 éves ciklusokba a változtatás. Lehet, h el is késtek vele? Egyes megyei szak- és szakközépiskolákban egyébbként 12-29% a tanulók közt a hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű tanulók aránya. (Hogy értsétek ezek oylan gyerekek, akiket a jegyző minimum családi vagy szociális okoból védelem alá vont, rosszabb esetben már nem is a családjukkal élnek, hanem állami nevelésben részesülnek. Az arányokra tekintettel érdemes tudni, h az ilyen gyerekek aránya gimnáziumokban 0-2%.) Ezek a mutatók gondolom országosan is hasonlóak.

    Érdekes változás, h a "polgárháborús hangulat" a politikai szembenállásról az etnikai ellentétekre tevődött át. Szerintem valóban van egy csendes többség, de ez nem az, amiről az MSZP-SZDSZ beszél, akiket hétről-hétre újabb elitlistákkal személyesítenek meg a médiában, akik viszont igazán félnek a gárdától és a demokratikus jogaikkal visszaélő etnikumtól egyformán. Jelenleg ne mérzem úgy ,h rövid időn belül "polgárháborús helyzet" alakulhat ki, elsősorban azért, mert a Gárda önmagában nem kínál alternatívát a társadalmi problémákra, csak felületi kezelést. Ez most csak egy nagy szelep, ami levezet némi feszültséget, de lehet, h többet generál annál, amit elvezet.

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

Aktív témák