Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz azbest #50 üzenetére

    Én pont fordítva vagyok. Kezdetben a YouTube-on is örültem, hogy vannak teljes filmek, aztán az lett a vége, hogy a harmadik userJS/Extension után (amivel fel akartam turbózni a playert) letöltöttem, aztán néztem Potplayerrel. Ott be tudok mindent állítani normálisan.

    És tegyük hozzá, hogy még a net is stabil, mert kb. havonta/kéthavonta van benne fél órás szünet. Ha még az is instabilabb lenne, még problémásabb lenne webfüggő szolgáltatásokkal bajlódni.

    Mobilon szintén. A letöltött eBookokkal nincs gond. Amikor fel akarok menni a netre megnézni valamit jönnek a bonyodalmak. Nincs WiFi. Van, de mindegyik WPA titkosított. Persze lehetne előfizetésem is, ami ezeket a bonyodalmakat lecsökkenti, de akkor még azt is fizessem, amikor nem használom ki igazán.

    Persze ettől még korrektnek tűnik, amiket felsoroltál. Bár nem tudom ezek miért ne működhetnének DRM nélkül. Mert ahogy te is elmondtad, azért használod, mert erre van igényed, nem azért, hogy suttyó módon kibányászd a cache-ből az mp3-akat és birtokold őket. Hozzáteszem, rosszabb minőségben, mint amilyen minőségben torrenten 2-3 kattintással elérhető a teljes album. (és ezt a kiadók is nagyon jól tudják, elvégre nem hülyék, csak annak játsszák magukat).

    A magukhoz láncolás pedig ugyancsak nem működik, mivel van több különböző konkurens szolgáltatás, ahol 90%-ban ugyanazok a tartalmak érhetők el, így bármikor dönthet úgy a user, hogy nem fizet elő többet és a másiknál fizet elő.

  • priti

    addikt

    válasz azbest #50 üzenetére

    "Sokkal kényelmesebb, mint az ilyen-olyan "

    Ez a lényeg.
    Kényelmes szolgáltotásokat kell csinálni fillérekért. Csak abból lehet kasza. Hiába tesznek mondjuk fizetőssé egy tyúbos videót, ha HD-ban akad a netszolgáltatásom miatt, vagy benyomnak elé egy reklámot.
    Benyomom a TV-t (persze nem, de ha benyomnám) legalább 10 perc reklám meg még 5 perc önreklám (ajánló) az negyed óra pihi minden műsor előtt. Ha 10 perc alatt lejön a torrentről a cucc egy 1,5GB-os BDrip-ben, ami egy FullHD TV-n simán jó (sőt jobb) nem fogok TV-re előfizetni két darab 20 éves filmért, mert a riportműsorok meg szintén elérhetően online, ingyen.
    Ha nem sokkal kényelmesebb a "lopásnál" akkor nincs jövője a szolgáltatásnak. A védelem mindig kényelmetlenebbé teszi a szolgáltatásokat. Ezt nem fogják fel.
    Nem akarják elfogadni, hogy semmivel nem lehet kényszeríteni fizetésre. Nekem kell akarni fizetni.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák