Új hozzászólás Aktív témák

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz AMDFan #521 üzenetére

    Csak ezzel a megoldással kétpolusú lett a zenei élet. Van szupersztár kategória, akiknek megvan a bevétel koncertből meg egyéb eladásokból (ez milyen szánalmas, eredeti cd-re fáj kiadni a pénzt, azt le lehet tölreni, de pólót meg bögrét venni kb ugyanaggyiért az menő)

    Meg van a lelkesedésből zenélő, aki csinálja egy darabig mert zenélni jó, de annyi bevétele nincs koncertből, ami a fennmaradásra elég ( a zenélés - már ha nem otthoni pc-s zenegururól van szó hanem hangszeres zenekarrol zenészekke - rohadt drága hobbi) tehát csinálja egy darabig lelkesedésből aztán abbahagyja mert meg is kéne élni valamiből. Egy középategóriás zenekar jegybevételből meg pólóból nem tud annyit keresni, hogy ne legyen anyagi ráfizetés csinálni. Egy ideig müködik, lelkesedésből. Tudom, csináltam majd 15 évig.

    (itt most Magyarországról beszéltem, külföldön megdöbbentően mások az anyagi lehetőségek közel noname előadóként is. Ott lehet koncertezésre alapozni, itthon nem)

    Egyébként vannak zenész barátaim, akik ugyan még nem ebből élnek, de próbálkoznak
    Tudják, hogy nem a CD eladásokból fognak pénzt szerezni, hanem a fellépésekből.

    Majd térjünk vissza erre pár év mulva. Lelkes próbálkozónak lenni könnyű. 5 év múlva is létezni nem hobbyból ráfizetéssel, az a nem könnyű.

Új hozzászólás Aktív témák