Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz D1Rect #1271 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy mivel te is megteszed, ezért más is megteheti. Idézek tőled: Csodálatosan érzékeltettem a különbséget, hogy a törvények nem azért vannak, hogy válogass. Erre mondtam, hogy te sem vagy kivétel, mellesleg szinte mindenki válogat (a többség nyilván nem tudatosan), mert megszeg valamilyen törvényt/jogszabályt olykor. Te sem vagy kivétel. Rossz a példa minden okból. Ha nem történik baleset is ártasz, mert félelmet keltesz a környezetedben, zavaró a hanghatás stb. És a legkevésbé sem releváns. Ha már valaki nagyon válogatna, akkor az azonos fajsúlyú dolgokat kell összevetni, és egy letöltéssel még egy tábla csoki bolti eltulajdonítása sem igazán összevethető, nem pedig egy olyan, amiért adott esetben éveket lehetne ülni (nem beszélve arról, ha még sikerül valakit/valakiket elgázolni is). De teljesen értelmetlen itt vitatkozni ezekről, jöhetne is ide az "arguing on the internet is like..." idézet, mert pont idevaló. Mindenkinek a saját erkölcsi normáira van bízva a témakör megítélése, a törvény természetesen szabályoz és ez mindenki számára betartandó, a "jogvédő" szervezetek meg védik az érdekeket, elsősorban természetesen a sajátjukat.

Új hozzászólás Aktív témák