Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szilchi

    őstag

    Olvasva az eredeti hírt,láttam,hogy volt ott egy másik is.Hogy egy győri srácot elkaptak a moziban,mert kamerával vette fel a filmet.Ott is írták,hogy 2-8 év büntetést szabhatnak ki rá.No comment:(:o.Ha kamerával mész a moziba és használod,akkor 2-8 év.Ha konyhakéssel és használod;],esetleg 1.5-3 év.Persze utóbbit csak képletesen kell értelmezni.Arra szolgált,hogy a bűncselekmények súlyossága és a rájuk szabott büntetés nem arános.Nem mintha ilyen gondolataim lennének:DDD

    Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

  • szilchi

    őstag

    válasz VladimirR #72 üzenetére

    Neked lehet baromság,de ez nagyon nem izgat engem..:(((.Ha konkrét példát szeretnél,tudnék említeni egy itt,a környékünkön történt gyilkosságról(konyhakéssel),amikor az elkövető kevesebbet kapott,mint amennyit elvileg lehet kapni maximálisan szerzői jogok sértéséért.

    Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

  • szilchi

    őstag

    válasz VladimirR #82 üzenetére

    Tudom,legalábbis sejtem,hogy nem volt még ilyen ítélet.De már ez a groteszk gondolat,hogy egy szintre emelik a szerzői jogok sértését és egy emberi élet kioltását a kiszabott/kiszabható büntetésekkel,az már kicsit durva.

    Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

  • szilchi

    őstag

    válasz VladimirR #115 üzenetére

    Elolvastam.Sejtettem,hogy nem lessz értelmes hsz.Eltaláltam.Csak elolvastad a hozzászólásomat,vagy meg is értetted??Mert sztem csak elolvastad.De fel nem fogtad,mit is akartam azzal mondani.

    ''ha valaki szeretne megvenni egy pc-s jatekot, megteremti a ravalot (ha masbol nem, abbol, amibol a sok10k erteku szamitogepere, meg a ~10k havidiju internethozzaferesere)''

    Hatalmas marhaság!!Miért??Egy példa:Munkatársam.Nős,két gyerek.Három műszakban dolgozik,kap havi 65K-t fizetésnek.Van egy régi 1.7-es Celeronos gépe,amit részletre vett,mert nem tudta kp-re megvenni.Pedig szeretett volna egy jobb gépet,és nem részletre.De ennyire futotta.De kellett neki a gép,a gyerekeinek is.Még most is az a gép van neki,kb. fél éve állt neki alkatrészekre gyüjteni,jövő hónapba elvileg vesz egy 2.4-es P4-et+512-es DDR-t+x videókártyát.Most mégis hol marad neki pénze,hogy még egy 12000 Ft-os játékra gyüjtsön pénzt??Internethozzáférése nincs,még mobiltelefonja sem.Mert nincs rá keret.El kell tartani a családot,a gyerekeknek kell a jobb gép tanuláshoz.De szeretnének játszani is.Először nem is akart warez programokat,mondta ő is,hogy majd megveszi.Bement a Tescoba(gondolta,ott olcsóbb lesz),meglátta az árakat és rájött,hogy őneki valszeg soha sem lesz jogtiszta programja.Elhiheted nekem,nem ő az egyetlen ebben az országban,aki ilyen helyzetü.És gondolom azt is sejted,hogy ezek az emberek,ha látnák azt a nagyon értelmes mondatodat,hogy reagálnának erre.Persze ilyenkor lehetne mondani,hogyha nincs pénz jogtiszta programokra,akkor ne vegyenek számítógépet.Hmm...akkor Magyarországon az emberek 20-30%-nak lenne kb. lövése a számítógéphez(nem muszáj szó szerint értelmezni).A legtöbb ember tisztában van vele,hogy a másolt programokkal való ügyködés törvényellenes.De nincs abban a gazdasági helyzetben,hogy ezen tudjon változtatni.De ezt persze nem megérteni kell,hanem személyesen átélni.Mert mást mond az ember kívüállóként és mást,ha ilyen helyzetben van.

    Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

  • szilchi

    őstag

    válasz VladimirR #134 üzenetére

    Áruld már el légyszivves,hogy hozzászólásaimban hol is minősítettelek hülyének.Vagy hogy hol sértegettelek..Most az,hogy a hozzászólásoddal nem értek egyet az nem egyenlő azzal,hogy hülyének nézlek vagy a személyedet minősíteném.Magas ló???Jól vagy??Mivel munkatársam,én is hasonló körülmények között dolgozok.Ami most van gépem,azt kb. 8-9 hónap alatt szedtem össze.Mert így jött ki a pénz.Szal ennyi erővel magamat is mondhattam volna.De direkt nem tettem,mert akkor meg jött volna a válaszod,hogy hagyjam már abba ezt az önsajnálkozást és inkább a passziánszt nyomjam mint a HL2-t.És miért mellébeszélés.Én nem fiktív példákkal akarom megmagyarázni (Pistike meg a kiállítás meg a 100 FT),hanem valós példákkal.A késelest azért hoztam elő,ha elolvastad és megértetted volna,hogy a szerzői jogok sértésére kiszabható legmagasabb büntetés és a gyilkosságért járó büntetés akár,nem feltétlenül muszály,de az általam felhozott példában egyenlő is lehet.És amiben az utánna következő hozzászólásban rá akartam világítani az ez:filecserélők nem gyilkosok.Ennyi.Amúgy ez a mondat a mottója egy németországi szervezetnek,amely a filecserélők védelmére jött létre.Céljuk az,hogy minden szolgáltató 5€-t fizet minden egyes előfizetője után jogdíjként havonta és ezáltal legálissá akarják tenni a P2P szervereket.De ha tévedek,és a filecserélők hasonló büntetést érdemelnek ''példastatuálás'' végett,ahogy a győri eset kapcsán megjegyezted,akkor én kérek elnézést.A munkatársamhoz visszatérve.Minek neki ilyen rendszer.Ismét nem figyeltél.Sztem te rá sem bagózol,mit írok.Csak írod a magadét,mert az a fasza.De elmondom.Ugye most 1.7-es Celeronja van.Ki lehet számolni kb.-ra,hogy ez mikor vehette,kb. 2 éve.És azóta ezt használja.Amit most fog venni,az megint kb. 2 évig fog a gépébe menni.Nincs internetje,hogy van kapcsolatban a filecserélőkkel??Gondolkozz!!Ha pl. a szomszédjának van és ő leszedi neki majd kiírja ,akkor már kapcsolatban van a filecserélő rendszerrel,nem?
    És minek neki a legujabb játék??Ezt én sem tudom.De ez van.A gyereke szeretne egy játékot és az apja megszerzi neki.Ő ilyen.A gyereke kér valamit,megteszi neki.Nem várja el tőle,hogy dolgozzon érte,pedig megtehetné.Ő ilyen a gyerekeihez.Ja és azért sejtettem a hozzászólásod tartalmát,mert elolvastam pár korábbi hozzászólásodat,amit pl. nekem írtál.Már az első hozzászólásomat baromságnak minősítetted.Akkor most ki is minősít kit???Ha te valakit fikázol a hozzászólása végett,mert az neked nem tetszik,ne csodálkozz,ha az illető nem mosollyal reagál.Hmm...nem emlékszem arra sem,hogy mondjuk ilyent is mondtam volna neked,hogy faszságokat írsz.Én képes vagyok tolerálni más ember véleményét,mégha nem is egyezik az enyémmel.Ezek szerint te nem.Végigolvasva a teljes topikot,rajtad kívül mindenki normálisan tud válaszolni a másik hozzászólásához.Csak te nem.Miért nem vagy erre képes??Lehet más sem ért egyet a hozzászólásommal,de senki nem írta,hogy ''húzz el a faszságaidal és ne zaklas engem vele''.Ilyent csak te írtál.Ki vagy te egyáltalán,hogy jogot formálsz magadnak lenézni és elküldeni az embert???Ha a fórum alapelveibe ütköző dolgokkal lenne tele a hozzászólásom,akkor rendben is lenne.Sőt,még én kérnék elnézést,hogy nem gondoltam meg,mit írtam.De sztem csak a saját nézeteimet írtam le.Ahhoz meg sztem jogom van.De ígérem,ebben a topikban nem zaklatlak többet a ''faszságaimmal'',mert a magasfoku intoleranciád magas vérnyomást eredményez nálam.Elmondtam a véleményem.Az itt írók 99% szó nélkül tolerálta,bár lehet ő sem értett egyet vele vagy lehet nem is tetszett neki,amit írtam.És mégsem állt neki egyik sem sértegetni.

    Téma részemről lezárva.Annyit megtehetsz,hogy tartod az ígéreted és nem reagálsz erre.Folytsd magadba a további sértegetéseket és minősítéseket irántam.



    Anaqer:Nem azt írtam,hogy jogosan használnak emberek ilyen programokat.Mert nem az és nem is lesz az sosem.Hanem hogy más megoldása nincs a legtöbb embernek,mégha szeretné is.És például szerintem a programok nem ''indokolatlanul drágák'' hanem egyszerüen csak ''drágák''.Tisztában vagyok vele,hogy mennyi munka van egy játék elkészülésével.Ezért is nem ordítozok,hogy 150Ft-os Doom3-at szeretnék.Ha lenne pénzem rá,én megvenném a játékokat.De nincs.Lehet sok ember akkor sem venné(veszi) meg,ha módja lenne rá.A részlegvezetőnk havi 160-180K-t keres.Neki még lenne is rá pénze,mert családja sincs.De mégis warezol.Pedig nem lenne muszáj neki.

    Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

Új hozzászólás Aktív témák