Új hozzászólás Aktív témák

  • szilchi

    őstag

    válasz VladimirR #115 üzenetére

    Elolvastam.Sejtettem,hogy nem lessz értelmes hsz.Eltaláltam.Csak elolvastad a hozzászólásomat,vagy meg is értetted??Mert sztem csak elolvastad.De fel nem fogtad,mit is akartam azzal mondani.

    ''ha valaki szeretne megvenni egy pc-s jatekot, megteremti a ravalot (ha masbol nem, abbol, amibol a sok10k erteku szamitogepere, meg a ~10k havidiju internethozzaferesere)''

    Hatalmas marhaság!!Miért??Egy példa:Munkatársam.Nős,két gyerek.Három műszakban dolgozik,kap havi 65K-t fizetésnek.Van egy régi 1.7-es Celeronos gépe,amit részletre vett,mert nem tudta kp-re megvenni.Pedig szeretett volna egy jobb gépet,és nem részletre.De ennyire futotta.De kellett neki a gép,a gyerekeinek is.Még most is az a gép van neki,kb. fél éve állt neki alkatrészekre gyüjteni,jövő hónapba elvileg vesz egy 2.4-es P4-et+512-es DDR-t+x videókártyát.Most mégis hol marad neki pénze,hogy még egy 12000 Ft-os játékra gyüjtsön pénzt??Internethozzáférése nincs,még mobiltelefonja sem.Mert nincs rá keret.El kell tartani a családot,a gyerekeknek kell a jobb gép tanuláshoz.De szeretnének játszani is.Először nem is akart warez programokat,mondta ő is,hogy majd megveszi.Bement a Tescoba(gondolta,ott olcsóbb lesz),meglátta az árakat és rájött,hogy őneki valszeg soha sem lesz jogtiszta programja.Elhiheted nekem,nem ő az egyetlen ebben az országban,aki ilyen helyzetü.És gondolom azt is sejted,hogy ezek az emberek,ha látnák azt a nagyon értelmes mondatodat,hogy reagálnának erre.Persze ilyenkor lehetne mondani,hogyha nincs pénz jogtiszta programokra,akkor ne vegyenek számítógépet.Hmm...akkor Magyarországon az emberek 20-30%-nak lenne kb. lövése a számítógéphez(nem muszáj szó szerint értelmezni).A legtöbb ember tisztában van vele,hogy a másolt programokkal való ügyködés törvényellenes.De nincs abban a gazdasági helyzetben,hogy ezen tudjon változtatni.De ezt persze nem megérteni kell,hanem személyesen átélni.Mert mást mond az ember kívüállóként és mást,ha ilyen helyzetben van.

    Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

Új hozzászólás Aktív témák