Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz dabadab #3 üzenetére

    így van, azt sem értem. tényleg jó lenne, ha az it.news szerkesztői előkapnának egy illetékes elvtársat és egy rövidke interjú keretében megkérdeznék tőle, hogy mégis miért???

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz dabadab #11 üzenetére

    Nem értem én se, mitől kell drágábbnak lenni egy netes értékesítésnek, mint az igen költséges matricás forgalmazásnak. Tudtommal a benzinkutak jutalékot kapnak, a matrica előállítási költsége legalább 100 Ft, az elosztása/adminisztrációja meg még legalább ennyi.

    Tehát: a netes ''matrica'' önköltsége biztos hogy olcsóbb a ''hagyományosnál''.

    Tovább: az egyszerű autós (pl én) megelégedne egy elektronikus számlával is, amit a rendszer gyakorlatilag automatikusan generálhatna az adott tranzakcióra, így még olcsóbbá tehető az egész folyamat (semmi postaköltség!)

    Gondolom ott a probléma (gyanítom), hogy az ÁAK ZRT nem ad jutalékot a szolgáltatóknak, így viszont tisztességtelen számomra az ''üzlet''.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • éééén

    csendes tag

    válasz dabadab #11 üzenetére

    Senki nem kötelez arra, hogy használd a szolgáltatást mint ahogy írtad megveheted, tehát nem kötelező. Ha megveszed és ilyen módon veszed meg akkor meg fizesdk ki az ezzel járó költségeket.

    1. Te honnan tudod, hogy mennyire költséges ez a csatorna.
    2. Te honnan tudod, hogy jóval alacsonyabb költséggel működik ez a csatorna.

    A matrica legyártása állami finanszirozás keretében működik, tehát a te és az én pénzemen.Mint ahogy az autópályák is a te és az én pénzemen épültek.
    Ennek a rendszernek a fejlesztését, üzemeltetését, karbantartását viszont nem a magyar állam finanszírozza , tehát nem a te és az én pénzemből jött létre.
    Egyik mondatodban azt írod, hogy nem érdekel a fejlesztők nyűge mint állampolgárt aki állami szolgáltatást veszel igénybe. Na itt vagy tévedésbe. Az állami szolgáltatásért te egy fillérrel nem fizetsz többet, mint ha benzinkúton vennéd meg a matricát. Azért fizetsz+ 100 Ft-ot, hogy ezt az állami szolgáltatást a fejlesztők jóvoltából és pénzéből igénybe veheted az interneten, otthonról, kényelmesen.
    De még egyszer mondom NEM KÖTELEZŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    És hogy mi a halál rózsaszíncsíkos faszáról beszélek?????????
    Én olyat nem szoktam, sőt ilyen kifejezéseket sem használok!!!!!!!
    Mindösszesen arról van szó, hogy ez a terjesztési forma nem az ÁAK költségén történik, ha így lenne érthető lenne a felháborodásod. DE nem így van!!!! Illetve nem ugyanaz az áru drágább hanem ugyanazon áru forgalmazásával járó költségekért kell még pluszban fizetni. Ezek a súlyos fogalom zavarok eredményezik az ilyen hangvételű leveleket.

  • lével

    csendes tag

    válasz dabadab #15 üzenetére

    Megy az kiscsillag 38 éves vagyok fősulit végeztem, tanultam egy pár évig ahhoz, hogy menjen.
    Nem tudom melyik mondatom hangvétele utal zaklatottságra.
    Még csak felháborodva sem vagyok egyszerűen próbálok ész érveket bevetni, és nem vettem személyes támadásnak.
    Az utólsó mondatod pedig egyszerűen hozzá nemértést tükröz, ha szerinted ez a dolog egyszerűen egy website működtetéséről szól.

    Egyébként engedd meg, hogy kijavítsalak, ha az ÁAK lenne a topik témája talán nem is kapcsolódom bele. A topik a plussz 100 Ft-ra van kiélezve ami pedig nem az ÁAK pénztárát ''gazdagítja'', ezért szóltam hozzá a topichoz.
    ÁAK: Matricát gyárt és terít és még mit tudom én mit csinál a mi költségünkön.Illetve az e mögött álló humán erőforrás szintén a mi pénzünkből kerül kifizetésre, az enyémből biztosan mivel adófizető vagyok.
    PPO: + 100 Ft díj ellenében kifejlesztett egy sok-sok millióba kerülő rendszert, működteti, felügyeli, apparátust biztosít mőgé de nem az én pénzemből és nem a tiedből illetve nem azokéból akiknek fáj ez a száz forint. Bár bocs az enyémből igen , mivel én kifizetem a százast.

    És minekután nem szeretek szellemi párbalyt vívni fegyvertelennel ezért részemről a vitát lezártnak tekinteném.

    Balesetmentes autópályamatricás jó utat mindenkinek.

  • vizslakutya

    senior tag

    válasz dabadab #27 üzenetére

    A kereskedő és a szolgáltató az nem ugyanaz.
    Ha a könyvet megrendeled azt a kereskedőnél teszed,itt pedig egy szolgáltatást veszel igénybe.
    A könyv az a tulajdonodban marad,míg a pályát csak bizonyos ideig veheted igénybe,tehát fizetsz a szolgáltatásért.
    Az alapkérdésben tér el a véleményünk,ezt a szolgáltatást nem az Állam ill annak valamelyik egysége biztosítja,hanem egy Magáncég.Logikus,hogy mindezt haszon reményében teszi.Ezért kér egy kis pénzt.
    Egyáltalán mi a problémátok a dologgal?Így működik a piac.
    Amit tik szeretnétek ,az ellentmond a piacgazdaságnak.
    Ez egy szolgáltatás amit aki igénybe vesz az fizesse meg.
    Ahol lakom lehet mobillal parkolást fizetni.Rendszeresen azt veszem igénybe,mert nincs kedvem elmenni jegyet venni,tépegetni,meg figyelni,hogy le ne járjon.Kerül két SMS be és a részemről le van tudva.Egyszer sem gondoltam arra,hogy ez milyen disznóság,hogy két SMS be kerül +ként a dolog.
    Sőt örülök neki,hogy így is lehet,mert amióta ez működik egyszer sem büntiztek meg az ellenőrök.Mivel sokszor nem végzek addigra mire letelik az időm.Így nincs gond mert dobok egy újabb SMS t,és újra indul a vekker.Ja,hogy ez pénzbe kerül?Ilyen az élet.

    >vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

  • vizslakutya

    senior tag

    válasz dabadab #29 üzenetére

    Nem PPO s,hanem T-mobilos.

    A benzinkút is magáncég csak ők akkor kezdték az árúsítást amikor indult a rendszer.
    Természetes,hogy egy új szereplőnek nem mindig biztosítják azokat a feltételeket amiket a régieknek igen.A kibocsátó szíve joga eldönteni,hogy kinek milyen jutalékért engedi árulni.Nyilván a kutak alacsonyabb áron kapják meg és a különbség a hasznuk.Azt azért gondolom észrevetted,hogy nem mindegyik kúthálózat árulja a matricát.Tehát ott sem voltak egyenlőek a feltételek és volt amelyiknek nem érte meg vele foglalkozni.

    >vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

  • vizslakutya

    senior tag

    válasz dabadab #31 üzenetére

    Bocsi,de az állam az csak 40 % ban van benne ,tehát kissebbségi tulajdonos.
    Most szándékozik megvásárolni a fenmaradó 60 % kot.

    >vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

Új hozzászólás Aktív témák