Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz éééén #8 üzenetére

    Ez mind szép és jó. De egyrészt azt azért vegyük figyelembe, hogy itt a normál matrica terjesztésével kapcsolatos költségek viszont nincsenek - gondolok itt legeslegelső sorban magának a matrica legyártásának a költségére, de mondhatnám a terjesztést. logisztikát stb. Tehát ezen költségek eltünése fedezhetné az sms-es ill. internetes vásárlás rendszerének fejlesztését. (egyébként milyen postázásról beszélsz internetes ill. sms úton történő autópályamatrica vásárlás kapcsán?)

    Másrészt viszont engem, mint ügyfelet nem igazán hat meg, hogy mennyibe került az internetes rendszer kifejlesztése (amin egyébként gondolom jópáran púpusra tömték a zsebüket), egyszerüen egy olyan csatorna kiépítéséről van szó ami hosszú távon a másik fél zsebét gazdagítja felháborító, hogy ennek költségét is rajtam akarják leverni.

    Érdekes módon a világ normálisabbik felén az internetes vásárlás pont azért csábító, mert olcsóbban lehet hozzájutni az adott termékhez. Nálunk nem. Ezért jogosak a felháborodások.

    Feel Good Inc.

  • dabadab

    titán

    válasz éééén #10 üzenetére

    Engem, mint allampolgart, aki allami szolgaltatast vesz igenybe, hadd ne erdekeljen a fejlesztok nyuge.
    Biztos rendkivul bonyolult belatnod es megertened, de azert megprobalom elmagyarazni:
    1. megvehetem X termeket Y aron egy alapvetoen koltseges terjesztesi csatornan keresztul
    2. megvehetem ugyanazt az X termeket Y+100 aron egy joval alacsonyabb koltsegekkel mukodo csatornan at

    Ha szerinted ez normalis es ez igy jol van, akkor kerlek probald megindokolni, hogy miert.

    ''Viszont ez jellemző a magyar emberre: Ingyen akar mindent, de legyen kiszolgálva.''

    Mi a halal rozsaszin csikos faszarol beszelsz? Nem arrol van szo, hogy ingyen legyunk kiszolgalva, mindossze arrol van szo, hogy nem ertjuk, hogy az alacsonyabb koltsegu terjesztes vegen miert lesz megis dragabb ugyanaz az aru.

    [Szerkesztve]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz éééén #13 üzenetére

    Latom, nem nagyon megy a szovegertes.
    Engem tovabbra sem erdekel az, hogy az eladasi lancban hol akad el a dolog, a lenyeg az, hogy vegeredmenyben kitolas esete forog fenn.
    Ahogy azt a nemileg zaklatott hangvetelu hozzaszolasodbol kiveszem, jelen esetben az AAK nyulja le a penzt - amivel teljesen osszecseng az, hogy itt a topikban orajuk panaszkodnak.
    Azt mondjuk nem ertem, hogy miert vagy felhaborodva, probalj meg egy kicsit lenyugodni, teged nem akart itt senki sem bantani.
    (Azt meg ugye te sem gondolod komolyan, hogy olcsobb legyartani a matricakat, azokat kiszallitani, raktarozni, nyilvantartani, minden benzinkutra plusz kutyuket adni, az egesz informatikai hatteret kiepiteni es mukodtetni, mint egyetlen website-ot mukodtetni?)

    DRM is theft

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz éééén #13 üzenetére

    Azt értsd meg, hogy engem, mint vásárlót nem érdekel (nem is kell, hogy tudjak róla), hogy a különböző három (vagy több) betüs mozaikszavakból álló szervezetek az állam és még ki tudja kin keresztül megy át a dolog, egy a lényeg, vagy bemegyek a benzinkútra (tekintsünk el az általad hangoztatott példától, az esetlek többségében egész gördülékenyen megy a matrica vásárlás) kapok egy számlát (!) és kapok egy matricát (!) X forintért. Vagy felmegyek a netre és kérek egy virtuális autópálya matricát X+100 forintért.
    És itt nem a SZÁZ forintról van szó, mert azt gondolom, hogy ez már nem oszt nem szoroz, hanem egyszerüen az ELV.

    Feel Good Inc.

Új hozzászólás Aktív témák