Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • éééén

    csendes tag

    válasz luciferc #1 üzenetére

    Szia.
    Megpróbálok segíteni.

    1. Az internetes alapú pályamatrica nem az ÁAK (szerinted állami szirszar cég) fejlesztése.
    2.Hamár megszólítottad őket (PPO) az Ő fejlesztésük, és súlyos milliók árán sikerült ezt megoldani.
    3. Pontosan ez indokolja, hogy drágább legyen.
    4.A plussz költségekről.: Apparátus aki 0-24 óráig felügyeli a rendszert.Ügyfélszolgálati iroda fentartása, egyébb technikai eszközök biztosítása, számlázás biztosítása, postázás stb.
    5. Mobiltelefont valóban felár nélkül lehet az interneten feltölteni de nem állami cég a partner. (szerintem érted)

    És végezetül pár gondolat: Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hol vásárolja meg a matricát. Én ezt az interneten teszem, és bízom benne, hogy hamarosan a heti és a havi matricákat is megvehetem itt.
    Nekem maximálisan megér 100 Ft ot , hogy nem kell a benzinkúton sorbaállnom, ahol a flegma személyzet tempójától függően kapom meg a vásárolt dolgokat köztük a matricát is.Senkinek nem kötelező ezt a szolgáltatást igénybe venni . Ha mégis akkor meg perkálja le azt a százast, amiből ha a fenti felsorolást megnézed szerintem nem is marad.(tudod te hogy a magyar királyi posta mennyiért visz ki egy levelet belföldre? és ez csak egy költség) Lehet vitatkozni, de ismered a mondást: Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen.
    Üdv:éééén :R

    [Szerkesztve]

  • éééén

    csendes tag

    válasz Pompi #9 üzenetére

    Ott vagy óriási tévedésbe, miszerint azt gondolod, hogy az internetes portált az ÁAK működteti!!!! Nem így van. Mi közük van a fejlesztőknek ahhoz, hogy mennyibe kerül a matrica legyártása. Terjesztés költsége??? Te nagy tévedésben vagy. Majd gondolod, hogy egy állami cég teret enged a viszonteladóinak a pénzkeresésre? Logisztika??? Ugyan már. Akarsz matricát árusítani minimális haszonnal? Old meg a logisztikáját. Az összes benzinkút franchise rendszerben működik és a logisztikai rész az üzemeltetők dolga és nem az ÁAK-é. A postázással kapcsolatban pedig csak annyit, hogy fogalmam sincs az sms matrica vásárlás kapcsán felmerülő költségekről, mivel egyszer vettem ilyen módon matricát azok után, hogy 2 db sms díj+ 100 Ft felár mellett csak az m-comm egyenleggel /tehát előfizetéses/ rendelkező telefon esetében van rá lehetőség. Interneten viszont csak egy bankártya szükséges/az sem árt ha van rajta pénz/, kitöltöm az adatokat és már közlekedhetek is az autópályán. És, hogy ebben az esetben milyen postaköltségről beszélek? Kértem a vásárlásról számlát, és 3 nap múlva az álltalam megadott számlázási címre kiküldték a számlát, boritékban, 2 színnel kinyomtatva és lepecsételve. Na most a magyar királyi posta potom 52!!!!! Ft ért kézbesítette ki ezt a levelet, ad hozzá a boriték árát, a levélpapír árát, a festékpatron árát. Na most kérdezd meg, hogy milyen postaköltségről beszélek.És ezeket a költségeket nem én fizettem.
    Egyszerűen fordítsuk meg a dolgokat. Ahelyett, hogy örülnétek ennek a lehetőségnek, megy a vérszívás. Úgy vettem matricát, hogy a seggemet nem kellett felemelnem, nem kellett végigállnom egy sort valamelyik benzinkútnál, nem kellett perceket várnom, hogy az eladó kisasszony a méteres hosszú karvaly műkörmeivel begépelje a számlázási adatokat amit persze elsőre elront és kezdheti előről az egészet, és ha még tankolok is vagy vásárolok valamit és már tele van a tököm az egésszel és nem figyelek oda még pár száz forintal át is ver.

    Ne hasson meg a fejlesztés költsége, nekem sem okoz álmatlan éjszakákat.
    Viszont ez jellemző a magyar emberre: Ingyen akar mindent, de legyen kiszolgálva.
    Lehet pro és kontra vitatkozni erről a dologról. Ha te így fel vagy háborodva ne használd. Vegyél matricát a benzinkúton, ragaszgasd a szélvédődet és jó utat a továbbiakban.

  • éééén

    csendes tag

    válasz dabadab #11 üzenetére

    Senki nem kötelez arra, hogy használd a szolgáltatást mint ahogy írtad megveheted, tehát nem kötelező. Ha megveszed és ilyen módon veszed meg akkor meg fizesdk ki az ezzel járó költségeket.

    1. Te honnan tudod, hogy mennyire költséges ez a csatorna.
    2. Te honnan tudod, hogy jóval alacsonyabb költséggel működik ez a csatorna.

    A matrica legyártása állami finanszirozás keretében működik, tehát a te és az én pénzemen.Mint ahogy az autópályák is a te és az én pénzemen épültek.
    Ennek a rendszernek a fejlesztését, üzemeltetését, karbantartását viszont nem a magyar állam finanszírozza , tehát nem a te és az én pénzemből jött létre.
    Egyik mondatodban azt írod, hogy nem érdekel a fejlesztők nyűge mint állampolgárt aki állami szolgáltatást veszel igénybe. Na itt vagy tévedésbe. Az állami szolgáltatásért te egy fillérrel nem fizetsz többet, mint ha benzinkúton vennéd meg a matricát. Azért fizetsz+ 100 Ft-ot, hogy ezt az állami szolgáltatást a fejlesztők jóvoltából és pénzéből igénybe veheted az interneten, otthonról, kényelmesen.
    De még egyszer mondom NEM KÖTELEZŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    És hogy mi a halál rózsaszíncsíkos faszáról beszélek?????????
    Én olyat nem szoktam, sőt ilyen kifejezéseket sem használok!!!!!!!
    Mindösszesen arról van szó, hogy ez a terjesztési forma nem az ÁAK költségén történik, ha így lenne érthető lenne a felháborodásod. DE nem így van!!!! Illetve nem ugyanaz az áru drágább hanem ugyanazon áru forgalmazásával járó költségekért kell még pluszban fizetni. Ezek a súlyos fogalom zavarok eredményezik az ilyen hangvételű leveleket.

Új hozzászólás Aktív témák