Keresés

Aktív témák

  • bartoki

    csendes tag

    válasz dabadab #26 üzenetére

    Az FFII szerint így ment a szavazás: [L]http://kwiki.ffii.org/?Cons040518En[/L]

    Az IHM sajtóközleménye szerint ''A minősített többséggel megszavazott új szöveg leszűkítette a szabadalmaztatható találmányok körét, kivéve abból a számítógépes programokat, a forráskódokat és tárgykódokat. A döntés értelmében kizárólag olyan esetben lehetséges a szoftverek szabadalmaztathatósága, ha azok valamilyen berendezéshez köthetőek.''

    Ez a kettő nagyon erősen ellentétes egymással. Mert a német módosító javaslat valóban kb. úgy szólt mint amit az IHM kommunikált, csak éppen ez nem lett elfogadva. :)

    Egyébként én egy kicsit a nem-SW szabadalmakat is vitatnám, de egyelőre úgy érzem, hogy az egész szabadalmas direktíva úgy jó ahogy az Európai Parlament tavaly nyáron elfogadta. (ffii.org-on lehet erről tájékozódni).

    Hűtőmágnes: ehhe-ehe, tudtam én hogy jó ez, nekem is volt. :)
    Eclipse: ditto :)

  • up

    senior tag

    válasz dabadab #26 üzenetére

    2b. A technical contribution means a contribution to the state of the
    art in a field of technology which is *new and* not obvious to a person
    skilled in the art. The technical contribution shall be assessed by
    consideration of the difference between the state of the art and the
    scope of the patent claim considered as a whole, which must comprise
    technical features, irrespective of whether these are accompanied by
    non-technical features, *whereby the technical features must
    predominate. The use of natural forces to control physical effects
    beyond the digital representation of information belongs to a technical
    field. The mere processing, handling, and presentation of information do
    not belong to a technical field, even where technical devices are
    employed for such purposes*.


    Ez volt, ha jól tudom, a német fél módosítási indítványának legfontosabb része. Az indítványt ''elfogadták'', de úgy, hogy a dőlt betűs részt (magyarul a lényeget) kiszedték a tervezetből. Az zárta volna ki az információfeldolgozás stb témakörét, tehát gyakorlatilag a szoftverekre vonatkozó szabadalmakat. Így úgy tűnik, mintha engedtek volna a módosító javaslatnak, közben a megszavazott változaton már jó ügyvédsereggel és pénzzel akármit át lehet nyomni.

    Igaz, hogy az EP elutasította tavaly, de most már minősített többség kell, amit nehezebb lesz összeszedni... :(((

Aktív témák