Aktív témák

  • up

    senior tag

    Az lehet, hogy ''Magyarország'' érdekeivel egyezik a döntés, de az értelmes emberekével nem. Lófasz! Nem kéne a pr dumát nyomni egyenesen a minisztériumtól! A szabadalmakból még bajok lesznek, ha nem sikerül az egészet visszadobni az EP-nek.

    Kicsit talán elragadtattam magam, de a nyilatkozat gyakorlatilag jónak tüntet fel egy piszok rossz döntést. Vessétek össze a nemrég köpött ''az IHM elvből ellenzi a szoftverszabadalmakat'' nyilatkozattal.

    [Szerkesztve]

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    Megbeszélnénk a probléma lényegét?
    Mert hogy érdekütközések vannak, az látszik.
    Én egy közleményt hoztam le a hírek között, ez az IHM álláspontja.

    A következő mélt kaptam a hírrel kapcsolatban:

    ''Miszter, én értem hogy a sajtótájékoztatón ezt mondta a minisztérium, de
    ez sajnos nem igaz.
    A SW szabadalmak ellen lobbizók azt mondják, hogy éppen az ellenkezõje az
    igaz, csak a szabadalmi lobbi a média segítségével akarja elsimítani hogy
    valójában éppen a SW szabadalmak mellett szavazott a Tanács.''
    Itt olvasható errõl bõvebben:

    [L]http://kwiki.ffii.org/index.cgi?SwpatcninoEn[/L]


    E.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • up

    senior tag

    válasz KEndre #2 üzenetére

    Végül is igazad van, ott van, hogy IHM, meg minden. Nem a te hibád.

    Ettől viszont még nem lesz igaz, hogy ez a mi érdekünk. A témát szerintem kár lenne végigragozni, ezt már nagyon sok helyen megtették. (pl www.hup.hu, www.linux.hu, ilyen-olyan levlisták, nem vagyok szagértő a dologban :)

    Viszont a döntés hátteréről, várható hatásokról, hogy kinek is jó ez igazán, meg hogy mitől volt Németország pálfordulása... nos, ez szerintem megérne egy színvonalas cikket. Csak hogy a propaganda mellett valami mást is lásson az egyszeri, akár Indexről idetévedő ember, akinek ez zöld, és víz és kenyér nélkül benyeli. Mert komoly médiumon még nem jelent meg ellenvélemény, legalábbis tudtommal.

    Biztos nem véletlenül.

  • up

    senior tag

    válasz up #3 üzenetére

    [L]http://hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=6051&mode=nested[/L] itt van vagy 120 hozzászólás a témában.

  • bartoki

    csendes tag

    válasz KEndre #2 üzenetére

    A http://kwiki.ffii.org/index.cgi?SwpatcninoEn linken minden szépen le van írva, igaz kicsit hosszú a dolog.

    A lényege: az eddigi EU-s hozzáállás a 80-as évek óta az volt, hogy a szoftvert copyright védi, és nem szabadalom. És az interoperabilitás érdekében, nem lehet sem interfészeket, sem fájlformátumokat szabadalmaztatni.

    Ezt kicsit megkerülve az Európai Szabadalmi Hivatal azért bejegyzett jónéhány szoftver-szabadalmat, de ha minden igaz, akkor ezeket bíróságon úgysem lehetne érvényesíteni éppen a fenti miatt.

    Saját vélemény, nem az FFII honlapjáról: pont emiatt az elmúlt évek nagyobb fókuszt kapott SW-szabadalom ügyei, mint pl. a GIF (az LZW kódolás miatt), a JPG vagy akár talán még az RSA sem lehetne érvényesíthető egy olyan céggel szemben, aki csak az EU-n belül kereskedik a termékével. Mert konkrétan ki van mondva az XY európai direktívákban, hogy matematikai módszerek és számítógépes programok nem szabadalmaztathatóak.

    Ezt próbálják már évek óta megváltoztatni elsősorban azok a cégek, akiknek sok SW szabadalmuk van az USA-ban vagy Japánban, hogy itt is bejegyezhessék és érvényesíthessék őket. Érvényesíteni itt azt jelenti, hogy a többi piaci szereplőtől sok pénzt kérni.

    A SW szabadalom témában 2 tábor van:

    1) Azok a cégek és lobbijuk, akiknek sok bejegyzett szabadalmuk van, és eleve bejáratott szabadalmi divíziójuk van és napjában jegyeznek be új szabadalmakat (kb. minden óriáscég: pl. Microsoft, IBM). A lobbijukhoz tartozik pl. Írország, ahol a fenti weblap szerint nem kell adózni a szabadalmi jogdíjakból befolyt jövedelmek után. Véletlenül pont akkor van ez a mizéria, amikor Írországban ülésezik az Európai Tanács. (Írország nyíltan harcol az európai SW szabadalmak ellen, ezt meg is mondta a mostani ET elnök).

    2) Azok az emberek, akik saját jól felfogott érdekükben azt szeretnék, ha az EU cégei nem pereskedéssel, kiszorítással, hanem a termékeik minőségével versenyeznének egymással. Ezért van európai versenyhivatal, ezért vannak a monopóliumokat korlátozó törvények. Egy szoftver nem egy vagy néhány meghatározó újítást tartalmaz, hanem ezernyi apró ötlet összessége. És az apró ötletek összerakása igényeli a beruházást a ''gyártó'' részéről. Azaz, a törvényeknek is ezt a fajta beruházást kell védeniük, hogy ösztönözzék a beruházást. Ezt a fajta beruházást pedig pontosan a copyright-tal lehet ösztönözni.

    A SW patentek nagyon erősen visszatartják a fejlődést. Pl. az ipar saját ad-hoc szabványosító testületeiben egyre gyakoribb hogy a tagok szép csendben a témához kapcsolódó szabadalmakat jegyeznek be, majd hosszas politikai csatározás folyik azért, hogy ezek beépüljenek a szabványba, és a szabadalom tulajdonosa majd pénzt szedhessen a többiektől, illetve így együtt teljesen kigolyózzák a csapatból azokat, akiknek nincs valami más szabadalmuk amire meg emezeknek van szüksége. Mindezt akár azon az áron is, hogy a szabványt a teljesen használhatatlan szintig elbonyolítják.

    Lehet hogy ez így légből kapottnak hangzik, de aki egy kicsit is odafigyelt, az láthatta, hogy az ATM Forum, és a WAP Forum is nagyon erősen belesüppedt ezekbe a dolgokba. Többek között ezért is lettek ezek a szabványos ma már kb. a múlté. (igen, ATM van, de az ATM Forum elsősorban a managementről és az SVC kiépítéséről szólt volna)

    Hasonló példa a jpeg2000 formátum, amit senki sem mer elkezdeni használni, mert ki tudja milyen szabadalmakkal van körülbástyázva, amiknek a tulajdonosai persze majd akkor ugranak elő, ha már jó sokan használják és sok pénzt lehet érte kérni. Pedig a jpeg2000 jobb lenne mint a sima JPG, mert nem Fourier-transzofmációt használ, hanem a fejlettebb Wavelet-transzformációt.

    Azt, hogy ''ki tudja milyen szabadalmakkal van körülbástyázva'', teljesen komolyan kell venni. Az USA-ban pl. van kb. 5 millió szabadalom, és amíg el nem olvasod mindet, és utána a céged által gyártott összes forráskódot, nem lehetsz biztos abban, hogy nem sérted-e meg valamelyiket. Erre egész egyszerűen nincs erőforrás, ha ezt végig kell csinálni minden kis programocskánál, akkor a SW-fejlesztés a mostaninak az 1000-szeresébe fog kerülni. :)

    Egy szabadalom bejegyzése ha jól tudom, kb. 0,5-10 millió Ft körül van.
    Minél több országra terjed ki, annál drágább.

    Az USA szabadalmi adatbázisának letöltése kb. fél millió dollárba kerülne. :)

    Ja, igaz is, az MPEG4-hez is kötődnek szabadalmak (hogy lesz így digitális TV-adás?), és úgy egyátalán, szinte minden dologhoz az informatikában. Egy egyszerű webshop 15-20 szabadalmat sért. :))

    Az ET-döntéssel az a probléma, hogy az egyes kormányok egyre inkább a saját szabadalmi hivatalukra hagyják a szabadalmi szabályok kialakítását. Ők meg, ha megkérdezik őket, hogy ''szeretnétek növelni a saját hatalmatokat'', akkor perszehogy igent mondanak.

    De ez a ''jónépnek'' - beleértve ebbe a vállalkozások 90%-át is - teljesen ellenkezik az érdekeivel. Az, hogy az ET ennyire az EP javaslatával ellenkező javaslatot próbál most lenyomni a torkunkon, nagyon erős figyelmeztetés arra nézve, hogy az USA-hoz hasonlóan ezek szerint az EU-ban is egyre könnyebb megvenni pénzért a demokráciát.

    Az EU-nak az lenne az érdeke, ha nagyon egyértelmű döntéssel lenne megerősítve a SW szabadalmak (és interfészek, és fájlformátumok) tilalma. Ezzel az EU rakéta sebességgel tudna elhúzni az USA és Japán mellett, mert a csak az EU-n belül forgalmazó szoftvercégek válláról hatalmas teher lenne levéve. (szabadalmakat eddig sem ellenőrizett senki, de legalább nem kellene a pereskedésekre felkészülniük).

    Az EU-n kívülre is forgalmazó cégek, ha úgy gondolják, még mindig bejegyezhetnék a szabadalmaikat Japánban és az USA-ban. Így aztán az ottani piacokon az ottani versenytársak fegyvereivel is tudnak harcolni, de azok a versenytársak az EU belső piacán nem élveznék a SW szabadalmak nyújtotta igazságtalan előnyöket.

    Szerintem egyébként az EU szoftver ipara ettől annyival az USA és Japán elé tudna kerülni, hogy néhány évtized múlva kénytelenek lennének ők is a jobb, hatékonyabb szabályozást bevezetni (azaz no SW Patents).

    A rabszolgatartásból meg a feudalismusból sem azért nőtt ki a világ mert igazságtalan volt. Hanem azért, mert ami helyette lett, az hatékonyabb volt, és lenyomta.

    --
    Bartoki

  • WN31RD

    addikt

    válasz bartoki #6 üzenetére

    Ez egy remek összefoglaló. :C
    Jó lenne, ha minél többen tisztában lennének ezekkel a dolgokkal...

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • emvy

    nagyúr

    válasz bartoki #6 üzenetére

    Jah, sch...hát, ami a levlistákon folyik mostanság... :)
    Köszi az összefoglalót.

    while (!sleep) sheep++;

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    Elküldték nekem a magyar felszólalás szövegét, amit közzétennék itt a fórumon:

    ''Thank you very much president. We would too would like to thank the
    presidency for its compromise proposal which tries to strike a good
    balance. So we agree that we should be moving in this direction, and we
    also agree that having a directive which will provide the business world
    with legal certainty. Having that as soon as possible is crucial. We also
    agree that some questions need to be asked here, and we share some of the
    points of concerns that have been raised by several delegations. We would
    like to clarify this matter as quickly as possible. Because our small
    businesses really do need this. So I do hope that we can agree a text
    which will dispell any further doubts on this matter. But for the moment
    it hasn't been possible to dispell these doubts and a little bit more time
    and work will be required I think. Thank you.''


    Szétszedhetjük darabokra, aztán meg a végén össze is rakhatjuk. Mi is a magyar álláspont?

    E.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • emvy

    nagyúr

    válasz KEndre #9 üzenetére

    Először is: nem vagyok képben, hogy milyen a szokásos hangnem, de ez szerintem ocsmány; maszatolós... ( we share some of the points of concerns that have been raised by several delegations...ilyesmikre gondolok...

    '' which will provide the business world with legal certainty''


    Szerintem a bizniszwörld itt nem a kis cégeket, fejlesztőket takarja.


    ''But for the moment it hasn't been possible to dispell these doubts and a little bit more time and work will be required I think.''

    Ha így gondolják, akkor minek sürgetik ennyire...illetve miért nem állnak ki valami mellett?

    while (!sleep) sheep++;

  • WN31RD

    addikt

    válasz emvy #10 üzenetére

    ''Ha így gondolják, akkor minek sürgetik ennyire...illetve miért nem állnak ki valami mellett?''
    Mert vagy hazudnak, vagy fogalmuk sincs, mit mondjanak.
    Én az első lehetőségre tippelek, bár a második sem sokkal jobb.

    [Szerkesztve]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • emvy

    nagyúr

    Egyébként valamilyen szerveződés kellene, legalább az IHM-ig el kellene menni az üggyel..nyilván az EUs döntést nem lehet befolyásolni, de hadd ne nézzük már tétlenül ezt a töketlenkedést, ami az IHMben megy...

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    nagyúr

    At kellene nevezni a topicot, meg a hírt...Europa rosszul dontott...

    while (!sleep) sheep++;

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz emvy #13 üzenetére

    Azért tettük a címbe, hogy IHM:...................

    Alaposan körbe kellene járni a témát, mert felelős álláspontot csak ezután lehet képviselni. Szakjogászok talán tudják, hogy hol is van itt valójában a ''szabadság'' határa. Csak ők meg azt szeretik, ha minél bonyolultabb valami, mert akkor tudnak jól keresni. Ehhh.......

    E.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • up

    senior tag

    válasz WN31RD #11 üzenetére

    Azért mondták, hogy elvből elutasítják az egészet, hogy elaltassák a gyanakvást. Így vígan vártuk a szavazást, tudva, hogy nemmel fogunk szavazni, lásd Mécs-Csepeli párbeszéd.

    Most meg ugrálhatunk, most már késő, az EP csak minősített többséggel tudja visszadobni a javaslatot, amit nehéz lesz összehozni.

    Vérprofik a rohadékok... kíváncsi vagyok, hány ember megkenése (mekkora ''állami támogatás''?) kell egy ekkorka ország szavazatának megszerzéséhez. Mert hogy lobbitevékenység eredménye a szavazás, az szerintem nem lehet kétséges.

    A spanyolok legalább tökösek voltak. ''Mi'' (illetve akiket azok neveztek ki akiket mi _lista_alapján_ megszavaztunk, többszörösen közvetett demokrácia rulez) meg mindig dörgölőzünk valakihez, és épp csak a saját polgáraink érdekeit nem nézzük. Gyakorlatilag úgy néz ki a dolog, hogy választás, aztán négy év szabadrablás, amibe senkinek nincs beleszólása. A rendszer nem rossz önmagában, csak akik közül választani lehet, többször kompromittálódott kutyaütő mind... Fasza...

    Komolyan kéne alapítani egy normális pártot...

  • WN31RD

    addikt

    válasz KEndre #14 üzenetére

    Szerintem inkább a következőképpen kellett volna írni:
    Az IHM szerint Európa jól döntött a szoftverszabadalmakról
    Így egyértelműbb lenne, hogy nem ti tartjátok jónak a döntést.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • up

    senior tag

    válasz KEndre #14 üzenetére

    Tessék, itt van a példa amit lent említettek. [L]http://webshop.ffii.org/[/L]
    Egy egyszerű webshop ezeket a LÉTEZŐ, ÉRVÉNYES szabadalmakat sérti. Ha a javaslat elfogadásra kerül az EP-ben, akkor ezeket egy csapásra elkezdik behajtani. Ez egyedül a mammutcégeknek és a lobbistáknak jó, senki másnak. A kisvállalkozások simán megfulladnak. Merthát ha a licensz tulajdonosának fizetsz, akkor az emeli a te terméked árát (free kapásból nem is lehet, hiszen akkor veszteséges leszel). Ha nem fizetsz neki, akkor ex lex vagy, és akármikor beperelhet, és mivel tipikusan nagyobb cég több és jobb ügyvéddel, te vesztesz. Egyébként pedig meg is tagadhatja a licenszhasználatot, amely esetben monopolhelyzet áll elő. Erre sikerült drága küldöttünknek az igen gombra tenyerelnie, és még fel is szólalnia a védelmében.

  • up

    senior tag

    válasz WN31RD #16 üzenetére

    Támogatom. Nem a ph-val van baj, ez a gyakorlat szerintem mindenütt alattomos. Az első szót, pláne ha betűszó, könnyen átugorja az ember, és az ragad meg, ami utána van. Jelen esetben az, hogy a döntés jó volt... és ha van akármilyen szerveződés, az átlagember csak nézni fog, hogy mit ugrálnak ezek, hiszen ezt akartuk, neeem?

    Ez komoly felelősség!

  • Adi

    senior tag

    válasz up #17 üzenetére

    A Prohardver is kapásból megsérti az 5-ös és a 17-es pontot, hogy egy ugyan nem kép témájába vágó, de közeli példát említsek. :Y

    Itt van amúgy a magyar változata a képnek: [L]http://lme.tsabi.hu/webshop/webshop_hu_20040514_800x1132.jpg[/L]

    [Szerkesztve]

    ldm start-reconf primary

  • bartoki

    csendes tag

    válasz bartoki #6 üzenetére

    Egy kis helyesbítés. Azt írtam hogy: ''Írország nyíltan harcol az európai SW szabadalmak ellen''

    Helyesen: ''Írország nyíltan harcol az európai SW szabadalmak mellett''

  • faster

    nagyúr

    válasz Adi #19 üzenetére

    Uramisten! Megnéztem a képet, hát majd hanyattestem a székkel együtt. De hisz ezek triviális dolgok, ezeket le lehet védeni??? :F
    Ez döbbenet!
    Az IHM meg egy töketlen impotens banda, mindig is az volt. Nincs egy olyan párt sem ma Magyarországon, ahol legalább egy politikusnak volna valami halovány fogalma informatikai stratégiáról. Iszonyú ostobák a képviselők műszaki téren, én fél évig dolgoztam a parlamentben az üléstermi hangosításnál, tudom, mit beszélek.

    [Szerkesztve]

  • up

    senior tag

    válasz bartoki #20 üzenetére

    Csodálkoztam is, de ilyenbe nem kötünk bele, pláne, hogy egy csónakban evezünk. :)

  • Adi

    senior tag

    válasz bartoki #20 üzenetére

    Annyira nyilvánvaló volt, hogy elírás, hogy nem szóltam én sem. :)

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz faster #21 üzenetére

    Ez így van. Le vannak védetve, csak a jelenlegi törvények szerint ha erre hivatkozva akar valaki pereskedni, akkor kiröhögik a bíróságok. Na, ezek után ez nem lesz, fizethet mindenki a perrel fenyegetődző védjegytulajdonosnak. Az Egyesült Államok szabadalmi rendszere, hivatala így működik régóta és az FFII pont ezért kampányolt nagyon, hogy ne legyen Európában is ugyanaz - mert ott már megmutatta/mutatja azt, hogy mennyire káros.

    ldm start-reconf primary

  • kaktusztea

    tag

    Ez valami iszonyú idegesítő.:(((
    A leginkább az, hogy a jónép azt hiszi: de jó döntés született. Erősen javaslom a hír címének módosítását/bővítését, mert ez van az index.hu-ra is belinkelve, amit azért elég sok átlag user is olvas. (Pl. a mamám ma újságolta lelkendezve, hogy de jó olvasta a neten, hogy jól döntöttek :U )

    Ez a szerveződés jó ötlet, én benne lennék. Meg olyan kéne még, hogy egy jogi ügyekben is jártas, értő ember pl. az MTV Este c. műsorában higgadtan, éthetően elmagyarázná a dolgokat. Az azért mégse a Fókusz, meg Aktív színvonal és elég sokan nézik.

    [Szerkesztve]

  • dabadab

    titán

    Egyebkent tudja vki, hogy konkretan mit is szavaztak meg (az FFII site-jan meg nincs semmi)? Mert a cikk azt irja, hogy ''[Az] új szöveg leszűkítette a szabadalmaztatható találmányok körét, kivéve abból a számítógépes programokat, a forráskódokat és tárgykódokat.'', ami jol hangzik, persze azert ott a kov. mondat, ami szerint '' A döntés értelmében kizárólag olyan esetben lehetséges a szoftverek szabadalmaztathatósága, ha azok valamilyen berendezéshez köthetőek.'', ami nagyon csunya kiskapu, meg SW-t egyaltalan ne lehessen szabadalmaztatni, sehogy sem.
    Az biztos, hogy az irek eredetileg beterjesztett baromsagatol eleg messze jutottak, a kerdes az, hogy milyen messzire.
    Meg persze most az egesz visszakerul majd az EP-hez, es ott a multkoriban sem szerettek az SW szabadalmakat.

    Szia bartoki, kiraly a hutomagnes! :)


    [Szerkesztve]

    DRM is theft

  • szakacs

    csendes tag

    válasz KEndre #2 üzenetére

    Hat, a problema (legalabbis az enyem) az, hogy miert tunt el ez a cikk nagyon hirtelen az index fooldalarol, aztan az EU-s linkek kozul is.
    Kicsit NagyTestveres szaga van a dolognak. :(( :(((

    12. Az úttörő úgy él, hogy méltó legyen a Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség tagságára.

  • bartoki

    csendes tag

    válasz szakacs #27 üzenetére

    És ez még mind semmi, mert az a cikk, amihez ez a fórum kapcsolódik, szintén lekerült kezdőlapról.

    És ez még mindig semmi, mert megjelent helyette egy másik cikk, ami egy belinkelt pcforum.hu-s cikk, és kb. ugyanúgy az eredeti, fake IHM-es sajtónyilatkozatot tartalmazza. Itt van e: http://pcforum.hu/hirek/?qnid=8368&ri=rss [L]http://pcforum.hu/hirek/?qnid=8368&ri=rss[/L]

    Úgy látszik, az Igazság-Minisztérium keményen dolgozik az ügyön, és nemsokára minden újságban visszamenőleg is meg lesz módosítva, és mindenki számára egyértelmű lesz, hogy mindig is háborúban álltunk Kelet-Ázsiával. :)

    És ha még sokat ugrálok, akkor lehet hogy megjelenik a ház előtt egy fekete autó? :O

    Az index.hu-ba annakidején 800 M Ft-ot fektetett be az Intel, nem? Az Intelnek elég sok szabadalma van, egyszer a Digitallal pereskedtek az Alpha prociról, és a kiszsebből hirtelen 700 vagy 1000 olyan szabadalmat rántottak elő, amit a Digital elvileg megsértett. Azért nem vagyok biztos a számban, mert a Digital is szabadalmakkal védekezett, és a 700 az egyiké, az 1000 a másiké.

    Az index.hu EU-s lapjairól lekerült cikk egyébként ez volt (megintcsak kb. az IHM sajtóközlemény): [L]http://index.hu/eu/patent0519/[/L]

    Ez akkor még az index.hu kezdőlapján is kinn volt és úgy emlékszem hogy rendes szerzője volt, mert írtam neki. Aztán egyszercsak eltűnt a cikk a kezdőlapról, és átváltozott szerkesztőségi cikké. :))

    Tényleg ide jutottunk? :)

  • bartoki

    csendes tag

    válasz dabadab #26 üzenetére

    Az FFII szerint így ment a szavazás: [L]http://kwiki.ffii.org/?Cons040518En[/L]

    Az IHM sajtóközleménye szerint ''A minősített többséggel megszavazott új szöveg leszűkítette a szabadalmaztatható találmányok körét, kivéve abból a számítógépes programokat, a forráskódokat és tárgykódokat. A döntés értelmében kizárólag olyan esetben lehetséges a szoftverek szabadalmaztathatósága, ha azok valamilyen berendezéshez köthetőek.''

    Ez a kettő nagyon erősen ellentétes egymással. Mert a német módosító javaslat valóban kb. úgy szólt mint amit az IHM kommunikált, csak éppen ez nem lett elfogadva. :)

    Egyébként én egy kicsit a nem-SW szabadalmakat is vitatnám, de egyelőre úgy érzem, hogy az egész szabadalmas direktíva úgy jó ahogy az Európai Parlament tavaly nyáron elfogadta. (ffii.org-on lehet erről tájékozódni).

    Hűtőmágnes: ehhe-ehe, tudtam én hogy jó ez, nekem is volt. :)
    Eclipse: ditto :)

  • up

    senior tag

    válasz bartoki #28 üzenetére

    Hát ide... (nem Eurázsiával? Ja, persze, természetesen, Kelet-Ázsiával, ki mással... vigyázz, O'Brien bekeményít! :Y)

  • up

    senior tag

    válasz dabadab #26 üzenetére

    2b. A technical contribution means a contribution to the state of the
    art in a field of technology which is *new and* not obvious to a person
    skilled in the art. The technical contribution shall be assessed by
    consideration of the difference between the state of the art and the
    scope of the patent claim considered as a whole, which must comprise
    technical features, irrespective of whether these are accompanied by
    non-technical features, *whereby the technical features must
    predominate. The use of natural forces to control physical effects
    beyond the digital representation of information belongs to a technical
    field. The mere processing, handling, and presentation of information do
    not belong to a technical field, even where technical devices are
    employed for such purposes*.


    Ez volt, ha jól tudom, a német fél módosítási indítványának legfontosabb része. Az indítványt ''elfogadták'', de úgy, hogy a dőlt betűs részt (magyarul a lényeget) kiszedték a tervezetből. Az zárta volna ki az információfeldolgozás stb témakörét, tehát gyakorlatilag a szoftverekre vonatkozó szabadalmakat. Így úgy tűnik, mintha engedtek volna a módosító javaslatnak, közben a megszavazott változaton már jó ügyvédsereggel és pénzzel akármit át lehet nyomni.

    Igaz, hogy az EP elutasította tavaly, de most már minősített többség kell, amit nehezebb lesz összeszedni... :(((

  • up

    senior tag

    Újabb (ezúttal saját, és jó) PH cikk itt: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=61690&arc=f[/L]

Aktív témák